• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

15. října 2017 
@bluerose Ja sice autika nemam, ale tiez odmieta byt samostatny. Ale akonahle prisiel do skolky, vsetko robil sam - jedol, obliekal sa, vyzliekal sa a dokonca sa vyzuval aj obuval :slight_smile: Kolektiv deti strhne k samostatnosti, ale ked je doma, tak stale je lenivy a stale pocuvam "nakrm ma", "oblec ma", "vyzuj mi topanky". Pritom to vsetko vie, len je lenivy.
12. srp 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@martuulka my jsme nikdy podezření na PAS neměli, takže ne :wink: ale prostě u vás to porozumění, pokud je špatné, tak děti většinou vždycky podezření na PAS prvotně mají :wink:
12. srp 2013 v 16:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@martuulka a co jsem ve skupině dysfatiků na FB, tak valná většina dětí, co mají narušený porozumění se s podezřením na autismus potýkaly :wink: ta VD při narušeném porozumění prostě je hodně autismu podobná ze začátku a je poměrně těžký to diagnostikovat dobře :wink:
12. srp 2013 v 16:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alikaa mam kamosku co robi ucitelku v skolke a povedala, ze do statnej mi ho nezoberu ak nebude odplienkovany a nebude vediet jest sam lyzicou a vediet sa obleict :( Takze to potrebujem zvladnut. Mam este rok cas (mozno aj viac, neviem ci mi ho vezmu uz o rok), len zatial proste ziadne pokroky tak preto uz depkujem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. srp 2013 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bluerose Toho sa bat nemusis. Ja som sa tiez bala. Maly sa mi odplienkoval v 2.5 roku, zo dna na den. Som ho oducala pol roka a stale nie a nie pochopit a potom zrazu nastal zlom a islo to bez plienok a hned aj v noci. Maly nastupoval do skolky presne v den svojich 3. rokov, doma dovtedy sam lyzickou nejedol. Ked sme ho nenakrmili, on bol schopny cely den nejest a obliekanie podobne. By sme nikam von nesli, keby sme ho neobliekli. Proste to mal na salame. A v skolke s tym zrazu problem nemal. Prve asi 2 tyzdne maval okyckane tricko od polievky, ale potom uz ani to nie. Obcas ked sa doma zabudne, ze nie je v skolke, tak sa oblecie alebo naje bez toho, aby sme mu nieco hovorili.
12. srp 2013 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bluerose tak to by sme sa tu mohli vsetky takto stresovat, ze co ak za rok nebude v norme :grinning: takto nemozes mysliet
12. srp 2013 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bluerose ako fakt uz sa nehnevaj, ale ty stresujes kvoli skolke, ktora by mala byt v septembri 2014??? :confused: daj sa do kludu :grinning:
12. srp 2013 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alikaa a vy mate OVR, ci VD?
12. srp 2013 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abbie Nemame ziadnu diagnozu, maly je oficialne zdravy a dobre sa vyvijajuci. Neboli sme nikdy na ziadnej diagnostike. Ale obcas sledujem vasu temu (davnejsie som riesila, ci ma maly nejaky problem alebo nie) a nedalo mi nezareagovat.
12. srp 2013 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martuulka no ono mezi autismem a receptivní nebo smíšenou dysfazii je asi hodně tenká hranice. Já když to hledala tak popravdě sama moc nechápu jak poznají rozdíl pokud to dítě nerozumí, má stereotypy, hra je tím nemluvením taky narušená, jak poznají že je to ještě dysfázka a už né autismus - ono tedy ani jedno nic hezkého, ale stejně. Jinak pokud ti připadá že autista není tak se tím netrap, stejně je to ve vašem věku jen podezření a ten vývoj nikdo neodhadne. A pokud zkusíš zařadit nějakou alternativní komunikaci nebo obrázky spojené s programem dne (to mělo úspěch u nás), tak mu to určitě neuškodí :slight_smile:
12. srp 2013 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abbie jj, no ved uz sa snazim davat do kludu, pridem sem s touto temou o rok teda :grinning: :grinning: :grinning:
@alikaa dakujem za reakciu
12. srp 2013 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sicinka dítě s VD by mělo mít neverbální komunikaci dobrou, nebo rozhodně lepší než dítě s autismem...ale ve věku 2,5roku to moc odlišit nejde..proto se to taky moc nedává takhle brzo, pokud ten autismus není jako naprosto jasnej... :stuck_out_tongue_closed_eyes: a beztak hodně receptivních dysfatiků (smíšených) mělo jako prvotní diagnozu auti :confused:
12. srp 2013 v 19:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bluerose Mám o měsíc starší dvojku. Jednička byla v tomhle věku odplenkované, dvojka nikoliv. A předpokládám, že až mu to docvakne, tak to bude ze dne na den. Teď když ho nechám lítat nahého, tak jen chodí hlásit, kde je loužička, kteroou mám utřít. :grinning: Samostatně jí, ale ten nepořádek kolem radši nevidět. Oblíkání mi zatím stačí, když spolupracuje, že nastrkuje správné údy, co zrovna potřebuju. Uvidíš jaký skok udělá behěm půl roku, natož roku. Jen si vem, že rok je teď polovina jeho života. Pokud můžu doporučit literaturu: http://knihy.heureka.cz/diagnostika-ditete-predskolniho-veku-co-by-dite-melo-umet-ve-veku-od-3-do-6-let-jirina-bednarova-vlasta-smardova/
12. srp 2013 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ladida.l Ahoj. Ja s tým mám skúsenosť, pretože môj mladší syn je od narodenia nedoslýchavý. U nás v SR robia toto vyšetrenia v narkóze, alebo prirodzenom spánku. Dieťatku nasadia také sondy za ušká a na čelo a do uší dostane také štuplíky a počítač potom vyhodnocuje zvuky, ktoré počul a ktoré nie. Je to nebolestivé vyšetrenie, ktoré určí ako moc dieťatko nepočuje. Veľa šťastia.
12. srp 2013 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvikam

@sisstin

Moc Vám děkuji za odpovědi.

Strašně se teď bojím co bude, nějak nevím, jak se z těch všech hrozících diagnóz nezbláznit a normálně fungovat :pensive: :sweat_smile: :cry:
12. srp 2013 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l Prepáč, nechcem byť netaktná,ale akú máte dg.? A máš pocit, že malý nepočuje?
12. srp 2013 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l Zkušenost nemám, ale mrzí mě, jestli malý nemá sluch v pořádku:frowning2: Ono to rodič asi fakt nemá moc šanci poznat. Leželi jsme se synem na neurologii se čtyřletým chlapečkem, který zaostával ve vývoji a až na MRI zjistili poškození sluchového nervu. Maminka z toho byla hoodně překapená, že tedy špatně slyší a ani mě to do té doby nenapadlo.. Držím pěsti!!
12. srp 2013 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvikam

No nemáme ještě žádnou diagnozu, začali jsme jen takové to kolečko po doktorech, které nám doporučila naše pediatrička, které jsem se svěřila s našimi potížemi.

Dnes jsme byli s malým na tom ušním a absolutně tam nereagoval na zavolání na jméno, pak zkoušeli různé hluky, nerušeně si stavěl kostky, jen se jednou podařilo, že se podíval na doktora, když hlasitě zapískal.
Mě se předtím také zdálo, že slyší.

A doktor mi říkal, že to nemusí znamenat, že neslyší, že je to přinejmenším divné. Třeba slyší a nic z toho ho nezaujme...
12. srp 2013 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivular díky za držení pěstí :slight_smile:
12. srp 2013 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l Já si pamatuju, že ten chlapeček, o kterém jsem psala, že se naopak otočil za každým zavoláním jména (jakéhokoliv - což mi došlo až zpětně). Jako že zjevně dost slyšel, ale bohužel asi ne všechno nebo zkresleně. Vím, že jsou to nervy, já jsem si se synem taky užila své, tak přeji hodně sil!!
12. srp 2013 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ladida.l a jinak na jmeno reaguje? Ono je fakt mozny, ze slysi, ale nema zajem reagovat, coz by bohuzel spis smerovalo k tomu autismu. Vada sluchu je podle me ta lepsi moznost :pensive:
12. srp 2013 ve 21:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin na jméno nereaguje nijak, když ho chci něčím zaujmout, musím mu to strčit pod nos, ukázat, nebo ho chytit za ruku...
12. srp 2013 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sicinka
@sisstin to znamena, ze kdyz mame tu smisenou dysfazku, tak bychom se eventuelne jeste klidne k tomu DA mohly dopracovat? :confused:
12. srp 2013 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ladida.l :unamused: no nechci strasit, ale pokud fakt slysi a nereaguje, tak to moc dobre nevypada :unamused:

@mvmk ne, to je obracene, ze dysfatici maji mylne jako prvotni diagnozu autismus :wink:
12. srp 2013 ve 22:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ladida.l ted ctu, ze jdete do Pce, to bych nedoporucovala, objednej se do Zitne do Prahy :wink:
12. srp 2013 ve 22:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin Teri nestraš, na mě Jeník reaguje taky jen tak v polovině případů. Ale když na něj promluví někdo cizí, nebo když jsme v cizím prostředí, tak reaguje dobře. Spíš mám pocit, že doma mě má na háku :wink:
12. srp 2013 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ivular nulova reakce na jmeno od matky rozhodne normalni neni nikdy. At byl Tygr sebevetsi mimon, tak na jmeno reagoval VZDYCKY :wink:
12. srp 2013 ve 22:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ivular o ona pise, ze malej nereaguje nikdy, to teda je dost alarmujici a fakt to autismus znaci, pokud teda nema vadu sluchu :pensive:
12. srp 2013 ve 22:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin Fakt vždycky? :confused: Tyjo, tak to už mám dnes druhého brouka v hlavě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. srp 2013 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ivular jo, s reakci na jmeno fakt nemel problem nikdy :wink: ale ze dite obcas nereaguje muze byt v jeho veku jeste ok, ale nikdy??? :wink: :unamused:
12. srp 2013 ve 22:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek