Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

daska58
14. pro 2010

@simalex ahojky , tak to už máme šťastne za sebou. S mojim prvým štandardným dieťatkom jurkom sme to velmi zle prežívali.. trénovali sme poobede a ráno som bola iba pre neho. doteraz má svoje muchy ....vieš si predstaviť ,ako je to teraz , ked mám ešte aj toto moje dysko-dieťa Patuška, aké je to ráno u nás? maximalne robím, čo chcú.zapriem sa a s úsmevom - aj ked vo mne búcha novoročný ohnostroj! a potom sme dohodnutí s učkami v školke, že možme meškať. držím ti palce.pa

sisstin
autor
14. pro 2010

@simalex no já si myslím, že v tom až zas tak velkej rozdíl nebude 😕 teda respektive možná v tom, že některé děti ani nevědí, kam jaká část oblečení patři atd., s tím jako fakt problémy nemáme...on je prostě "jen" vzteklej a levej jako šavle 😝

sisstin
autor
14. pro 2010

holky, zastřelte mě...končí mi rýma a pro změnu mě bolí v krku 🤐 🤐 a jsem unavená jak sviňa...co to kurva je???? To už je fakt na bednu 🤐 🤐 🤐

simalex
14. pro 2010

@daska58
no to musí být mazec. Dokážu si představit. Když chodil Alexek do staré škoky, chodili jsme pěšky (cca 20 - 40 minut 😅 ), ale to jsem měla školku za prací. Teď v téhle slotě jezdíme trolejbusem a pak do práce taky trolejbusem. Když není sníh, jezdíme autem, ale to zase pro změnu vracím domů a pak letím do práce, tak taky nic moc. Ale u vás to je určitě složitější.

sisstin
autor
14. pro 2010

tak musím fakt Tygra "pomlouvat" tady častějc...ted docela jí...teda na jeho poměry 😝 polívky, perník, řízek, ovoce...tak jsem zvědavá, jak mu to dlouho vydrží 😝

katkaluk
14. pro 2010

Ahojte, som tu nová a chcela by som sa k Vám pripojiť. Mám 25 mesačného synčeka Matúška s autistickými rysmi. So siss som si už pár krát písala cez IP. Za sebou máme vyšetrenia: ušné, neurológ, klinický logopéd, pedopsychiater, v najbližšom období sa máme prihlásiť na komunikačný kurz a terapie. U nás môže ísť o hocakú diagnózu od autizmu cez MR, dysfáziu....Veľa si sľubujem od MUDr. Krejčírovej 🙂 . Za kontakt veľmi pekne ďakujem siss. Akurát mám problém, lebo mi pediatrička nechce vypísať výmenný lístok, ona ho vraj do ČR vydávať nemôže. 😨 iba vo svojom rajóne. Tak som Vás chcela poprosiť, ak ste bola niektorá z Vás zo SR za ňou, ako ste to riešili, alebo ste si vyšetrenie hradili...Ďakujem za všetky odpovede. 😉

zuzanada
15. pro 2010

@katkaluk, ja som bola na vyšetrení u Dr.Krejčířovej a obvodná pani doktorka mi ten výmenný lístok vypísala. Vôbec naň nemusí písať, že vyšetrenie bude v zahraničí. Ja som si vlastne pýtala len výmenný lístok na vyšetrenie u psychológa. Inak to vyšetrenie si ale budeš musieť tam zaplatiť priamo u doktorky v hotovosti. Poisťovňa také niečo neprepláca. My sme tam išli na dva dni deň pred vyšetrením a boli sme ubytovaní v takej celkom fajn ubytovni. 🙂

vojtisek2007
15. pro 2010

@katkaluk ahoj, když napíšeš Dr. Krejčířové maila, tak ti určitě odepíše, jestli u ní budeš něco hradit, a kolik. Ale myslím, že hradit si to budeš, protože v ČR nemáš placené zdravotní pojištění...☹ a taky si myslím, že potom tedy nepotřebuješ žádné doporučení do vaší doktorky....

sisstin
autor
15. pro 2010

@katkaluk
@zuzanada tak nevím, jestli se něco změnilo...ale vím, že když jela Gothic k Dr. Krejčířové, tak stačilo, aby měla evropský průkaz pojištěnce a neplatila nic 😉 ale to jsou už tři roky, tak je možný, že se to nějak změnilo 😕

jinak mně ráno v 7 přišla smska od logopedky, že to budeme muset dneska zrušit, že mají obě dvě holky horečky...no, tak jsem vypla budík a spali jsme do 9:20 😲 😲 😲 jsem normálně nechápala, asi nějaký erupce..fakt 😅 😅

no nic, my jdeme vyzkoušet ty nové věci z RP 🙂

zuzanada
15. pro 2010

@sisstin ja som ten eu preukaz poistenca mala, ale keby som sa do toho nevŕtala, tak možno by som ani ja nič neplatila, ale neviem ako by si to pani doktorka vykázala. Bolo to pre mňa také neseriózne a radšej som si zvolila cestu "čistého štítu". Platila som do 3 000,- korún českých. Neviem teraz tú cenu presne, ale bolo to nejako takto.

sisstin
autor
15. pro 2010

@zuzanada no já vím, že Gothic šla na tu pokladnu a tam jí právě řekli, že jestli má evropský průkaz, tak nic platit nebude...a neplatila 😉 ale jak píšu, jsou to tři roky, třeba se to už změnilo 😉

tak my jsme dneska stihli mozaiku, to ho dost baví a na jemnou motoriku skvělý 🙂 pak jsme dělali puzzlíky do rámečku, ty 2dílné zvládal v pohodě, ty vícedílné jsou docela těžké, to jsem měla co dělat já 😅 😅 😅

pak Figuráčky od Granny, to zvládal v pohodě a dokonce chápal i to házení kostkou - nejdřív se hodí barva a pak tvar, a podle toho se vybírá 😉

pak to Logico Primo, jako je to na něj motoricky dost náročné, ty čudlíky drhnou a je to prostě docela těžký na koordinaci 😉 s pomocí to zvládal a musela jsem mu pořád strašně moc vysvětlovat, co má dělat...ale ta myslím, že to je otázka cviku 😉

a nakonec povolání, ke každému se přiřazoval určitý atribut...no myslím, že se spíš řídil podle těch znaků v rohu..ale tak jsme o tom aspon mluvili 😉

daska58
15. pro 2010

@sisstin tak gratulujeme... kde berieš tie hračky
jaka som ja dnes rozčúlená!!! boli sme u pedopsych. hodinu sme čakali. potom ma spovedala a moje dieťa behalo a zlostilo po celej ordinácii utrelo podlahu...výsledok----vraj je normálny, nič mu neni a že mam čakať další rok... potom sa uvidí... tak sa mám len tak ponevierať a čakať. a na čo? ved ja viem už teraz, že to neni štandardné dieťa... mám sa asi tešiť a potom ma povalia diagnózami a výchonými rečami, kde som doteraz bola, že? tak sa mám hlavne ja ukludniť a dieťa bude tiež kludné. nezapínať telku ani rádio...super diagnostika, nič nepredviedol,nič ho nezaujalo- tak potom podla čoho vedia , že je ok? dakujem, už mi ostáva jedine tá Bratislava . ☹ dnes má moj starší syn besiedku v školke, ani neberieme pata zo sebou, lebo by vyrušoval- povedala svokra- a to je normálny, že ho takto izolujeme? pomoc!!!!!gratulujem si že ešte celkom dobre znášam ten tlak

sisstin
autor
15. pro 2010

@daska58 my to máme většinou půjčené z Rané péče, něco kupuju, ale spíš půjčujeme 😉 jinak bohužel, těch odborníků je málo, a těch, kteří chtějí vyšetřit dítě mladší 3 let ještě mín ☹ třeba Krejčířová vyšetřuje už i 9m kojence 😉

já ti bohužel neporadím, na Slovensku vím jenom o Jánošikové v té BA, a pak je tuším nějaké auti centrum v Trnave, a pak v Ba je ještě Instiut detskej reci...ale to nevím, jestli tam i diagnostikují 😕

je šílený, že ti doktoři prostě nedají na mateřské instinkty, já už jsem v 18m taky věděla, že něco není ok..a ve dvou letech to bylo úž myslím úplně jasný 😉

k té izolaci, já se s Tygrem snažím ted už chodit víc, ale prostě musíme pomalu a po kratší době, třeba tu besídku by určitě nedal ani omylem, prostě by ho to tam nebavilo a to si fakt myslím, že nemá cenu tam to dítě brát 😕 nebo teda at jdou oba rodiče, a jeden pak kdyžtak s tím dítětem odejde 😕

sisstin
autor
15. pro 2010

hurááááá...bobeeeeek v záchoduuuu 😀 😀 😀 😀

simalex
15. pro 2010

ahojte, osobně mi přijde pravděpodobnější, že si to Slováci budou platit. Evropský průkaz pojištěnce by uplatnili, kdyby museli k doktorovi v akutním případě, což není tenhle případ. Může to být i otázka konkrétní slovenské pojišťovny, kdo ví...

No, tak teď mě napadlo, jestli oni budu mít smlouvu s naší RBP pojišťovnou. Je jen regionální (severomoravská). Uf, třá zjistit, případně rychle přelézt. Protože 3tis je docela mazec.

sisstin
autor
15. pro 2010

@simalex a kdy jdete ke Krejčířové? V únoru? 😕

jinak už i chcandí do záchodu, tak snad krize překonána..říká si i v noci, takže je 100% bez plen zatím 😎

simalex
15. pro 2010

@sisstin
jj, v únoru. To bych stihla. Už jsem jí napsala.

Tak to vzalo rychlý obrat. To je fajn, ses určitě uklidnila. Jinak super fotky z vašich činností. Já jsem teď v tomhle jakási mínusová. 😒 Nic se mi po příchodu domů nechce. Pořád na mě čeká zdobení cukroví, nevím, kdy to udělám. Záchvat pečení mě přešel. Skončila jsem na 4 druzích, 3 z toho musím dodělat. Ovšem moje zdobení je fakt něco... Hlavně perníčky zpravidla polité jakousi neidentifikovatelnou hmotou.

simalex
15. pro 2010

@sisstin
já bych se vlastně mohla skočit zeptat do pojišťovny, to by bylo asi nejrychlejší.

sisstin
autor
15. pro 2010

@simalex Simčo 😅 😅 😅 my na cukroví serem každej rok 😅 😅 jednak ho máme od babičky a jednak to u nás nikdo moc nejí, takže tak 😅 😅 max. udělám těsto v pekárně a budeme vykrajovat, ale to se ještě uvidí 😝 😅 😅

já zas zaostávám v těch "tvořících" činnostech, když holkám projíždím blogy, tak všechny s dětma vyrábí atd. Já jsem na tohle příšerně levá, takže mě to nebaví a neumím to 😠

zzuzca
15. pro 2010

@sisstin supeeer 😉 no vidis ako ste to krasne zvladli 🙂 snad to vydrzi nafurt, tuk, tuk 😉 no inspirovali ste ma a tez som skusila zo dna na den bez plienok. vysledok nic moc, x pocuranych teplakov, sam si nepovie, obcas som sa trafila ze som ho posadila a vycural sa 😝 no nemala som na to nervy, vratili sme sa k plienkam 😝 vidim ze na to este nema 😖 ale ked vidim tu jeho ooobr prdel, on je fakt velky, a potom tu miminkovsku 😔 jemu uz tie najvacsie plienky su tak akurat 😅

a parada ze melie cely den, to je radost pocuvat, co? 😵

simalex
15. pro 2010

@sisstin
tak vrchol naší tvořivosti v posledních dnech byl papírový řetěz na stromeček 😀 😀 😀 a trochu i pomáhal s věncem na dveře. Tak asi tak nějak.
Já to prostě nemám v sobě. Pořád něco vymýšlím - třeba teď v sobotu jsme byli na obědě u druhé babičky, pak u mojí nevlastní sestry, pak jsme šli na trhy. A v neděli jsem dopoledne pekla, udělala oběd a potom jsme šli na hokej a na koncert na trhy. Já mám totiž pocit, že tyhle akce se bez nás asi neobejdou nebo co, místo toho, abychom v klidu byli doma a užili se navzájem. V tomhle musím na sobě pracovat. Někdy to docela i jde, ale teď mám invenční krizi, tak spíše poletujeme. 😢 😢

sisstin
autor
15. pro 2010

@zzuzca Zuzi, tak Kubík je fakt malej ještě 😉 kor k té hypotonii, to bude mít určitě i hypotonický měchýř 😉 jinak Tygr měl stále plíny číslo 4 7-18kg, třeba ty 4+ mi byly oooobr...ale tak Kubajs je hodně velkej 🙂

@simalex na tyhle akci chodí Tygr většinou s našima nebo s tátou, já jsem radši doma, a dělám si, co chci 😉

simalex
15. pro 2010

@sisstin
no, u nás to právě funguje tak, že dostane od svého táty kopačák a já s ním pak musím do parku ten fotbal hrát. Se sáněmi, kolem to stejné. Příští rok zkusíme jít na fotbal. Nějak nejsou lidi ☹ ☹ ☹ Někdy jsem už z té role táta/máma docela unavená.
To mi připomnělo... Byl tady tvůj ex? Jak to probíhalo?

sisstin
autor
15. pro 2010

@simalex Simčo, nebyl...přijede až v sobotu naštěstí 😝 takže s ním nebudu muset bejt sama 😝

simalex
15. pro 2010

@sisstin
fakt je, že jsem to tak ale taky trochu nastavila. Chci abychom byli o víkendu spolu, tak si René bere Alexka 2x přes týden. A když jsem s Alexekem doma, pořád vidím, co všechny bych měla udělat, uklidit atd., tak se raději sebereme a jdeme ven, kde, bych řekla, se mu věnuju intenzívněji. A u vás je jasné, že si potřebuješ odpočinout. Je to záhul věnovat se 100% dítěti.

simalex
15. pro 2010

@sisstin
aha, tak to budu na vás myslet...

sisstin
autor
15. pro 2010

@simalex Simčo, tak ty chodíš do práce...to je pak úplně něco jiného 😉 to je jasné, že si chceš Alexka užít a že nestíháte dělat všechno, když se ještě musíš starat o domácnost..to je prostě nad lidské možnosti všechno stíhat 😉 když je na to člověk sám 😒

dalea
15. pro 2010

Ahojte,tak som dnes bola na tej vianocnej besiedke 😕 Poviem Vam,vobec som si to neuzila,skor mam zas depku ☹ Lea cely cas vystrajala,zacala spievat este skor,ako dosiel Mikulas,potom vsetkym nahlas povedala -tlieskajte mi 😅 S detmi sa za ruky drzala max. 10 sekund,potom pobehovala,ona bola v kuse v pohybe,ked ju drzali vretela sa,podupkavala 😕 Potom zakazdym,ked dospievali hlasno vykrikovala bravooo 😕 Ked dosiel Mikulas,niektore deti sa rozplakali,ona sa na neho asi po 5 minutach vrhla,objala ho a nechcela sa pustit 😝 Ked to urobila uz asi 5x musela som zakrocit,napominala som ju tam a chodila za nou ako sibnuta ☹ Sem tam k niekomu pribehla a pichla donho prstom,potom zase odbehla,no des 😝 Akoze vsetci pritomni okolo mali ohromnu zabavu,iba ja a ucitelky,ktore sme vedeli o co ide,sme mali dost ☹ Takze nakoniec ani poriadne nespievala,len zabavala publikum saskovanim a pritom vie tie pesnicky a basnicky tak pekne 😔 Neviem,co budem robit,fakt je teraz nejaka neposlusnejsia 😕 Mozno je to len nejake prechodne obdobie a zase sa ukludni,ale normalne ma to vykolajilo a znova zacina prichadzat depka,co dalej ☹ 😕

sisstin
autor
15. pro 2010

@dalea vím, že tobě to určitě vtipné nepřipadalo..to chápu 😉 ale já zas mám s Tygrem úplně opačné zkušenosti, ten se mě zas jenom drží a bojí se...takže bych občas takovýho "šaška" brala 😅 😅 😅

to měla asi zrovna nějaký ADHD "záchvat"..neměla předtím něco sladkého? 😕 😅

dalea
15. pro 2010

Ona je taka v poslednej dobe,asi 2 tyzdne,skoro kazdy den v skolke 😕 No a aj doma zacina tak akoby provokovat,naschval ma vytacat 😝 Od malicka bol problem s tym,ze ked sme prisli na nejaku akciu,kde bolo viac ludi,tak proste som vzdy za nou chodila,chytala ju,nechcela sediet pri nas,ale sadla si k uplne cudzim ludom a sedela,nemohla som ju odtial dostat 😒 Ale postupne,ked bola starsia,sa to zlepsilo,aj v skolke bola taka na zaciatku,ako som tu uz pisala,ze mi ju ani nechceli prijat,potom,ako sa u nej zlepsila komunikacia,uz bola "rozumnejsia",no ale vraj teraz posledne dni je taka v skolke skoro kazdy den ☹ Vobec nerobi to,co ine deti,len to,co sa jej paci a proste ich neposluchne,ani po dobrom,ani po zlom 🙄 Neviem,co sa to s nou deje ☹