Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

mvmk
26. lis 2013

@giraafje myslim, ze moje je na Tom asi jak tvuj maly 😉 U nas jsou tak nejadekvatnejsi ta 3 slovna spojeni, ta davaji smysl i pro okoli, alespon myslim 😅 Jinak ona posklada i 20 slov za sebou kdyz neco vehementne vysvetluje, ale souveti to neni, smysl jde vycitit, ale pochopit ji dokazu jen ja a moje rodina. 😝 Pred 3 rokem uzivala i JA, ale ted vim, ze jen proto, pac neumela vyslovit svoje jmeno. Zahadne ale skolonuje spravne do 1 osoby, treba rekne Emma chci pit 😅 nebo nedam to je moje, nechci to. Ono vubec nechci nedam nebudu, jsou jeji uplne nejoblibenejsi slova. Ty ona ovlada uplne bravurne. 😀

krystalka
27. lis 2013

@abbie - super hlášky 😀 , já si taky kolikrát říkám, kam na ty výrazy chodí...Jiřík zase třeba nedávno zjistil, že nejsem nikde dole, šla jsem nahoru něco uklidit a tak hned začal volat maminkooo, maminkooo....já jsem shora teda zavolala, že jsem přece nahoře a on mi povídá "já myslel, že jsi mne opustila"....

krystalka
27. lis 2013

Jinak holky, přidáváme se do klubu nemocných, Jiřík má od večera horečku, večer to bylo jen 37,9, v noci měl určitě víc, ale to jsem ho neprudila s měřením a dala jsem mu rovnou Panadol, tak v noci v pohodě spal a teď ráno má 38,6 😒 ...vypadá to nějakou chřipajznu, předevčírem se ve školce jedna holčička z jejich třídy pozvracela v šatně a druhý den tam byla maminka, že prý v noci měla horečku....no, Jiřík má naštěstí zatím jen rýmu a tu horečku....
A to jsme měli dneska jít na logo a odpoledne do divadýlka na Míšu Kuličku a k babičce na lívance.... a ještě tady tak krásně svítí sluníčko a my budeme celé dny trčet doma ☹

abbie
27. lis 2013

@krystalka to je zlate 😀

Inak maly zajtra nastupuje na operaciu nosnych a krcnych mandli v celkovej anesteze, tak drzte palce... ja som z toho dost nervozna 🙄

krystalka
27. lis 2013

@abbie - tak jste se nakonec přece jen uzdravili? Moc držím palce, neboj, to zvládnete, taky jsem se toho dost bála, ale zvládli jsme to celkem v pohodě...nejhorší je tak ta hodinka po probuzení z té narkózy, některé děti tam hodně plakaly, ale postupně se pak uklidňovaly, většinou na chvíli usnuly a pak už to bylo mnohem lepší. My jsme ten pláč utnuli hned v začátku dudlíkem, v té době ho ještě měl na spaní a prozíravě jsem ho vzala s sebou....Jiřík už tam odpoledne řádil v herničce, že jsme ho museli trochu krotit...ale my měli jen nosní mandli...Neboj, to bude dobrý, dej pak vědět, jo?
Jinak, jen tak mimo pro pobavení - před chvílí jsme lepili na okna hvězdičky a vločky z takové té adhezní fólie a Jiřík vzápětí nato vzal pastelky a teď tu maluje velikonoční vajíčka 😀, aby jsme je prý měli na jaro připravený 😀

ottic
27. lis 2013

@giraafje A to nevidíte náš propastný rozdíl.... už se bojím chodit k logopedovi a psychologovi, pokaždé když tam jdeme, tak vyfasneme zhoršení daignozy. Dnes mi sdělil, že už mi před měsícem řekl, že máme smíšenou dysfázii, ale že bohužel těžkou. Prý nemám být v depresi. No to by mě zajímalo, v čem mám být. No nic, jdu dělat, ale asi to bude prd výkon, neb na to furt musím myslet.

ottic
27. lis 2013

Nevíte, na jakou diagnozu dostane dítě asistenta ? Mně řekli, že Vojta na smíš. těž. dysfázku ho nedostane....

giraafje
27. lis 2013

@ottic: My jdeme v pondělí k dr. Junkové, už jsem napnutá jak struna, u nás to může být i PAS, znaky tam jsou. Strach mám děsnej, pořád zkouším porozumění, ale jenom jednoduchý věci jako podej, dones, obuj si boty, tak tam problém není. Dneska jsem se třeba ptala: "Co si oblíká táta?" a odpověď byla "Bundu". (takže správně). S motorikou taky nic moc, úchop pastelky nehrozí, jenom čárá, ani kruh nenakreslí.

mvmk
27. lis 2013

@abbie to bude urcite dobre, na tu nosni mandlicku oni davaji strasne jemnou narkozu. 😉 Mala mela na to MRT narkozu na 1,5 hodiny a byla uplne v pohode, drzime palce 😉

ottic
27. lis 2013

@giraafje Já se dnes ptala Baslíka, jestli s ním mám jít taky k psychologovi do Prahy a řekl mi, že nevidí důvod, že Vojta je prý čistá smíšená těžká smíšená dysfázka, že bude stačit někdo v Brně. Jsem z toho úplně paf, pořád jsem ještě doufala, že mi řekne , že je to jen lehčí forma.....i když nechápu, jak jsem si to mohla myslet, když Vojta umí cca 50 slov, ale ty poznám jen já a když po něm dnes chtěl, aby zavřel fixu, tak mu podal sešit ☹. .....držím Vám palce, ať to není pas, šance, že není je tu 🙂.

ottic
27. lis 2013

@giraafje A Vojta, který byl vždy vyhraněný pravák, teď začíná dělat věci levou. To už na mě bylo dnes fakt moc ☹.

ottic
27. lis 2013

@giraafje A Vojta drží tužku jako kolek. A tomu tu tužku musíš vnutit, neb to je něco jako sprosté slovo.

abbie
27. lis 2013

@giraafje ja som teda tvojho maleho nikdy nevidela, ale z toho co popisujes mi PAS nesedi ...

abbie
27. lis 2013

@krystalka bol u nich na kontrole, pozreli mu usi, nos a hrdlo .. uz nic nema cervene, ale obcas este riadne vykasle hlien, ale ze to nevadi k operacii ... my tam budeme cez noc, kedze mu robia aj krcne 😒
@mvmk u nas by ta narkoza mala trvat max. 20 min., keby mu robili len nosnu, tak v poho, ale ja sa hrozim toho, ze ho tak bude boliet krk z tej krcnej, ze ani vodu do seba nebude chciet dat ... to bude este rodeo, on je na seba hrozne citlivy 😀

mvmk
27. lis 2013

@abbie no krcni jsou blby 😝 musis si holt pripravit hodne vanilkove zmrzliny. A neni jeste nejak moc maly i na ty krcni? On ma nejake opakovane anginy a tak?

mvmk
27. lis 2013

@krystalka Male dnes uz je trochu lepe 😉 Asi jen nejaka viroza, nastesti, ma sice nudle jako ksandy, ale horecka je pryc a ryma jen pruhledna. 😉 Dnes jsem ji musela prinest ze sklepa jeji firstbike. Vymyslela si, ze jede do skoly, nasadila si helmu. Do batohu dala pastelky, trhacku a kapesni slovnik anglictiny 😀 ona, ze potrebuje do batuzku nejakou malou knizku, ze ma malo mista 🙂 U brasky v pokoji si vybudovala na jeho psacim stole lavici, a jako ze pise a pocita. 😉 Pak vzdy prijela a hlasi, Ema uz jsem tady 😅 Imaginarne se najedla a rekla zac cus, ze musi do skoly. Potom si jeste rozestavela po posteli jeji panenky a misany a delala pani ucitelku. A predcitala jeji vymyslenou hatlatilkou ze slovniku 😅 Fantazie ji jako nechybi 😀

abbie
27. lis 2013

@mvmk anginy nema, ale ma ich hrozne zvacsene, ani mu neni vidno vchod do ust 😝 ma tam dve velke gule a zevraj by sa este po vybrati nosnej zvacsili, tak ich orezu, nebudu ich cele vytahovat, len zrezu trosku, aby neboli take velke

giraafje
27. lis 2013

@abbie: právě že má i auti znaky: chodí po špičkách, používá ruku druhé osoby, mluví mimo kontext (i když to se možná zlepšuje), točí koly (i když to mi nepřijde až tak dominantní, takovou tu totální fascinaci, že by třeba čuměl 2 h na točící pračku, to nemá), prakticky nás neoslovuje, nějaké "maminko" fakt nehrozí. Tohle jsem vyčetla na netu, že to jsou znaky a tohle právě sedí. Tak proto jsem z toho tak rozhozená, už asi měsíc nejím a nespím. Taky je strašně těžký ho přimět k nějaké činnosti, básničky ani knihy, u toho vydrží tak 5 minut max. Sem tam i ukazuje a komentuje, ale zdaleka ne vždycky.

krystalka
27. lis 2013

@abbie - no, ono je to bolí v krku i po té nosní mandli, ale u těch krčních to bude asi víc...ale tu zmrzlinu fakt doporučuju, radili nám to i v nemocnici 😉 a to pití je teda důležitý, nám dali v nemocnici takový nějaký ovocný příšerně sladký čaj, ale Jiříkovi kupodivu ohromně chutnal, až jsem se divila....a uvidíš, Jiřík je taky hooodně citlivka, ale kupodivu tohle zvládnul asi nejlíp z těch 5 dětí, co tam ten den byly a to jí měl prý ze všech největší..., akorát pak doma dvě noci měl zas ty svoje noční děsy, ale to on má po každém extrémnějším zážitku, nebo i po vysokých horečkách....
A mimochodem, mám takový dojem, že ta Jiříkova nemoc nebude chřipka, když se dopoledne převlíkal, tak jsem mu našla asi 3 pupínky na těle a jeden ve vlasech, takže mám takový pocit, že nás taky dostihly neštovice, no aspoň je už bude mít za sebou, on doteď žádnou dětskou nemoc neměl, kromě jedné angíny byl prakticky úplně zdravý, jen občas rýma...

mvmk
27. lis 2013

stasne by me zajimalo proc pred vse cpe svoje jmeno, Ema pozor jedu, Ema chci atd uz jste to nekdo zazil?

mvmk
27. lis 2013

@giraafje Hele pokud na 100% nerozumi tak ti asi u basnicek sedet nebude 😉

ottic
27. lis 2013

@giraafje jen pro info - Vojta si vydrzel jezdit s masinkama tam a zpet hodinu a půl, a to nekecám, chodili jsme s nima všude, do te´d si je nosí do školky, oslovuje od 3,3 roku neb do te doby to neuměl, jednu dobu běhal taky po špičkách..... a autik není 🙂. fakt to muze byt jen že je divnouš 🙂. Mně psycholožky řekla, že Vojta bude vždycky jinej ....asi odborná definice 🙂

abbie
27. lis 2013

@mvmk to nesedi ani moj a zevraj rozumie k veku 😀 ono vo vseobecnosti to chlapcov moc nezaujima, su z ineho cesta, ako baby
@giraafje

abbie
27. lis 2013

@giraafje to spickovanie je velmi diskutabilne ... aj deti, ktore maju plochce nohy spickuju, to je nas pripad ... moj maly obcas spickuje, potom zasa tyzden ne, potom sa mu zasa chce, potom pol roka nespickuje atd. 😀

lenuskin
27. lis 2013

@giraafje Můj starší syn chodí po špičkách doma téměř neustále a teď to má dokonce i v rámci rehabilitace, bude mít nejspíš ploché nohy. Synovec chodí po špičkách taky a je mu 6 let. To není taková hrůza. 😉

giraafje
27. lis 2013

@abbie, @lenuskin: moc děkuji za povzbuzení a za vysvětlení, holky. On tak chodí taky jenom doma, jsem si všimla. Ale stejně má těch znaků víc, tak proto mám takovej strach. @lenuskin: o těch kývacích pohybech už jsme se bavily 😒

giraafje
27. lis 2013

@ottic: jojo, mašinky, ty u nás taky vedou 🙂 . Ho třeba baví to jenom spojovat a rozpojovat, takovou tu vláčkodráhu si taky postaví klidně přes půl obýváku. Ale to je tak jediné, u čeho vydrží, jinak soustředění a pozornost, to je bída totální.

lenuskin
27. lis 2013

@giraafje Já si taky myslím, že to na PAS není. Tam musí bejt naplněných hromada bodů. Třeba bude mít nějaký malý problém 😉 , ale tohle v tom snad ani nehledej. Myslím,že tě Junková okamžitě vyvede z omylu. 🙂
Kývání jsme probíraly, ale to dělá Kubík , ten ovšem problém nějaký má, ale PAS to taky není.

abbie
27. lis 2013

@giraafje a nema ploche nohy? vidno to zozadu, ked dieta stoji, ze ma spadnu klenbu, ale aj keby nemal, tak mu chod kupit do zdravot. obuvi pevne clenkove topanky s klenbou, aby si odvykol spickovat ...

abbie
27. lis 2013

@giraafje kyva sa aj mala mojej kamosky a to dost casto, hlavne od nervozity a to je fakt zdrava ako ryba ...