Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

daja53
3. únor 2014

@adky Ahoj ,prosim Ta ,kde si kupila na SK fosfoser memori ?dakujem

lenuskin
3. únor 2014

@daja53 Děkuju a přeji také hodně úspěchů a mnoho zdraví. 🙂

sisstin
autor
3. únor 2014

@hest nestuduju specku, ale předškolní a mimoškolní pedagogiku v HK, specka snad po tom 😉 jinak sraz je cvičení dětí s VD a rodičů, ale kapacita je 22dětí, což už je zcela naplněno 😉

hest
3. únor 2014

@sisstin aháá-) no vidíš, na tu jsem zrovna koukala, ptám se protože hledám nějaké smysluplné navazující mgr. studium-) tak jsem nějak měla dojem, že studuješ specku, pardon, pardon-)
VD zatím nemáme potvrzeno, tak se nehlásím-) to já jen, že abych případně neprošvihla možnost poznat pár prima maminek co řeší podobné. Uvidíme po neštovicích, co provedeme..asi nás objednám na ten screening v mš od aply, už jen pro to, aby učitelky cíleně viděly, že mi to není jedno..njn školí instituce)-)

sisstin
autor
3. únor 2014

@hest specka je můj sen, momentálně to nebylo dostupný, tak uvidíme. Musím se prokousávat klavírem, hudebkou a výtvarkou, což je peklo...to jsem jediný předměty, ze kterých mám C, jinak jedu na Ačkách 😅

sisstin
autor
3. únor 2014

My zejtra jedem ke Krejčířový pro ten papír na odklad a celkový zhodnocení, i kdyby řekla, že on odklad ne, tak už dva posudky mám, ale myslim, že i od ní to bude jasný 😉 Jdeme ted po půl roce přesně, tak jsem docela zvědavá, co po něm bude chtít 🙂 a pak valíme snad už do toho Hafíkova, budem tam tak kolem půl 12, tak kdyby se někdo chtěl přidat, tak budu ráda 🙂

giraafje
3. únor 2014

Ahoj holky, po chvilce zase zdravím, přečetla jsem vaše příspěvky. U nás tak nějak pořád stejně, ve školce tak střídavě, ale teď mi to přijde spíš trochu lepší. Co se týká řeči, tak sem tam už použije i správně předložku, ale třeba hodně říká "budu půjdu", "budu zavřu", prostě vždycky tam dá to "budu", když jde o budoucnost. Dělají to i vaše děti? Jako vím, že to asi není nic tak hrozného, jenom mě zajímá, jestli je to u vás taky tak. Třeba dneska jsme viděli paní na inv. vozíku a on říká "Paní jede vojík." Takže zrovna tady předložka a skloňování nic.

sisstin
autor
4. únor 2014

Tak my za chvíli valíme ke Krejčířový, tak držte palce 🙂 a ten Hafíkov platí, stačí napsat na FB, budu online 😉

sisstin
autor
4. únor 2014

Tak dneska jsem mega pyšná matka, Tygr je borec. Nejdřív mu dávala zapamatovat si tvary a on je měl na další stránce ukázat. Tak prdel byla, že on je uměl i říct, tak jel pětiúhelník, lichoběžník atd. Zapamatoval si jich pět najednou a pak řekla , že už to stačí. Pak měl tvary obdélníků a trojúhelníků, a měl z toho stavět dle obrázku na papíře, no holky to byly obrysy, já bych to nedala a on v pohodě, tak čuměla a říkala, že to nedávaj ani 12letý děti. Pak měl skupinu obrázků a dva tam chyběly, tak měl ukázat, co tam chybí, třeba tam byl teploměr, váha atd, a on musel doplnit nálevku s ryskou a takovýhle podobný, no mně to přišlo fakt těžký. Pak měl zopakovat řadu písmen a čísel, co mu řekla, tak jich zopakoval osm za sebou a smála se, a že prej stačí. Pak mu dala asi osm nebo kolik předmětů -- kluk, holka, psí bouda, strom atd. a měl podle slovního pokynu zahrát divadlo, ale holky to byly věty typu: Dříve než chlapec nesoucí psa šel ke stromu, dívka obešla dokola psí boudu" atd, no v pohodě to dal. Pak mu dala obrázky a měl na ně vymyslet větu, např. holka - kytky - louka a Tygr vyplodil: "Holčička s blondatými vlasy byla a louce a natrhala květiny." No normoš jsem ho nepoznávala :D pak měl ještě namalovat dle předlohy hodně složitý tvary a víc si nepamatuju. Tak říkala, že je naprosto ve vše k věku (i v řeči!!!, jako samo výslovnost , ale jinak normoš), a v mnohém i hodně nad svůj věk. Ale že vzhledem k tomu, jak je malej a nejistej nám ted odklad doporučí, i když je to na hraně, že prostě úzkostný bude furt, má takovou povahu, ale čím víc si bude jistej v malování, řeči atd, tak tím líp by měl ve škole komunikovat.

sisstin
autor
4. únor 2014

Jo a ještě číst písmena a krátká slova, ale tak to už umí dlouho 🙂

giraafje
4. únor 2014

Tak to je úžasná zpráva, moc moc gratuluju! Běžte to oslavit!

giraafje
4. únor 2014

@sisstin Tak to je úžasná zpráva, moc moc gratuluju! Běžte to oslavit!

sisstin
autor
4. únor 2014

@giraafje Jsme v Hafíkově, kde jistě nechám víc jak pětikilo 😅

sisstin
autor
4. únor 2014

JInak ta Kr. prostě ví, ona mi přesně potvrdila moji domněnku, že Tygr se bojí odpovídat na otázky, který nemaj přesnou odpověď, bojí se malovat něco, co nemá zadání atd, páč se protě bojí, že to udělá (řekne) špatně a neví, co ten druhej chce slyšet. Ona mu nic takovýho nedává, takže tam je naprosto v poho. Zítra zápis, tak se modlim, ať mu tam nedaj jako první malování, jinak jsme skončili 😅

maybe72
4. únor 2014

@sisstin ...Moc tě po delší době zase zdravím, mám velkou radost z Tygrových úspěchů, jsou to všechno báječné zprávy, ale se zápisem Tě asi moc nepotěším... Zrovna u nás se kresbou začíná, budoucí školáci mají za úkol nakreslit postavu, od ní se všechno odvíjí, některé děti nechtějí navázat kontakt nebo jsou ostýchavé, rozhovor nad obrázkem by měl navodit příjemnější atmosféru... Tak se zítra držte, budu na vás oba myslet!!!

sisstin
autor
4. únor 2014

@maybe72 no haha, tohle jsou zrovna dvě věci, z kterých má největšíí hrůzu 😅 já tak trošku doufám, že když jim dám rovnu papíry s odkladem, že ho ničím drtit nebudou.

krystalka
4. únor 2014

@maybe72 - tak třeba po Jiříkovi na zápise tu postavu nakreslit vůbec nechtěli, měl tam jen dokreslovat na obrázku vajíčka, pochválili ho, že drží pěkně tužku a tím kreslení skončilo...a jako první si s ním povídali - ptali se ho, co udělá ráno, když vstane...tak jim řekl, že si vyčistí zuby a byli spokojení 🙂. Takže ono je to všude jinak....

maybe72
4. únor 2014

@sisstin 😉 😉 to vůbec není žádné drcení, nemusíš mít strach... Ale i děti, u kterých se odklad předpokládá (nebo je už papírově podložen), si u nás stejně zápisové kolečko udělají, hlavně kvůli srovnání, jak velký kus práce za ten odkladový rok udělaly.. Žádné strachy, nikomu ještě u zápisu ucho neutrhli, neboj 😀 😀

sisstin
autor
4. únor 2014

@maybe72 tak to já vím, že nikomu ucho neutrhnout. Jen mi přijde nefér ho neustále stresovat, ted měl tři vyšetřen za sebou, pro něj je to obrovskej tlak a byla bych ráda, kdyby k tomu zápisu šel příští rok v pohodě, ne s tím, že zas bude mít nervy. On si prostě s nikým jako jen tak povídat nebude, on odpovídá pouze na otázky na nějaký vědomosti, rozhovor jen tak s někým cizím fakt nedá. To samý malování, on obkreslí hustý tvary, napíše psacím i tu větu "Eva je tu", ale jakmile mu daj namalovat postavu nebo co chce, tak končí 😉

maybe72
4. únor 2014

@krystalka ...určitě, každá škola má zápis nastavený jinak, u nás kreslíme postavu, zjišťujeme úroveň rozumových schopností, matematické dovednosti a grafomoriku... Celým zápisem se prolíná pozorování logopedických vad, ochota spolupracovat, hygienické návyky při psaní a malování...
Bylo by toho moc na popisování, nechci tu stlát rozumem ani shazovat jiné postupy, důležité je snad to, aby se předškoláčci do školy těšili, nikdo je školou nestrašil a všichni dospělí táhli za jeden provaz.... Všichni chceme, aby dítko bylo ve škole úspěšné a dařilo se mu, učitelé i rodiče... 😉

maybe72
4. únor 2014

@sisstin věřím a chápu (snad to budou chápat i paní učitelky ve vaší škole...), hodně zdaru!!! A zítra dej vědět, jak jste dopadli, jo?

sisstin
autor
4. únor 2014

@maybe72 Tygr třeba do školy letos vůbec nechce, jako těšení nula, vůbec ho to nezajímá. Vlastně až letos ve školce (je tam třetím rokem) řekl, že se mu tam líbí. Jako vždycky chodil bez nějakých scén, to bylo v poho, ale prostě z musu no 😉

maybe72
4. únor 2014

@sisstin ... zrovna letos jsem taky zapisovala jednoho chlapečka, maminka říkala, že se do školy vůbec netěší a řešila s paní ředitelkou odklad... Otázky jsem taky musela pokládat tak, aby mohl využít vědomosti a fakta (rozpovídal se až nad encyklopedií o zvířatech), v PPP už byli a návrh na odklad vyšel i od ní, tak jsme se s klučinou domluvili, že příjde do první třídy až další rok, že si ještě pohraje ve školce a pak už se bude těšit 😉 Tak uvidíme...

sisstin
autor
4. únor 2014

holky, já jsem tak unavená, je to děs....pololetí jsem zakončila se samýma Ačkama, jen hudebka a vv nic moc, ale tak to dle předpokladů 😝 k tomu se rozvádim, spím 4h denně atd, teď ty nervy se školou, vyšetřeníma, odkladem....zas vyžahnu sedmičku před spaním, jen to hvízdne, ještě chvíli takovej pres a je ze mě norek 😅

krystalka
4. únor 2014

@maybe72 - jo jo, matematické dovednosti a rozumové schopnosti zase zkoumali na jiných stanovištích, bylo jich asi 5, skládal tam nějakou skládačku, měl vybrat z oblečení, co si obleče v zimě, vybrat z hromady věcí ty, které by si vzal do aktovky do školy a tak, tu grafomotoriku zkoušeli jen tím kreslením vajíček, aspoň u nás, jiné děti měly možná zase jiný obrázek 🙂 . Já jsem ho dopředu na nic nepřipravovala, jen jsme zkoušeli, jestli umí říct jak se jmenuje, jak se jmenujeme my, kde bydlí a co děláme za práci...kromě jeho jména po něm nic z toho nechtěli 🙂 .

krystalka
4. únor 2014

@sisstin - tak Jiřík mi připadá, že od toho zápisu se do tý školy začal těšit, ale ví, že tam půjde až další rok, takže to zas tak moc neřeší, ale aktovku už máme vybranou, tedy zatím jenom na netu, kupovat ji ještě nebudeme 😉 . Ale fakt byla sranda, jak u toho zápisu ještě vlastně ani netušil, co by si do té aktovky měl dát, teď už ho to začalo zajímat, začaly ho bavit i takové ty různé úkoly pro předškoláky v časopisech a tak a koukala jsem, že jejich nová paní logopedka ve školce mu těch úkolů do sešitu dává taky podstatně víc, chci se ve školce domluvit, aby mu trochu "zvedli laťku", on na to má, ale musí si naučit věřit 🙂

krystalka
4. únor 2014

@sisstin - Teri, to je mi líto, s tím rozvodem, že vám to neklape ☹

sisstin
autor
4. únor 2014

@krystalka nemusí, mám pocit, že ted vycházíme líp než kdy jindy, když jsme si to konečně ujasnili. I jsme si to dohodli vše v poho, ale přece jenom to papírování a vše kolem toho, nic moc 😝

maybe72
4. únor 2014

@sisstin ...tak ses rozhodla manželství ukončit? To se ani nedivím, že meleš z posledního, musí to být strašný zápřah a nápor na jednu ženskou... Vždycky jsem tě obdivovala, jak to všechno časově, fyzicky i psychicky zvládáš, říkala jsem si že by ten kolotoč s Tygrem, zaměstnáními i školou byl náročný na dva lidi a Ty to dáváš sama...Už jsem taky byla v situaci, že jsem si na záda naložila víc, než je zdrávo, sice jsem to nakonec všechno dokončila a udělala, ale jak jsem byla hotová, chytaly se mě všechny bacily, které jsem potkala, tělo bylo tak unavené, že se ještě tomuhle nedokázalo bránit...
Opatruj se, prosím, myslím na Tebe...

mirka.m
4. únor 2014

@adky prosim ta kde si kupovala ten fosfoser? z akej stranky. dik