Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana Romčo, Tygr neumí taky stříhat...nejsem mu tam schopná ty prsty ani nastavit, natož, aby stříhal 😝 jinak Tygr má těch 30-40 slov( zvuků) až ted 😝

kacici
22. pro 2010

Holky preji vam vsem krasne vanoce 😵 😵 😵
U nas se vanocni svatky slavily vzdy,ale liti olova,zpivani koled to ne. Se segrou jsme vzdy rozkrojily jablko,pak poustely lodicky ze svicek a samo poustely se koledy na desce 😀 To ale bylo asi tak nejak vsechno,milovaly jsme pohadky,dobrutky,darecky pod stromecek,stale jsme presouvaly se segrou cas vecere,az jsme jednou vecereli v 15.30 😀 😀 😀
No a kdyz to shrnu - oba moji rodice vanoce nenavidi a kdyby bylo na nich nikdy by je neslavili,tatkovi umrela teta presne na stedry den a on je nemel teda rad nikdy a moje mamka nemela moc stastne detstvi,takze treba dnes me volala,ze by to nejradeji neslavili vubec,ale pry kvuli holcickam se budou snazit,jdeme k nim na Stedry den na navstevu a pak druhy den na obed.Mamka zazila jako mala vzdy desne moc chude vanoce,tatinek ji umrel kdyz byla hodne mala a babicka aby na to zapomnela cele vanoce uklizela a holky - mamka s tetou musely s ni,nemeli penize ani na jdilo,takze darecky nikdy nemela.Asi chapu ze se nekomu nechce slavit vanoce,ale kvuli Petovi bych se Sis vyprsila 😉 Segra chodila s kamosema pokazde na vanocni Mojito 😵 ,takze to ma sve kouzlo,ale ty deti to hodne prebiji,ale chapu te ze kdyby jsi videla Petu v akci,jak ma ze vseho radost urcite by jsi to vsechno planovala s vetsim nadsenim. Nase Terezka snad poprve tyto vanoce predvede nejake nadseni,loni to stale nebylo ono 😅
No a kdyztak nam to asi vynahradi Naty,ona je docela nadsena ze vseho.Stromecek nam uz stoji v obyvaku tyden,zdobila ho Terezka s Alesem,cukrovi jsme pekli prubezne a nejake dostanu od segry
Ale nejsme na nejake velke akce,cela rodina apod.,jen my 4 a uzivame si klid ze nic nemusime,s Alesem si darky nedavame,zabalim jen neco co uz mame,aby holky nekoukaly 😀 A tenhle rok stejne budeme asi hrat hry s Terezkou,i kdyz nevim zda bude chtit,maji dostat od nas velky stan dohromady a myslim si ze ostatni darky uz resit holky nebudou 😀

kacici
22. pro 2010

Jinak zdobeni bytu me nikdy moc neslo,vanocni svetylka jsem nesundala uz od lonskych vanoc a ted se tu asi nekdo fakt potrha smichy 😅 ,ale ja je nechala holkam pro radost 😀 😀 😀 No a aspon jsem nemusela tenhle rok moc zdobit 😝

sisstin
autor
22. pro 2010

@kacici no když právě Tygra to vůbec nebere....večeři jíst nebude a bude prudit, takže se ani v klidu nenajíme 😝 tak snad ty dárky ho aspoň nějak zaujmou 😝

kacici
22. pro 2010

@sisstin - Bud v klidu cekam totiz uplne to same,taky se tesim spis na ty darky. Svetylka na stromecku uz holky stihly rozbit 🙄 a Naty donesla uz 3 koulicky - samozrejme je vytrhla,takze uz jsou nepouzitelne,no hlavne ze se ji nic nestalo.Fakt parada tmavy stromecek 😒 ,ale neresim to,u nasich bude sviti,teda doufam,ze se k nemu jen tak nedostanou aby to znicily 😀
Vecere bude katastrofa,to uz znam z predchozich let a dokonce i ted je velky problem aby jedla s nami kdyz je potreba,proste chytne amok,ze jist nechce a nebude a s nama tam nechce sedet 🙄 Neco podobneho co jsi videla ve dverich u Martiny na logo tak dela pokazde kdyz se po ni chce neco co ona nechce a to tam byla jeste docela hodna a slusna,umi rvat vic 😅
Ale ty darecky,k tem se upinam 😀 😀 😀

sisstin
autor
22. pro 2010

@kacici no loni to bylo fakt peklo, to ho nezajímal strom, světla nic ☹ to ted jako už jo, stromy nazdobený venku se mu moc líbí...dárky taky snad budou dobrý...

ale prostě s ním si sednout ke stolu a normálně se najíst, to neexistuje ( on nejí a samozřejmě vyžaduje zábavu)..takže to tak vypadá, že jeden do sebe rychle hází jídlo a druhej ho baví..a pak se vystřídáme 😖

ono u něj je fakt peklo to jeho totální nezabavení se sám a vyžadování 100% pozornosti...my jsme na něj tři( naši sice až večer), ale stejně...padáme na hubu všichni...a to je jenom jeden 😝

já už to tu psala mockrát, do dvou let si ho v podstatě člověk nemusel vůbec všímat ( on to jakoby i nesnášel, pochovat a tak..to jo..ale nějaký věnování se mu, to brutálně zuřil)..no a od těch dvou let je to zas přesně naopak..neustále vyžaduje pozornost, nějaký bavení...šílený..

já si fakt neumím představit, že bych měla víc dětí a ještě něco měla dělat v domácnosti...s ním se to fakt nedá...např. táta má ode dneška dovolenou, tak chtěl třeba vařit...no a Tygr mu visí na noze, chce furt chovat...řve..., když se mu chci věnovat já, tak to mě odhání (páč má dědečka)..takže s ním by fakt člověk neuklidil, neuvařil nic...my se doma prostě střídáme...jeden hlídá a další dva něco dělaj 😖

kacici
22. pro 2010

@sisstin - Sis vydrz,to je jen obdobi,Terezka me ted taky porad potrebuje a vyzaduje,ale je to kvuli Naty,vidi ze se venuju ji. Uklid neresim,to se proste neda aby tady bylo stale cisto 😝 ,teda nastesti uz me to preslo abych tady uklizela a pak byla desne protivna na holky,protoze za tri vteriny co neco dodelam bych mohla zacit znovu 😅
Doted jsem si hrala s holkama s plastelinou,ted uz je Naty v postylce a Tera kouka na pohadku.
Treba Terezka do 2let neznala TV,ale od te doby co se narodila Naty jsem rada ze ji muzu pustit pohadku 😅 ,to asi Petu moc nebavi,vid?Jinak holky me vyzaduji skoro stale a byt na netu - ani nahodou,nenechaji me 😅
Jinak holky nikdo nechce hlidat pohromade,ani se nedivim 😅 ☹
Stromecek a svetylka berou Terezku az tenhle rok,minuly to nejak ani nepobirala

sisstin
autor
22. pro 2010

@kacici no teď už jako docela i kouká...třeba i 10-20minut, ale pro změnu u toho stejně musím bejt..jakmile bych šla něco dělat, tak už ho mám za zadkem 😝 ale že bych ho jako odklidila na hodinu k TV, neexistuje 😝 on to jako vyžaduje mít puštěný, ale nekouká na to 😝

ale jakmile je doma děda, tak to mě už odstrkuje a visí jenom na něm, takže mám free 😝 když jsme tu sami, tak to jsem mu dobrá samozřejmě 😝 😅 😅 😅

ale mně spíš přijde, že to je s tím zabavením a pozorností spíš horší, než lepší....dřív si aspon třeba jezdil s autem a nic u toho nevyžadoval..ted mu musím říkat, že to auto je červený, má stěrače vepředu a vzadu..prostě on si nehraje sám , bez toho, abych na něj aspon mluvila...NIKDY...

já teda tak nějak doufám, že až bude chodit do školky, tak si prostě bude muset zvyknout, že se všechno nebude točit jenom okolo něho..a že se taky člověk musí přizpůsobit těm ostatním 😔 doma to prostě nejde si ho nevšímat...

já když vidim, jak jiný děti si třeba hrajou hodinu v pokojíčku a máma si dělá, co potřebuje..tak těžce nechápu..to u nás prostě nehrozí, kam se hnu, tak on za mnou stojí a knourá 😝

kacici
22. pro 2010

@sisstin Tak to verim ze je to na palici,ja holky postupne zvykam ze proste nejsou centrem deni 😅 Naty si teda zvyka uz od narozeni,ze se svet netoci kvuli ni,ale Terezka to nejak stale nechape 🙄
Jeste ze mas doma tatku 😀 😀 😀 ,u nas holky navadim jen co prijde Ales do dveri,pak ho necham vydechnout,najist a potom az do vecera musi pomahat,nedokazu si predstavit byt na ne sama az do vecera jak je hodne mych kamaradek 😒
Jedna kamaradka ma pritele,ktery vyzaduje teple vecere,vse naklizene,vyprane vyzehlene, a samozrejme aby byla stale usmevava a vysla s par korunama na mesic. Nechapu a ja uz bych asi utekla 😔 Nektere zenske vydrzi fakt hodne,klobouk dolu.

sisstin
autor
22. pro 2010

@kacici no já si právě taky říkám, že některý ženský jsou asi jinej živočišnej druh 😉 ale tak třeba známá má dvě děti, a vyžadujou obě dohromady asi tak třetinovou pozornost, co vyžaduje Tygr 😝

táta je fakt úžasnej, on má k těm dětem prostě vztah( mně se taky hrozně moc věnova), ty děcka ho milujou..a prostě pomáhá...třeba ex ( když jsme spolu ještě byli) byl s Tygrem půl hodiny a už ho měl plný zuby, že strašně zlobí a otravuje...a to v podstatě v té době vyžadoval té pozornosti minimum, oproti tomu, co je ted 😝

kacici
22. pro 2010

@sisstin Souhlasim 😀 ,nektere maminky by si zaslouzily metal 😉 co vsechno vydrzi 😅 ,ja jsem asi nazorama jinde,myslim si ze chlap musi pochopit,ze kdyz se venuju pres den detem tak kdyz prijde musi pomoct,uvarit a nebo nejak jinak se zapojit.

sisstin
autor
22. pro 2010

@kacici ono jako nejhorší je, že já to volno i mám...třeba dneska jsem měla fakt prd, co na práci...Tygr mě furt strkal do pokoje, že bude s dědou jenom 😅 😅 😅 JENŽE v tom naše pidi mini bytě stejně všechno slyšim, takže celej den jsem tak jako tak poslouchala knourání, pak jsme řešili zas půl dne to kadění...

já bych potřebovala někam vypadnout z bytu, ale prostě na nějaký zábavy nejsou už peníze...navíc moje kamarádky jsou všechny bezdětné, přes den chodí do práce...a večer zas nemůžu já někam ven 😝 a ani za to nechci utrácet prachy 😝

sisstin
autor
22. pro 2010

no nic, holky....nebudu tu pindat...jsou na světě i horší věci...

dobrou, jdu ležet...mě chytly záda předevčírem a docela hrůza... 😒

kacici
22. pro 2010

@sisstin Tohle taky chapu a treba na castecny uvazek neco sehnat by neslo? 😉 Ze by jsi prisla na jine myslenky 🙂 Ale pokud je Peta na tobe zavisly ☹ Ach jo,to me mrzi,skoda ze nemas kamosku maminu co je taky na rodicovske 😉
Co resis s kakanim u Peti?My resime u Terezky obcasnou zacpu,ale to je teda obcas fakt masakr 😔

kacici
22. pro 2010

@sisstin Zkus si je namazat v tom miste kde te to boli Olfen gelem nebo Fastum gelem,Dolgitem,proste co mate doma,mohlo by to aspon trosku zabrat 😉 ja taky mizim za Terezkou 😉

sisstin
autor
22. pro 2010

@kacici On od tý doby, co je bez plín, tak prostě to kadění zadržuje...neumí se na tom záchodě( nočníku) vykadit..a pak i zadržuje čůrání....jsme opět ve fázi, že čůrá jenom do vany( a to už normálně chodil na záchod)...

včera a dneska jsme nedělali nic jinýho, než že jsme lítali na záchod..on mě tam hnal, seděl tam vteřinu a pak zas slez..a takhle furt dokola...a pak ke konci už měl křeče a řval jak prorvanej, tak jsem se bála, co mu je..málem jsme jeli na pohotovost..a najednou to z něj začlo lízt 😝 ..on to asi prostě držel, co to šlo...a pak už to držet holt nešlo 😝

prostě furt se toho nák bojí, má blok...ale do plíny už to neudělá, už je doma vůbec nemáme...ale zadržuje to, takže se pak kroutí, je protivnej..nemůžeme pomalu vylízt z bytu..a jen lítáme na záchod a zpátky 😝

co se týče polovičního úvazku, to je utopie..přes týden jsem volná nejdřív v 17:00...a o víkendu mám občas brigádu jako hosteska..ale to je spíš jen tak na přilepšenou, nic se tím vydělat nedá..

jednu kámošku s dítětem mám, jenže holčička už chodí do školky..a taky jsou dost akční, takže moc nejsou doma...navíc prostě já řešim s Tygrem úplně jiný problémy, než většina matek "normálních" dětí....takže to je prostě takový jiný no..

a s bezdětnýma kámoškama to nemá vůbec cenu řešit...já se fakt vyloženě vypindávám tady v tématu a na svým blogu..jinak to nemám, komu říct 😖

sisstin
autor
22. pro 2010

@kacici já jsem měla docela fajn kámošku s dítětem, jenže to šlo, dokud byl Tygr fakt mimino...pak, když už začly takový ty akce typu: půjdeme plavat do bazénu, půjdeme do MC..děti si budou hrát, a my si budeme pít kafe atd....tak to pak rychle skončilo, páč samozřejmě Tygr by do bazénu nešel, v MC si nehrál a visel mi na krku a řval...atd.

takže to pak nějak vyšumělo 😝 prostě jak on se všeho bojí a je totální závislák, tak se s ním nedá nic moc zajímavýho podnikat, nehraje si moc s ostatníma dětma (pokud křičí a jsou divoké), a když už, tak u toho stejně musím asistovat já a toho druhého dospělého nemám vůbec čas si všímat 😒

no nic, pá 🙂

kacici
22. pro 2010

@sisstin Mas pravdu ze je to slozitejsi.Mam taky spoustu kamaradek s detma co se chovaji standartne,ale ja jsem byla nezmar a chodila vsude s Terezkou, az ted nejak dosly sily 😅 Takze jsem strasne moc rada za skolku,i kdyz to taky neni zrovna o.k.
Jen me teda holky pokazde rikaly,ze mi vubec nezavidi a celkove byly radi,ze nejsou v me kuzi 😅
Urcite bude casem lip,az bude Peta vetsi bude to lepsi 😉 Ja se tim tedy docela dost casto uklidnuju 😀

kacici
22. pro 2010

A to kakani snad taky brzo prejde,chudak,ma to asi psychicky,urcite neni sam,vim ze to resilo hodne maminek,chce to jen cas 😉

romana
22. pro 2010

@sisstin @kacici
tak onďas už docela sám vydrží, ale jednak to je až poslední dobou a za určitých podmínek - např. že jsem předtím nebyla v práci, má nezávislou náladu, ... buď si hraje s autama, občas si vezme puzzle a volá mě, když to složí.
co se tv týká, na tu absolutně nereaguje po minutě vstává. docela vydrží koukat na filmy v pc, když sedí v jídelní židličce, ale to chce, abych tam byla s ním.
štědrovečerní večeře - snad to bude ok, s jídlem obecně není problém.
kakání - až po víc než roce bez plínek začal chodit normálně na nočník. zpočátku čekal na plínu (měl ji ještě na noc), pak si zvykl kakat do vany (taky bezva věc třeba na návštěvě 😖 ).
kamarádky - mám jednu s podobně starým chlapečkem, tam to je fajn na všech frontách, ale chodívali jsme společně spíš ven, což teď moc nefunguje. jinak mám i dětné kamarádky, ale bydlíme různě po praze, děti nám spí různě, ... prostě se moc nevídáme.

sisstin
autor
22. pro 2010
vojtisek2007
22. pro 2010

@sisstin to je zajímavý...

sisstin
autor
22. pro 2010

@vojtisek2007 dost dobrý, škoda, že je tam zatím toho tak málo 😒 my už trošku doma "čteme", tak se mi to fakt líbí 🙂

romana
22. pro 2010

@sisstin nejvíc je to asi pro vás a pro leu. já to využiju zatím asi pro tu prostorovou orientaci a popis, časem až pro čtení.

dneska mě onďas potěšil. byl už v posteli, ale děsně se tam točil a motal, tak jsem mu říkala, ať nelítá po té posteli a on, že lítá éro. tak jsem se ptala, co plave - rybičky, co jezdí - auto, co chodí - pán a co leze - had. a já jsem byla pyšná, protože toho hada jsem teda nečekala 🙂 tož tak dnes u nás, chlapeček můj. já vím, že u 3,5 letého dítěte nic světoborného, ale ...

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana Romi, jsem si právě říkala, že u vás by to bylo fajn na tu prostorovou orientaci 🙂 a O. super 😀, to kdyby Tygr uměl říct, tak jsem happy 😀 😀 😀

jinak to globální metoda čtení, ted jako dobrý...pro zábavu a tak..ale pro "normální" vzdělávání se to pak moc použít nedá 😉 páč čeština skloňuje, časuje atd. Takže tohle je fakt dobré pro děti s autismem, MR atd., které se klasicky číst nenaučí.

romana
22. pro 2010

@sisstin jsi hodná 🙂 ona ta řeč u něj půjde, ale než jsem se ho zeptala, tak jsem si říkala, jestli ho to vůbec napadne, o hadovi tak moc nemluvíme.
zítra zkusíme to logico, jsem zvědavá.
a jinak prý udělal scénu u holiče, někoho tam brali strojkem, tak na sebe nenechal šáhnout. a prý by mu dali i injekci, nevím, kde na tom byl 😀 tak tam jdeme zítra spolu.

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana tak Tygr už konečně u holiče neřve, ale to ted bylo poprvý, co neřval 😅 😅 😅 😅 to logico, ono asi bude chvílit trvat, než pochopí ten pricip s barvama, ale pak už je to dobrý 😉

romana
22. pro 2010

@sisstin to asi jo, snad přežijeme ve zdraví 😉

sisstin
autor
22. pro 2010

@romana jo, to jsem se tě chtěla zeptat...jak je Ondrášek na tom s kombinací tvarů a barev? Tygr zná názvem všechny barvy (i odstíny), tvary( i složitější, jako šestihúhelník atd). Ale jak je to zkombinovaný dohromady, tak nic moc 😒

máme tuhle hru, musí se tam tvary dávat podle předlohy...jsou oboustranné, takže ta barva se musí hledat..no Tygr to tam dává podle tvarů, ale jaksi ta barva je mu někde...zatím to děláme asi 3 dny..a teda jako mu to furt moc nejde 😒

romana
22. pro 2010

@sisstin tu hru jsem u tebe viděla, hodila by se nám. zatím jsme to trénovali jen na tvarech z vkládací krabice (jsou tam ale jen ty úplně základní tvary a barvy) a když chci třeba, aby mi podal zelenej trojúhelník, tak dobrý, ale u vás je to kombinace nápodoby vzoru, vkládání, barev a tvarů, to už nevím nevím.