Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

katkaluk
15. pro 2010

@zuzanada - Tak to nie je veľmi ružové, tých 3000 Kč je dosť. Skúsim napísať do poisťovne, či by nespravili výnimku, potom sa ozvem MUDr. Krejčírovej a uvidíme...Nerada by som sa vyšterenia zriekla, ale ak poisťovňa nezaplatí, tak takú sumu si nebudeme môcť dovoliť, mám 3 deti.. ☹ Ak by sa to predsa len nejak vyriešilo, dala by si mi adresu a kontakt na tú ubytovňu?
Inak od včera je Matúško bez materského mliečka a okrem občasného krátkodobého plaču je to OK. A to nám ešte lezú aj stoličky, tak si to užívame 2-násobne.
@sisstin- gratulujem Tygrovi k odplienkovaniu, užili ste si spolu, ale koniec koncov, pochopil do dosť rýchlo. Je to malý-veľký šikulák. 🙂

sisstin
autor
15. pro 2010

@katkaluk a vy už máte u Dr. termín..asi ano 😕 3000Kč je fakt dost 😒 zkus se jí na to fakt zeptat, mně se nezdá, že by se to muselo platit, když máš ten evropský průkaz... 😉

@dalea no takový to odmítání autorit je fakt znak AS, ale zas Lea je hodně kontaktní...ale kdo ví...těžko říct..to by fakt chtělo kvalitní diagnostiku, ale vy už chodíte..navíc Lea je ještě dost malá na dg. AS 😕 a nešla by nějaká školka se sníženým počtem dětí, kde by prostě učitelky věděly, jak na ni a mohly se jí víc věnovat? 😕 😉

dalea
15. pro 2010

@sisstin Tu u nas v okoli neexistuju ziadne taketo skolky,jedine uz pre MR deti,tazsich autikov,daunou,a to nieje pre nas 🤐 V nasej skolke bolo doteraz vzdy malo deti,tak do 10,ale tento rok uz okolo 20 a aj buduci rok pribudne dost deti,akosi sa to tu rozbehlo,taky baby boom 😉 Ucitelka je tu len jedna,s detmi jej pomaha upratovacka,je to zaroven aj akoby "asistentka",je za to aj platena 😉 Mne to pripada tak,ze proste su nasrate,pretoze Lea im da dost zabrat,bez nej by tam mali pohodu 😅 Aj ta upratovacka,vzdy ked pridem do skolky,pozera na mna takym pohladom,ze nas ma dost,aj dnes na vystupeni sa tak ksichtila 🙄 No a mala mi tiez povie,ze teta M. je zla,lebo krici na Lejku a ona potom place ☹ Oni su zviknute,ze zavelia a deti posluchaju,no a Lea na nich zvisoka kasle 😠 No a k tomu AS,viem,ze oni nerespektuju autority,ale stale ma prekvapuje to,ze ked citam o aspikoch,tak su to samotari,cudaci,neradi sa prezentuju na verejnosti,ako deti neznasaju vystupovanie a u Lei je to pravy opak 😲 Tak neviem 😕 Ja som uvazovala aj o ADHD,ale co viem,tak tie deti maju zly spanok,spia malo,taktiez je problem s jedlom a Lea naopak rada a dlho spi,vsetko zje,akurat teraz trucuje a chce sa nechat krmit 😝

katkaluk
15. pro 2010

@sisstin U Dr. máme termín 20.4. 2011, aj Európsky preukaz mám doma. Do 20.4. si môžemm dopisovať s poisťovňou a presviedčať ich, aby to uhradili, ale neviem, či sa to podarí...Dám potom vedieť, ako sme dopadli. Siss, ešte by som potrebovala poradiť, čo robiť ako prvé. On má očný kontakt super, keď robíme činnosti, ktoré sa páčia jemu. Hračky iba rozoberá, najnovšie všetko berie do úst, ale pripisujem to zúbkom, idú nám stoličky. Mali sme aj stomatitídu, však aj vy ste tým prešli, tak vieš o čom píšem 😉 . V nedeľu sme dobrali penicilín. Ak chcem od neho niečo, čo on nechce, tak vyslovene vyhýba očnému kontaktu. Ukazuje celou rukou, ale len sporadicky. Ja mu to hneď jedným slovom opíšem. Knižku si chce pozerať sám, keď mu začnem rozprávať- jedným slovom, čo je na obrázku, odchádza. Ako ho donútiť k očnému kontaktu a ukazovaniu? 😲 Inak Matúško reaguje na bolesť, skúša, čo je studené, teplé: rúra, radiátor, voda, sneh. Teší sa, keď príde manžel domov 🙂 .Chodí nás hladkať po chrbte, ale cudzí ľudia sú pre neho tabu. On si ich všíma, čo robia, ale nechce mať s nimi žiaden kontakt.

sisstin
autor
15. pro 2010

@dalea víš co, nikdy nesedí u diagnozy všechny příznaky...takže i AS můžou být společenští, nebo naopak děti s ADHD můžou prospat 14 h v kuse 😉 fakt takhle těžko říct, ona je L. fakt malá...možná tak na to ADHD, to už by se určit mohlo..ale to AS se fakt určuje pozdějc 😉

bohužel to je problém hodně školek, že učitelky vůbec neumí s trošku odlišnějšími nebo živějšími dětmi pracovat 😒 a jsou jim na obtíž..ach jo 😒

já se fakt modlim, aby to v té naší logo školce bylo v pohodě( prej teda je fakt super), páč sice Tygr není divokej..ale zas je uřvanej, musí se mu pomáhat s oblíkáním atd., třeba se to za rok změní....ale zatím tu pomoc potřebuje, což taky otravuje, že 😝

sisstin
autor
15. pro 2010

@katkaluk no Káťo, to, že se vyhýbá očnímu kontaktu, když něco nechce..to mi přijde jakoby i normální 😉 to dělají i dospělí 😉 on je fakt ještě malej..Tygr v tomhle věku právě tak nějak začal ukazovat( nejdřív celou rukou) a až pak prstem..a nejdřív ukazoval to, co ho zajímalo nebo to, co chtěl...a až pak ukazoval v knížkách 😉 a taky ho to popisování obrázku ze začátku nebavilo...to všechno fakt přišlo až po druhém roce, intenzivně až po dvou a čtvrt 😉

to ukazování( teda ve smyslu sdílení pozornosti), to se prostě naučit nedá 😉 to buď je nebo není..a pokud není, tak je velká pravděpodobnost, že má dítě nějakou formu PAS 😉 ALE...taky to může být tím, že není mentálně na takové úrovni, aby mohlo ukazovat( což byl náš případ 😉 , korigovaně po odečtení věku začal ukazovat v 15m, což je standart 😉 takže u takhle malých dětí to může být fakt jenom opoždění vývoje( samozřejmě do určitého věku) 😉 pokud už ukazuje celou rukou, tak podle mě za chvíli začne prstem 😉

ukazování ve smyslu, aby si dítě ukázalo, co chce...to se naučit dá...používá se to u autíků, že mu prostě dáváš na výběr ze dvou věcí a fyzicky ukazuješ jeho prstem 😉

dalea
15. pro 2010

@sisstin Jaj,ako Vam zavidim,ze tam mate viac moznosti skolok a aj lekarov-odbornikov 😉 Tu nieje nic ☹ V januari idem po pol roku k tej psychologicke,co Lei robila testy,tak cakam,ze bude robit nejaku rediagnostiku 😕 Som strasne zvedava,pretoze minule jej vyslo,ze je Lea 7 mesiacov pozadu 😨 No a spytala by som sa jej,co s tym Leinym spravanim,aby nam dala nejake rady pre ucitelku,pretoze doma ja problem nemam 😅 Porazi ma,doteraz som riesila iba rec,ta sa krasne zlepsuje,uz som bola velka optimistka a teraz ma to Leine spravanie zase zrazilo k zemi ☹ A je to fakt neunosne,ked kazdy jeden den mi ucitelka povie,ze Lea bola v skolke hrozna,ja som taka povaha,ze sa trapim nad kazdym slovom,co mi niekto povie,neviem to len tak hodit za hlavu 😕

sisstin
autor
15. pro 2010

@dalea no oproti SK je to lepší, ale oproti jiným zemím ( UK, Francie, USA) je to stejně bída s nouzí 😝 např. v UK je téměř 100% integrace( nevím teda, do jaké míry je to pouze přínosné)..tam se prostě integrují všechny děti( autisti, mentální postižení atd.). Ale hlavně tam ta péče je brzká a hodně dobrá, např. v USA je to super...ač to jejich vyšší vzdělávání pak už nic moc, tak prevence je tam fakt skvělá...

tady mimo Rané péče nic není, a ještě o tom skoro nikdo neví 😠

jinak nesmíš se tím tak trápit ( já vím, lehce se to říká, já si taky strašně hned všechno beru)...ale Lea za to nemůže...já fakt nevím, co poradit 😔 páč kde není ochota ( od učitelek), tak tam to asi nepůjde...nějakou zprávu od toho pedopsychiatra máte? 😕

sisstin
autor
15. pro 2010

jo, a jinak je vidět, že jsem psychicky nic moc...páč to pak vždycky začínám experimentovat s barvičkama 😅 😅 ted jsem byla v pohodě, a byly samé hnědé odstíny...a předevčírem jsem dopadla takhle 😝

no nic, malá vsuvka 😅 😅

katkaluk
15. pro 2010

@sisstin No keď mu dám na výber z dvoch vecí, tak to rozmýšľa a sám si ukáže celou rukou, čo chce. To sme ho nemuseli ani cvičiť, proste nás raz napadlo, že mu skúsime dať vybrať z dvoch jedál a on si vybral- cca 2 mesiace dozadu, to mal 23 mesiacov. Ale prečo si nechce skladať kocky, zložiť puzzle z 2 častí, naskladať krúžky na tyč... ☹ Uňho sa zlepšuje vnímanie, očný kontakt, už si všimne, keď niekto príde, odíde z izby, donedávna mu to bolo fuk. Ale hra stagnuje ☹ Keď snežilo pozeral, ako padá sneh, chytal ho, jedol...No akoby sa veľmi pomaly začínal preberať zo spánku...Zlepšila sa reč- mne povie em, na jedlo ham, am vždy, keď si príde odhryznúť, keˇho niečo bolí- bo, a aj ukáže, čo ho bolí...Som z neho zmätená. 😕

sisstin
autor
15. pro 2010

@katkaluk no tak puzzle ze dvou částí začal Tygr skládat nedávno 😝 vůbec ho to předtím nebralo 😝 kostky začal skládat asi někdy po druhým roce, do tý doby taky 0 bodů 😅 😅

jediný, co bylo vždycky v normě byly právě ty kroužky na tyč a tyhle věci, to zvládal tak nějak standartně, okolo těch 9měsíců...to ho bavilo vždycky, ale na jiný věci mi doooost dlouho zvysoka prděl 😝

fakt těžko říct, a je možný, že třeba ani Krejčířová vám nedá hned diagnozu...si spíš myslím, že ne 😉 samozřejmě mu udělá vývojový profil, budeš vědět, jak na tom ve všech oblastech je...ale na nějakou diagnozu je fáááákt brzo...my ji taky furt nemáme 😉

sisstin
autor
15. pro 2010

@katkaluk jinak doporučuju si sehnat tu Diagnostiku předškolního dítěte od Bednářové 😉 tam je to fakt super všechno vysvětlené, a hlavně tam nechtějí po dětech nějaké super výkony, je to spíš dělané podle průměrných dětí...

takže např. puzzle ze dvou částí je tam mezi 2,5-3,5roky např. 😉 ono v dnešní době se po těch dětech chce strašně moc..chodí se od miminka na angličtinu, a kde si cosi..a tak se nějak ta hranice, co kdy má dítě umět posunuje...což asi není úplně dobrý 😉

katkaluk
15. pro 2010

@sisstin Ja stále čakám, kedy uňho príde k porozumeniu aspoň ako takému. On rozumie podstatným menám- guli, brm, bublina-z bublifuku-tie rád puká, ale slovo daj mu nič nehovorí. Vôbec má problém so slovesami. Ja som introvert so strachom z nového prostredia a nových ľudí a dlho si zvykám. Ale tam kde to už poznám som na nespoznanie. Taká tichá voda, čo brehy myje... 😀 Tak možno má Matúško čosi z mojej povahy zdedené. Ja som bola vždy iná v škole- také utiahnuté tiché dievčatko a iná doma-bol ma plný byt. 😀 No to chce asi čas a mnoho práce, už sme sa nahlásili na terapie, chodíme ku klinickej logopédke, ale nesúhlasím s jej prístupom, že keď Matúško nechce napr. vkladať do seba poháriky, tak to mám robiť nasilu s jeho rukou a hlavne musíme činnosť dokončiť. Nemáme to robiť dlho, ale viackrát za deň. On otočí hlavou a nezáujem, urob si to nasilu s mojou rukou, ale spolupráca žiadna. 😒

sisstin
autor
15. pro 2010

@katkaluk no takhle se pracuje s autistama, ale mně se tenhle přístup taky nelíbí 😉 to na nás zkoušela ta logopedka, co jsme u ní byli dvakrát...a rychle jsem ji vyměnila 😉

ale přijde mi zvláštní, že nereaguje ani na slovo dej, atd., to je fakt základ..to už by teda umět měl..i kdyby měl to porozumění opožděný 😔

dalea
15. pro 2010

@sisstin Spravu od pedopsychiatra sme mali po prvej navsteve,ked sme boli v novembri po 3 mes.,tak nam uz ziadnu spravu nedal,iba si pisal do karty 😕A na vysetreni iba sledoval,ako sa Lea hra,ako s nami komunikuje,nieco sa jej spytal a inak iba nas sa vypytoval,co je nove 😅 Mne sa zo vsetkych tych odbornikov najviac rata logopedicka,ta s Leou najviac pracuje a aj mi vela poradi,ale najblizsie k nej ideme az 24.1. 😕 Inak som jej ukazala spravu z EEG,pretoze som do toho pozerala a az tak velmi sa mi to nepozdavalo 😠 Neuro len vylucila Epi.,ale boli tam vypisane nejake asimetrie v tych jednotlivych hladinach,alfa,beta,teta..potom pritomnost akejsi 8 Hz aktivity a podobne veci.No a logo mi vravela,ze co vie z neuro prednasok,tak napr. tie jednotlive hladiny popisuju tu zvisenu aktivitu,nesustredenost a podobne veci 😨 Som sprosta,ze som sa do toho papiera nepozrela hned u neuro.,ona mi len povedala,ze EEG je ciste a nic viac 😝 No na dalsej navsteve sa jej skusim spytat,ci by mi to mohla blizsie laicky vysvetlit 😠 Teraz som si este pozerala nejake info o AS a vycitala som si,ze existuju 2 typy,introverti a zriedkavejsi extroverti a ti sa aj dost tazsie diagnostikuju 😲 No ak mam pravdu povedat,ak AS,tak radsej by som brala toho introverta,aspon nieje taky napadny a kedze aj ja som tazky introvert,mala by som pre nu viac pochopenia 😅

katkaluk
15. pro 2010

Ďakujem za radu na knižku, budem sa snažiť zohnať, dám si od Ježiška pod stromček 🙂 A ešte som zabudla napísať, že Matúško mi pomáha pri obliekaní- navlečie ruky do body s dlhým rukávom, nožičku dá do pripravenej pančuchy... Určite to nie je k veku, pamätám si, že Katka sa už v 2 rokoch vyzliekla sama komplet, ale aj to poteší. Tiež som ho to nemusela učiť, nastavila som rukáv a on pochopil- to už cca min. 4 mesiace dozadu. A od minulého týždňy mu vadí, ak má veľmi mokrú plienku, začne sa vyzliekať, 2 krát sa mu podarilo vyzliecť pančuchy- také voľnejšie a potom nám dával vedieť, rukou si ťahal body dole, aby sme mu ich vyzliekli. A keď mu dáme dole plienku, šťastnejšieho dieťaťa niet. Bráni sa už aj čistej plienke, ale nočník ani záchod nechce vidieť. Ani so zmenšovacou doskou- to je hysák. 😝 Tak to chcem riešiť na jar. 🙂

sisstin
autor
15. pro 2010

@katkaluk tak s tím oblíkáním jsme nějak neměli problém nikdy, teda jako s tím nastavováním a pomáháním..to dělal tak nějak odjakživa..prostě od miminka, co už trošku chápal....ale zato ted...nic moc 😅 😅 svlíkne si bundu, mikinu, čepici, stáhne kalhoty a fusky...a neoblíkne se skoro nic 😝

@dalea no já právě taky někde četla, že jsou i společenští AS..ale právě takovou "nevhodnou" formou 😉 ale podle mě fakt furt lepší, než úzkost a introverce 😉

katkaluk
15. pro 2010

@sisstin Matúško chápe a reaguje na vety: Otvor, zatvor dvere, zasvieť, zhasni svetlo-vypínač, hore ruky- keď ho vyzliekam, hačaj si, hají, potom manžel vymyslel hru jedna nôžka druhá nôžka-prechádza MM cez rozkročené nohy, daj ruku :do rukáva:, dupi, kop,kop,aký si veľký, ťapi a dnes po dlhej dobe ukázal sám pá,pá na požiadanie, ale evidentne nevie, v akých situáciách to má použiť.To bola u nás kámoška s malou o 4 mesiace mladšou od Matúška, a ukázal to aj keď mu to povedala ona- pá-pá a ťapi. Ešte šmyk-skĺzne sa z gauča, no hlavne tie motorické zručnosti. V lete sa naučil sám vyliezť na šmýkľavku a pomocou 1 ruky sa skĺznuť, odtiaľ má to šmyk. Ale na odráždlo si sadne a tlačte ma, sám sa párkrát odtlačil, ale nejak ho to nechytilo. Myslím si, že vie spraviť alebo pozn viac vecí, než dá vedieť, ale to je len moja domnienka. Môžem sa mýliť. 😕

sisstin
autor
15. pro 2010

@katkaluk jj, ono to porozumění se fakt blbě odhaduje... 😉 těžko říct no...zkus nějakej jednoduchej test..dej před něj třea míček a hrneček, a zeptej se ho, z čeho se pije 😉

tak na odrážedle řádí Tygr od dvou let jak dábel..ale to je spíš otázka hrubé motoriky..ale nemusí to bavit každý dítě..ono se to fakt po netu nedá porovnávat takhle... 😉

katkaluk
15. pro 2010

@sisstin Tak my sme teda dosť pozadu, to vidím sama. ☹ Ale akosi dúfam v tomto roku vo výrazné zlepšenie 🙂 Nádej zomiera posledná. 😉

katkaluk
15. pro 2010

@sisstin Už zas ponocujem idem spať, čaká ma v noci boj Matúška o moje mliečko, ozvem sa zas zajtra večer a to s tou loptou a fľašou skúsim vyskúšať, dík za typ. Katka

sisstin
autor
15. pro 2010

@katkaluk no tak Tygr ve dvou letech odpovídal asi 15m dítěti 😉 ve všem..a to je teda sakra znát 😉 tam je ten rozdíl úplně strašně mega obrovskej 😉

teď už to jako jde...vcelku je v normě..."jenom" moc nemluví ..ale jinak jakž takž no...za ten rok se toho změnilo fááááákt strašně moc... 😉

vím, když mi J. psala, že klučina měl ve 4 letech asi 10 citoslovcí, tak mně to přišlo úplně neuvěřitelný..a ted má Tygr čerstvě ve třech letech těch slov 30 a začal i hooodně opakovat...sice výslovnost hrozná, občas se to podobá jen prvním písmenem nebo počtem slabik...ale stejně je to pro mě jak zázrak 😉

plín jsem myslela, že se taky nikdy nezbavíme..a ono to asi půjde...

do těch tří let může být ten vývoj fakt mega skokovej 😉

zuzanada
16. pro 2010

@katkaluk ak sa teda rozhodneš ísť na to vyšetrenie do Prahy určite ti dám info o tej ubytovni. Potom daj vedieť. Držím palce, aby sa ti to s tou poisťovňou podarilo vybaviť. 🙂 Ja som na nich nemala nervy. Čosi mi pomohli naši a čosi sme dali my, takže sme sa nejako pozbierali. Ale stálo to za to!

simalex
16. pro 2010

@zuzanada
zuzi, napiš prosím ten kontakt na ubytovnu. Já ještě nevím, jak to bude: buď nás poveze René, to bychom asi dali na otočku, nebo budeme muset jet den předem vlakem. Moc se mi to na otočku nezdá - nevím, jak Alexek vydrží 4 hodiny v autě a hlavně, jak potom bude spolupracovat. Ideální by bylo jet den dopředu.

simalex
16. pro 2010

@katkaluk
Ahoj, zkus se na tu platbu a možnosti zeptat přímo Dr. Krejčířové. Já jsem jí psala včera ohledně té naší pojišťovny a psala, že mají smlouvu se všema pojišťovnama, to ale určitě myslela české. Tak jí napiš, u které pojišťovny jste a jak to teda bude.

A co se týče těch činností, tak třeba moje neteř si začala trochu pořádně hrát až kolem 3 roku. Porozumnění ale měla naprosto v pořádku, jen pořád pobíhala od ničeho k ničemu. Dřevěné vkládačky a puzzle a podobné raně dětské věci jí začaly bavit až fakt hodně pozdě.

vojtisek2007
16. pro 2010

ahoj všem, krasný den...
@simalex vy jste ještě nebyli u Krejčířové na dg ??? Já myslela, že to máte za sebou...

jinak my jsem vytáhli "starou" hračku a ta teda boduje....mimochodem dostal ji na vánoce když mu byli dva a další dva roky jí celkem úspěšně ignoroval....horší je,když chce pomoct, nejsem schopná z tý krabice vybrat co patří k autu,letadlu,nebo co to tam všechno je...vím, že jsou tam 4druhy🙂, když jí dostal, tak ho maximálně bavilo, když to někdo složil to rozebírat, te´d najde všechny součásti co patří k autu a složí ho 🙂

simalex
16. pro 2010

@katkaluk
tak jsem se dívala, jak to je, když Češi chtějí nějaké vyšetření postoupit na Slovensku. Existuje nějaký statut "výžadané péče", za kterou člověk vycestuje cíleně do zahraničí, na základě kterého by to snad šlo. Jen tato péče musí být poskytována i na Slovensku (tedy musí na to být tabulky) a dále to je poplatné tomu, jak to funguje v SR. Tedy jestli by se takové vyšetření platilo u Vás, pak byste tu platbu museli taky zaplatit. Co vím, tak u vás se toho z pojištění proplácí méně než u nás, takže zadarmo to asi nebude. Mrkni na: http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Klienti/FAQ/E...
Takže tvoje myšlenka obrátit se na pojišťovnu byla správná. Možná to s nimi fakt nějak uhandluješ.

@zuzanada
Zuzi, a vy byste se to možná mohli pokusit řešit zpětně. Třeba by Vám pojišťovna něco z toho proplatila.

simalex
16. pro 2010

@vojtisek2007
vojti, tak my máme z tohoto jen mašinku a to je něco na moje nervy (nemluvě o tom, že to je rozházené po všech možnýchkrabicích). Už jsem zakázala všem mu něco takového kupovat, nikdy to neuhlídáme. Vy to máte ale super v krabici, to bude určitě tvoje potřeba pořádku 😀 😀 😀 😀. Vojtík je ale strašně šikovný. Velká pochvala.

No, my k té Krejč jedeme až v únoru. Já jsem to letos nějak zapinkala. ☹ ☹

simalex
16. pro 2010

Holky, taky je u vás taková kosa? U nás bylo -14 C. Brrr.

Jinak zítra jdeme na neurologii a v pondělí na psychologické vyšetření do SPC. Prioritně budu řešit ty Alexkovy vzteky, to se fakt nedá. Přijde mi při zvládání sutuací tak na 3leté dítě (a to ještě asi lehce nervově labilní 😀 😀 😀 ). Dnes ráno dostal záchvat, protože nám od trolejbusu "utekl" jeden chlapeček, který šel taky k nám do školky. On to neudělal schválně, jen se mu prostě nechtělo čekat na Alexka. Zásek a konec, řev a slzy jak hrachy. Táhla jsem ho až do školky se šíleným křikem. Ani tak, ani tak. Prostě v takových situacích na něj nic neplatí. 😖 😖 😖 😖

Já jsem už dopředu vynervovaná, co ho zase naštve a je to takový začarovaný kruh. Včera večer zase dostal záchvat, protože jsem nepochopila, co chce, abych udělala (nějaký úkol - zejmě zabalit se do ručníku ve stoje nebo co). Takže trvalo asi 20 minut, než se uklidnil. Pak se ale omluvil, že ho to mrzí a chce být se mnou kamarád.

sisstin
autor
16. pro 2010

čau holky,

tak dneska jsme něco udělali a pro dnešek už sluš, nebo mě odvezou do blázince 😅 😅

takže vkládání tvarů podle předlohy, tvary jsou oboustrané, takže dítě musí hledat i tu barvu. Mně to přišlo lehké, ale Tygrovi teda moc ne, docela se pletl, sice se jako hned opravil, ale na první pokus to neudělal snad nikdy 😝

pak dřevěné puzzle na souvislosti a čísla, zatím to dával jenom k sobě..a já jsem mu říkala, co tam je..a počítali jsme si a ukazovali na prstech...

pak klasický 9dílný puzzle z Tesca, docela mu to už jde....a od logo máme puzzle, které se staví podle obrázku...a pak měl "oblíkací" puzzle, vybírá se mezi hlavama, rukama a nohama 😉

no a pak z Diagnostiky, to některé znátě..vyhledávání předmětů podle linií na pozadí, co kam nepatří a hledání obrázků podle předlohy....