Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

abbie
4. srp 2013

@sicinka no to by som skalala 2 metre od zeme 😀 tie vselijake jeho pikosky, ktore sme mali mi do OVR nepasuju, tak preto na to moc nemyslim

sisstin
autor
4. srp 2013

Ale pokud dite nerozumi, nemluvi, neukazuje, ma slaby ocni kontakt atd, tak to proste problem v takovym veku je- ale muze z toho vylizt vselico, nemusi to byt hned autismus. Ake rozhodne to neni povaha nebo spatna vychova.

sicinka
4. srp 2013

@sisstin jasně já to chápu jen že když to pak člověk třeba né moc zkušený čte tak tam ten autismus díky tomu vidí´skoro všude - ona většina dvouletých kterým byl později diagnostikován autismus prostě někomunikovala. měla pleny, měla milion rituálů na kterých trvali atd není to o jedné věci kterou si z toho člověk vykousne

sisstin
autor
4. srp 2013

@sicinka a vy jste podle me meli OVR v receptivni slozce, proto ty odchylky 😉

sisstin
autor
4. srp 2013

@sicinka tak ladida psala, ze nerozumi, neukazuje, nerika, co rikal, ma slaby ocni kontakt, taha ji po byte atd,tak ji nebudu uklidnovat, ze je to v poradku, protoze proste neni 😉

sicinka
4. srp 2013

@sisstin já si to taky myslím sice občas na mě vykoukne asperg s tím jak aktuálně mluví, ale on používá všechno funkčně. Jinak sice od roka ukazoval ale to vyžadování pozornosti atd začlo až po druhém roce. On se fakt kousnul na strašně dlouho....

sisstin
autor
4. srp 2013

Nikde jsem nepsala, ze je to autismus, ale tezce pochybuju, ze chlapecek je jako v poradku 😉

sisstin
autor
4. srp 2013

@sicinka ono to pry fakt jde, mit to OVR v recepci a srovna se to uplne do normy 😉

sicinka
4. srp 2013

@sisstin já to spíše myslela na ivular 🙂 ale to je fuk.

sisstin
autor
4. srp 2013

@sicinka tak o Jenikovi snad nikdo nepsal, ze by mel byt auti ne? Ja si nemyslim ani, ze by mel mit VD. Bavily jsme se o tom tahani po byte, tak jsem vysvetlovala, ze je to auti rys(coz nezmane hned diagnozu autismu), pokud to ma dite jako jdinou formu komunikace 😉

sicinka
4. srp 2013

@sisstin já nerozporuji co jsi napsala já jen píšu že to moje vysvětlení jak to u nás bylo s vývojem a jak moc je nestandardní bylo na ivular jako že v tom není sama kdo má těžce nestandardní navíc ani později tabulky nerespektující dítě. Jen tak mimochodem ted jsem byla u kamarádky chlapeček 2,5 podle mě nerozumí slov má tak 20 strašně mi připoměl Dádu něco mu řekneš a nic a vydíš jak se nesnaží tě pochopit, ale nějak jsem nenašla odvahu ji na to upozornit. Ona měla takové i první dítě a říká že se srovná.

sisstin
autor
4. srp 2013

@sicinka takových rodičů je fakt spousta, kteří si to odmítají přiznat...proto je i ted spousta dětí diagnostikovaných strašně pozdě 😉

sisstin
autor
4. srp 2013

@sicinka jinak do někoho známého bych se taky necpala, ono to fakt nedělá dobrotou. Zejména u těch, co o žádné rady nestojí 😅

sicinka
4. srp 2013

@sisstin no mě spíše zarazilo to že mi přišel na tom mnohem hůře než Dáda v těch 2,5to mi přišel hodně mimo, když jsem letos viděla v té školce jak komunikují běžné 2 - 2,5 leté děti tak jsem si to teprve uvědomila. Tak ona spíše říkala že starší dítě bylo úplně stejné a teď je v pořádku tak mu chce dát do těch tří čas, jako zase to není někdo kdo by na svoje dítě kašlal to ne.

sisstin
autor
4. srp 2013

@sicinka no já moc nevěřim, že dítě, které je ve 2,5letech totál mimo, je pak ve třech najednou úplně ok 😉 to spíš ti rodiče si prostě nepamatují úplně, jak to u toho staršího bylo. Jako fakt to není normální, že 2,5leté dítě nerozumí. A taky, u každýho je být "mimo" znamená něco jinýho. Já třeba znám hodně rodičů auti dětí, které byly opravdu vyloženě auti už od brzkého věku a rodičům nic divnýho nepřišlo 😉

sisstin
autor
4. srp 2013

@sicinka já si taky myslela, jak je Tygr šíleně mimo do těch dvou let....a zjištuju, že zas až tak mimo nebyl oproti některým, a to jejich rodiče neřešili nic 😅 😅 😅 asi tu míru "normálnosti" má každej jinde 😅

sicinka
4. srp 2013

@sisstin tak když prostě nerozumí základním povelům jako podej odrážedlo, neskákej taky a tak. Mě byl strašně povědomej takovej ten nepřítomnej výroz co měl David a pak vztek. No jako starší dítě mělo ovř poměrně typické včetně toho že docela dlouho nemluvil a před třetím rokem začal a dohnal vše. Ale jak píšu kdyby se zeptali odpovím, ale takhle to nechávám být.

sicinka
4. srp 2013

@sisstin no my máme asi ve školce docela hodně sikovné děti na to že některým byli tři letos v červnu tak jsem čuměla jak puk - ale né na úkoly to jsem tu psala, ale spíš to jak přemýšlí jak so hrajou, jak komunikují s cizím člověkem. Prostě jsem sama viděla že u nás tohle bylo opožděné o strašně moc.

sisstin
autor
4. srp 2013

@sicinka tak ono je nemluvit a nerozumet. Ted je otazka, zda ten starsi jenom nemluvil, ale rozumel. Hodne lidi to porozumeni vubec beresi, si myslej, ze decko proste nechce a cus 😝

sicinka
4. srp 2013

@sisstin no vidíš si tygrovi vlastně křivdila 🙂 No já se jdu podívat co dělá dítě u sousedu se tam v jedenáct odstěhoval tak aby nám uplně nepokazil sousedské vztahy.

sisstin
autor
4. srp 2013

@sicinka prave, tohle dela hrozne moc. Tygr proste s cizima a detma nekomunikuje normlane, to je videt strasne moc 😝

sicinka
4. srp 2013

@sisstin no já to dělala taky navíc tím že z něj občas slovo či dokonce věta vypadli tak mě to prostě nenapadlo a vzteklej byl z povahy prostě to všichni říkali tak jsem to tak brala....

ivular
4. srp 2013

@sicinka @sisstin Co se Jeníka týče, tak je mimoň v tom, že venku působí jako mnohem mladší dítě. To je zesíleno i tím, že všeho živého se bojí a když už vyloženě neprchá pryč, tak v jeho blízkosti přinejmenším odmítá komunikovat (slovně) i se mnou. No a mizerná hrubá motorika je už jen třešinka na dortu 😖 Doma mi přitom Jeník připadá jako docela chytré dítě, jenže já nejsem z oboru, takže je dost dobře možné, že moje představy o chytrém 2,5 letém dítěti jsou dost mimo 😝
Nezbývá než se sejít a posoudíte samy 😉

ivular
4. srp 2013

@sicinka @sisstin Ale jsem holky ráda, že jsem si zaplatila tu Kamilu W., protože kdyby se tehdy nesmála, že tohle dítě je anti-autista, tak bych teď dala ruku do ohně za to, že autista fakt je 😕

ladida.l
4. srp 2013

@sisstin
Tak jsem to konečně dočetla, díky všem. Rozhodla jsem se, že zkusím zítra zavolat k těm dvěma doktorkám, na které dávala @sisstin kontakt. S pediatričkou jsme už o tom mluvila, vypsala žádanku na ušní, které jsme ještě neabsolvovali, ale zajdeme tam, i když si myslím, že slyší. Jen prostě abych jednu příčinu vyloučila.
Jinak nevím, zda jsem to sem psala, Ta regrese podle mě nastala po hospitalizaci v dubnu, kdy jsme leželi se sepsí nakonec nezjištěné příčiny.
Ještě se chci ujistit, jedná se o tyhle doktorky?
http://www.detsky-klinicky-psycholog.cz/
PhDr.Eva Junková , tel. 732607535. Sídlí v Břehové ulici, myslím že č.4, je to poblíž zastávky metra Staroměstská.
Asi zkusím zavolat, která by nás vzala dřív.

S Tomášek je to teď tak složité, že už pomalu nemůžeme normálně fungovat, tak bych se ráda trochu pohnula z místa...

sisstin
autor
4. srp 2013

@ladida.l tu Wawrozsovou máš dobře, a ta druhá by měla být taky ona. Obě jsou fakt dobré, a mají školu Krejčířové. Junková po Kr. bude přebírat vedení psychologickýho oddělení v Krči 😉 zas Wawrozsová je dobrá na to, že si vás třeba vezme i víckrát, můžeš malýho natočit na video, jak se chová a ukázat jí to tam atd. Junková má zas asi větší zkušenosti trošku 😉

sisstin
autor
4. srp 2013

@ladida.l no standardně by jste měli ještě absolvovat i neurologii 😉

sisstin
autor
4. srp 2013

@ladida.l jinak to ukazování a oční kontakt se dá cvičit. Můžete zkusit najet na jednoduché strukturované úkoly nebo kartičky 😉

ladida.l
4. srp 2013

@sisstin
Dobře, domluvím ta vyšetření s dětskou doktorkou.
To zase bude, návštěva doktora je teď u nás vrcholně stresový zážitek.
Dívala jsem se do Tvého fotoblogu, kde máš různé články, zkusím to nastudovat a nějak cíleně se Tomáškovi věnovat.

sisstin
autor
4. srp 2013

@ladida.l jako to psycho vyšetření bude v poho, ona to tam má jako velkou hernu, to pro děti fakt stres nebývá 😉 horší bude ta foniatrie a neurologie 😖