Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

eleonora
29. pro 2010

tak já mám dneska v plánu s Martou procvičit paměť, ale teď si užívá že má taťku doma tak si spolu staví a já mám klídek na kafíčko.

@sisstin vzpoměla jsem si na pár slovíček který nám Martínek říkal ještě snad ve 3 letech. pufo - auto, ššššš pak šinka - mašina od vlaku, eďu - táta (MM se jmenuje Milan ne Eda), pašo - plátkový sýr........ bylo toho prostě hrozně moc a trvalo dlouho než začal věci pojmenovávat správně a dneska mě vytočil když místo tlačit řekl kačit a ne a ne se opravit, zase myslel, že mluví správně on si to ani neuvědomuje, že je to špatně

sisstin
autor
29. pro 2010

tak holky, zatím jsem nahrála, jak zkoušíme Zajíce v pytli, má to přes 6 minut, tak zkuste vydržet do konce 😅 😅 zbytek dám odpo pak 😉 a hodim to i na blog 😉

https://www.youtube.com/watch?v=LVZw57b-tU8


@eleonora no to je jako u dětí s dysfázkou, oni si to taky neuvědomují, tam je špatná i ta fonetická pamět, prostě to slyší jinak 😉

sisstin
autor
29. pro 2010

tak koukám, že mrtvo....

tak my jsme projeli to Chytré pero, vcelku bez problémů, chápe to v pohodě. Pak pět karet z toho novýho tématu od Logica - taky pohoda. Pak tu Zvukovou encyklopedii - nahrála jsem to na video, jako vtipný, páč si to musim držet nohou...ale pro představu

https://www.youtube.com/watch?v=H93YfCvpt9I

Pak jsme dělali pana Bramboru, no že by ho to nějak extra bavilo, tak to jako fakt ne 😝 tak doufám, že se k tomu dopracujeme. Moon dough - totální bejkárna, nekupujte to. K ničemu....je to docela těžký to tam dát, tříleté dítě myslím to moc nedá, ty barvy se míchaj...fakt děs běs 🙄 🙄

Kupodivu hodně uspěla ta Malá dětská encyklopedie- prohlíželi jsme snad půl hodiny, což je na něj výkon jako prase 😝

sisstin
autor
29. pro 2010

sakra, mi to nechtělo vzít víc fotek 🙄

eleonora
29. pro 2010

@sisstin tak jsme prave dodelali písmenka tak chvilku ho to bavilo pak začal ztrácet zájem a řešil všechno okolo. Ale konečně dokázal vechny písmena přiřadit ke správnému obrázku i je pojmenovat dobře. Pak ještě trénoval před a za, první poslední to šlo taky dobře, ale zapamatovat si 5 obrázků mu už nejde ☹

zítra ho pro změnu pustim na pc a bude plnit úkoly s naslouchej a hrej si tam je hodně druhů jako např. měkká tvrdá, krátká dlouhá najdi první nebo poslední písmenko správně přiřadit zvuky, za odměnu pexeso a tyhle úkoly může plnit sám 😉

Za chvilku si pro děti přijde moje ségra a jdou si k ní rozbalit vánoční dárky 🙂

sisstin
autor
29. pro 2010

@eleonora tý jo, tak to je šikulka 🙂 zkoušela jsi s ním globální metodu čtení? Je to právě skvělý pro děti s SPÚ a jinými problémy 😉 jenže nevím, na kolik se to pak dá využít v "normální" škole 😒 my už to trošku děláme, P. zrovna čísla a zejména písmena baví, takže už "přečte" dost věcí...

princip je ten, že se prostě neučí slova po písmenkách, ale rovnou celé slovo...vizuélně u obrázku..a pak jsou schopni si to zapamatovat a přečíst i bez toho obrázku 😉

na to Naslouchej a hrej se budu muset podívat, v Logo klinice v Praze tam s Tygrem zkoušeli nějakej jejich program, byl moc fajn...a štve mě, že jsem si ho nekoupila 🙄 ale co máte vy, to bude určitě pro starší děti už 🙂

romana
29. pro 2010

@sisstin siss, neblázni a nekupuj si to, dá se to celé stáhnout. když si to zadáš do googlu, tak jedna z těch možností je i na rapidshare a tam je to i s těma přihlašovacíma kódama 🙂

eleonora
29. pro 2010

@sisstin to co máme nám doporučila právě drka, že je to program na tohle domácí učení a je srovnatelný s tím jejich.

na to čtení pak ještě máme hru první slova, v knížce má obrázky a z kostiček pak sestavuje slova

eleonora
29. pro 2010

http://www.uloz.to/hledej/?q=naslouchej+a+hrej+si tady by to mělo jít stáhnout 🙂

sisstin
autor
29. pro 2010

@romana když já ani nevím, jak se to jmenuje 🙄 🙄 🙄 nemůžeš mi prosím dát nějakej podrobnější návod do IP? Děkuji 😉

@eleonora na ty moje první slova jsem koukala, ty jsou fakt bezva...moc hezky vám to jde 🙂

romana
29. pro 2010

@sisstin a jinak teda pěkně makáte.
brambora má u nás úspěch v tom, že to rve všudemožně a cvičí si na tom prsty, ale myslím, že to brzo pošlem dál.

sisstin
autor
29. pro 2010

@romana Romi, no mně přijde, že to tam jde dávat pěkně blbě 😝 Tygr to tam teda nenarve ani omylem, jenom mi "říkal", co kam mám dávat...no dám mu ještě šanci 😝 ale u vás, za ty prachy....to nasere 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
29. pro 2010

@romana jo, a neboj...zejtra nebudeme dělat vůůůůůůbec nic, páč jdu chlastat 😅 😅 😅

romana
29. pro 2010

@sisstin počkej, a kolik jsi platila za tu bramboru ty? já žiju v domnění, že to nebyl takovej rozdíl.
a jinak to tam máš.

sisstin
autor
29. pro 2010

@romana 650 Kč i s poštovným 😉 nám to teda koupila babička 😝 nebo tys to nakonec riskla bez toho pojištění? 😉

romana
29. pro 2010

@sisstin si piš 😉 takže to byl rozdíl jen 60.

sisstin
autor
29. pro 2010

@romana tak super 😉 já si taky nechávám všechno z Amošky posílat obyč, a zatím vždycky všechno došlo 😉 ale třeba Heřmánek na Aukru to prostě obyč nepošle...má nejlevější věci od Guessu, ale to poštovný to navýší teda hoooodně..ale stejně to má nejlevnější i tak 😝

holky, Tygr samozřejmě ve tři vytuhnul na gauči u Tomáše a furt spí....to bude dlouuuuuhej večer 😅 😅 😅

eleonora
29. pro 2010

jé tak u nás nespal ani jeden po obědě, tak to bude večer rychlý a já si vychutnám svařáka

romana
29. pro 2010

@sisstin no, mě pak v důsledku naštvalo, že máme v americe známou a ona na svátky přijela domů, což jsem netušila a dokonce by byla ochotná i to koupit a tak, což jsem netušila už vůbec 😒

ondra taky spal po o, ale on spí každej den, takže žádný vzrůšo. večer to teda není nic moc, ale on by to prostě nevydržel. párkrát se stalo, že třeba babička ho nezvládla uspat a pak jsem ho musela dát třeba i ve čtyři, až jsem přišla z práce, jak byl unavenej.

sisstin
autor
29. pro 2010

@eleonora svařáček..mnam..já si užiju zítra zas po sto letech...možná půjdu i do báááru 😅 😅 😅

@romana tak Tygr už po o nespí, občas se právě stane, že vytuhne takhle neplánovaně u televize...a večer je pak o zábavu postaráno 😝 on obecně nemá nijak extra velkou potřebu spánku proti jiným dětem...když přestal spát po obědě, tak býval tak o půl až v osm tuhej...no ted jede bez spánku klidně i do deseti 😝

a jedna milá duše mi poradila toto, už mám objednáno..je to jetý, takže to vyjde asi na kilo 😎

sisstin
autor
29. pro 2010

jako ten Ferda je suprovej, viděla jsem to u logopedky...tak jsem to konečně našla na MMB...je toho mrtě - povolání, počty, písmena, souvislosti atd. 🙂

stačí zadat na MMB do vyhledávače Ferda učí 😉

eleonora
29. pro 2010

@sisstin podobnou skládanku máme na zvířátka kde musí přiřadit kde žijou, a ještě se učíme hodiny na krtečkovo loto 😉

sisstin
autor
29. pro 2010

no a koukám, že tam prodává i ta naše logopedka 😅 😅 😅 tak si to můžu koupit rovnou u ní doma 😎 😎 😎

romana
29. pro 2010

@sisstin panebože, už sem nic nepiš, já nevydělávám na nic jinýho 😉

sisstin
autor
29. pro 2010

@romana Romi, blbý je, že nechodíte do té RP ( vás by už asi nevzali kvůli věku) a nebo někam, kde se to dá i půjčit. Ta naše logo taky myslím půjčuje, ale nevím za kolik, zdarma to jistě nebude 😝 teď jsem koukala na ty její věci, co prodává a u ní bych si to teda fakt nevzala...má to docela drahý 😝

@eleonora on už umí hodiny????? 😀

romana
29. pro 2010

@sisstin ona nám něco půjčí i naše logo, ale spíš puzzle, tyhle hry potřebuje do výuky 😒 ale ještě žes mi připomněla, tady je klub deskových her. taky mají půjčovnu, asi ne zadara, ale zas ne za cenu nové, musím to omrknout.

gtver
29. pro 2010

ahoj holky, pokud jde o toho Ferdu, tak pro ty, které mají tu možnost, mají ho v Levných knihách 🙂

sisstin
autor
29. pro 2010

@gtver tak to se tam budu muset juknout 😀

gtver
29. pro 2010

@sisstin teď koukám na jejich stránky, mají to i tam
http://www.levneknihy.cz/VysledekHledani.aspx?h...

sisstin
autor
29. pro 2010

@gtver jj, já si zajdu osobně asi do těch knih..at to vidím na vlastní oko, páč ono hodně věcí je pak podobných, co už máme doma 😝