Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jajik25
19. srp 2013

jenze ja jsem presvedcena ze mu ta soukroma logo skola urcite pomuze jen proste nevim jak by na to reagoval on,sam teda rika ze s tim souhlasi ale clovek nikdy nevi,treba se to jeste zlepsi a bude stacit jen ten asistent pokud ho dostaneme,nebo nakonec uvazime ze bude moct chodit do normalni skoly 😒 😉

fass
19. srp 2013

Jsme ze Šenova. A uvažujeme o škole v Ostravě Hrabůvce.Šenovská je narvaná a nemají moc chuť syna vzít.Museli by,ale rozmlouvali mi to.A já sama cítím,že by mezi 33 dětma byl ztracený.Mám strach i ze šikany.Špatně vyslovuje,šíleně koktá.

krystalka
19. srp 2013

@jajik25 - tak v tomhle bych měla rozhodování snadné, protože syn by mi to rozhodně neodsouhlasil a i kdyby náhodou jo, tak bych v tomhle na jeho názor moc nedala, v tomhle věku si ještě nedokáže představit, co by to všechno pro něj obnášelo - takže bych to po něm ani nechtěla.

smardik
19. srp 2013

@fass jo to vím, to je ta jedna o které uvažuje a pak o Ostravě-Porubě-tam bych teda raději i když s dojížděním na prd

my jsme z Orlové tak to máme kousek

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 no to si musíš uvážit sama,zda to dá;)já si teda Tygra neumím představit,a ani já sama si neumím představit,že by jsme se viděli jen o víkendu. To bych snad ho radši učila sama doma,pro mě je to fakt nepřijatelný. Ale pokud je Stanik samostatný a není na vás tak fixovany,tak to asi možnost je. Proto jsem za včasnou diagnostiku a práci doma,aby se pak nemuselo tohle řešit. Držím palce,ať se rozhodnete správně.

smardik
19. srp 2013

@jajik25 tohle ti nikdo nerozhodne, budeš muset dát na sebe. pro mě je tohle řešení až fakt není jiná možnost

fass
19. srp 2013

@smardik A v té Porubě je logopedická,nebo jaká?Speciální nám nebyla doporučena,jelikož má vysoké Iq a potřebuje jít dopředu.

sisstin
autor
19. srp 2013

@fass do speciální dysfatika nevezmou,tam berou děti jen se sníženým intelektem.

fass
19. srp 2013

@sisstin Však právě,že jo.Ale jak vidí ve školce nebo škole papír,tak hned dejte ho do speciální a je to.Mě přijde,že jak je teď tolik dětí,chtěli by si vybírat.

sisstin
autor
19. srp 2013

@fass no záleží,co je u nich speciální,pac logo speciální není,to je běžná Zš se specifickým zaměřením. Jsou školy praktické pro děti s lmr a pak speciální,kam chodí děti už s těžkým mentálním ci kombinovaným postižením.

krystalka
19. srp 2013

@sisstin - mám to stejně, fakt si neumím představit, že bych svoje šestileté dítě viděla jen o víkendech... 😕

sisstin
autor
19. srp 2013

@krystalka tak přišla koloběžka a super, je akorát 😀 už se tady na ni projíždí a prej "doufám, že zítra půjdeme s dědou ven a vyzkouším tu koloběžku" 😀 😀 já jdu do práce na dopolko, tak bude mít možnost a bude za ním běhat děda 😅 😅 😅

jajik25
19. srp 2013

ja znam zase rodice co to udelaly a syna to ijek nepoznamenalo,byl tam rok pak presel do normalni skoly

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 no to fakt záleží na vás a na malým, já si to představit neumím vůbec ani z jedné strany. Ale rozhodnout si to musíte vy, tady asi nějaká univerzální rada jako není 😉

krystalka
19. srp 2013

@sisstin - tak to je super, tak ať si to pěkně užijou 🙂 , jakou máte barvu? My takovou tu svítivě zelenou, sám to tak chtěl, myslela jsem, že bude chtít modrou (jeho oblíbená barva), ale ve školce jezdil na zelené, tak chtěl taky zelenou 😉

sisstin
autor
19. srp 2013

@krystalka jo, máme modrou 😀 😅

krystalka
19. srp 2013

@sisstin - a nezapomeňte na helmu 😉 , já třeba na dopravním hřišti vídám spoustu dětí na koloběžkách bez helmy, občas na mě někdo kouká divně, že na koloběžku helmu, ale jak měl teď naposled Jiřík ten držkopád na Ladronce, tak jsem fakt byla ráda, že jí měl...

sisstin
autor
19. srp 2013

@krystalka jj, helmu dáme určitě 😉

ivular
19. srp 2013

Dnes je nějaký dopravní den - MM by měl večer přinést kolo Brummi Bar 10. Terku sice pobavila moje představa, že když Jeník UŽ měsíc jezdí na odrážedle, naučí se co nevidět i šlapat, ale MM tvrdí, že přinejhorším by ty šlapátka měly jít odmontovat, takže by z toho vzniklo takové Firs bike 😅 Tak uvidíme 😉 Jenom teda nevím nevím s tou helmou. Nedonutila jsem Jeňocha aby si ji narazil aspoň na pár vteřin ani při jejím kupování 😝

sisstin
autor
19. srp 2013

@ivular Tygr taky helmu nechtěl, ale když fakt pochopil, že bez helmy se nikam na kolo nepůjde, tak pak svolil...ale keců kolem toho měl milion 😅

krystalka
19. srp 2013

@ivular - třeba se naučí šlapat brzy 🙂 , i když tedy Jiřík jezdil na koloodrážedle asi od 2 a třičtvrtě, ale šlapání pochopil až skoro ve 4 a jen díky tříkolce s volnoběhem, na které se ty šlapky otáčely samy, když jsem ho táhla, nejmenší kolo jsme měli doma od necelých 3, s pomocnými kolečky a na tom se vůbec nechytal - začal na něm jezdit až teď v 5 a během 3 měsíců jsme sháněli kolo 16 😉 .
A s tou helmou - taky jsme ho tenkrát nedonutili ani v prodejně, aby si jí zkusil, ale jelikož nechtěl helmu, tak nemohl ani jezdit, nicméně to s ním nehlo, bylo mu to fuk, šel si do kůlny pro Tatrovku a plastovou motorku a fakt mu to nevadilo. Až po několika měsících si jí najednou nechal nasadit a od té doby jezdí 😉

krystalka
19. srp 2013

@sisstin - my tenkrát to koloodrážedlo s helmou kupovali, když bylo Jiříkovi 2 a čtvrt a tenkrát kolem toho neměl kecy, ale řval jako pominutej, přišlo mi, že se toho fakt bál, nebo nevím co mu na tom vadilo...a bylo mu právě jedno, že nemůže jezdit...no pak k tomu nějak dozrál a od té doby si jí v pohodě bere a nikdy kolem toho nebyl jediný problém, ale trvalo to 😉

sisstin
autor
19. srp 2013

@krystalka no Tygr začal s FB až ve 4,5...ono to je až jako od 90cm, a to měl ve třech letech 😅

sisstin
autor
19. srp 2013

tak holky, kdo by chtěl na ten grafo kurz Maxík, tak není problém:

Dobrý den,
děkuji za Váš zájem, samozřejmě se objednat můžete, pokud pro Vás není
problém cca 1x-2x za měsíc dojet do Prahy...

Pro vývojovou dysfázii je tento kurz výborný, mám s tím i osobní zkušenost,
protože dcera má stejnou diagnózu...

Chtěla byste začít v září?

Budu se těšit a přeji příjemný letní den

Zuzana Svobodová

je to zde http://www.ludea.cz/vzdelavaci-programy-pro-det...

krystalka
19. srp 2013

@sisstin - tak to jo, ve 4,5 už by měl Jiřík asi taky připomínky 😉 , on měl právě ve 3 letech přesně 100cm, teď v 5,5 má 115, kolik teď má Tygr?

sisstin
autor
19. srp 2013

@krystalka Tygr v 5,9 s bídou tak 107-108 😉

krystalka
19. srp 2013

@sisstin - no, ale ty taky nejsi myslím moc vysoká, ne? My máme 164 a 175, takže Jiřík asi žádný čahoun taky nebude spíš takový průměr 😉

sisstin
autor
19. srp 2013

@krystalka má výšku jako takový menší 4letáci, jako fakt na tom táboře naprosto splynul 😅 😅

sisstin
autor
19. srp 2013

@krystalka já mám 156 a MM 172. Jako Tygr roste v normě, těch 5-8cm za rok, ale jako je už tak na hraně, mít o 1-2cm víc, tak už mu vychází, že je to na růstovej hormon 😉 on je prostě malej od narození, jsem 14dní přenášela a měl 2,9kg a 49cm. Ona je to docela výhoda zatím, páč fakt ta jeho řeč nepůsobí divně, a lidi, co nevědí, kolik mu je, tak je nenapadne, že by mu něco mělo bejt 😀

krystalka
19. srp 2013

@sisstin - no to je fakt, někdy je to i k něčemu dobrý, co? 😉 . Jinak Jiřík byl týden před termínem a měl 3100 g a taky 49 cm.