Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
11. pro 2010

@vojtisek2007 no Péto, včera to právě bylo to samý...řev, kroucení....a pak najednou dobrý, to se zřejmě vyčůral...a dneska ráno plína suchá, takže to držel až do ted...

on to prostě vůbec nechápe, nechce se počůrat, ale bojí se to pak pustit..no co já vim, co se mu v tom mozečku odehrává 😖

sisstin
autor
11. pro 2010

tak jsem zas vyměkla, a objednala Tygrovi ještě toho originál dřevěnýho Tomáše a Percyho..ač si to vůbec nezaslouží 😅 😅 a možná dostane Gordona od babičky ještě 😝

vojtisek2007
11. pro 2010

@sisstin krásný, jak to že nezaslouží, udělal takový pokroky za posledních pár měsíců 🙂, se ti zas provětrá pěněženka ☹ kolik stojí taková mašinka ???? Vojtovi jí pořídila babi loni (má jí teda u nich,páč ho moc nebrala) a je tam komplet 9mašinek tuším, různý barvy (ty jejich názvy nevím) a mají magnetky a dají se spojovat za sebou....a stálo to kolem 3.000 i takový dřevěný koleje...jen škoda, že ho to vůbec nevzalo,vyhozený peníze ☹

sisstin
autor
11. pro 2010

@vojtisek2007 Péto, tyhle jsou levnější...251 Kč, ale třeba Gordon s tendrem stojí už 440 Kč 😉 koleje máme, ty nechci origoš Tomáš...to je zbytečný 😉

jinak opět se tu kroutí a svíjí, a nechce čůrat...ani ve stoje na záchodě, ani v sedě, ani do plíny, ani do nočníku..prostě zas jenom řev a kroucení 😠

vojtisek2007
11. pro 2010

@sisstin postav ho do vany a pusť vodu 🙂

sisstin
autor
11. pro 2010

@vojtisek2007 uf, tak už se vyčůral 😝 ty vole, my fakt nemůžeme mít nic normálně a v pohodě 😝

holky, vzala jsem tyhle 3 DVD, jenom za 49Kč/kus...znáte to někdo? Má to být jedinečný vzdělávací seriál pro předškolní děti 😅 😝

vojtisek2007
11. pro 2010

@sisstin tak to jsem ráda, chudák malej 😢 😢 😢 mi ho je líto....DVD neznám 🤐

daska58
11. pro 2010

@sisstin ahojky, tak mi ho máme. v podstate je to pekné. moj patko sa chytá len na pesničku. ale je výchovné, len mi príde dosť komplikované pre jeho pochopenie. pa 🙂

daska58
12. pro 2010

@sisstin moýžes mi poradiť nejakých odborníko na slovensku? dakujem ti

sisstin
autor
12. pro 2010

@daska58 já vím jenom o té Jánošikové z BA, jinak nevím 😖

vojtisek2007
12. pro 2010

@sisstin ahoj Tery, tak co nočníkování, jak pokračujete ???? Už je to lepší ? 😲

sisstin
autor
12. pro 2010

@vojtisek2007 Péťo, no moc ne...zadržoval čůrání i v noci 😝

sisstin
autor
12. pro 2010

holky, tohle má Lucka na svým blogu( Justy má skoro 4, nemluví a má auti rysy, zatím nevědí, co jí je...bud atypický autismus, nebo dysfázie a LMR, ke Kr. jdou až v březnu)....sice nejsem věřící, ale tohle mě fakt dostalo...jsem skoro uronila slzu 😔 😝

Komunikují Bůh s andělem
"Téhle dejte postižené dítě." "Proč právě téhle, Bože? Je tak šťastná." "Právě," usměje se Bůh. "Mohl bych dát postižené dítě ženě, která neví, co je smích? To by bylo kruté." "Ale je trpělivá?" "Nechci, aby byla příliš trpělivá, jinak se utopí v moři sebelítosti a beznaděje." "Ale Pane, myslím, že ta žena v tebe ani nevěří." "Nevadí, to se spraví. Tahle je dokonalá. Má přesně správnou dávku sobectví." "Sobectví? Copak to je nějaká ctnost?" Bůh přikývne: "Kdyby se nedokázala občas od dítěte oddělit, nepřežila by to. Ano, to je žena, kterou požehnám dítětem, které nebude dokonalé. Ještě to neví, ale bude jí co závidět. Nikdy nic nebude brát jako samozřejmost. Žádný krůček pro ni nebude něčím obyčejným. Až její dítě řekne poprvé máma, bude svědkem zázraku a bude to vědět. Dovolím jí, aby viděla jasně věci, které vidím já - lhostejnost, krutost, předsudky - a dovolím jí, aby se proti nim postavila. Nikdy nebude sama. Budu jí stát po boku každou minutu každého dne jejího života, protože ona dělá moji práci....

vojtisek2007
12. pro 2010

@sisstin 😔 😔 😔 krásný

sisstin
autor
12. pro 2010

jinak my zejtra jedeme zase do Království železnic a pak k té kamarádce na návštěvu, tak se docela těšim 🙂 v úterý máme Ranou péči a ve středu Logo a pak přijede ex, to se opravdu moooooooooooooooc těšim 😝 s ním budu muset bejt sama 😅 😅 😅

jsem zvědavá, jestli Tygrovi něco doveze..pochybuju, vrazí mi prachy a tím to zhasne...teda né, že by mi to vadilo...musím zaplatit ty mašinky 😅 😅 😅

ined77
12. pro 2010

@sisstin 🙂 ...požární autíčko finley u nás hodně frčí, ale nevím teda jestli je to nějak zvlášť vzdělávací 😅 .matýnka to zajímá hlavně proto, že je tam prostě auto které jezdí a basta 😀 .
ponaučení jakože slabším se má pomáhat a pod. je sice fajn, ale myslím tak pro starší děti 😉 .

sisstin
autor
12. pro 2010

@ined77 aha, tak tím mysleli tohle 😅 😅 😅 u nás ted frčí pouze Tomáš...ale tak za 49 Kč mě to nezabije 😅 😅 😅

sisstin
autor
12. pro 2010

jo, a máme nové slovo: "neníííí" 😅 😅 😅

ined77
12. pro 2010

@sisstin jj, cena je fajn 😉 .my máme ještě i nějaké autíčka..to má prý taky nějaké ceny..no jak říkám, tam kde něco jezdí, to je naše...a třeba ho to i něco naučí 😀 .
jako ono je to celkem v pohodě, dívatelné, určitě to neublíží 😉 .

sisstin
autor
12. pro 2010

@ined77 on právě Tygr jen tak na něco nekouká, jeho TV zatím moc nebere 😒 ted v poslední době fakt kouká třeba i 20 minut na Tomáše 😲 normálně nechápu, dřív vydržel tak jeden díl a konec 😝

no a čtení, to zatím vůbec nic....max. ukazování obrázků, ale čtení textu ho absolutně nezajímá...přijde mi ta knížka Tomáš, ale jako nějaký iluze, že si v ní budeme číst, si nedělám 😝 😅

dalea
12. pro 2010

Ahojte,zdravim,dlhsie som sa neukazala 😀 My teraz zase trosku riesime skolku 😠 Lea vraj krici,nahlas vykrikuje,nepocuva,pobehuje,skace a najnovsie vraj strka do deti 😕 Akoze nie kazdy den,ale mava take dni a podla pani riaditelky je vraj viac neposlusna ako predtym 🙄 V tom by akoze problem nebol,pretoze hovori,ze aj ostatne deti vystrajaju,biju sa,ale vie co na nich plati,aby pocuvli 😉 A vraj na Leu neplati nic 😝 Lea ich tam proste neuznava ako autority 😠 Doma je to v pohode,ale napr. uz vystrkuje rozky pri jedle,naschval nechce sama jest,provokuje,caka,aka bude nasa reakcia 🙄 A strasne sa rozculuje,ked jej nieco nejde,zacne pistat,plakat,niekedy pride za mnou,aby som jej pomohla,ale niekedy chce sama a vrieska ako najata 😝 To im samozrejme v skolke tiez vadi 😠 Co sa tyka kolektivu,mne sa zda,ze ona sa strasne predvadza a za kazdú cenu chce byt stredobodom pozornosti.A tak na seba upozornuje hociakym sposobom,len aby si ju vsimli 😝 No a teraz co s tym? Vy,co mate skolkarov s tymto problemom,ako to riesite? Lea je doma ako jedinacik,syn je uz velky,takze vsetka nasa pozornost sa upriamuje na nu.Uz to zacinam obmedzovat a prestavam si ju vsimat.Napr. sa vala na zemi a krici na mna-Valam sa po zemi,mamka,valam sa..Lebo vie,ze ju napomeneiem aby to nerobila a caka na to 😕 Vcera som si ju pritom ako mi to hovorila vobec nevsimala,tak potom prestala a isla robit nieco ine.Lenze v skolke je to ine,tam neviem,ci by ju mohli takto ignorovat,ked ostatne deti sa cuduju,co tam stvara 😅 Ona mi vsetko chodi ukazovat,vsetko mi pcha pod nos a ja jej to musim pochvalit,inak neda pokoj a pravdepodobne to robi aj ucitelke 😅 Teraz nieco pozitivnejsie,minule uz zacala krasne casovat,pochopila tu vymennu komunikaciu chces-chcem...No a teraz uz konecne zacala odpovedat na otazky jednoduchym ano-nie 😀 Doteraz to bolo tak,ze odpovedala sice uz spravne,ale celou vetou:Tesis sa zajtra do skolky-tesim sa zajtra do skolky, no a teraz uz jednoducho odpovie iba to nase vytuzene ANO 😀 Co som sa ja natrapila,kym som ju to slovicko naucila 😝 😅

sisstin
autor
12. pro 2010

@dalea takhle, jak to popisuješ, tak v tom hodně vidím rysy AS 😉 a jako, že fakt hodně moc 😉 zejména v tom, že neuznává autority a jakoby "zlobí", jenže to je spíš projev toho, že prostě ona má to "sociální" chování prostě nastaveno jinak... děti s AS se chtějí kamarádit, ale právě nevědí, jak na to...takže do dětí strkají atd. Prostě nevhodným způsobem 😉

dulkagabulka
12. pro 2010

🙂 @dalea odporučam ti knihu od doktorky Jiřiny Prekopovej s názvom : Malý tyran.

Mne samej ta kniha velmi pomohla.
čo sa týka reakcii na dieta,ktore sa vala po zemi a má záchvaty hnevu, najlepšim liekom je absolutne si ich nevšímat..ked som to doma začala na synovi praktizovat, musela som vydržat jeho napriklad až dvojhodinovy rev/naozaj tolko dokazal sa hnevat/..ked však zistil,ze to nezabera, prestal s tym..zato pokracoval v obchodoch, čakárnach, lebo vedel, že tam som "slabá" na to,aby som si nevšímala,ked všetci pozerali 😀

myslim,ze dieta,ktore citi že je milované , toto nerobi...a ja som robila vo výchove chybu..
všetci čo sme tu, všetci chceme jedno- lásku...a ta ide cez pozornost...čomu venujeme pozornost, tomu venujeme energiu..a dieta velmi rychlo zisti pri akej činnosti tu pozornost dostane a aj sa tak bude chovat..jemu je jedno,že ta
pozornost je negativna, skratka je to pozornost...

a tak som sa snazila venovat mu pozornost vtedy,ked bolo všetko v poriadku, velmi som ho zamestnávala, vymyšlala som pre neho hry a činnosti,kde som ho chvalila 🙂 a chvalila. 🙂 a chváálila 🙂 ..ako tresty za niečo naozaj velmi nevhodne mal zakaz niečoho čo mal rad, napriklad nesmel pozriet nejaku rozpravku v TV..a čo je pri takych to deto veeeelmi doležite, MUSELA SOM V TOM BYT DOSLEDNA...teda vydržat jeho pripadny další nervácky záchvat za to,že dostal trest..
kombinacia tychto dvoch veci plus homeopatia urobili zázraky 🙂
teda musela som sa zmenit ja..svoj pristup k nemu..

sisstin
autor
12. pro 2010

@dulkagabulka Malý tyran je super kniha, ale u dětí, které jsou v pořádku 😉 pokud tam je nějaká forma PAS, tak se to nedá až tak úplně praktikovat 😉 a Lea nějaké auti rysy má, hodně zapadá do toho AS a i mají na to podezření 😉

dalea
12. pro 2010

@sisstin
@dulkagabulka Mozno som to napisala zle,ale ona nema zachvaty hnevu hnevu v skolke,ani doma,nikdy sa mi nehodila o zem,nikdy nikoho nebila 😉 Hneva sa iba pri tom ,ked jej nieco nejde,napr. ked sa nevie obut,alebo napr. ked jej nepasuje puzzle.Vtedy zacne pistat,ze jej to nepasuje,skusa znova a znova a rozculuje sa 😝 To kricanie v skolke neni kricanie od zlosti.Ona proste saskuje,nahlas si vyspevuje,nechce sa jej robit,co ine deti,niekedy,ale vsetko bez hnevu.No a v skolke im to vadi,lebo to narusuje ten vyucbovy proces 😠 Co sa tyka toho strkania do deti,stalo sa to iba 2x.Strcila do jedneho chlapceka a chcela vediet,ci bude plakat 😕 Proste bola zvedava,na jeho reakciu a potom sa cudovala,ze neplace.No a druhy krat to bolo skor nechtiac,v zapale hry,deti sa blaznili a ona vtedy nedava pozor a ide ako buldozer 😅 Aj to valanie po zemi doma,robi zo srandy,proste si lahne a caka,kedy jej poviem,aby sa postavila a ona sa potom postavi.Len proste chce pocut ,ze sa nema valat 😅 Inak s agresivitou ziadny problem,ani sa nebije,tak ako ine deti sa zviknu v skolke bit 😉 A pozornosti ma strasne vela a doteraz len tej pozitivnej,za vsetko chvalim,chvalim a chvalim,ako som pisala v predchadzajucich prispevkoch,ja s nou nemam skoro ziadny problem,ci v obchode,v cakarni u lekara..Minulu sobotu bola prvy krat v detskom kutiku v obchodnom centre,ziadny problem,akurat ta slecna vravela,ze same otazky a otazky 😀 A samozrejme nechcela odtial odist,takze pri odchode trosku vystrajala,ale to bola uz unavena,lebo v tom case uz chodi doma na obed spat 🙂

sisstin
autor
12. pro 2010

@dalea no však to je přesně to, co píšu 😉 prostě se chová "jinak", nekřičí, že by byla nastvaná...ale prostě jen tak, nebo jak píšeš "od radosti"...má to prostě jinak zařízený v tom mozečku 😉

a tím, jak si lehá na zem, a právě chce slyšet ujištění od tebe, že se to nedělá... 😉 jelikož je dost inteligentní, tak se právě "učí", jak se chovat standartně 😉

dalea
12. pro 2010

@sisstin No tak dufam,ze sa nauci postupne vo vsetkom chovat tak,ako sa ma 😉 Mne sa doteraz nezdala byt nejako ina v spravani 😕Problem je asi v tom,ze nemam moznost vidiet,ako sa sprava vo vacsom kolektive rovesnikov,mi sme z malej obce,ale nestretavame sa s jej rovesnikmi na navstevach,len ak je nejaka akcia pre deti a potom iba v skolke 😒 A tam nemam moznost ist nahliadnut,co robi 🙄 Takze ja vobec neviem,ako sa sprava medzi viacerimi detmi.V mensom kolektive je uplne normalna 😅 Ale ten rozdiel,ked vstupi do skolky vidim,celu cestu je ako anjelik,pekne sa rozpravame a akonahle otvori dvere do satne,hned na celu budovu zakrici dobre ranko a potom vbehne do triedy medzi deti ako velka voda a je dost hlasna 😝 😀 Ked ju upozornim a pred ucitelkou jej poviem,aby posluchala,tak je v ten den poslusna,ale ak ju tam len tak vpustim,tak je to uragan 😀 😅

dulkagabulka
12. pro 2010

@sisstin ..no..jasne, deti, ktore maju nejaku važnejšiu poruchu, autizmus a podobne..tam je isto za potreby iny pristup..
@dalea ..to je jedno,akym sposobom dieta ziskava pozornost..sama nevidim rozdiel medzi zachvatom hnevu vo forme pištania a kričania, ked sa mi nieco nepodari a zachvatom hnevu vo forme kričania a hadzania sa o zem ked mi niekto nevyhovie...syn bol tiez v skolke dieta s najvačšou energiou 🙂 a sprevadzalo ho to v podstate celu školsku dochadzku...naštastie nebol agresivny k detom 🙂
u nas bola mozgova disfunkcia a hyperaktivita..

sisstin
autor
12. pro 2010

tak zas od rána zadržuje čůrání, ach jo 🙄 🙄 🙄

dalea
12. pro 2010

@dulkagabulka A ako ste to riesili v skolke,ak sa pamatas,pretoze mna sa pytali,ci Lea uziva lieky 🙄 Ja nevidim dovod tlmit dieta liekmi len preto,ze je zivsie a oni ho nezvladaju 😲 Chodime okrem ineho aj k pedopsychiatrovi a ten tiez nevidi dovod,ze by mala Lea nejake lieky uzivat 😉 On ju zatial sleduje,aby sa podchytil nejaky pripadny problem,ale konstatoval,ze pekne napreduje a mame sa jej venovat tak,ako doteraz 🙂 Davam jej -hviezdickovia to by tiez malo pomahat aj na tento problem 😉