Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

peggy722
20. led 2014

@hrusti Díky, to jsi mně celkem uklidnila. Tak to zkusím ještě do červený školy, tak jsou jenom dvě třídy, navíc tam chodí Lucka do školy. Ještě popřemýšlím nad tou třetí sichr je sichr. Kam to vlastně chodí Honzík ?
Tak Lucčiná spolužačka v lavici má neštovice. Asi se půjdu oběsit, jestli je Lucka chytí. Manžel na ATB, neštovice neměl. Ela asi bude mít rýmu, no ještě že aspoň u mně to nehrozí.

mvmk
20. led 2014

Holky prvni pokus o sklonovani, : Mama budes se bojet? 😀 😀

hrusti
20. led 2014

@peggy722 Honzik chodi do Schulhoffova, ale ucitelka mi rikala, ze odchazi asi 3 deti, takze sance na prijeti je nulova. Tak to musim nejak vykoumat.
Jinak mala mela v noci teplotu, z nosu ji tece jak z kohoutku a pokaslava.

sicinka
20. led 2014

@hrusti dekuji vím o tom, ale zjistila jsem to za A) pozdě za B) chci ho letos nechat dochodit rok do té jeho školky. Já taky pořád nevím kam ho dám, nějak se mi moc nelíbí jak jsou ted ty Benátky velký, ale asi zvítězí po dvou letech ježdění moje lenost 🙂

sicinka
20. led 2014

Jinak Dáda byl teď nemocný a schvátilo ho to tak pěkně že se cca dva dny choval autisticky až to děsilo (tentokrát to uznala i moje máma a to je co říct). Knučel kvůli každé změně a to jakékoliv, nemohl jít na trávu protože je špinavá, nemohl se najíst jídlo nebylo uspořádané. neustále všechny organizoval ty pujdes tam, tahle to nedělej, při jakémkoliv náznaku špíny se převlíkal, celé dny pořádně nic nejedl jen suchý rohlík. No přešlo to, ale musím vám říct že v mluvící verzi to bylo mnohem ale mnohem horší než co si pomatuji. Jako urazit během pěti minut všechny v místnosti a pak se rozbrečet že se bojím... No měla jsem docela nahnáno, ale zmizelo to, dneska byl už docela v pohodě 🙂 Obdivuji všechny kdo tohle dávají denně.

peggy722
20. led 2014

@sicinka Na Elu leze pravděpodobně rýma a něco podobnýho mi tu předváděla večer při koupání taky. Sousedi si asi užili. Takže ono je to asi u těch malejch dětí normální. U nás se to liší jedině tím mluvením. Naštěstí se tak chová jenom když je hodně přetažená nebo nemocná. Mno asi bych se měla nad sebou zamyslet, protože já když jsem nemocná, tak jsem tak protivnej a nesnesitelnej tvor, no po kom to asi má, že 😝 .

ludva
20. led 2014

Ahoj maminky, mohla bych se k Vám přidat?
Mám doma temperamentního Matějdu 4,5 roku a momentálně mám pocit, že mám to nejhorší dítě na světě.... Každý den se od soušky učitelky dozvím, co ZASE Mates provedl nebo že nejedl oběd (což se mu mnohdy nedivím), že je nejpomalejší v oblékání, že nechce kreslit, že vykřikuje atp. Matěj je mé třetí dtíko, je to prostě rarach, z očí mu číhá lumpárna, ale je veselý, do školky chodí strašně rád. Vím, že to s ním nemá učitelka jednoduché, vím, že je tak trošku jiný, ale i přesto se cítím tak nějak vyšťávená :(
Uvažuju nad PPP, nad kurzy grafomotoriky.... navštěvuje je někdo?

krystalka
20. led 2014

@mvmk - super, to je šikulka, myslím, že si o ní děláš fakt zbytečné starosti, takovouhle větu ve vašem věku Jiřík nedal dohromady ani omylem....a podobné patvary se mu občas podaří i teď a to mu za chvíli bude 6 😉 . Ještě nedávno to u nás bylo samé "vezmout, řeknout" apod....

mvmk
20. led 2014

@krystalka no musim opravit ona doslova rekla "mama budes bojet?" A jeste ted zacala rikat, kdyz chce neco co si musi vyprosit "mama vis co? Pocem a posepta do ucha co chce 🙂

@sicinka Jinak moje mala je ted po te strevni chripce take uplne ujeta 😝 psala jsem tu take co zacla provadet, plus se ji hrozne zhorsila rovnovaha a plete se ji jazyk, mluvi jako opilec 😖
Dokonce jsem si vsimla, ze vzdy se chova nejhur, kdyz se ji rozhodi strevo, treba dostane prujem nebo nadymani, to je po tom fakt jak vysinuta, a to me dela hrozne starosti 😕

mvmk
20. led 2014

@adky prosim te, chtela jsem se zeptat jak si platila u toho finclubu. Ja uz platila minulou nedeli a muj lek porad nikde. Uz zacinam mit docela strach, ze budou eura v cudu 🙄

adky
21. led 2014

@mvmk ja mam taky pocit ze mas az moc dobre nastudovane vsetky znaky a crty autizmu a velmi sa na to sustredis 😀 Mne sa tiez hockedy pozrie na usta a nie do oci 😀 Skor bud rada aka je vnimava, ze rozlisuje farby a velkosti kociek 😉

adky
21. led 2014

@mvmk ja som prave preto objednala len to male balenie, lebo som si nebola ista ci to dojde, no ale doslo. Platila som VISA kreditkou, hned mi stiahlo peniazky a za 6 dni od objednania to aj doslo,ale poslali to obycajne, nie doporucene- cize sa to kludne mohlo aj stratit niekde :/

ajkuska
21. led 2014

@adky na neurológiu chodíme, ale kvôli hypotónii (oslabenému svalstvu), ale tam nám robí eeg, to bolo našťastie vždy ok a u psycholog. sme boli ale mne sa to celé vyšetrenie nepozdávalo.

mvmk
21. led 2014

@adky no ja jsem prevedla prave penize normalne na ucet s online banking, ale trochu problem mam s tim, ze me poslali e-mail, kdyz nebude castka uhrazena do 4 dnu od koupi, tak se vse automaticky stornuje 😝 no a dnes jsem telefonovala s moji bankou, a ti mi rekli, ze do cizi zeme muze prevod trvat az tyden, 😝 Ja jsem sice do prevodu dala cislo objednavky a vse co mi poslali, ale stejne mam ted docela blbej pocit, penize mohu stahnout do 14 dnu. Ale radsi bych chtela ten fosfoser, a 46 eur za 90 tablet je podle meho docela dobra cena 😉

dajamka
21. led 2014

Promiňte, že sem lezu, ale hledám zoufale pomoc, resp. radu.
Syn s dysfázií je v logopedické třídě MŠ. Jako naštudováno o fungování mám dost, ale fakt může fungovat logopedická třída bez IVP (zásadně odmítají vytvořit), bez učitelek se vzděláním (spec pedagog, log. asistent), s minimální návštěvou SPC v průběhu roku , bez konzultací s rodiči (rady, nasměřování, domácí práce) a s věčnými připomínkami (proč syn špatně chodí do schodů? proč špatně drží tužku, proč je "jiný"??).

Může mi píuč tvrdit, že nejsou logop. třídou, když nás do logo třídy poslala SPC a na kraji mám ověřeno, že je třída logopedická vykázána?

Jak funhují Vaše logo třídy? Nebo jsem tak náročná??

Díky.

sisstin
autor
21. led 2014

@dajamka IVP ma kazde dite, musi schvalit rodic, jednou rocne diagnostika od SPC ve tride, logopedicka mistnost, kam si ucitelka bere deti po jednom, logo sesity na praci doma, ted nove logo programy na PC, v beznem rezimu zarazeny logo aktivity po cely den, asistent pedagoga

sisstin
autor
21. led 2014

@dajamka jo ucitelky maji VS se zamerenim na logopedii 😉

sisstin
autor
21. led 2014

@dajamka jinak u nas do logo musi mit dite xy posudku a doporuceni, takze ucitelka by fakt tvrdit, ze logo trida nejsou, nemohla 😅

sisstin
autor
21. led 2014

@dajamka a to vim, ze jsou mnohem lepsi logo tridy nez je ta nase, ja ji povazuju za celkem prumer, byt se super ucitelkami, urcite bych peci nenechala jen na nich. Spis to beru tak, ze je tam pratelsky prostredi a prave braly, ze ma problem s motorikou, uzkosti atd.

dajamka
21. led 2014

Oni tvrdí, že nejsou logo třída MŠ, ale třída pro děti se zdravotním postižením - co je to za paskvil? Je buď běžná nebo třída pro děti se spec. vzd. potřebami (a pak vykazována jako logo nebo pro ment postižení, zrakové atd.)?

Je to boj a SPC mlčí, nevím proč.

sicinka
22. led 2014

@dajamka ono to asi nebude legislativně tak jednoduché hledala jsem v zákoně a ono se toho tam zase tolik nepíše. Nicméně jsou běžné mateřské školy a pak jsou speciální mateřské školy, nic mezi tím by být nemělo. A pak samozřejmě existují i logopedické třídy v běžné mateřské škole, integrace dětí v běžné mateřské škole, atd. Co máte vy je napsáno v zřizovací listině té školky, ale hlavně v školském vzdělávacím programu té konkrétní školky a podle toho se pak řídit. Na druhou stranu spoustu věcí mohou vykazovat tak že je mají formálně dobře a v dnešní době kdy je problém umístit i zcela standardní dítě rodiče většinou tahají za kratší konec, ale být by to tak nemělo, hodně štěstí

sicinka
22. led 2014

Jinak podle zákona se tyto děti všechny řadí do skupiny žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a z toho co tam psali, tak je to značení školky dost na zřizovateli a asi i tam by se asi měla uplatnit i případná stížnost.

V souladu s § 16 odst. 1 je dítětem, žákem nebo studentem se speciálními vzdělávacími potřebami osoba se:
 zdravotním postižením (mentální, tělesné, zrakové nebo sluchové postižení, vady řeči, souběžné postižení více vadami, autismus a vývojové poruchy učení nebo chování),
 zdravotním znevýhodněním (zdravotní oslabení, dlouhodobá nemoc nebo lehčí zdravotní poruchy vedoucí k poruchám učení a chování, které vyžaduje zohlednění při vzdělávání),
 sociálním znevýhodněním (rodinné prostředí s nízkým sociálně kulturním postavením, ohrožení sociálně patologickými jevy, nařízená ústavní výchova nebo uložená ochranná výchova, nebo postavení azylanta a účastníka řízení o udělení azylu na území České republiky).

No nevím jestli jsem poradila, jen mě zajímalo jak se k tomu staví zákon, ona bohužel praxe může být jiná 🙂

dajamka
22. led 2014

No evidentně je praxe jiná.
Dle zřizovatalele je to speciální třída pro děti s vadami řeči.
Totéž mi potvrdil kraj a potvrdil, že spec. třída pro děti s vadami řeči je jinými slovy logop.třída.
Školka mi tvrdí, že dítě v logop.třídě není.
Dle SPC je skupinově integrován v logo třídě.
Ve ŠVP mají v obecném popisu rozdělení na běžnou třídu a třídu pro děti se spec. vzd. potřebami.
Ná nástěnce ani nikde viditelně na očích není zmínka o logop. třídě.

Zatloukají, protože kvalita je příšerná?

handulicka
22. led 2014

Ahojky, zdravim. Dostali jsme doporuceni k detskemu klinickemu psychologovi, muzete mi nekoho doporucit? Plzen ci Praha? Diky

hest
22. led 2014

Ahoj, tak hlásím, že jsem nás se synem objednala na kontrolu na neuro a k psycholožce, vtipné objednací lhůty..až v dubnu-) Takže no stress. zvážím to co mi nabídli v té aple nějaké to pozorrování, ale zase to stojí finance, které teď nejsou-) Tak třeba se to samo nějak zase posune dál..kdo ví.

giraafje
22. led 2014

@handulicka V Praze určitě dr. Junková, tady na diskusi k ní chodí hodně holek, je fakt výborná. My jsme tam byli poprvé v prosinci, teď jdeme v únoru. I dr. Krejčířová ji prý doporučuje.

adky
22. led 2014

@mvmk a nedalo sa ti platit rovno kartou? je to jednoduchcsie,nezadavas tolko kodov, IBAN a neviem co este......a stiahlo ti uz peniazky z uctu? si nepozeral? Ale dufam, ze bude vsetko aj tak OK a coskoro vam dojdu, my uz mame prve pokroky ! a to ich berie len 6 dni :D

krystalka
22. led 2014

@handulicka - taky doporučuju Junkovou, byli jsme u ní na podzim, objednací lhůta byla zhruba měsíc 🙂

krystalka
22. led 2014

@hest - no jo, ty objednací lhůty jsou všude stejný děs, já v září objednávala na neurologii a termín jsme měli v lednu, to samé kontrola na foniatrii - objednáno v září, termín prosinec, ale to jsme museli zrušit kvůli neštovicím, takže další termín březen....