Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

krystalka
1. dub 2015

@peggy722 - jo jo, s tím žvýkáním a mluvením je to taky pravda, náš syn odmalička byl a částečně ještě je taky nejedlík, dlouho nechtěl kousky a doteď nemá rád tvrdší věci, nemá rád třeba větší kousky masa, křupavé věci, má rád omáčky, do kterých se dá namočit knedlík, těstoviny, rýže...těstoviny jedl tedy jeden čas klidně i suché a nechtěl k nim nic....teď už je to lepší, jí téměř normálně, ale jedlík a gurmán z něj nikdy nebude, jídlo ho navíc krutě nebaví a zdržuje 🙂 , 20 kg má zrovna teď, akorát jemu už je 7 let 🙂 . Ale jinak je zdravý, tak už to neřeším a nechávám ho žít...

peggy722
1. dub 2015

@janoulek25 Tak to bych byla v klidu. To nahrazování hlásek je v tomhle věku normální. Spíš bych se zaměřila na procvičování mluvidel a jazyka, těch svalů a pak se jí bude mluvit mnohem líp. My jsme měly od naší logo půjčený tyhle kartičky http://www.logopedickepomucky.eu/products/procv....

janoulek25
1. dub 2015

@peggy722 Jéé, ty kartičky jsou super, moc dík za tip.

barbarucha
2. dub 2015

@janoulek25 V Brně je dobrá logo klinika, aspoň holky ji tu chválily.
http://www.moje-klinika.cz/

janoulek25
2. dub 2015

@barbarucha Dík, kdyžtak ji zkusíme, at se na ni kouknou a poradí co a jak přesně máme dělat.

josefina79
3. dub 2015

Děvčata, odjíždíme na Velikonoce k manželovým prarodičům, takže nějakou dobu se tu nebudu vyskytovat.
Přeji všem hezké a hlavně pohodové velikonoční svátky a taky hodně síly a trpělivosti do výchovy našich zlatíček 🙂.

janahus
3. dub 2015

@josefina79 pěkně si to uzijte a přeji krasne svátky tobě a taky vám všem tady.Krasne velikonoce holky:-*

peggy722
3. dub 2015

Taky přejeme krásné Velikonoce.
Chtěla jsem se zeptat, jestli se doma někomu neválí nevyužité smartovky ? Ela se do nich teď zbláznila. Hlavně do medvědů na ledové kře, problém je, že už je to na ní hodně těžký. Dostaly jsme se na úroveň 30 a to už je fakt těžký, ale tak do 25 to zvládala dobře skoro sama. Máme doma ještě Prince, Metro a Virus, ale to je na ní ještě hodně těžký. Tak kdybyste měl doma něco nevyužívanýho zajímavýho, tak sem s tím.

81andrea
4. dub 2015

Krasné velikonoce maminky

barbarucha
5. dub 2015

Užívejte volna a ať za vás někdo uvaří!

roniii
8. dub 2015

Ahoj, Štěpa odpadl na spálovou angínu.Chůdě to chytl ode mě.Včera byl úplně hotoví, dneska už vypadá lépe, teplotu nemá, ale je jak hadráček, jen sedí a kouká na pohádku.

janahus
8. dub 2015

@roniii chudák malý.ma antibiotika ? Ať jste brzy fit:-* výsledky u nás: krev.obraz dobrý,lehce zvýšené lymphocyty a snížené granulocyty, železo a b12 v pohode.Tak jen cekam,kdy nás pozvou do nemonice.

peggy722
8. dub 2015

@janahus Tak to je fajn, že je ten krevní obraz celkem v pořádku.

@roniii Spálová angína je mrcha, hlavně ať to vyleží. Starší holka jí měla 3x. Teď se nám už asi 3 roky vyhýbá. Ono vůbec co je starší a nechodí už do družiny, tak moc často nemocná není. Občas jí zlobí močák. Ela to kupodivu od ní nikdy nechytla. Ale zase je odmala náchylná na moraxellu a podobný hnusy. Já doufám, že jí ten bronchovaxom pomůže a příští rok už bude lepší. Teď po tý mandli je dobrá, tak snad už to vydrží. hrozně ráda bych jí už nechávala ve školce spinkat i ona by chtěla a já to pořád odkládám. Ale ta honička každej den, abych dorazila včas do školky mně už taky moc nebaví.

roniii
8. dub 2015

@janahus jj, má atb, včera v noci mu vylítly horečky a zvracel, mně naštěstí seplo, že to může být ta spálovka a hned jsem ho valila k dětské.Co jsme zažili s manželem bych nikomu nepřála, takže jsem si cíleně jela pro atb, aby mu to co nejdřív zabralo

dobře, že jsou hodnoty odběrů v pořádku

@peggy722 tyvado, jsem tedy ještě nekoukala, ale trochu jsem doufala, že se to dá chytnout jen jednou za život...tak to potěš.Snad se nám to bude už vyhýbat

kvůli čemu odkládáš spaní ve školce?

ingrid3
8. dub 2015

Pěkný den vám všem. Dnes synovi diagnostikovala paní psycholožka vývojovou disfázii, řekla jen toto, blíže se zatím nevyjadřovala - snad ve zprávě. Ale doporučila mi i vyšetření u dětského psychiatra. Ještě jsem zpracovávala čerstvou informaci o disfázii (znáte to, člověk tuší, ale stále doufá, že to nebude ono...), tak jsem nějak nedokázala rychle reagovat a doptat se na podrobnosti. Proto se obracím na vás, také jste absolvovali vyšetření i na psychiatrii? A prosím, pokud ano, jak probíhá. Také jen hraní a drobné úkoly jako u psycholožky? Od září by měl jít syn do běžné mateřské školky, tak si prý máme pro něj požádat o asistenta. Podařilo se vám někomu získat pro dítě s dysfázií asistenta nebo je to spíš sci-fi? Děkuji. A gratuluji k novým úspěchům vašich dětí, vím, jak pokrok potěší 😉 a nemocným přeji brzké uzdravení.

ingrid3
8. dub 2015

Omlouvám se za hrubku, dysfázie. Teprve spolu začínáme 🙂

peggy722
8. dub 2015

@roniii Spaní ve školce odkládám, protože byla pořád na hromadě. A kdyby tam spala, tak by to bylo ještě horší. A teď jsem chtěla počkat, aby se vzpamatovala po tý mandli, ale asi to koncem měsíce risknu. Ela už tam spala, ona s tím problém nemá, ale pak byla pořád nemocná.
Na spálovou angínu imunitu nezískáš, to je streptotok. Akorát děti do určitýho věku jsou na to náchylnější než dospělí.

peggy722
8. dub 2015

@ingrid3 A jakou dysfázii a hlavně lehkou, střední, těžkou ? A proč vás posílá na psychiatrii ? Pokud by syn měl receptivní, tak tam by možná ten asistent šel. Ela má napsanýho pedagogickýho asistenta. U vás by se jednalo o osobního ?

smardik
8. dub 2015

@ingrid3 já se synem u psychiatra nebyla, neviděla jsem pro to důvod u něj. Má těžkou expresivní a na ni asistenta nedostal, ale hodně záleží na místě bydliště, některé kraje jsou přístupnější a dávají je, náš bohužel ne

janoulek25
8. dub 2015

Tak dnes kontrola na neurologii, naštěstí po neurologické stránce vše ok, dokonce se dr. divil, že umí dobře běhat na to jaký má nález 🙂. Jen teda samozřejmě s řečí nás odbyl, že máme počkat do tří let, a že spousta dětí mluví špatně a že nikdo neví, čím to je. Tak to mě dostal 🙂. Takže logopedii opravdu vyřeším mimo něj.

peggy722
8. dub 2015

@janoulek25 Na logo potřebuješ žádanku od pediatra, ne od neurologa. Teď ještě najít dobrou logopedku. U nás se státní moc nepovedla, nevěděla si s Elou rady. Tak jsme začaly chodit k soukromý a pak teda do toho SPC. Teď chodíme k nový a jsme spokojený. Chce to hledat někoho, kdo umí s hodně malýma dětma.

peggy722
8. dub 2015

@smardik Právě s těma asistentama je to těžký. Ela ho má napsanýho, ale s tím, že není jen pro ní, ale i pro ostatní špatně mluvící děti. A popravdě ona i když skoro nemluvila, tak to nepotřebovala, vždycky se dokázala nějak dorozumnět a teď už to vůbec není nutný, mluví už celkem normálně. Na recitování básniček to není, ale pro běžnej život už je to v pohodě.

janoulek25
8. dub 2015

@peggy722 Tak snad někoho najdeme, asi zkusíme tu kliniku logo v Brně a uvidíme jak nám to sedne. Vím, že je Anetka ještě malá, ale přece jen tuším, že se ta výslovnost u ní sama nespraví a potřebuje zásah. Má tam těch přesmyků a nevyslovených, zaměněných hlásek celkem dost, tak ať mluvidla cvičíme co nejdřív. Hlavně že jste našli nakonec logopeda, co Vám vyhovuje.

smardik
8. dub 2015

@peggy722 já mám Tomíka v běžné školce a je tam jediné "nestandardní dítě" asistent by určitě přínosem byl, školka by ho uvítala ale bohužel. ale zvládá i bez a to je hlavní

ingrid3
8. dub 2015

@peggy722 Ani nevím, že jsou různé druhy asistentů. Vzhledem k tomu, že mi říkala, že má malý velmi špatné i porozumění, zřejmě by šlo o receptivní dysfázii. Více se snad dozvím ze zprávy. Paní psycholožka byla moc milá, ale to vyšetření mi přišlo povrchní ,ale nejsem vůbec odborník. Chvíli pozorovala, jak si sám hraje, pak dala pár úkolů. Bohužel, první úkol byly kostičky a stavění z nich, a to má syn velmi rád, odmítl je uklidit a tak už se dalším úkolům mnoho nevěnoval. Vlastně pak už zvládl jen vložit správné tvary, korálek navlékl jeden, knoflíky nepřebíral, puzzle nesložil... A bylo to. K psychiatrovi ho nevezmu, když tam nechodí všechny děti s dysfázií (nezeptala jsem se, proč bychom tam vlastně měli jít), je to veselé, pohodové dítě, má rád společnost dětí i dospělých, rád tančí, nikdy sem v tomto směru na něm neviděla nic podezřelého. A určitě nechci zpochybňovat názor odborníka, ale porozumění se mi nezdá tak katastrofální, doma s tím nemáme velký problém. Ještě počkám na logopedii, tam jdeme příští měsíc,uvidíme. O asistenta můžeme zkusit požádat, za to člověk nic nedá. Moc děkuji za odpověď. Malému jsou čerstvě tři roky, jestli není na konečnou diagnózu ještě brzy... člověk se chytá všeho, že.

ingrid3
8. dub 2015

@smardik Náš malý by byl právě také v běžné školce, ale první rok by měl být v oddělení se svou starší sestrou, což vidím jako přínos. Ona je taková starostlivá a překládá jeho pantomimu. I když asistent by se samozřejmě také hodil, to v každém případě. Třicet dětí ve třídě a většinu času jedna učitelka...

sicinka
8. dub 2015

Ahoj holky nechcete někdo tuhle hračku http://neoluxor.cz/stolni-hry/scotchi-vlacek-s-...
samozrejme zdarma vhodné tak pro díte 2-3 roky, mozná tu ještě vysjrabnu nejaky bonus. Ale ráda bych předala osobně pracuji u metra opatov (okolí chodova).

josefina79
8. dub 2015

@roniii chůďátko Štěpa. Tak ať to všichni vládnete.
U nás žádné velké novinky - občas se snaží krmit sám, ale většinou ho krmím já, aby dostával jídlo do stran. Snaží se jíst křupky, chleba, ale nejde mu to. Resp. když mu to dám do ruky, automaticky dává k puse, snaží se i trochu do pusy, ale hned plive ven. Ale je pokrok, že už to dává do pusinky, ještě v lednu si s tím ťukal o zem.
Dnes mi udělal velikou radost, musela jsem k doktorovi a bez něj, tak měl paní na hlídání. Viděl jí poprvé v životě, sice prý asi 3 minuty šíleně brečel, když jsem odešla, ale pak byl úplně v pohodě, nechal se nakrmit a vůbec nebrečel. Tak jsem na něj byla moc pyšná, protože jinak to je takový cíťa. Ale teď se moc a moc zlepšil, dokonce i na cvičení už je ochotný chytnout ostatní děti za ruku, když se dělá "Kolo, Kolo mlýnský".

janahus
8. dub 2015

@sicinka já bych si ji vzala,alemuselas bys ji poslat,postovne bych zaplatila,kolik za ni ?

janahus
8. dub 2015

hlásím že minic moc, akorát že mi chytne občas ruku se lžičkou a sam ji dava k pusine, tot vse, opkuje asi tři slova z říkanek od @pegy722, nebaví ho ted vkladacky, tak sem to vypustila chvili...