Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

josefina79
14. kvě 2015

@roniii jinak teda nechápu, kde Kaulfuss získala tu pověst super odbornice. I ta paní ergoterapeutka z Jablíčková se divila, když jsem ji řekla, jak to u K. probíhalo a jaký udělala závěr. Taky rikala, ze ji vzdy povazovala za hodne dobrou logopedii a tohle ji prekvapuhe. Ztráta peněz a hlavně času s touhle "odborníci". Grrrr

krystalka
14. kvě 2015

@peggy722 - u nás teda dodnes moc nejde ani ovoce ani zelenina - tedy syrové....ze syrové zeleniny jí jen okurku a občas kousek mrkve, když má fakt dobrý den, tak kousek nějaké sladké papriky....rajčata nevezme do pusy, ačkoli je s nadšením zalévá a trhá 🙂, ale prý jsou kyselá, pálí a kdesi cosi....vařená zelenina mu v podstatě nevadí, to sni skoro cokoli, akorát nemá rád kukuřici...

roniii
14. kvě 2015

@josefina79 mně jak to začala vysvětlovat, jak s jídlem, tak jsem se musela začít smát.Vzpomněla jsem si na vás 😀 .TAkže teď už se v puse budu hrabat taky.Š. se teda nechá, ta masáž se mu vyloženě líbí.Na stoličky si to taky strkat nechal.Uvidím, jak dlouho mu to vydrží 😝 Dávám mu dva týdny, to je vždycky jeho poločas 😎

Přístup Kaulfuss bych od začátku hodnotila pozitivně.Také byla milá, všechno vysvětlovala, ukazovala.Ale víš také jak u nás dopadl odchod.Kdy najednou řekla, že pusu bude asi trochu hypotonická a že mu mám tlačit za horní zuby a čau 🙄 To jsem koukala a nechápala.To jak se nejspíš chová ke svým zaměstnancům, to už je druhá věc. Byla jsem tam svědkem, jak celkem dost drsně jebala paní na recepci.

Ještě mi tam nabízela vibrační lžičku a nějakou vibrační obludu.Ale nijak netlačila, jen ukázala a nabídla.Zatím jsem odmítla.Třeba ji příště ještě dokoupím.Š. se to také moc líbilo.

Jestli si zítra vzpomenu, zavolám do toho Jablíčkova.Je tam někde ceník?Nebo jak jsi zjistila, že ta konzultace bude za 50?(tedy krom toho, že ti to řekli při odchodu 😀 )

Mám zase pozitivní přísun energii. Hodně mě ta cesta nabila.Udělali jsme si z toho rodinný výlet.Manžel se šel s Frantou projít, my byli v ordinaci a pak jsme společně jeli na oběd a výlet.

peggy722
14. kvě 2015

@josefina79 Můžu se zeptat, kdo to je ? Jsem nějak ztratila vlákno.

josefina79
14. kvě 2015

@roniii @peggy722 - tady to je napsané, že to je za 50 Kč. Kontakt na stránkách najdete také.

Holky, zejména @janahus - sedím tu s velkým panákem slivovice. František snědl celou večeři - těstoviny v omáčce RUKOU. Museli jsme teda s manželem dělat mexické vlny, jak jsme zapomněli, významně se na nás zadíval a zvedal ruce.

@roniii - hele vibrační lžička a vibrační obluda mne zajímá. Četla jsem o tom, že to právě pro ty naše děti je vhodné. Kolik to stojí? Nemohla bys mi to případně při další návštěvě koupit???

roniii
14. kvě 2015

@josefina79

Ona mu to přikládala nad horní ret, tam jak je prohlubeň pod nosem, pak do obou koutků, na střed pusy, na čelistní kloub, myslím, že i na křídla nosu....tam jsou všude ty body, co mám mačkat i já jen prstem na zavírání pusy.Do pusy mu nešla.
Lžička vypadala jako lžička, obluda byl nějaký zajíc s dlouhýma ušima a rozpaženýma rukama.Ceny řekla jen v letu, lžička 900, potvora 500(?).K lžičce byl ASI i nástavec jako gumový kartáček.
Když budeš chtít, určitě ti je koupím, pojedeme tam ale až v srpnu. Kdyby jsi chtěla dřív, vzpomínám, že jsem před nějakou dobou narazila na nějaké logostránky, kde měli na prodej i zboží a tu lžičku tam prodávali, tak bych zkusila dohledat.

roniii
14. kvě 2015

@josefina79 František se rozjel, to je skvělé....co ten banán na plavání?

josefina79
14. kvě 2015

@roniii hele, banán nic 🙂. Ale to neva. Já jsem v sedmém nebi. Můj syn jedl rukoooooou. To je prostě neuvěřitelný. Ono se zlomí i to kousání.

josefina79
14. kvě 2015

@roniii děkuju! Zeptám se na to Kristiny a ještě té logopedky, co k ní chodí kvůli té hypersenzitivitě. Ke Kejíkové se dostaneme až někdy v červnu, ale právě četla jsem článek od jedné maminky, že jí Kejíková doporučovala nějaké vibrační hračky. Pokud to děti strkají do pusy, pomáhá jim to stimulovat pusinku.
Jinak Fanoušek teď právě sám dává do pusy prsty, hračky ...... prostě to, co dělají děti standardně kolem toho 6-9 m, tak u něj přichází teď.
Pokud bys našla ty logo-stránky, bylo by to super (také se zkusím podívat) - alespoň bych se ptala na konkrétní věc.

josefina79
14. kvě 2015

@peggy722 jééé, ty jsi se asi ptala, kdo je to Kaulfuss??? TO je jedna logopedka v Praze (tak jsme se s Roniii osobně seznámily). Ona je velmi vyhlášená logopedka, vlastní celou logopedickou ordinaci, vede různé semináře a školení.
Moje zkušenost : Přišla jsem tam s tím, že František v roce a něco neumí kousat, neprozkoumává věci pusou atp. Přišla jsem vybavená jídlem, lžičkou, že ukážu, jak jí, resp. nejí. Nechtěla to vidět, že to je zbytečné. Radila mi, že ho mám nechat prozkoumávat jídlo rukama. Vysvětlovala jsem jí, že ne jídlo nesáhne, hystericky křičí ... Nevěnovala tomu pozornost... Prý, že kousat začne. Pak jsem si vyžádala zprávu, ve které jsem našla, že kouše a žé má psychogenní dysfagii (přeloženo - bojí se polykat). Přitom on polyká, ale nekouše........ Tak co k tomu mám říct.

roniii
14. kvě 2015

Hledám a našla jsem toto:
http://www.logopedicke.cz/spatle-zv-mekka-lzick... ta lžička je stejná, spodek jiný, ale to je asi fuk

http://www.logopedicke.cz/logopedicky-vibrator-...

josefina79
14. kvě 2015

@roniii děkuji! Pročtu to. Jsi moc hodná!

barbarucha
14. kvě 2015

@peggy722 Jo, něco se suchým zipem vymejšlím. Od oskoly už jsem nakoupila hromadu věcí a sucháč je zrovna docela v oblibě. Tak jen najít na to vyrábění čas 🙂

barbarucha
14. kvě 2015

@peggy722 Úžasné odkazy, hlavně ten první 😵 Já to vždycky pracně kradu na googlu, tímhle ušetřím spoustu času, dík!

barbarucha
14. kvě 2015

@schellongova To ráda slyším, že Ema mu prospěla, pořád máme v plánu ještě mladšího sourozence a zároveň strach, že tím zanedbáme Františka. Takže každé povzbuzení vítám 🙂

barbarucha
14. kvě 2015

@janoulek25 Já mu to dávám právě samotné, akorát že nejdřív na lžičce, čímž jsem bohužel vypěstovala opět podezřívavost ke lžičce (taky mě to mohlo napadnout, že 😠 ), takže teď jsem přešla na záleh a stříkačku. No moc úspěšné to není, ale včera jsem koukala, že nootropil existuje i v tabletách, tak třeba by to bylo lepší. Probetu složení s mojí chemickou máti a dám zas vědět, jak pokračujem 🙂

barbarucha
14. kvě 2015

@roniii Ta návštěva zní moc dobře!
Naše logopedka na nás taky vždy vytasí vibrační příšeru a Fáfu to dost zajímá. Až jsem přemýšlela, jestli si ji nevyrobit, mám doma jisté nepoužité vibrační zařízení pro ženy (nevhodný dárek) a kdyby se na to dala nějaká gumová příšerka, fungovalo by to úplně stejně 😎 Jednak bych tím ušetřila a konečně by taky cajk dostal nějaké využití 😀

barbarucha
14. kvě 2015

@roniii Prosím, můžeš nějak předat ty masážní body na obličeji na zavření pusy? Máme s tím zase trochu problémy.
A co vám poradila se zajícem v pytli??? 😕

barbarucha
14. kvě 2015

@josefina79 Já si taky myslím, že den ze dne začne pořádat řízky. To je přesně jejich strategie 🙂

barbarucha
14. kvě 2015

@josefina79 Mexické vlny 😀 😀 😀 Fanda s váma dobře cvičí.

barbarucha
14. kvě 2015

Jinak, kdo jste chtěl ty říkanky pro rozvoj řeči, já bych je mohla poslat dál, mám je ofocené a nalepené v tvrdolisté knížce, měkké listy u nás nemají smysl. Akorát je to z kopírování dost zpřehýbané.

sisava
14. kvě 2015

Nemá někdo prosím zkušenost s FN nemocnicí v Brně-Černá Pole- neurologie. Našemu chlapečkovi logopedka a psycholog doporučili týdenní pobyt na určení diagnoźy. Dnes jsem tam volala a chtějí aby nás tam objednala dětská doktorka 🙄 . Má opožděný vývoj řeči, 4,5 let, neskládá věty, používá infinitiv, neskloňuje.

josefina79
14. kvě 2015

@barbarucha hele, s tím "vibračním zařízením! já Ti nevím. Přijde k Vám nějaká SocPrac a Fáfu Ti odeberou a ještě to rozmáznou v novinách.
Tu knihu jsem poptávala já, tak jestli mi můžeš prosím do zprávy napsat, kolik bys za ní chtěla.

barbarucha
14. kvě 2015

@sisava Ahoj,
my tam chodíme k Dr. Kučerové a tu tedy nedoporučuju. Bohužel je paní naprosto bez zájmu (asi vyhořelá). Chodíme tam jen pro formu, všechno jsme si museli najít sami (logopedii, ranou péči, doplňky stravy, atd.). Naposledy neudělala ani pořádné vyšetření, čekali jsme cca 1,5 hodiny a z ordinace jsme byli za 5 minut venku, jen se nás zeptala asi na 5 věcí (z ničeho syna sama nezkoušela), jen proklepala reflexy a nazdar. Zpráva naprosto neodpovídá synovu stavu a o nootropika (na podporu dozrávání mozku) jsme si museli říct sami a pak jsme si stejně vybrali jiná, lepší, zase sami.
Ptala bych se, být Vámi, kdo bude Vaším lékařem a jestli tato paní, hledala bych někoho lepšího.
Předpokládám, že logo i psycho to doporučují kvůli tomu, aby se udělalo EEG a podobně? Rozhodně od dr. Kučerové nečekej žádná funkční doporučení. Nám před rokem (syn tenkrát 1,5r nechodil, nemluvil) řekla akorát, že si s ním máme hodně hrát 😠 Když jsem cca před půl rokem zjistila, co všechno jsem mohla a měla dělat, chtěla jsem na paní neuroložku vzít hrábě 🙄

barbarucha
14. kvě 2015

@josefina79 Ono to zařízení nemá naturální vzhled, je to jen taková zlatá štangle trubkovitého vzhledu, Soc Prac nemůže v životě napadnout, co to mělo původně být (tedy pokud neměla původně jinou profesi) 😝
Cena říkanek, já nevím? Stálo to 113,- plus pošta, tak co třeba za 70,- i s poštou? Můžeš kdyžtak smlouvat 🙂

josefina79
14. kvě 2015

@barbarucha beru. Až budu u normálního počítače, napisu ti do SZ adresu. Diky.

roniii
15. kvě 2015

@barbarucha
body - úplně moc si to nepamatuj, ale určitě mačkama bod nad horním rtem mezi nosem - je tam taková prohlubeň, potom mačkaka ústní koutky - najednou oba dva a buď prsty mačkala, tak aby se pusa trochu našpulila a nebo zase trochu protáhla, čekala na reakci až zavře, další bod je čelistní kloub - je to místo kousek od ucha, když si tam sama sáhneš a otevřeš pusu, tak se to hýbe, takže tam se také tlačí, opět oba dva najednou...těmihle si jsem jistá, potom si myslím, že se ještě mačká bod pod dolním rtem a bradou

Jináč ještě říkala, že maximální účinek je 6-8týdnů, pak si na to nervová soustava zvykne.Také říkala, že je potřeba zpevnit centrum a na základě toho se zpevní i periferie, tedy zamakat na trupovém svalstvu a pusa přijde sama.

Králík - mám vybrat 5 obrázků na týden - zeptat se co to je?chvilinku čekat na odpověď, potom zaznakovat a pojmenovat a zeptat se kam patří?Čekat max.7s, co udělá, potom mu navést ruku, aby ho přiřadil.Pořád dokola těch 5(nebo asi šest, když jsou destičky po třech), další týden přidat nové

schellongova
15. kvě 2015

@barbarucha když jsem byla tehule nejednou jsem večer brecela jak to ten můj bobek zvládne ze nebude stredobod. Když se narodila a přišli jsme domu cely den se mnou nemluvil ze jsem ho nechala doma ale Emul hned hladil a kontroloval 'donesla' mu tramvaj co se mu líbila a furt si sni hraje. V noci me pak chytl za ruku dal pusu a dobrý. Jen teda vic kusů uz by nešlo pač když ji chovám tak přiběhne taky chci a na každým koleni jeden a střídavě pusinkuju 🙂 a další novinka Honzík začal používat proč 🙂 A PROČ MÁMO? Naštěstí mu stačí zatím jedna odpověď 🙂

josefina79
15. kvě 2015

Jo, holky z Prahy, nechcete ve středu na akci S kočárkem Prahou? Budu tam prodávat u jednoho stánku, tak se můžete stavit 🙂. Akce je zadarmo a je tam spousta atrakcí pro děti.
http://www.skocarkemprahou.cz/#filter=.skp

peggy722
15. kvě 2015

@josefina79 Tak my už nesplňujeme ten kočárek 😀 Navíc nám ve středu přijdou vyměňovat ventily na stoupačkách, tak musíme sedět doma.