Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

giraafje
27. lis 2013

@abbie: boty i papuče kupuju jenom ve zdrav. obuvi, ale ty papuče (Santé) docela flákám, víc lítá bosky ☹ . Když má ty bačkůrky, tak chodí normálně, mi přijde. Na tu klenbu se podívám, ale nejsem si jistá, jestli něco poznám. Vy mi ten PAS ještě nakonec rozmluvíte 🙂 . Kéž byste tak měly pravdu!

ottic
27. lis 2013

@giraafje Fakt být tebou, tak se pokusím uklidnit.... když si vzpomenu, co měl vojta za divnosti, jak z toho vseho vyrostl! Třeba jak jsem psala o tom myti rukou - tak ti muzu rict, ze jsem ho včera odhalila, on si chce myt ruce proto, aby nemusel jit domu ze skolky, jit z domu pryc atd.....proste vyjednavani. Neb rict to neumi, ale ukazat ruku a rict - fuj - to umí. Za plno věcma se může schovávat věc jiná. každopádně dej pak vědět.

giraafje
27. lis 2013

@ottic: teď už je to se mnou malinko lepší, na netu už nic nečtu, ale nejím skoro nic, to prostě nejde.

lenuskin
27. lis 2013

@giraafje Takže nakonec bude potřebovat psycho pomoc ty a ne kluk. Dej si čokošku a bude ti hej. 🙂

abbie
27. lis 2013

@lenuskin ja som si nervy cokoskou obalovala a vies ako som dopadla? 😀 vyzeram ako prasa pred zabijackou 😝

abbie
27. lis 2013

@giraafje tak ich nezanedbavaj a davaj mu ich na doma furt, urob mu pocas dna hodinovu prestavku od nich ... to spickovanie sa vdaka nim fakt upravi 😉

lenuskin
27. lis 2013

@abbie A koho si myslíš, že mají děti radši. Vyrovnanou maminku kypřejších tvarů nebo hubenou kozu na neurolu? 🙂

abbie
27. lis 2013

@lenuskin 😀 😀 ale zrkadlo ma neznesie

zuzka208
27. lis 2013

Ahojte citam vas ale neprispievam chodim do vedlajsej auty. skupiny.Chcem sa vas opytat 4decembra sme mali ist k Dr.Krejcirovej ale nam ten termin nevyhovuje chceli by sme skor nieco na jar nie je tu niekto co by si to s nami vymenil a mal by zaujem o skorsi termin miesto nas?

abbie
27. lis 2013

@zuzka208 ona nebere novych a nevymiena terminy, sama ma poradovnik 😉

zuzka208
27. lis 2013

@abbie ja viem ze ma poradovnik my k nej chodime ale chcela som sa s nou dohodnut lebo takto neviem ci mi na dalsi rok bude schopna nejaky novy termin dat.Tak jej musim napisat email a uvidim.

giraafje
27. lis 2013

@abbie: cože? jaké prase před zabijačkou? Na té fotce vypadáš naprosto úžasně!!!!! No, já bych si od Tebe klidně nějaké to kilo vzala, jak nejím, tak už začínám být vyhublá úplně na kost, brrrr. Ještě že je zima a schová se to pod kabát.

abbie
27. lis 2013

@zuzka208 ja som tak chcela s kamoskou sa vymenit a nedalo sa, nedovolila to

abbie
27. lis 2013

@giraafje ta fotka je 2 roky stara 😀 , ale uz som zacala cvicit, ked je maly v skolke doobeda, tak ja cvicim ... musim sa za 3 mes. dat do cajchu, inak sa ma v robote zlaknu 🙂))

giraafje
27. lis 2013

@abbie: já taky cvičím, chodím 2x týdně na pilates, ne kvůli hubnutí, ale jsem po úrazu páteře, tak musím posilovat. Díky tomu už nemám bolesti.

ottic
27. lis 2013

@giraafje Nic si z toho nedělej, já jsem taky chodící troska 🙂. Já mám normálně 49 kg, takže teď s téma problemama s Vojtinem se uz radsi nevážím ☹. Nemyslet na to je pro mě huronský problém.

ottic
27. lis 2013

@giraafje já teda jím, ale jak mám nervy, tak to někam samo odchází..... ale my to máme asi v rodině, jsme všichni hubení, že by nás soplem přerazil .-).

giraafje
27. lis 2013

@ottic: tyjo, 49 kg, tak to je fakt hustý. Já se taky nevážím, ale doufám, že mám pořád ještě přes 60, ideální je pro mě tak těch 65, měřím 180.

giraafje
27. lis 2013

@ottic: no to my taky, přesně, u nás jsou taky všichni takoví vytáhlí a hubení 🙂

sicinka
27. lis 2013

@giraafje u PAS je podle mě rozhodující jestli komunikuje, jestli chodí po špičkách nebo čumí na kolečka je fuk, třeba se mu to líbí. To samé mluvení mimo kontext co ty víš co se mu v té hlavě děje navíc on zatím moc rozsáhlou slovní zásobu nemá to ho v té komunikaci taky omezuje 🙂 Ale domluvíte se na něčem (nonverbálně), jak často máš pocit že ti nerozumí, nechá si něco vysvětlit (chápe základní pravidla), to jsou věci které by tě kromě absence řeči měli trápit. Jinak moje dítě se projevovalo hodně autisticky, psala jsem to tu mockrát, ale psycholožka mě uklidňovala i tím že většiny příznaků jsem si všimla až když jsem si je našla na netu, kdyby byl opravdu autista tak by mi byly jinak nápadné 🙂 a jez i kdyby autista byl (což si dle popisu nemyslím) tak tě stejně bude potřebovat zdravou a funkční a né zhroucenou a podvyživenou...

mariposa2003
27. lis 2013

@giraafje
jsem celkem zvedava, co se u te Junkove dozvite, protoze jak jsi popisovala ty auti znaky, to mame my presne taky....jako pres kopirak. Ale nejak jsem optimista a nemyslim si, ze by byl autista, je celkem spolecenskej, zajima se o lidi a tak...to ze mluvi mimo kontext obcas proste prikladam tomu neporozumeni...doufam, ze z toho proste vyroste, koukala jsem, ze jsou nasi kluci i podobne stari...

giraafje
27. lis 2013

@sicinka: no já jsem ty příznaky taky začala pozorovat až poté, co jsem si to přečetla na netu, úplně stejně jako Ty. Co se týká základních pokynů jako stůj, pojď, jez, podej, dones, obleč si ..., přivolej výtah (teď mě toho víc nenapadá), tak tam problém většinou není (pokud se teda totálně nezasekne, to ho pak člověk nepřinutí k ničemu). Snažím se jíst po malých dávkách, ale jím fakt jak vrabec, prostě toho do sebe moc nedostanu. Ráno vůbec nic, pak už je to trochu lepší.

lenuskin
27. lis 2013

@giraafje @ottic Tak to já bych mezi váma vypadala jako malá, tlustá , s brejlema ( brejle nenosím).
Při mých 168 cm vážím jako @giraafje , mám 62 kg. Je fakt, že se nemůžu zbavit posledních poporodních
5 kilo, ale teď to neřeším, nemám na to nervy . Radši budu mít trochu sádla. 🙂

cairka
27. lis 2013

@giraafje , @ottic , ja viem, že je to ťažké, ale podľa mňa sa tomu zbytočne poddávate. A nepomôže to ničomu. Ja nechcem zľahčovať, ani netvrdím, že neskončia drobci s nejakou nie príjemnou diagnózou, ale tá vaša sebatrýzeň tomu nijako nepomôže. Ak sa nebodaj potvrdí autizmus, alebo čo, tak budete do konca života o hlade a so zlým spánkom, lebo vaše dieťa je iné?

Akože mne je tiež občas smutno, keď vidím, kde sú rovesníci, keď tu v téme vidím, že deti, ktoré boli pred 2 rokmi vo vývoji za mojou sú dnes míľové kroky pred ňou v myslení, logike...Aj dnes sa v buse predviedla tak, že všetky tetky z dediny zazerali a radšej nechcem vedieť, čo si mysleli 😅 , a bolo mi to ľúto, že tam nesedí spôsobne ako normálne 4 ročné dieťa, ale už sme doma, už je po tom a nemá zmysel to riešiť nejakou sebatrýzňou...stalo sa. Bodka. A stane sa to zas...Bodka...abo radšej tri bodky 😝 , hold je to tak a neostáva mi iné, ako sa zmieriť s tým, že mám iné dieťa a budeme vzbudzovať pozornosť, nie pozitívnu pozornosť, asi častejšie, no 😅 Ale ničomu nepomôže, ak sa z toho zrútim.

abbie
27. lis 2013

maly dnes videl cislo 6 a povedal "toto je 6, ked otocim bude 9" 😀

giraafje
27. lis 2013

@abbie: šikulku máš. Ten můj taky pozná šestku a ještě nulu, na to je vysazenej. A u devítky říká "taky šestka", haha.

ottic
28. lis 2013

@giraafje My velcí nejsme, my jsme malí. Jen můj manžel má přes 1,9m, takže moje dcera, co ma ted 5,5 roku měří tolik, kolik jsem měla já ve 3. třídě. A Vojta je taky kusanec, obzvlášť na plavání s prtatama jsem vypadal divně, neb obě dvě mé děti měly v pul roce 9 kg a něco .....

ottic
28. lis 2013

@cairka Já se snažím, věř mi. Obvykle mě skolí nějaká zpráva, pak to rozchodím a přijde další 🙂. Kdybych se hroutila z každého Vojta vzteku atd., tak můžu rovnou ležet zhroucená v posteli a nevstávat. I když se to fakt lepší. Já jen nějak pořád nemůžu strávit ty vyhlídky do budoucna . To nejhůř dávám. To se přiznávám. Tož tak ☹.

ottic
28. lis 2013

@lenuskin Já byla opačný případ, já jak jsem kojila tak jsem byla fakt totální kostra. Já "žrala", to se nedá jinak povědět, a měla jsem 45 kg i s postelí. Navíc jsem měla těh.cukrovku, tak jsem ani nijak nepřibrala v těhotenství....pak už mě honili i po doktorech, ale prý to bylo kojením.