Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

kajiszek
12. lis 2013

@sicinka Já právě nevím, do jaký míry je to psychický... Ona to má prostě tak, že po poledním spaní se probudí a jde tlačit. Někdy u toho šíleně heká a tlačí třeba třičtvrtě hodiny. Někdy to jde rychleji. No a někdy nekadí vůbec třeba 2-3 dny a pak ten další den vždycky šíleně heká, až z toho kolikrát i brečí. Akorát ona prostě kadí v podřepu a vsedě na nočníku toho asi není schopná, prostě to nejde ☹ A bobky má tvrdý kozí, někdy třeba 20 pidibobečků, jindy jeden velkej, ale taky jak kámen. A právě mi přijde, že když víc púije, tak tolik neheká a jde to prostě líp, prostě zatlačí a za chvíli je hotovo. Akorát nevím, jak ji v tomhle stádiu učit na nočník, když kolikrát má prostě co dělat, aby to vůbec ze sebe dostala i v tom dřepu. Když ji vezmu a posadím, tak strašně brečí, fakt jak kdybych ji vraždila 😖

abbie
12. lis 2013

@kajiszek asi blba otazka, ale probiotika ma nasadene, ze?

ottic
12. lis 2013

@giraafje Vojta ma 3,5 roku a je samozřejmě taky jinde , než děti normální. U nás to bylo nejhorší 2 - 3 roky, strašné vztekání. Já šla k psychologovi, neb se mi zdál celý opožděný, ale je pravda, že autismus mě nenapadl, šla jsem tam primárně se vztekem a nemluvením. Naštěstí to psycholožka hned poznala, že to autismus není, neb prý moc dobře chápe soc. situace. Třeba teď, pokud Vojta se nesnaží promluvit, tak vypadá jako normální 3 leté dítě. Pokud chceš s ním komunikovat, hned to vyjde na povrch - neb nemluví a jak nerozumí, tak jen kouká nebo se schovává. Ale strašně se spravil ve školce sociálně, to je nádhera. U nás je nejhorší to vztekání, že nedokáže říct, že něco nechce/chce. Je pravda, že Vojta ale nikdy neměl takové to "stavění věcí do řady atd...". Ale zase si pořád jezdil autama 🙂.

ottic
12. lis 2013

@sisstin A kde je ta hranice - těžká VD ? to se asi nedá takto říct z patra, že ?

ottic
12. lis 2013

@giraafje Vojta chodil od 2-3 let 1x týdně do jeslí, - taktéž se mě ptaly sestry, jestli mluví....neříkaly, že by byl mimoň, ale prostě že odmítá komunikovat a nechce si hrát s dětma. Tehdy mi to doporučila psycholožka a u nás to moc zabralo. Za prvé - ani jednou se tam nevztekl ! Opět jsem se jich ptala, jestli si myslí, že rozumí - tvrdily mi, že si myslí, že ano. Tak dobře dokáže koukat na ostatní a dělat to co oni.... přitom nerozumí ani prd .-(.

giraafje
12. lis 2013

@ottic: s tím rovnáním do řady jsem si toho párkrát všimla, byly to autíčka, ale to bylo tak 2x - 3x, nedělá to pořád. Jezdí s nima pořád, ale občas jenom tak divně čumí na kola, tak to mi právě přijde dost podezřelé. Soc. situace podle mě taky moc nechápe, nevím. Jsem z toho dost zoufalá a čím víc si o autismu čtu, tím víc toho na něm vidím. Je to na palici. Učitelky v miniškoličce taky říkají, že se zlepšuje, ale já nevím. No, ještě necelé 3 týdny a jdeme k dr. Junkové.

lenuskin
12. lis 2013

@giraafje Já bych to rovnání do řady neviděla zase tak tragicky, pokud si dokáže hrát i jinak. Jeden z mých
synů si staví do řady každý den, když dojdou auta, pokračuje plyšákama a kostkama. Udělá hada z pokojíčku do kuchyně jedna radost. Je to sice jeden znak autismu, ale musel by to dělat neustále a trávit u toho hodiny.
Prosím a nehledej nic na internetu, mám s tím svoji zkušenost, proseděla jsem na netu hodiny do noci, třeba i se sedmičkou vína a čím víc jsem četla, tím víc jsem v tom měla zmatek. Byla jsem naprosto v pr.....
Přestala jsem a radši si čtu v téhle diskuzi.

giraafje
12. lis 2013

@lenuskin: to do té řady udělal fakt tak max. 3x, rozhodně to nedělá pořád. Já jsem na tom úplně stejně - celé noci na netu, klidně do 2, jedu vše v ČJ, AJ a dalších jazycích, no psycho. Manžel už vyhrožuje, že mi vypne net, ani se mu nedivím. Už jsem si to zakázala, ale nějak to nemůžu vydržet. Taky jsem naprosto v pr....., přesně jak píšeš. Už jsem slušně zhubla, padají mi vlasy a navíc už jsem asi přišla i o mlíko, protože ten mladší už 2 dny z prsa nepil ani se nepřisál. Tak zkusíme Nutrilon, starší ho taky dostával od roka. Taky furt pozoruju toho mladšího, ale ono v roce se to asi stejně ještě moc nepozná, co?

krystalka
12. lis 2013

@giraafje - o hodinách a hodinách na netu a čtení a pozorování bych mohla taky vyprávět 😉 , ale taky ti poradím - nedělej to, jen se zbytečně stresuješ, počkej na tu Junkovou, taky jsme u ní teď byli, je fakt skvělá...a hlavně - nějaký autistický znak má téměř každé dítě, Jiřík staví autíčka a donekonečna jezdí sem a tam kloubovým autobusem a pozoruje kola a kloub ještě teď, je mu skoro 6 a autista rozhodně není 😉, jako malý nesnášel jakékoli nové oblečení...a když bych se nad tím zamyslela, tak by se těch znaků našlo daleko víc, ale časem to vymizelo....od 3,5 let máme expresívní dysfázii....

ottic
12. lis 2013

@giraafje každé dítě má nějaký znak autismu, i Vojta jich má bezpochyby hromadu. Já zase hledala (když jsme vyfásli smíš.dysfázku) na netu info o tomto , a našla jsem samé články na téma - bude ve zvláštní škole a nenaučí se mluvit, možná učňák zvládne..... Taky jsem byla úplne na nervy (samozřejmě jsem sem tam i teď) a moc tvým pocitům rozumím. Když se to tak vezme, tak jsem byla v depresi cca 3/4 roku. Držím pěsti.

lenuskin
12. lis 2013

@giraafje Tak to jsi tu psychózu dotáhla fakt k dokonalosti. ☹
Podle mě se toho na roce asi moc vykoukat nedá, i když já jsem už na roce viděla , že s Kubíkem není něco OK. Od jeho 1 1/2 jsem si byla jistá, že to není v pořádku a vlastně jsem se nemýlila.
Tím, že se budeš trápit mu stejně nepomůžeš, max. na něj budeš přenášet svoji špatnou náladu. Děti jsou takový lakmusový papírek,oni to vždycky poznají , že není máma OK.
Ale znovu říkám, že tě chápu. Byla jsem v tomhle stavu taky a musela jsem si to uvědomit, že hysterií a pláčem to jen zhoršuju.

giraafje
12. lis 2013

@krystalka: moc díky za podporu a slibuju, že s netem končím, jinak se z toho fakt zcvoknu. S tím kloubovým autobusem je to u nás úúúúúplně stejné 🙂 No, už abychom měli dr. Junkovou za sebou.

giraafje
12. lis 2013

@lenuskin: jojo, dovést psychozu k dokonalosti, na to jsem teda expert ☹ Jako já se normálně stresuju i z blbostí, ale tak nějak jinak. Tohle ale žádná jen tak blbost není.

cairka
12. lis 2013

Boli sme zas u tej psychologičky, dnes už Dia robila celkom pekne, ešte v pondelok máme ísť ku logopedičke v tom centre na diagnostiku logopedickú a potom to spolu zhodnotia. Predbežne, bez nie všetkých hodnotení, aj dotazníky ešte som len dnes doniesla, to vyzerá tak, že hlava až tak zle nebude (cca. na 3apol roka , teda zaostávanie pol roka, ale zrádza ju pamäť a telo. Motorika aj jemná, aj hrubá ďaleko ďaleko pozadu, no a reč že zhodnotí logopedička, ale že sú zjavné nejaké odchýlky. Som zvedavá na definitívny verdikt 😕
Hej, a ešte som zvedavá ako zhodnotia lateralitu, lebo jej robila test a sa mi zdalo, že malá ide na preskačku, raz jedna strana, raz druhá 😀

lukyte
12. lis 2013

@abbie Určitě kuknu děkuji 🙂
Jinak holky volala jsem paní PhDr. Makovské a teď se podržte jsme objednaní na 28.5.2014 ☹ musíme podstoupit jestě foniatrii, neurologické vyšetření-pokud se zadaří a pak k ní. Byla moc fajn a uklidnila mě že malý může být zcela zdraví a že děti kolem 2,5let nabírají na otáčkách, takže z toho nakonec nemusí vůbec nic být ale samozrejme to chce ohlídat. A že dle popisu co jsem jí rekla ze dělá a nedela to na autismus moc nevypadá a že hodně dětí se v tomto věku takhle jeví ale ze pak se bud rozjedou nebo se ne.

abbie
12. lis 2013

@lukyte a Junkova by ta nezobrala skor? inak v tomto mala pravdu, v tomto veku sa moj maly rozbehol, tak nestracaj nadej a na auti vobec nemysli, pretoze mi to pride uplne z cesty ... to by si ine veci zazivala s nim.
Este by som ti poradila knihu Cviceni pro rozvoj reci, je velmi dobra

lukyte
12. lis 2013

@abbie Omlouvám se za neznalost ale Junková je nejaká lékařka z Brna??? Ještě mi paní Makovská dala kontakt na Mgr. Piláta tak mu zkusím zavolat. Co jsem četla na netu tak prý taky velice dobrý. Opravdu nevím proč dodala mi klid že vše není ztracené a že Matyášek může byt "normální" zdravý kluk 🙂 Modlím se každy vecer aby to tak bylo....

abbie
12. lis 2013

@lukyte myslim, ze z Prahy, baby ju tu casto spominaju, ako dobru odbornicku, za odbornikmi sa oplati cestovat 😉

lukyte
12. lis 2013

@abbie Zkusim toho pana Piláta a uvidíme 😉

lenuskin
12. lis 2013

@lukyte Junková je z Prahy a termín dostaneš tak do měsíce. Říká se, že je dobrá. Byla jsem u ní se synem a je to velmi příjemná paní. Dokázala ho přinutit spolupracovat. To se málokomu podaří. Doporučuju.

ladida.l
12. lis 2013

@lukyte taky jsem byla u Junkové, je empatická a moc mě uklidnila. Tomáš u ní taky vzorně spolupracoval a docela jsem žasla, co dokáže.

lukyte
12. lis 2013

@ladida.l
@lenuskin Děkuji za info holky.

@abbie Ted jsem se dovolala k tomu Pilátovi a termín mame na 31.3.2014 což je prý i tak brzo na jeho vek ale že aspoň malý dostane prostor k tomu jestli to půjde či ne.

krystalka
12. lis 2013

@ladida.l - Jiřík u Junkové taky pěkně spolupracoval a taky dal i věci, které jsem myslela, že nezvládne 🙂 ....akorát s ním chtěla nejdřív pracovat sama, tak jsem šla počkat ven, ale za chvíli pro mě přišla, že to bude asi líp zvládat, když tam budu, sice se mu prý snažila vysvětlit, že tam mám věci, tak že bych neodešla a i já jsem mu to říkala, že jdu jen vedle na chodbu....tak mě usadila ke svému stolu, že jsem mu byla za zády a pak už byl v pohodě, ani se po mě neotočil, aby se o něčem ujistil, jako to dělal dřív....ale musela jsem tam prostě být no....

abbie
12. lis 2013

@lukyte to je zachvilku, rychlo to ubehne, my sme tiez cakali 4 mesiace na vysetrenie a na vysetreni mal rovne 2 roky, zatial s nim doma intenzivne pracuj 😉

lukyte
12. lis 2013

@abbie JJ uteče a budeme makat jak diví...Večer Vám se holky hodim foto co jsem pro malého dnes vyrobila tak uvidíme jak nam to s pomuckou půjde 😉

sisstin
autor
12. lis 2013

tak Tygrova první samostatná kresba.....a je to prej MIkuláš a maloval to úplně sám, říkal 😅

maribea
12. lis 2013

ahoj mamky, nemá tu někdo zkušenost s vysocefunkčním aspergerem?

abbie
12. lis 2013

@maribea tu urcite nie, ale skor tu budu mat https://www.modrykonik.sk/forum/detske-choroby-...

maribea
12. lis 2013

@abbie mooc děkuju 🙂

maribea
12. lis 2013

@abbie ou, tam mě to nepustí... je to na slovenských stránkách ☹