Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

wsmoulinkaa
5. led 2011

@sisstin je vidět že jsi prostě cílevědomá maminka, která chce pro své dítě to nej...kéžby to tak dělal každý.... 😒 🙂

wsmoulinkaa
5. led 2011

@sisstin ale třeba se ti ve školce rozmluví...bude hodně mezi dětma...taky takových pár znám....to nemůžeš vědět...

sisstin
autor
5. led 2011

@wsmoulinkaa no ale on má dysfázii, tomu žádnej kolektiv nepomůže..teda samozřejmě ano, v jiných věcech..ale takový to, že se dítě rozmluví ve školce platí max. u dětí s opožděným vývojem řeči 😉 to není jenom o tom, že blbě mluví..dysfázie zasahuje všechny složky jako grafomotoriku, vizuélní vnímání, fonetický sluch atd. 😉

argousek
5. led 2011

@sisstin tak snad bude s tou ředitelkou řeč, musí ho přeci upřednostnit s takovu diagnózou před dětmi, které mají třeba jen horší výslovnost. Budu držet palce 😉 Je to teda fakt hrůza, co si nevyběháš, nemáš 🙄

sisstin
autor
5. led 2011

@argousek no mně právě holky řekly ( co tam děti měly), že ona právě radši vezme dítě s drobnější logo vadou, než opravdu s problémem 🙄 páč je s tím více práce atd. 😔

sisstin
autor
5. led 2011

holky, to je fakt k posrání... 🙄 bych se nejradši vožrala 😅 😅 😅

jsem teda psala ex, že zřejmě to nedopadne..tak bud budeme další rok doma, nebo holt bude cálovat školku v HK nebo soukromou v PCE..a on mi napsal, že " to je sila, a jak si P. vede na logo?"

Tak jsem mu napsala, že v rámci možností dobrý, že si logo myslí, že do školy s tím odkladem by ta řeč mohla být téměř na úrovni vrstevníku..a co myslíte, že mi na to napsal????

"že doufá, že se logo mýlila a zvládne to dřív"...tím to pro něj hasne 🙄 🙄 🙄 🙄

kacici
5. led 2011

@sisstin To me moc mrzi. Ach jo,u nas to vim s Alesem dlouho,ze Terezka pujde s odkladem do skoly a Ales dokonce sam tohle navrhoval uz v jejch 2letech 😅 Fakt nemame nejake iluze o tom ze by to slo driv,on ji ten rok desne moc chybi.
Holky moc se omlouvam,docetla jsem jen dve posledni stranky,vic nejak nedavam,nestiham PC 😅
Sis - nechces preci jenom zkusit normalni skolku?Ja treba vidim na Terezce pokroky,hodne se osamostatnila,sama se kompletne oblece,krome zipu,snurek.Je jina,to je jasny,ale pry to umi s ucitelkama,objima je a chce se furt mazlit,no je vycurana 😀 Pry se ted umi pekne vztekat 😅 ,holt je obcas problem ji neco v klidu vysvetlit.Nevidi a neslysi.
Holky chci se zeptat zda to nekdo nedavate detem
http://www.eyeq.cz/eye-q.html

sisstin
autor
5. led 2011

@kacici to je právě to, s váma Aleš žije, o holky se stará a zajímá, takže samozřejmě ví, jak na tom Terezka je 😉 ex tohle vůbec neví, on se mimo placení nezajímá vůbec...on vůbec netuší, co doma děláme, co má Tygr za problém, co to všechno obnáší atd. Pro něj to prostě znamená, že místo ve dvou asi začne mluvit ve 3,5ve větách a no problemo 🙄 🙄

já jsem fakt dneska psychicky totálně na dně...to je furt něco...mně se líbí, jak to maj ti chlapi skvěle zařízení..ex se život v ničem nezměnil, jo, je o dalších tisícovek lehčí..ale to je asi vše...dál si žije svůj život, nic se nemění... 🙄 já žiju úplně jinak, neustále řeším jenom Tygra, nechodím do práce, nemám skoro žádné své koníčky, furt jen s ním někde lítám... super, já už se budu až do konce života starat, on nic 🙄 🙄 🙄

@kacici jinak konkrétně tenhle přípravek neznám, ale to bude zase nějaký nootropiku, určitě to ublížit nemůže, jen u někoho se pak horší ADHD 😉

sisstin
autor
5. led 2011

@kacici jinak normoš třídu zkusíme, asi se nedá nic dělat..prostě nemůže být stále mimo dětský kolektiv..jak ve skleníku 🙄 mně prostě vadí, že tam s ním nic nebudou dělat..zabitý dopoledne, a odpo s Tygrem už nic neudělám..to bude rozjašenej jak svina z tý školky 🙄

kacici
5. led 2011

@sisstin Muzsky to maji 100% jednodussi,ale zalezi na jednotlivci. I kdyz musim uznat ze vsechno musim naplanovat ja a problemy resime sice spolecne,ale je fakt ze v mem okoli jediny chlap neprisel o zadny svuj konicek i kdyz ma deti a vsechny me kamaradky nemuzou skoro nic 😅 Ja mam sice velkou oporu v manzovi,ale taky si nerad necha sahnout na veci co ho bavi - prijdou me vetsi sobci 😅
Dej si panaka a nohy nahoru 😉 ,zitra bude lip 😉

kacici
5. led 2011

@sisstin To bude,jak byla Terezka nemocna tak jsme si vic hrali,ucili se a ted skoda mluvit,prijde a je protivna,divoka,stale strka do Naty,pak se holky poperou o hracky a kdyz usne Naty tak chce pohadku,cist. Sice jsem pak v klidu zkusila vytahnout Duhu,ale byla nesoustredena a protivna ☹

sisstin
autor
5. led 2011

@kacici no dala jsem mu odkaz na blog, ale pochybuju, že to nějak víc pochopí...asi ne... 😝 no bavila jsem se o tom s mamkou, a dobrý....takže víceméně asi počítaj, že nás budou živit i dá...uáááá, to je fakt peklo 🙄 fakt ještě, že je mám..jinak bych se z toho posrala úplně 😝

kacici
5. led 2011

@sisstin Mas prave bezvadny rodice,to spousta lidi v dnesni dobe nema 😔

sisstin
autor
5. led 2011

@kacici já vim, ale už mi to prostě vadí...já jsem si pořídila dítě, ne oni...ale prostě jsem neschopná, nezvládla bych to bez nich...teda hlavně finančně...jinak snad jo, i když by to byl ještě větší záhul, než ted...ale bez těch peněz se to prostě nedá... 😒

bože, já jsem fakt dneska na toho ex nasraná...to je prostě furt stejný, jak když jsme spolu byli... by mě zajímalo, jak to teda vidí on..z jeho pohledu...

sisstin
autor
5. led 2011

@kacici já si občas říkám, že jsem s ním měla zůstat...tak co, bych ho tady o víkendu přetrpěla..a nemusela bych řešit, jak finančně vyjdeme...ale o čem by to bylo??? Bych si připadala jak nějaká rozhodnožka akorát 🙄 kdybych neměla Tygra, tak to neřešim...člověk vystačí s málem..taky byly doby, kdy jsem měla na měsíc třeba dva tisíce a šlo to...ale s dítětem, kor speciálním, to prostě nejde 😒

a abych chodila někam na noční (nevím kam teda), přišla v šest ráno..a do 17:00 se věnovala Tygrovi...jako uvažuju o tom, ale nevím nevím...jak dlouho bych to vydržela... 😒

kacici
5. led 2011

@sisstin To by jsi nevydrzela ☹ a odnasel by to Peta ☹ Jen je od nej proste blby to jak reaguje a nedokaze si to predstavit 😔 Kdyby mel alespon trosicku zajem 😅 ,udelala si dobre ze jsi sama - na druhou stranu jak pises ta finacni zavislost na rodicich je obrovska ☹ ,ale ja si mysim ze to oni to tak neberou. Ty jsi byla jedinacek a nebo mas sourozence?Ja si myslim ze rodice te maji moc radi a Petulku samozrejme jeste vic 😀

sisstin
autor
5. led 2011

@kacici jj, jsem jedináček 😉 jako taky mi máma vmetla do ksichtu, že jsem si měla pořídit tatínka, kterej s náma bude 😅 ale tak, já jsem taky občas hnusná...člověk je unavenej z práce, já zas z toho stereotypu...jinak se máme fakt rádi... 🙂

no podle ex se asi zřejmě určitě zajímá, že jo..asi jde o úhel pohledu 😀 😅 😅

romana
5. led 2011

ahojky, průběžně čtu, ale nestíhám psát ☹
@sisstin myslím, že takhle je vám líp, i když teď to tak nevypadá. s tou školkou je to teda škoda, ale je to pořád 9 měsíců, i zázraky se dějí. třeba ne v řeči, ale v té samostatnosti. a jinak doufám, že s spc budeš spokojená. my jsme byli zase dneska a ondra řve nadšením už od rána a sotva jsme tam vešli, tak se cpal do židle, že jde pracovat.

sisstin
autor
5. led 2011

@romana no tak na to "naše" SPC jsem slyšela dost hrozný věci, přemýšlím, jestlii se na to nevysrat 🙄

wsmoulinkaa
5. led 2011

@kacici moje švagrová má tuším tyto prášky pro 9letýho kluka...má ADHD a moc se zlepšil...je soustředěný a zlepšil si prospěch a dokonce se i začíná sám od sebe učit!!!!
Byl od mala hyperaktivní, ale byl takový zvláštní ve výběru jídla...začal si vymýšlet, co dřív jedl, za týden nejedl...doted jí jen suchý...bez omáček a různých másel...jak mu udělám toust a nedam mu ho celej, je zle! nesmí ho mít rozkrájenej, no byly to hrozný roky, než se přišlo na to...co mu je. Švagrová tenkrát s ním psala úkoly, mýho bráchu pokopal a mámu pokousal...a tím to pro ni skončilo a šla k psychologovi, testy a ADHD bylo na světě!

romana
5. led 2011

@sisstin no, nazdar, aby ho to příliš neotrávilo 😒 my máme starší paní, hodnou ale pevnou, fakt to s ním umí a sotva jsme odcházeli, tak se ptal, kdy půjdeme zase.

kacici
5. led 2011

@sisstin To je jasny,ja jse obcas taky hodne podrazdena,nejvic jsem byla kdyz byly holky nemocne,stale se mezi sebou praly.To pak reknu hodne osklive veci a pozdeji me to mrzi 😅
@wsmoulinkaa - Ja to asi vyzkousim,sice to stoji desne penez 😅 ,ale kdyby to Terezce pomohlo 😵
Ona bude mit bud ADHD bez hyperaktivity,uz se zklidnila,ale pozornost zrovna neni o.k. a nebo bude mit PAS,spis to hraje na druhy problem,ale tenhle lek je i pro tyto deti,tak snad byto mohlo byt o.k. 😉

wsmoulinkaa
5. led 2011

@sisstin musí to být pro tebe těžké...a člověk si musí v životě kolikrát poradit sám...ale ty seš silná...

no a určitě jsou nějaké speciální tety na hlídání pro tyto děti, nebo ne?? kdyby ti pomohly rodiče takto...anebo ex....ale to je asi blbost co

sisstin
autor
5. led 2011

@romana jako psala mi právě jedna ta holčina, že tam s klukem vůbec neuměli pracovat a ještě mu chtěli předepsat nějaké šílené silné léky!!!! 🙄 A taky mě děsí ta absolutní moc SPC, kdy může rozhodovat o tom, kam to dítě půjde do školky, do školy...papír od Kr. je jenom jako doporučení, absolutní moc má to SPC..ve všem..

takže se dostaneme k nějakým magorům, co to nebudou umět, Tygr nebude spolupracovat a ještě chytneme nějakou zcestnou diagnozu a skončí v pomocný škole 🙄 🙄 🙄

kacici
5. led 2011

Nase Terezka ma hrozne moc rada Martinu na logo 😀 Urcite se snazi jen kvuli ni a ted se me ptala kdy tam zase pojedeme 😀

wsmoulinkaa
5. led 2011

@kacici no a to PAS mi taky něco říká, jestli nemá obojí...co to je??
určitě ji to neublíží...
a je to drahý jako blázen to mi říkala... 😉

sisstin
autor
5. led 2011

@kacici no tak Martina je jinej živočišnej druh, že jo 😅 😅 😅 Tygr tam taky vždycky už letí skoro 😅 😅 😅

romana
5. led 2011

@sisstin tak se na to vykašli, to nemá smysl. trošku mě děsí, co jsi psala o tom spc. to jsem teda netušila zase já.

wsmoulinkaa
5. led 2011

@sisstin a ty máš někde videjko jak ti malej mluví?? já mám totiž kamarádku a jejímu chlapci jsou 4roky a ten teda taky špatně mluví, jenže bohužel...ona s ním nikam nechce jít, protože to prý dožene....jsem ji řekla, že pro svůj klid by mohla...protože to pak určitě nedožene, pokud by měl nějaký syndrom 😔

sisstin
autor
5. led 2011

@romana no třeba jedna holčina byla v SPC zaměřené na autismus!!! a co jim tak řekli, peklo..a už měli vybranou školku..a to SPC tam normálně šlo a řeklo, že to nedoporučujou, aby tam ten kluk chodil a nevzali ho!!! Bez vědomí rodičů tam šli...chápeš to???? 🙄 🙄 🙄