Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ottic
13. lis 2013

@lukyte my se tam koupali ještě letos, ale byl tam s náma pes a pak přišel i kun, to jsem šla radši z vody 🙂

ottic
13. lis 2013

@lukyte U nás je nejhorší to, že mám doma starší holku, která ve 2,9 měsících uměla r,ř, teď jde k zápisu, je to šprtka už teď, čte cca od 5,5 let....to když vidíte, jaký to je rozdíl.... navíc Vojtu mi nechce nikdo hlídat, babičky se k němu nemají, zato Terku by si braly....takže jsem ta nejzlejší, co jim nechce půjčovat děti, neb jsem dala podmínku, obě. Jsou na sebe hodně fixovaní a mají se moc rádi. No a oni Vojtu nechtějí - i když teď se to dost zlepšuje .

lukyte
13. lis 2013

@ottic Je super, že jsou tam tak velké pokroky 😉 To jsi dobrá zvládat ještě k tomu jedno dítko. Já uz se nemuzu dočkat az mi malý řekne mamíííí ☹ Volala jsem té dr. a nikdo mi to nebere tak budu zkouset.A to chápu že jsi dala podmínku obě nebo nic. Vojtík za to přeci nemůže a není to hezké od babiček.

ottic
13. lis 2013

@lukyte Já bych řekla, že oni špatně snášejí, že není "dle jejich měřítek" úspěšný....obvykle mi moje mamka pomáhá větami typu - asi bude muset do zvláštní školy, že ? atd....úplný balzám na psychiku ☹

lenuskin
13. lis 2013

@ottic Tohle znám, všichni preferují jenom Mildu a Toníka. S Kubíkem nechce nikdo mít nic společného a rve mi to srdce. Jako kdyby byl prašivej. Je to hrozný, když se takhle chová rodina. Manželova mamka u nás nebyla už čtvrt roku a už ani nezavolá. ☹

lukyte
13. lis 2013

@ottic To chápu ☹ Je to na prd..ale jsi šikula za to jak to zvládáš 😉 Kdo si tím neprojde nepochopí 😒

ottic
13. lis 2013

@lenuskin U nás je to podobné - manželova rodina je z hradce, tak často se nevidíme a tam jezdíme všichni. Tchyně komunikuje jen s Terkou ( a to sama má retardovaného bratra) , naštěstí tchán je člověk bez jakýchkoliv předsudků a Vojta ho miluje. Neb Vojta pozná moc dobře, když si oněm někdo myslí, že je blbej. Taky proto nechce k našim, miluje naši sousedku....Mně je to hrozně líto, že ho nechtějí, neb on se teď tak strašně spravil ! Já vím, že je to s ním těžké, ale když vidím, jak se s ním fakt už dá všude možně jít .....ne jak dříve, kdy jsem odkudkoliv chodila domů s brekem.

ottic
13. lis 2013

@lukyte Jahnová přednáší ve škole a hodně jezdí do Prahy, takže tam taky nemusí dnes být.

ladida.l
13. lis 2013

@ottic u nás taky babičky Toma odepsali. Je to samý - on ke mě nejde a nechce mě a brečí. Strašně mě to mrzí. Nebo tchýně volá, my se přijedeme podívat za Marečkem. Grrrr.
@lenuskin

lukyte
13. lis 2013

@ottic Zkusím zítra 😉

lenuskin
13. lis 2013

@ottic @ ladida.l Jednou jim to ty naše děti všechno vrátí. Věřím tomu a nebude se čemu divit. ☹

giraafje
13. lis 2013

Ahoj holky, no tak u nás je to s těma prarodičema stejný - Vikyho nechce nikdo, jenom Marečka, ale ten je ještě malinkej, žvatlá a nejsou s ním problémy. Viky je hyperaktivní (ADHD teda ještě potvrzené nemáme, ale prostě je, říkala to i pediatra) a těžko zvladatelnej, navíc teď to podezření na PAS. Moji rodiče se teda snaží mě držet, ale třeba s tchánem jsem nemluvila od července. @ladida.l: jééé, Ty máš taky Marečka 🙂

ottic
13. lis 2013

@ladida.l U nás taky Vojta brečí, když vidí mého tátu nebo tchýni. Já chápu, že je to mrzí....ale oni jsou dospělí. A tím, že chtějí jen Terku, se to jen zhoršuje. Terezka to bere tak, že já ji doma nechci a dávám ji k babičce. No a jak jí mám říct, že Vojtu babička nechce ? Tak jsem řekla obě nebo žádné. Tak je mám doma obě 🙂. Nevím, zda řešíte - ale já teď řeším, kam dát dceru do školy - k nám do malé, kde je jen 5 tříd, nebo do velké do centra Brna, kde mají programy pro chytré děti (pro naši šprtku) a pro děti s problémy s učením.... což bude Vojta....střídavě osciluju mezi těmito školami 🙂. Terka chce k nám, bude tam mít kámošky ze třídy....ale musím brát ohled na Vojtu, že.....

sisstin
autor
13. lis 2013

@ottic já jsem s ním skoro do čtyř let byla doma, a do jeho skoro šesti jsem chodila do práce jen do 12 😉 co chodím na plnej úvazek a ještě do školy a na hodiny klavíry a angličtiny kvůli škole, tak s Tygrem zvládám obíhat terapie a jezdit do Prahy, ale doma už neuděláme v podstatě nic 😉

sisstin
autor
13. lis 2013

@ottic vlastně skoro do pěti jsem byla s ním doma, do práce jsem vloni nastoupila v jeho 4,9roku na pol. úvazek, ten první rok, co chodil do školky, jsem do práce nechodila vůbec 😉

ottic
13. lis 2013

@sisstin Koukám, že lítáme všechny 🙂 Já můžu být ráda, že mi v práci tolerují, že v utery mizím v 12 30 a ve středu chodím v 9 30.... zbytek dělám večer doma nebo ostatní dny natahuju. A našla jsem si kočku na úklid, neb jsem si postavila do rovnice : budˇse budu učit s Vojtou a nebo budu šúrovat barák ....a vyšel mi Vojta 🙂. Ale lítám jak prokopnutá ....a to nejezdím do Prahy !

ottic
13. lis 2013

@sisstin No já mám pocit, že vydělávám jen na logopedii....☹. A to mi Baslík většinu věcí dá okopírovanou.... říkal mi, že by měl chodit 2 týdně, ale nevím, zda bysme to finančně / časově utáhli.....

sisstin
autor
13. lis 2013

@ottic on Tygr už jako takovou péči nepotřebuje, u něj je to fakt jenom o tom, že nacvičuje sykavky, L a R. Jinak už je v pohodě, takže já si to už ani nevyčítám. Ale dokud tu péči fakt potřeboval, tak jsem do práce nechodila vůbec, to je pak na odrovnání a i to dítě je unavený, kdyby něco mělo začít dělat v 16 h odpoledne, to jako vůbec 😉

lenuskin
13. lis 2013

@sisstin No to je mazec. 😕 Toho se nejvíc děsím, až začnu s Kubou obíhat ty všechny terapie, protože u nás rodinný zázemí vůbec nefunguje. Manžel jezdí domů v osm večer, rodiče manžela = nezájem, moje máma má už několik let psychické problémy a můj táta už není mezi živými. Už teď musím všechno řešit slečnou na hlídání nebo všechny tři tahat s sebou. Někdy bych se jich potřebovala aspoň na jeden den a noc všech zbavit. 😉

sisstin
autor
13. lis 2013

@ottic no o cenách za terapie mi ani nemluv, u nás to jde někdy až do deseti tisíc měsíčně 😒

abbie
13. lis 2013

@sisstin presne tak je to aj u nas, doobeda funguje celom fajne a od 15.00 s nim uz logicke aktivity nemozem riesit, vobec sa nechyta na ne a nesustredi sa ... to uz len svoje aktivity, ktore on sam chce

mvmk
13. lis 2013

@lenuskin lituji te 😝 ,ja mam trosku neco podobneho, jen s tim, ze rodina zase na moji malinkou veri 🙂 odsuzujou spis me, ze jsem pesimista. Ale pomoc 0 bodu. Rodice v Cechach a tchanovci ziji jaksi svuj zivot 😒 , ale alespon nedelaji rozdily 🙂

mvmk
13. lis 2013

@sisstin jsi tady radsi nemela vyjmenovavat co vse delas 😝 ja nekdy stacim akorat tak uvarit 😅 ted se docela stydim.

lenuskin
13. lis 2013

@mvmk Je to těžký když seš na děti sama a jsou zdravé. Pak ale když je doma takové děcko jako Kuba, tak si myslím, že pomoc rodiny je na místě. Je to s vyplazeným jazykem zvládat domácnost, věnovat se zdravým dětem a ještě dalšímu, který tvoji pomoc potřebuje nejvíc. Tak snad si jednou budeme moct poplácat na rameno a říct si, jak jsme to zvládly i bez pomoci druhých. 🙂

sisstin
autor
13. lis 2013

@mvmk no ja zas moc neresim to vareni atd 😉 to bych ted musela delat po nocich a na to se muzu vis co 😅

krystalka
13. lis 2013

@mvmk - nemáš se vůbec za co stydět, já sice chodím do práce na plný úvazek a Jiříkovi se věnuju docela hodně, ale je fakt, že u nás vaří hlavně manžel....ale my to máme takhle nastavené už prakticky od doby, kdy jsme spolu před 14 lety začali bydlet 😉 , já na to vaření moc nejsem, takže manžel dělá velké nákupy a převážně vaří, já zase uklízím, peru, žehlím (ale málo) a obíhám všechno potřebné s Jiříkem a "učím" se s ním... O zahradu se tak nějak podělíme všichni 😉 ...Ale samozřejmě si to podle potřeby různě prohazujeme...nedodržujeme to nějak striktně....A jinak my máme tu výhodu, že časově jsme na tom docela dobře, manžel má ze zdravotních důvodů jen poloviční úvazek a já mám dlouhý/krátký týden, takže mám vždycky 2 dny od rána až do večera pracovní, ale pak mám 2 úplně volné 🙂 ...a navíc nám občas pohlídá nebo vyzvedne Jiříka ze školky babička....

mvmk
13. lis 2013

@krystalka no kdybych nechala vareni na MM tak bychom meli obden neco od Mc Donalda popr. pizzu ala Restorante. A dobre uvarit si umi asi jenom caj 😀 😀 😀

mvmk
13. lis 2013

Jo kdyz jsem byla ted tech 5 tydnu v laznich, tak jsem byla klidna jen z toho duvodu, ze muj syn si uvari sam a naserviruje i MM, tak jsem alespon vedela, ze neumrou hlady 😉

ottic
14. lis 2013

@sisstin Mně právě včera Baslík řekl, že by Vojta potřeboval asi 2x týdně logo, tak teď uvažuju, co s tím....V zimě bude mít manžel víc času, tak by to šlo, ale v létě to už nedáváme ☹. Vojta po obědě spí, tak u nás se dají dělat věci i odpoledne....ale spíš je problém, že nechce. Teď má jít na vyšetření sluchu - už 1x se nepovedlo - Vojta si odmítá nechat cokoliv strčit do ucha...... to bude zase scéna, nechci to vidět.

ottic
14. lis 2013

@mvmk Manžel třeba uvaří, ale kuchyň je jak po výbuchu a cibuli lze nalézt i n WC 🙂.