Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
4. led 2011

@sisstin dík mrknu se,na ty puzzlíy na souvislosti jsem koukala a ty dostane určitě, chytré pero jsem koukala a to určitě ne to je zbytečné nepochopil by to, půlené hlavy máme a jak kdy někdy u toho vydrží a někdy ani minutu, jdu mrknout do toho albíčka 🙂 má v březnu svátek tak že bych něco pořídila a Honzíček bude mít za chvíli rok tak že by i on něco takového dostal

smardik
4. led 2011

@sisstin super album dost věcí se mi líbí a něco určitě pořídím ještě tento měsíc,hned jak dojde výplata nebo rodičák, jinak tuhle mozaiku https://www.modrykonik.cz/fotoblog/sisstin/albu... máme ale jen od jednoho roku ale chystám se na tu od 2let, dneska jsme u kamarádky zkoušeli přesně tuhle od 3let ale to je na Tomáška moc drobné a nezvládá to ale ta od 2let by mohla být dobrá 🙂

sisstin
autor
4. led 2011

@smardik tak kdyžtak mrkni na blog, tam toho mám víc, respektive víc podrobně 😉 www.tichysvet.blogspot.com 😉

ta mozaika je fajn, ale že by jako Tygr tvořil obrázky, to fakt ne 😅 😅 😅 to tam prostě jenom tak strká a zas vyndává 😅

smardik
4. led 2011

@sisstin u nás taky nehrozí že by Tomík tvořil obrázky ale i tak mi to přijde fajn na tu motoriku a obrázky časem přijdou 🙂

sisstin
autor
4. led 2011

@smardik jj, u nás byla ta jemná motorika docela špatná...teď se to teda hodně zlepšuje, je to vidět každým dnem 😅 tak jsem zvědavá, jestli v dubnu u Krejčířový konečně narve ty dlouhý korálky do úzký zkumavky 😅 😅 😅 jako nějakej umělec z něj asi nikdy nebude, ale už mi to připadá tak nějak v normě 😉

zejtra valíme ráno na logo, no klasika...jdeme po 14 dnech, tak snad se bude snažit 😅 😅 😅

smardik
4. led 2011

@sisstin super 🙂 🙂 🙂 já určitě vezmu to mozaiku od 2let, pak mám pro něj duplo-koupila jsem cirkus ale uvažuje že cirkus bych nechala až na narozeniny nebo příští vánoce a koupila bych bud vláčky-starší nebo tu policejní hlídku, určitě dostane nějakou tu knížky ty ho ted začli dost bavít a líbí se mi ten zajíc v pytli a povím ti mami 🙂

sisstin
autor
4. led 2011

@smardik Tygr dostal Dupla teď k Vánocům mrtě, ale že by ho to nějak bavilo 😒 jeho baví ty tématická - vláček, hasičák atd, že se s tím jako dá něco dělat...ale klasický stavění z kostek ho teda skoro vůbec nebere 😒 mi přijde, že si s tím hraju spíš já 😅 😅 😅

smardik
4. led 2011

@sisstin tak Tomíka to baví ale taky mu musím asistovat třeba mi ukazuje kde mám dát kostku tak ji tam dám a pak mu ukážu já a on ji tam dá, zvířátka se na tom učíme tak dobrý 🙂 mám koupené tohle - první obrázek ale právě zvažuju že bych to nechala až na říjen na narozky nebo na vánoce a ted koupila bud policejní stanici nebo nějaké ty vláčky

sisstin
autor
4. led 2011

@smardik já znám všechno Lego 😔 ty policajti jsou fajn, Tygra by asi cirkus moc nebral 😕

smardik
4. led 2011

@sisstin já ti s tím cirkusem nevím co na něj Tom tak asi ještě počkám a ted bude ta policie, dost se mi líbí vláčky ale ty jsou drahé ☹

sisstin
autor
4. led 2011

@smardik jj, a docela to i blbě jezdí 😉 to je lepší ta klasická dřevěná 😉

smardik
4. led 2011

@sisstin super tak je rozhodnuto a vezmu policii 🙂

eleonora
5. led 2011

Ahojky
tak jdeme k zápisu do školy 😉 http://www.zsmirova.net/wp-content/uploads/zapi... a už teď musíme začít schánět papíry, aby na nás vyšlo místo v přípravný třídě. Je jich jenom 15 a docela je na ně nával.

jak se tu bavíte o těch satavebnicích, tak u nás je to tak, že je Martínek na ně vážně nadanej takže už teď zvláda stavebnici kńex která je určená pro sedmiletý děti a já s tim mám problémy http://www.dracik.cz/produkt-detail.aspx?jkpov=...

zuzanada
5. led 2011

@eleonora , pozrela som sa na ten odkaz, ktorý si dala k škole, kde ideš prihlásiť drobca. No môžem povedať, že to vyzerá byť naozaj super škola. U nás som sa s niečím takým ešte nestretla, ale ja pevne dúfam, že kým pôjde môj malý do školy, tak také niečo bude aj u nás. 🙂

mydva28
5. led 2011

Ahoj holky! Prosím, nemáte některá kontakty na dr. Krejčířovou? Odpovídá i na mejliky? Já to asi ráno nezvládnu zavolat, nestíhám strojit děti a v 9 hod. už prý tel nebere nebo mám špatný. Díky! jinak přeji do nového roku hodně radosti s děťátkama, trpělivosti a hlavně zdravíčko! Díky

eleonora
5. led 2011

@zuzanada tak škola jestli se nezměnila tak super je. Já jsem do ní taky chodila a od 3 do 6 třídy jsme byla ve speciální třídě pro děti které měli dyslexii pak nám to zrušili

sisstin
autor
5. led 2011

ahoj holky,

@mydva28 Krejčířová funguje jenom po emailu, dovolat se tam téměř nedá, protože pracuje 😉 dana.krejcirova@ftn.cz ale bohužel smoulinka ji psala předevčírem a už má do prázdnin stop stav, objednávat na podzim začne až od dubna, takže myslím, že by ti napsala to samé, co jí 😉 takže hned prvního dubna v 0:00 mailuj, at jdete co nejdřív 😉

@eleonora škola vypadá fakt skvěle 😵

my ted právě přišli z logo. Jako je fakt dobrej, celou tu půlhodinu tam maká, mluví a spolupracuje, jsem nadšená 😵 logo mi říkala, že vzhledem k tomu, že je chytrej a ochotnej spolupracovat, a makat na sobě, by ta řeč opravdu do školy s odkladem mohla být naprosto v normě, a možná i bez poruch učení 😵 😵 😵 tak tohle potřebuju slyšet, mě to vždycky nakopne 😵

jinak začneme jezdit do toho SPC v HK, tímto děkuji @romana, že mi to řekla. Mě by to fakt nenapadlo, a SPC bych začla řešit až při nástupu do školky 😉

eleonora
5. led 2011

@sisstin tak to jsou super zprávy, že malej takhle spolupracuje. Martínek u nich taky maká a se mnou se většinou dohaduje a dneska teda budeme muset makat zítra máme sezení tak ať je připravenej

sisstin
autor
5. led 2011

@eleonora tak on hlavně Martínek už je velkej, a už ví, že to je učení 😝 takže je mi jasný, že doma se mu do toho občas i nechce 😝 Tygr to má zatím furt jenom jako hru, ale právě dneska mi řekla logo, že už by jsme měli začít pilovat výslovnost, jelikož už teda začíná mluvit a hlavně pracovat u stolečku. Že si sedneme, odpočítáme 5-10slov na prstech, u kterých budeme pilovat výslovnost. Zatím stačí 2x denně 5-10minut. Taky hodně cvičit s pusou - dělat "kachní zobáček".

Prostě aby už věděl, že ted se sedí a pracuje, že to není jenom hra 😉 v tom SPC předpokládám to po něm budou chtít taky, tak snad se naučí takhle a ve školce to pak bude už líp zvládat 😉

eleonora
5. led 2011

@sisstin no u nás byl dost velkej problém L to už se naučil ale rř to je peklo ani sprostý slova nepomáhají aby se to naučil sem si řikala kdyby třeba jako řekl prdel že mu to uděla radost a ono nic.
Ale slova se naučil už hezky vyslovovat a taky ho nechám ať se vyvzteká a pak přijde se učit když má na to náadu pak spolupracuje a uděláme toho daleko víc. Teď je mi líto, že nás tam drka neposlala dřív jak sme jí o tom problému řekli

smardik
5. led 2011

@sisstin super zprávy 🙂 🙂

holky rozhodla jsem se fakt začít chodit na logopedii at se naučím to R a nemusí se za mě kluci stydět, nevíte můžu přijít jen tak nebo potřebuju nějaký papír od dr.?

eleonora
5. led 2011

@smardik to netuším jak je to u dospělých, ale malej musel mít sebou papír aby nas vzali

smardik
5. led 2011

@eleonora no najdu co je u nás a zavolám a uvidím 🙂 🙂 jediné co umím hezky je doprdele to mi jde a nikdo nepozná že R neumím

sisstin
autor
5. led 2011

hm, tak jsem právě zjistila, že ta naše logopedická školka má jednu třídu!!! Ale ne jednu třídu prvnáčků, druhou druháčků atd., jak jsem si myslela, ale jednu třídy pro všechny děti (12míst), takže prostě plno...totálně plno...uvolní se ročně jedno-dvě místa( když jde někdo do školy nebo jinam) a pořadník je na dva roky dopředu 😕

tak to jako nevím, co budeme dělat, to zas se mnou Tygr bude doma další rok...jako jezdit do Hk půl hodiny, 4hodiny chodit po HK, a pak zas půl hodiny domů....aniž bych vydělávala, to jako smolík, že jo...

panebože 🙄 🙄 🙄

wsmoulinkaa
5. led 2011

ahojky holky....

dnes jsem byla poprvé v herničce...Nelinka byla super, líbilo se ji tam, byly jsme tam 2hodky ani se ji nechtělo domů, jsem se bála, že jiné a velké prostředí plné dětí a i ječících neskousne a skousla 😵
sice u každý hračky byla čtvrt hodky než ji prozkoumala, ale super 🙂 😉

wsmoulinkaa
5. led 2011

zdá se že motoriku má dobrou...co ji ukážu hned dělá...strčí kuličku kam má a takové ty kolečka jak se sunou po spirále, zvládla hravě...to by ji šlo....děti ji moc nezajímali, ale to všechny děti tam tak nějak byli samostatné...

wsmoulinkaa
5. led 2011

@sisstin koukala jsem na ty obrázky jak máš na youtube...ten odkaz co máš v pasu...ty jsou super že jo a klučina je šikovnej moc 😵 ale na nelinku je to ještě brzo asi toto dělat

sisstin
autor
5. led 2011

no nic holky, zejtra tam hned jdu..a zkusím to ukecat...popř. teda, aby ho vzali aspon do té normoš třídy s pedagogikou Montessori na pár hodin týdně od září...

já se z toho jako fakt poseru, příjem žádnej, a ještě abych s ním jezdila do Hradce, na to jako fakt už nemám, to at se na mě nikdo nezlobí 😒

wsmoulinkaa
5. led 2011

@sisstin to máš holka teda pech....já jsem taky na to zvědavá...jestli nebude standartní k ostatním dětem...tak mám taky z toho strach...dětí takových je hodně a málo školek tomu určeným.

sisstin
autor
5. led 2011

@wsmoulinkaa no tak právě pro děti postižené ty školky jsou...jenže my jsme prostě ani ryba, ani rak...chová se už normálně, IQ má normální....atd., jenže blbě, respektive téměř nemluví a bude to ještě běh na dlouhou trat..

takže ve speciálních školkách ho nechtějí, v normální by to sice možná dal, ale tam by to věnování se jemu bylo úplně o ničem, to se mnou rovnou může zůstat doma, doma uděláme 100x víc práce...aby tam jako seděl v koutě a hrál si sám, to je fakt k ničemu 😒 navíc žádná logopedická péče, nebo téměř nulová, jen pro děti, co blbě vyslovují 😠