Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

josefina79
7. bře 2015

@janahus ahoj! Žádnou zprávu mi nedala, ale já o ní taky nežádala. Myslím, že má lepší věci na práci, než psát zprávy, tak jsem jí s tím ani neobtěžovala. Možná než půjdeme v červnu na kontrolu do rizikové poradny, tak si o nějakou krátkou zprávu řeknu, uvidím....
Ad jídlo - jo, jsem na nervy, myslím, že mám zaděláno na žaludeční vředy.
Nevím čím to je, ale "na objem" teď jí krásně, skroro jako normální ditě, tak mám teď o jednu starost míň. Možná to je tím, že jsem mu zrušila tu jednu noční dávku mlíka (ale to bývalo tak 150 ml, takže ne nějaké obří množsví) a nebo tím, že konečně začal venku běhat. Doteď se jen vozil kočárem.
Zvládá třeba v kaši půlměsíček mandarinky překrojený napůl. A asi největší úspěch byl segedín s noky. Vše nakrájené na kousky, ale mělo to fakt strukturu - ty noky, maso, zelí ... A u tohodle mi přišlo, že snad I kousal. Chleba a jiné jídlo do ruky - stale nula bodů.
Ale snaším se mu pořád na ty stoličky sahat prstama, aby se naučil, že mi hned nemusí ukousnout prst, jak se tam přiblížím. No, jsou tam nějaké pokroky, ale minimální. Doufám, že když budu porkračovat, tak že se mi pak podaří mu na ty stoličky něco položit, tak jak doproučuje paní Kejíková.
Jak je to s jídlem u Vás?

peggy722
7. bře 2015

@81andrea Jo se zubama si taky užíváme. U zubaře pusu otevře, ale ošetřit se nenechá, tak musela v říjnu pod narkozu. Doufám, že to bylo poprvé a naposled, protože finančně to bylo šílený.

janahus
7. bře 2015

@81andrea no ted si budu zadat o prispevek na peci, ale nevim, jestli nam to uznaji, ve 2.5 letech, mame to od porodu, kdy mel malo zivin v placente, uz mi ho vytahli za minutu 12.neurolog, rizikova poradna pro nedonosene deti, me prave rekli, at si zazadam, ale moc tomu neverim:( ale do prace od nej jit nemuzu.Vy ho Andrej berete ? mame ty same diagnozy co vy, a u vas je to zpusobeno čím ?

foryou25
7. bře 2015

@josefina79
@sisstin dakujem kocky dali sre mi trosks nadej, uz sme sa prihlasili ku kvalitnej logopedicke kyora sa venuje costo nehovoriacim a autistickym detom,a plus aj do autistickeho centra kde nam kazala ist p. janosikova aby sme sa naucili znakovat alebo kartickovat,len neviem ci to pochopi kazdopadne,skusime pre neho maximum urobit. K Janosikovej mame ist na kontrolu v 3rokoch aby to uzavrela ze ci to bude naisto ten autizmus.

janahus
7. bře 2015

@josefina79 ahoj, no my bojujem dal, navic uz asi tyden zase hodně kaka, dnes teda snedl na obed hovezí s trochou ryze, ale k veceri nakousal tri rohliky, no hruza...pekla sem dnes pernik, ani ho neochutnal, nechtic vzit do ruky...nekdy mi prijde, že je mu to jídlo z duše protivný, nikdy nejedl s chutí a nikdy si nedal přídavek 😒 z rizikovky, kam jedeme v cervnu, mě řekla že by měl přibrat aspon kilo....Ale jak ? to už nikdo neporadí, našemudra, doporucila zmenu probiotik a černý čaj pro děti...doufam, že ta p.Kejíková poradí, jinak mě odvezou brzo se žlučníkem...pořád si říkám, kdy se to v něm zlomí, ale pokud mu zase napíšou nutridrinky, tak je stejně pít nebude, cokoliv co připomíná mlíko, odmítá, držte se...

81andrea
8. bře 2015

@janahus Unás bylo řečeno že v mozečku se něějaký malý kousek nedovivinul. Jo bereme 1 stupeň, ale letos nám to končí tak su zvědavá jak to bude dál, a chtěla bych se domluvit s doktorkou že první stup je pro něj na nic. Když kromě školy, musí být pod dozorem mně nebo manžela.

barbarucha
8. bře 2015

Holky, máme nový slovo!! Traktor - "prrrrrrrrrrr" 😀
A rozhodně myslím, že by se nám do skóre mělo započítat i slovo "hebe", nikdo sice neví, co to znamená, ale malej to řekne pokaždé, když otevřu jednu konkrétní skříňku nad linkou. Neříká to u žádného předmětu, který v té skříni je, ale VŽDY, když ji otevřu. Když otevřu jakoukoli jinou skříň, tak to neříká. A to slovo si fakt pamatuje, teď jsme se po 14 dnech vrátili od babičky (14 dní bez "hebe") a otevřu doma jmenovanou skříňku a "hebe" je zde. To se přeci musí počítat, ne? To je přece moje omezenost, že tomu nerozumím, ne jeho! 😎
Ne, fakt nejsem maniak, ale "hebe" by bylo naše 10. slovo, tedy dolní hranice širší normy pro dvouleté. Sice je nám 27m, ale mě by to dost stačilo 😎

barbarucha
8. bře 2015

Co se vlastně musí splňovat, aby se prodloužil rodičák? Mě má skončit v květnu a školka je zatím nereálná, malej ještě ani venku neumí chodit (jen za ruku kousek, jakákoli terénní vlna je nepřekonatelný problém). A hlavně potřebuje asi dost intenzivní péči, co se týče vývoje řeči no a taky ho děti dost bijou ☹ a on ještě chudák nechápe, že se má bránit 🙂

sisstin
autor
8. bře 2015

@barbarucha prodlouzeny rodicak neni uz snad ctyri roky 😉

sisstin
autor
8. bře 2015

@barbarucha ted je prispevek na peci, kde neni dulezita dg, ale to, co dite nezvlada dle danych bodu, a do tri let, pokud nemas totalni lezacka, moc sanci neni, pac se bere, ze i zdrave deti jeho veku s tim muzou mit problem. Co se tyce primo VD bez dalsich dg, pokud to neni nejaka mega tezka receptivni, tak sance spis neni 😉

sisstin
autor
8. bře 2015

@barbarucha mne neuznali nic, ani ten prodlouzeny ( jeste byl, kdyz jsem zadala), uznali ho v ty dobe jako dlouhodobe nemocnyho a to ti je k prdu. Byla jsem doma zadarmo jako matka pecujici o dite do sedmi let, v jeho necelych peti jsem zacla delat na 4h denne, pak o rok dyl na plnej, ted zas jen ty ctyri, ale ve skolce je normos do tri 😉

roniii
8. bře 2015

@barbarucha
Jeste pred mesicem jsem resila to same.Nastesti nam S.vzali do spec.mš.Takze muzu s klidem nastoupit do prace,jen budu muset zazadat o zkraceni prac.doby.Doufam,ze mi vyjdou vstric.

janahus
8. bře 2015

@barbarucha ahoj, zitra jdu žádat o ten příspěvek, p.na socialce mi řekla ať to určitě zkusím, hele za zkoušku nic nedáš, záleží dost i na posudkovým lékaři a to co napíše obvodní, mám z toho taky nervy, i u nás školka nepadá v úvahu, i kyby to měl být 1. stupen což jsou 3 000, nenajdeš je na ulici, i kdybych byla doma zadarmo, oni nás prostě potřebují...vem si Andreu81, berou aspon jednicku....za mě to zkus...i nám to nemusí dát, tady ten stát fakt umí podpořit matky po mateřské, děs

81andrea
8. bře 2015

@janahus Když tak jsem Andrea, a skus si to, i kdyby vám dali tak jak nám zatím tu jedničku, ty naši rarašci nás potřebují a budou.

janahus
8. bře 2015

@81andrea děkuji moc.já jsem Jana.taky si říkám proč to nezkusit.my jsme si to nevybral,čím naše děti prochazi.je to aspoň něco.prostě uvidim.vím,že to někdo bere i na astma ..a vubec nechápu.jak se to posuzuje.

sisstin
autor
8. bře 2015

@janahus na netu jsou body, tak si je projdi, ale jak rikam, do tri let ma narok max tak nizkofunkcni autik nebo dite s tezkou DMO atd 😉

sisstin
autor
8. bře 2015

@janahus jako na to, ze neji, kdyz mrknes na ty body ohledne jidla, tak to nezvlada zadne trilete dite atd 😉 moc nevim, jake body by jste splnovali, pac bezne 2,5 leti nemluvi atd 😉

sisstin
autor
8. bře 2015

@janahus do tri let se na pomoc pri ukonu neprihlizi ani v jednom bode 😉

sisstin
autor
8. bře 2015

@janahus aby byl prvni stupen, musi nezvladnout min. tri ukony 😉

januchovic
8. bře 2015

@barbarucha neznamená slove hebe - hejbe se, od slova hýbat, možná si uvědomil, že ta skřínka se otvírá.
jinak já mám dceru 20m ta taky moc nemluví, její nejoblíbenejší slovíčko je kakačí, od krtek spí, krtek jsou všechny pejsci v okolí 🙂

janahus
8. bře 2015

@sisstin a co to znamená dlouhodobě nemocný ? jako muselas být vedená na pracaku ? a hledat si práci ? nebo co? to je hustý ...říkám že nám to nedají ale snad se taky musí podívat na ty diagnózy.já už sem tam totiz byla a říkala sem ji že to bude asi problém když je mu teprve 2.5,říkala ať to určitě zkusím.nebudu se z toho hroutit stejně to nic nezmění .

sisstin
autor
8. bře 2015

@janahus ne, byla jsem vedena na pojistovne jako matka pecujici o dite do sedmi let, u dvou to muze byt az do 15, jen dite nesmi ve skolce spat nebo chcodit do druziny 😉 u PNP na dg. absolutne nezalezi 😉

sisstin
autor
8. bře 2015

@janahus dlouhodobe nemocny, ze stav se nezlepsi jen tak, rodicak prodluzovali az u statusu postizeny vice nez 50% 😉

sisstin
autor
8. bře 2015

@janahus nejvic zalezi, co tam napise pediatr, u VD musi byt, ze jde o tezkou poruchu komunikace a orientace, opozdeni musi byt v pasmu mentalni retardace presne urcene atd 😉

sisstin
autor
8. bře 2015

@janahus neznam jediny dite treba s expresivni, ktery by to melo, natoz 2,5 lety dite, ktery v podstate nema dg zadnou a do tri let se na pomoc neprihlizi 😉

barbarucha
8. bře 2015

@roniii U nás bohužel žádná speciální školka není. Tak nevím. Já si ho teda ve školce vůbec nedovedu představit 🙄
Co jsem četla požadavky školek v okolí, tak chtějí děti od 3 let, bez plen, co se umí samy najíst, to je u nás utopie, sám se ani nenapije ani tu vycházku by neušel ☹

barbarucha
8. bře 2015

@januchovic To by to říkal i u ostatních skříní, ne? 😀 Já hejbu všema dveřma.

barbarucha
8. bře 2015

@sisstin Siss, já nemůžu ty body nikde najít 😕 nevíš, kde jsou?
Plus prosím o ty skripta 🙂 Nevešlo by se to mailem?

barbarucha
8. bře 2015

@janahus Tak budu na zítra držet palce. Co ti napsala obvodní? A co dělá ten posudkový? Kouká jen do papírů nebo zkouší prcka z toho, co umí? 😀

sisstin
autor
8. bře 2015

@barbarucha dej si normalne do googlu prispevek na peci -body 😉 ja jeste nebyla na Pc, musis vydrzet 😉