Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

barbarucha
30. bře 2015

@josefina79 Gratulace a závist 😎

barbarucha
30. bře 2015

@janahus Proč by musel jíst namazaný chleba? My u nás chleby vůbec nemažem 🙂 Násilí určitě ne, spíš nějakou alternativu.

janahus
30. bře 2015

baru já nevím ani proč.dřív to měl tak rád.pořád jí to samy dokola...tak mě napadlo že bych to zas zkusila

jhoki
30. bře 2015

@janahus Násilím se u nás nikdy nic nevyřešilo. Myslím, že je to normální, že jsou období, kdy mu chutná něco a pak zase ne. Veru jednou dobou jedla jen máslo bez ničeho, brr 😝 Teď jen chleba bez másla. Taky mám pocit, že furt vařím jen těstoviny, vývary a párky.

jhoki
30. bře 2015

@josefina79 Veru je taky na plenách a na nočník jí nenutím. Když jsme byli u Kejíkové, manžel si postěžoval, že nevolá na nočník a ona na něj vytřeštila oči, že je na to brzy a děti, které se takto nutí jsou pak zpožděné v řeči. Ať to klidně necháme na léto, až bude mít 2 roky. Malá od švagrové od roku bez plen a má zase jiné "mouchy". Taky jsem zjistila, že super pro naše dítě je pes. Mám pocit, že Veru to ještě více nutí se zdokonalovat. Sice ho dost terorizuje a musím je hlídat, protože to je Jack Russel, ale má super povahu. Má to ovšem i stinné stránky...když vidí psa na ulici, hned za ním běží, i když je 3x větší než ona. 😀 Dále jsem zjistila, že Veru naučím hodně při krmení, vykládám jí, aby se zabavila. Takže umí ty citoslovce zvířat, potom když se jí zeptám, jak se jmenuje mama, tata, děda, babička, tak mi většinou odpoví. Slova děti, paní, pejsek, nevím co ještě...

josefina79
30. bře 2015

@jhoki hele, já teď byla na přednášce od KW ohledně "nočníkování" a tvrdila, že je v podstatě nemožné naučit dítě před 2 rokem na nočník. Jasně, pokud máš "pasivní" dítě, co moc nezlobí a pravidelně ho vysazuješ, tak do nočníku čůrá, nicméně není to nic vědomého. Jasný, jsou výjimky, ale z podstaty - jsou to výjimky.
Také zmiňovala, že to spolu často souvisí - schopnost říct si na nočník a to, jak dítě mluví.
V první fázi doporučovala s dítětem trénovat, aby bylo schopné oznámit, že se vyčůralo, vykakalo. Samotné učení může přijít, až když tohle dítě umí.

jhoki
30. bře 2015

@josefina79 Mám přesně stejný názor. A když se zeptám Veru, jsi pokakaná, máš tam ee, tak se směje, ušklebuje a řekne ne. Tak nevím, jestli to neumí říct, nebo to dělá naschvál. Je totiž dost vyčůraná a nevadí ji si v tom lebedit a zdržuje jí přebalování.

peggy722
31. bře 2015

@janahus No mně to ze začátku taky nepřišlo nic moc. Ty říkanky mi přišly naprosto ujetý. Připadala jsem si jako blázen, jenomže on se na to musí člověk dívat z pohledu toho dítěte. Však to taky není pro nás ale pro ně. U nás to celkem trvalo než byla ochotná to opakovat. Zkoušela jsem jí to napřed říkat po písmenkách, pak po slabikách a nakonec celý slovo. Ale fakt to trvalo, začaly jsme v dubnu a opakovala až někdy o prázdninách. Chce to vytrvat. Pomohlo, že dostala od babi k vánocům takovej blbej tablet. Umí to pár slov hláskovat po písmenkách a jedině po něm byla ochotná opakovat. Teprve pak byla ochotná opakovat po mně. Podobnou aplikaci máme i na normálním tabletu.

peggy722
31. bře 2015

@janahus Hele já měla tenhle pocit taky. Jako buď by to u Ely nastalo i tak, ale po třech měsích, kdy jsem jí rvala pořád, najednou začala fakt mluvit. Takže rozhodně jí to neublížilo a možná to ten vývoj uspíšilo.

peggy722
31. bře 2015

@josefina79 Tak kreslení Elu nebaví doteď. Má ráda grafomotorický listy a různý sešity s úkolama, and tím vydrží sedět taky půl hodiny. Ráda vybarvuje omalovánky, kreslí podle mně tak akorát ve školce.
Pleny bych u vás zatím neřešila. Ela s tím kupodivu problémy neměla. Ale ono u ní nesedí spousta věcí, včetně toho, že se zhruba od roka a půl snažila obouvat, oblíkat, sama jíst. Bůh ví, čím ta řeč byla způsobená. 😖

josefina79
31. bře 2015

@jhoki jsme na tom úplně stejně. Když očividně tlačí a já říkám BOBO, tak on se jen nadechne a řekne NENE a běží vedle. A pak v tom spokojeně je, dokud ho nepřbalím. Ale KW říkala, že je I máme učit, že to je FUJ. Prostě se nad tím bobkem šklebit a dělaj FUUUUJ.
Zas nějaká specialitka, co 🙂

peggy722
31. bře 2015

@josefina79 Ela sice na nočník chodila, ale slovně si neuměla říct, takže musela mít nočník pořád na stejným místě, aby ho našla. Až pak za hodně dlouho začala říkat bebe a to jí vydrželo až do školky 😀 . Stejně jako že chojťá je prase.

janoulek25
31. bře 2015

@jhoki Podívám se a na tu skupinu, dík 🙂, no občas je to o nervy, hlavně když hlídám neteř ta mi sní všechno a ještě si chce přidávat a já do Anetky dostanu sotva malou misku polívky a to se ještě u toho musíme dívat na pohádky. Ted právě ale bohužel bojkotuje i ty. Takže třeba náš včerejší jídelníček byl: ráno 120 UM, na svačinu jogurt, oběd mlíko a 6 lžic rýže, pak půl jablka a piškoty a na večeři 80 ml kaše. Náš velevýkon 🙂.

jhoki
31. bře 2015

@janoulek25 Jak je stará? To toho snědla ještě dost, podle některých dnů mého dítěte.

janoulek25
31. bře 2015

@jhoki 27 měsíců, no u ní je problém asi hlavně v tom, že vyžaduje mlíko na úkor normálního jídla. Podle doktorky bych měla vydržet a nedat jí místo obědu mlíko, jenže když jsem to zkoušela tak milé dítě řvalo klidně dvě hodiny o mlíko a stejně odmítlo normální jídlo, vím chce to asi vydržet víc dní jenže na to nemám nervy. U ní je problém že je takovej drobek má 88 cm a 11,4 kg. A tvoje jí málo od malička nebo začla až později?

roniii
31. bře 2015

@josefina79 ty a 35?...bych ti fakt netipla, max.30...vypadá mladší 😀

jinak gratuluji k pokrokům

Že je prakticky nemožné dle KW dítě před 2 rokem naučit na nočník bych nesouhlasila, řekla bych, že je to spíš kus od kusu.Můj F. začal nočníkovat v 17m, ve 22m byl komplet bez plen i na noc.Kamarádka sháněla pro svou dceru kalhotky, když jí byl rok (nemohla tak malou velikost najít).Sama si říkala. U těch našich bobečků bych si troufala říct, že dřív jak před třetím rokem to nemá cenu. 🙄 Jo a nad hovínkem v nočníku se rozplývám 😀 , tak že mám dělat bléééé?Zvážím, ale nevím,jestli z toho bude mít Štěpa radost.

O víkendu jsem utratila asi 600 za plastová zvířátka, abychom mohli trénovat. Zatím o ně moc zájem nejeví, taktéž o kuličkovou modelínu.Tu hodil na zem 🙄 .Za to mouka na plechu měla úspěch.

Můj třítýdenní stres se proměnil v angínu.O víkendu to na mě dopadlo, v pondělí jsem si byla pro atb, ale už je mi lépe.Angína bude ta lepší varianta, protože mi dělali i odběry na mononukleozu.To bych fakt nerada.Neumím si představit být měsíc v pelechu.

josefina79
31. bře 2015

@roniii tak v červnu mi bude 36. Vypadám mladší, ale to na mém hormonálním profilu nic nemění 😠 . Přechod se neúprosně blíží, doprčic.

Ad nočníkování - jasně, určitě jsou borci, co to zvládají dříve. Asi jsem to blbě napsala, prostě většina dětí to je schopná zvládnout až od 2 let - OPRAVDU chodit na nočník, tj. říct si, že se jim chce. Vysazovat na nočník můžeš I mladší dítě, ale s reálným chápáním procesu - tj. chce se mi, budu čůrat, musím si říct nebo musím najít nočník, to nemá moc společného.
Nicméně gratulace k šikovnému Františkovi 🙂)).

Angina mne mrzí, snad to nebude dlouho trvat. S mononukleozou ani nestraš.

roniii
31. bře 2015

@josefina79 každopádně držím pěsti, ať se podaří sourozenec

janahus
31. bře 2015

@jhoki, co je to prosim te za skupinu, co tady píšete? 🙂

janahus
31. bře 2015

@janoulek25 ahoj, má malá udělaný odběry na železo atd ? my jdeme prave kvuli tomu neprospivani do nemonice na vysetreni...jsem z toho uz ted na nervy, včera sem za vecer snedla cokoladu a dost toho vykourila....ted me prijde, ze je to lepsi s jidlem, ovsem vaha se ani nehne.... ☹

janahus
31. bře 2015

ted budem kupovat lego duplo, @josefina79 vy mate jaky, takovy to klasicky treba autobus....?

janahus
31. bře 2015

@josefina79, takze ho mam prvne ucit si rict ze tam ma bobek? ta prednaska byla zajimava, skoda ze bydlim daleko 😖

jhoki
31. bře 2015

@janahus Máme doma nejedlíka. Chceš pozvat?

jhoki
31. bře 2015

@janoulek25 Nejedlík hned ze startu, ani prso, ani UM, ani příkrmy. O přesnídávkách ani nemluvě.

janahus
31. bře 2015

@jhoki pozvi mě.děkuju aspoň další názory

janoulek25
31. bře 2015

@janahus Na krevní obraz nám tento týden dala doktorka žádanku že si máme skočit do nemocnice že malé ten KO vezmou z prstu, no já tam půjdu s ní asi až příští týden ve čtrtek, aby se mě nebála u neurologa ve středu. My jsme sledovaní od narození na neurologii kvůli vývojové vadě mozku (chybí jí část mozečku), tak se raději i pozeptám jestli to nemůže souviset s tím. Tak hlavně, že s jídlem je to u vás lepší a snad i ta váha půjde brzy nahoru. Věřím, že v nemocnici Vám přijdou na to včem je zakopaný pes.

janahus
31. bře 2015

@janoulek25 snad i vy uz budete mit lepší dny, je to na palici vid ? ja doufam, ze n neco prijdou, bojujem od narozeni, v roce prestal pit mliko a od ty doby to je katastrofa.kdyz pak vidis, jak nektery deti sedi a papaji s chuti, tak je to o nervy...dneska chci zkusit uvarit krupici, po dlouhy dobe, ale neverim tomu 😒

janoulek25
31. bře 2015

@janahus Někdy je to hodně náročný, když odmítá všechno, tak jsem už protivná na všechny okolo...., dnes jsem jí zkusila i udělat lososa, dvě sousta vzala a pak vyplivla, ach jo. Ale tak musíme doufat, že toto období zase přejde a bude líp. To u nás je právě s tím mlíkem opačný problém, ona by jen mlíko, a dokonce i v noci. Říkám si někdy, že jestli chci opravdu moc, když chci, aby moje dítě aspoň trochu přiměřeně jedlo. Snad ti aspon trochu té krupice spapá. U nás někdy pomáhá, když nějaký jídlo nedám dlouho.

barbarucha
31. bře 2015

@janoulek25 Ahoj, my měli horory s jídlem do roku a půl, sondy, nemocnice, atd. Pak se podařilo pomalu malého rozjíst, ale byla to bída s pitím. Před pár týdny (ve 27m) se konečně chytil na hrníček s násoskou a začal pít i 3 hrnky (mlíka) denně. Ale přestal jíst. Úplně. A to už půl roku krásně jedl. Takže jsem mlíko vysadila a přešla na čajíčky a do 3 dnů se zase rozjedl. Takže POZOR NA MLÍKO!
Dávala bych jen když vím, že dlouho potom nemá jíst (na noc, nebo dávám ráno, když vím, že mi bude hodinu trvat, než uvařím snídani), ale ŘEDÍM ho půl na půl s vodou.
Někde jsem četla diskuzi, jak chlapeček takhle terorizoval maminku do 4 let a v podstatě byl jen na mlíku. Vždy řval do té doby, než ji zlomil. Takže ideálně předat manželovi nebo babičce, prostě někomu, koho ten řev tak nesejme.

barbarucha
31. bře 2015

@roniii Super, tak kdyby se u vás zvířátka nechytla, tak je odkoupím a udělám pokus u nás 😀
Držím balce, ať se brzy zbráboráš 🙂
@janahus
@josefina79 Holky, duplo taky řeším. My dostali od babi zvířátka, ale je to na prcka moc těžké. Jednak i mě přijde, že ty zvířátka moc nejdou poznat a jednak prostě těžké na montování. Já nevím, jestli to je jen jedna velikost? Nebo jsou různé? Máme duplo doporučené od psycho, že si s ním máme hrát, ale co přesně tím mohla myslet? 😨