• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

17. května 2017 
@lenuskin
@sisstin jéé,tohle číst,je jak balzám na duši :grinning: My prostě spaní s klukama milujeme. Pravda,mladší jde na noc do postýlky,radši,ale jinak chodíme spát všichni spolu-mimi,já,Erda,manžel,tulíme se a hají. A ráno si zase mimi bereme k sobě. Starší s náma spí od jeho dvou měsíců,chtěli jsme to s mužem oba. To tulení a jak nás v noci hladí,jsou to naši mazlíci... až budou chtít jít spát sami,můžou,ale do té doby je nedáme :grinning: Jo a @lenuskin to spaní kluků v mega posteli,to je fakt krása :slight_smile:))))

@sisstin Erda mlčel asi 2 měsíce,pak začal jak kdyby pískat,nebo houkat,prostě sem tam vydá zvuk. Jinak se naučil komunikovat tak,že co chce,to ukáže,na co se ho ptám,to ukáže. Buď mě k něčemu dovede,nebo mi to donese. Jako beze slov se s ním domluvíme na 1... Například: zeptám se ho,co chce,donese sklenici,ukáže na sirup a na vodu. Když se ho zeptám,čím se čistí zoubky,donese a nebo ukáže na kartáček. Ukáže od auta,po mimi na vše,co zná. Když přebaluju a požádám ho,aby mi donesl krém a nebo plínu,tak donese. Když ho něco nového učím a baví ho to,chytne se hned. Opičí se občas,až je to šílené :grinning: Je hodný,pomáhá mi. Fakt si nemůžu stěžovat,jen ta slova chybí...
Takto to je téměř rok a půl.
Jo a teda,jednou řekl mimi. Cíleně... Byli jsme v obchodě,Míša měl asi 2 měsíce a Erča v obchodě viděl panenku,ukázal na ni a řekl mimi. To je snad jedinné slovo,co jsem od něj slyšela :grinning: ... Ale poslední tři dny začal říkat vavava,žvatlá jak jeho brácha a jen když se mu chce :confused:
20. zář 2013 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin Musím před tebou smeknout, protože já bych studium určitě nedala. Ještě jsem se chtěla zeptat, jak docházíte na všechny možné terapie, to je standart nebo to děláš nad rámec toho, co se musí.
20. zář 2013 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin jsem to napsala trochu zmateně,pardon :grinning:
20. zář 2013 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ba0terka hele přesně, nám to taky nevadilo, naopak to bylo strašně fajn. A taky jsem někde četla, že děti, které spí
s rodiči jsou vyrovnanější a sebevědomější. Co bych pro svoje dítě neudělala :slight_smile:
20. zář 2013 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenuskin už jsem v buse:pteď jsem nepochopila otázku,s tím standardem nebo nad rámec.
20. zář 2013 v 15:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ba0terka A kdyby tohle uměl můj Kuba co tvůj Erda byla bych nejšťastnější na světě.
20. zář 2013 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenuskin přesně to samé jsem slyšla i já :slight_smile: a navíc,pak budeme v posteli furt sami a na tohle budeme vzpomínat :slight_smile:))
Jo a dotaz,jak pak malý došel na to,že se chodí na wc a byl úplně bez plen? :slight_smile: sím sím
20. zář 2013 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenuskin fakt? jak to?
20. zář 2013 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin Přijde mi, že toho je strašně moc, co se musí absolvovat v rámci terapie.
Já si jen tak laicky myslím, že stačí logoped a třeba psycho.
20. zář 2013 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ba0terka Prostě si jeden den řekl, že jde kadit a šel k nočníku a bylo. Dítě musí na všechno přijít samo. Myslím, že jsem ho zasekla, jak jsem ho od dvou let nutila a trápila ho, že když už čůrá na nočník, tak tam musí udělat i bobek.Toník zase chodí od dvou let bez problémů na záchod nebo na nočník s tekutým i tuhým naprosto bez problémů. Každé dítě jiné.
Když tvůj prcek nepotřebuje plenu přes den, tak to ostatní příjde samo, věř mi.
Jinak můj Kuba ( bude mu koncem září 28 měsíců) vůbec neukazuje. Rozumí jednoduchým pokynům a to je vše.
Úvaha směřuje k atyp. autismu nebo VD. :frowning2: Takže ty buď v klidu. :slight_smile:
20. zář 2013 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenuskin ach jo,to mě mrzí :frowning2: Kubík a Toník jsou dvojčátka? a jak jste si toho všimli a co vše máte za sebou,smím-li se ptát?
A jinak děkuju. Já Erdu nenutím,nechávám ho,ať mu to v hlavičce dozraje samo. Jako menšího jsem ho nutila do nočníku a sekl se a trvalo dlouho,než se osmělil a pak začal chodit na wc,protože jsem mu koupila prkýnko s Bleskem McQeenem... Vše má svůj čas. Stejně jsou pak všichni velcí,umí psát,číst,chodit na wc atd. :slight_smile:
20. zář 2013 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak i já se přidávám a smekám přes @sisstin ! Jsi fakt dobrá,máš můj obdiv! :slight_smile:
20. zář 2013 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenuskin tak nemusíš nic,pokud chceš chodit na pojišťovnu,tak máš nárok na jednu logo měsíčně,když to dobře jde,tak na dvě. Pokud jsi ochotna si terapie platit,tak můžeš mít všechno možný.;)jinak vývojová dysfazie narušuje všechny složky vývoje,ne jen řeč.
20. zář 2013 v 15:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin Jasně, já si myslela, že naše zdravotnictví se nepřetrhne a nechá všechno na rodičích. Budu samozřejmě ochotná zaplatit třeba čertovi :wink: .
20. zář 2013 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenuskin no co se tyce VD je to spatny, neni to postizeni ani fyzicky ani mentalni, navic spousta lidi si mysli, ze je to jen o spatne reci.
20. zář 2013 v 15:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ja byvh proto do budoucna chtela byt speci pedagog na vlastni noze, pokud je clovek sikovnej, zajima se o novy metody, ma ruzne akreditace, tak je to velmi slusne vydelavajici povolani. Hodina terapie se pohybuje od 300-500 Kč na hodinu.
20. zář 2013 v 15:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ba0terka No jo, dvojčata :slight_smile: , jak říká manžel, byl to trapný pokus o holku :grinning:
Já jsem si toho všimla brzy. Nejen , že měl opožděnou motoriku, musela jsem s ním cvičit vojtovku, ale ta komunikace prostě vázla odjakživa, míval i špatný oční kontakt, byl prostě jiný.
V jeho 8 měsících jsem si vydupala neurologa, tam konstatovali, že je pouze opožděný, že má všechny správné reakce.
Od jeho 19 měsíců navštěvuju pedopsycho a teď jedeme do Prahy k nějaké Křížové. Mám ještě domluvené kompletní neurologické vyšetření. Zatím toho není moc, ale snažím se.
On se ale hrozně zlepšil a stále zlepšuje, vic a víc rozumí, ale on mi není schopen sdělit nic, byť jen ukázáním.
Němí není , má takovou svojí řeč, které nerozumím. Že bude nějaká dg, s tím jsem se už smířila, ale smutná jsem, to se ví. :frowning2:
20. zář 2013 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin Vzhledem k tomu, že v současné době nás snad zachvátila epidemie dětí s nějakou vývojovou vadou,nebudeš vědět, kam dřív skočit. Zřejmě tě k tomu rozhodnutí, že budeš spec. pedagog přivedl synům problém.
20. zář 2013 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenuskin trapný pokus o holku a dva kluci,to je hezkéééé :grinning: :grinning: já bych si přála tři kluky,musí to být strašná bžunda :slight_smile:
S Kubíkem mě to mrzí :frowning2: taky si užíváte svoje :frowning2: je dobře,že dělá pokroky. A co s vámi bude dál? Ten smutek chápu,mě je to taky líto a to to jak kdyby nic není :frowning2: jenže vlastní dítko,to rodiče zamrzí :frowning2:(
20. zář 2013 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme za sebou dnešní vyšetření u doktorky Junkové, udělala na mě opravdu dobrý dojem. Strávili jsme u ní dvě hodiny, pozorně nás vyslechla a je opravdu empatická. Myslí si, že u Tomáše nejde o PAS. Zatím to hodnotí jako nerovnoměrný vývoj a percepční poruchu, jelikož nemáme uzavřené vyšetření sluchu, tak nám ještě nedala nějakou podrobnější zprávu, mám se s ní domluvit až budeme mít BERA vyšetření. Pokud by se porucha sluchu vyloučila přiklání se k vývojové dysfázii, ale říkala, že se to bude ještě muset dovyšetřit.
20. zář 2013 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mluvila jsem dneska s učitelkou, měla radost, že jsme aktivní rodiče a chceme to řešit. Péťa mi udělal radost a dneska se nepočůral. Jinak jak tu píšete, spaní dětí s rodiči mi příjde pohodové. Teď budeme spát ve čtyřech. Když tenkrát přišla tchýně s pratchýní na kávu a první co zjistili, že máme rozebranou postýlku. Pěknou chvíli z toho byly opařený :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Všem maminkám přeji hodně sil. Když to tu pročítám, tak máme jen minimální problém. Prostě jen nemluví ve školce. Někdo vždycky musí být nejpomalejší, jinak by se nepoznali ti rychlí. Vrací se mi optimismus.
20. zář 2013 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l - my jdeme k doktorce Junkové za 10 dní, tak jsi mne docela uklidnila, že je tak příjemná, zatím jsem tedy na ní slyšela jen samé dobré reference, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat....my tam tedy nejdeme kvůli diagnostice, ale chtěla bych teď před tím zápisem do školy vědět, které složky má ok a kde máme ještě zapracovat, sice ho průběžně vidí školková psycholožka z SPC, ale chtěla jsem někoho trochu fundovanějšího :wink:
20. zář 2013 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dalmationka Já jsem dneska řešila nemluvení ve školce s logopedem. Je pravda, že syn je ve školce teprve týden, protože byl nemocný na začátku září, takže je brzy dělat nějaké závěry. Slíbil mi, že napíše pro školku nějakou zprávu, jak mají s Honzíkem jednat a nějaké detaily ohledně diagnozy, aby věděli co a jak. Prý to chce čas a časem uvidíme, jak se to vyvrbí. Hlavně na něj netlačit, aby nezačak koktat nebo se nějak víc nezasekl.

20. zář 2013 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin Ten Maxík je vyloženě pro předškoláky? Honzík by byl na něj asi ještě malý, že? Možná taky zkusím napsat té Šárce, aby mi na Honzíka mrkla a dala mi nějaké nové inspirace na práci s ním.
20. zář 2013 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hrusti no Tygr ve školce nemluvil dva roky, jako když se ho na něco zeptaly přímo jeho učitelky, tak asi něco vypotil, ale s dětma nemluvil vůbec a spontánně taky ne. Ted už jako jakž takž mluví, samozřejmě ne tak, jako když je s náma, ale mluví. U dětí s VD je to dost normální, oni prostě vědí, že mají nějakej handicap, kor, jestli Honzík chodí do normo třídy, kde jiný děti mluvěj normoš. Jinak Maxík je až pro ten předškolní rok, i pro první třídu, já jelikož nevim, zda Tygr odklad mít bude nebo ne, tak radši začnem už ted. :wink:
20. zář 2013 v 18:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ladida.l tak super, ze to neni auti. Ona receptivni VD taky neni prdel, ale prece jenom vetsinou tam jsou prognozy lepsi nez u auti. :slight_smile:
20. zář 2013 v 18:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sisstin doktorka nás uklidnila, že podle ní je prognoza dobrá a že se to zvládne, docela mi vlila optimismus do žil.
20. zář 2013 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ladida.l u te receptivni hodne zalezi na mire postizeni. Znam deti, co se z toho dostaly uplne, ale taky seti, ktere ani v dospelosti nebudou uplne "normalni". Tam zalezi na hodne faktorech, takze dopredu to asi neresit, jak to bude nebo nebude. Kazdopadne se pripravit na to, ze ta reedukace je v ramci let, nekdy i pres deset :wink:
20. zář 2013 v 18:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin no uvidíme, je mi jasné, že s Tomem to prostě nebude jen tak. Je i to jasné už tím, jak je jiný v porovnání s Markem.. Ale doufám, že to nějak zvládneme
20. zář 2013 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ladida.l zvladnete :wink: ja jenom, ze obecne maj lidi tendence VD dost podcenovat, i tu receptivni, pac maj v peci treba deti s MR atd, takze v porovnani s nima jsou na tom dobre, ale pak v realu to fakt sranda neni. Oni nepatri ani mezi deti postizene, ale ve skupine normalu to maj sakra tezky.
20. zář 2013 v 18:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek