Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

peggy722
9. čer 2015

@anlek Ono to nekousání souvisí s tou VD a pak hodně dysfatiků je zároveň hypotonickejch celkově.

barbarucha
9. čer 2015

@janoulek25 Prima, tak příště půjdem s váma 🙂
Jinak máme novinku, Fáfa se začal mlátit do hlavy 🙄 Teda mě taky, ale sebe nejvíc. Má teďka takový rozčilovací období, hrozně rychle se naštve a začne křičet a mlátit se do hlavy.
Nevím čím to je, jestli přechodem na nový Nootropil nebo úrazem? Před 2 dny spadl - bohužel když jsem zrovna dávala hrnec na plotnu, takže jsem to neviděla. Jen pak začal brečet a ležel na zemi vedle lavice s nohama nahoře. Přišlo mi skoro nemožné, že by za tu chvilku, co jsem byla otočená vylezl na lavici a spadl z ní na hlavu, ale možná jo, co já vím? Brečel a plácal se do hlavy, uklidnila jsem ho, ale od té doby se takhle rozčiluje a plácá. Tak nevím, jestli ho to pořád bolí? Nemotal se, nezvracel, vyhodnotila jsem to jako běžný ťukanec, ale já už mám dlouhodobě nervy v kýblu a nejsem si jistá vůbec ničím, tak teď si vyrábím žaludeční vřed z toho, jestli mu něco není. Je možné, aby ho to ještě 3. den bolelo? Špatně mu nebylo, normálně celou dobu jí, spí, vše ok. Jen se rozčiluje a všechny nás mlátí. Dneska zmlátil i medvídka, to jsem ještě nezažila, normálně je to velký pacifista. Když si představím, že bych měla s ním jet zas do nemocnice a absolvovat tam všechny ty rentgeny a prudu, tak je mi špatně.
Možná vysadím ten Nootropil. Já už fakt nevím. 🙄

anlek
9. čer 2015

@barbarucha My měli od neuroložky doporučeno navyšovat nootropil do určité výšky, přidávali jsme postupně a měli sledovat vedlejší účinky a kdyžtak ubrat a pak znovu zkusit přidat a pokud by se to opakovalo, tak zůstat u té nižší dávky. Ikdyž jsme se nedostali na tu, co ona doporučovala. My museli zůstat asi v poloviční dávce než doporučovala, pak se objevovaly problémy s chováním velké.

janoulek25
9. čer 2015

@barbarucha Jé to jenom přivítáme 🙂,
Jinak k tomu úrazu, pravděpodobněji to bude spíš z toho nootropilu, právě to popisují v těch nežádoucích účincích a je to důvod, jak jsme se bavili,proč ho raději u nás nedávám, to už bych s Anetkou nevydržela. Lavici máte nízkou ne? to si myslím, že i kdyby spadl tak se nic tolik neděje. Anetka spadla takhle asi třikrát, vždy jsem s ní tedy raději jela na pohotovost, protože přesně jako ty bych pak přemýšlela, jestli náhodou se nic nestalo. Udělali jí v dětské rentgen, bylo to za chvilku, řekli že v pořádku a jeli jsme domů 🙂.

barbarucha
9. čer 2015

@anlek My jsme postupovali obdobně, nejdřív jsme navyšovali a v momentě, kdy nás začal malej řezat, jsme zase ubírali. Akorát teď asi před týdnem jsme přešli ze sirupu na tablety, protože sirup už do něj nebylo možné dostat, tablety se dají bez drcení do kaše a sní to, ani o tom neví.
Přepočítávala jsem dávku a ještě ubrala (a nechala to přepočítat i manžela, abych měla jistotu, že jsem se nesekla), ale možná to prostě z těch tablet nějak jinak (líp) vstřebává, já nevím ☹

anlek
9. čer 2015

@barbarucha To nevím. Mě mladší ten nootropil sirup akceptoval dobře. Takže jsme nic jiného nezkusili. A ubral u tablet trochu můžete?

josefina79
9. čer 2015

@sisstin možná jsem to přehlídka, možná to nechces říkat, ale už víte, jestli to bude kluk nebo holka?

josefina79
9. čer 2015

@barbarucha nedávno jsem byla v mateřském centru na přednášce ohledně vzteku u deti. Prý se často vzteklost zvyšuje před tím, než dojde k nějakému vyvojoveme skoku.

sisstin
autor
10. čer 2015

@josefina79 nevime 😝

roniii
10. čer 2015

@josefina79 tak to u nas sedi,s chuzi se vztekani jeste vic zintenzivnilo 😀

peggy722
10. čer 2015

@roniii U nás to taky sedí, čím víc mluví, tím se víc vzteká.

krystalka
10. čer 2015

@anlek - máme s kojením podobnou zkušenost, syn od narození taky nechtěl sát, vůbec nevěděl jak na to, při pokusech ho to nějak naučit a přimět ho k tomu, tak se šíleně vztekal a odmítal, měl tedy i silnou žloutenku, takže někdy byl problém ho i na jídlo vzbudit....už z porodnice jsme odcházeli s tím, že byl přikrmovaný UM, doma jsme ho částečně krmili odstříkaným MM, ale po pár týdnech jsme rezignovali a přešli plně na Nutrilon a byli jsme spokojení všichni....taky si myslím, že se to kojení přeceňuje....když to jde, tak je to určitě fajn, ale když to nejde, tak je prostě lepší dát UM a být všichni v pohodě, než se stresovat kvůli kojení.....Jiřík se tedy z lahve naučil pít bez problémů, měli jsme Avent a pil UM snad skoro do 4 let 😉 ....a nemocný téměř nebývá, za 7 let svého života měl 2 angíny a jedny neštovice, jinak sem tam rýma....a znám kolem sebe děti, které byly plně a dlouho kojené a jsou věčně nemocné....

barbarucha
10. čer 2015

@josefina79 No tak to mi dodává naději, že k tomu bouchání začne po mě sprostě nadávat. To bych oslavila 🙂

barbarucha
10. čer 2015

@anlek Jojo, už jsme zase na minimální dávce.

barbarucha
10. čer 2015

@sisstin Já myslím, že to bude zase kluk 😎

janoulek25
10. čer 2015

Ach jo, mám depku jsem byla s Anetkou na kožním, tam v čekárně stropila scénu, jedna baba na nás div nezírala s otevřenou pusou, tak jsem tak do éteru řekla, že se hned po nás taky musí každý dívat. Tak přestala. A ještě jednu scénu Anetka předvedla skoro před naším domem a zrovna před nama šla taková baba a řekla ofrněně co je to za hrozný řev. Co se do toho ti lidi pletou, Si myslí, že mě to asi dělá hroznou radost.
Fakt se začínám bát s Anetkou někam chodit, asi holt nějakou poruchu mít bude.

sisstin
autor
10. čer 2015

@barbarucha ja bohuzel taky 😅

kett
10. čer 2015

@janoulek25 presne - ja strasne nerada chodim na navstevy k lidem, kteri nejsou zasveceni - staci jen jit na kontrolu k doktorovi, po ulici a ty pohorsene pohledy od vsech, to je ocistec...☹

janoulek25
10. čer 2015

@kett Jj, ty pohoršené pohledy to je to nejhorší. Naštěstí jsou i takoví, kteří mají pochopení Ale zase kvůli tomu se nemůžeme zamykat doma. A tvůj malý je taky vztekloun? Anetka ona je hodně citlivá na odchody lidí, jsme si povídaly s jednou paní a ona šla jiným směrem, tak z toho byla ta druhá scéna. A umocněný to bylo hladem a únavou, pak mi doma za chvilku usla. S Anetkou to jde ukočírovat dokud není unavená, hladová, ale jak to na ni přijde, tak nic na záchvat nezabírá.

kett
10. čer 2015

@janoulek25 presne tak, pri unave des bes. Boucha do me hlavou, rukama... on nikde nepostoji, takze za nim porad litam - a ma tendenci proste odchazet - hlavne silnice ho lakaji, takze jakmile mu v tom zabranim, rozciluje se.

janoulek25
10. čer 2015

@kett To Anetka spíš sebou hází, tak ji musím přidržovat, aby si neublížila. Jednu chvíli se mlátila hlavou do podlahy, ale to zjistila, že moc bolí tak to naštěstí už nedělá. Doufám, že věkem tyto záchvaty odejdou nebo se aspon hodně zmírní. I v případě, že by měla nějakou poruchu Autistického spektra, tak že i u těchto dětí se prý prostým vývojem tyto problémy často zmírnují. Tak v to doufám 🙂

peggy722
10. čer 2015

@janoulek25 Já jsem se loni dětským hřišťům vyhýbala jak morový ráně. A letos už se tam chová normálně. Psycholožka říkala, že jak má tu poruchu pozornosti, tak je strašně snadno unavitelná a proto pak ty scény. Vztekala se ze strachu, že nerozumněla a když byla unavená, tak to bylo mnohem horší. Jako j, zlepšuje se to, ale pomalu. Já si myslím, že to u vás bude taky možná dysfázie. No a lidi na nás taky zírali a ještě zíraj. Já už to moc neřeším, ať mi vlezou na záda.

janoulek25
10. čer 2015

@peggy722 Anetka to má tak střídavě, někdy se chová úplně ukázkově. Včera, když jedné holčičce spadla plyšová opička podala jí ji zpátky, sedla si do domečku za dětma...., a ztoho je to hrůza. U nás to bude asi podobně jak u Vás, že hodně scén bude z toho nerozumění. Včera na ni začala mluvit starší holčička a to hned Anetka chtěla spustit, protože jí vůbec nechápala, naštěstí se mi podařilo jí vysvětlit, že se nic neděje. Jsem rozhodlá, že anetku určitě objednám k psycholožce, doted jsem pořád váhala at mám jasněji, jestli je to dysfázka nebo nějaký atypický autismus. No na ty lidi si budu muset zvyknout, je to taková zkouška pro mě, já jsem takový typ, který na sebe nerad upozorňuje, tak ted to mám 🙂)
Je dobře, že se už Ela tak krásně zlepšila.

peggy722
10. čer 2015

@janoulek25 Včera jsem si půjčila v knihovně knížku Budu mluvit správně od Dany Kutálkové. Doporučuju přečíst si kapitolu o dysfázii. Na Elu to sedí všechno do puntíku. A jsem ráda, že některý fáze vývoje už máme za sebou. To neporozumnění dělá strašně moc.

janahus
10. čer 2015

holky Tobik zacal ted se vsim hazet, nepomaha na zadek, uz jsem uplne na nervy, muzete mi napsat, jestli to uz maji vase deti za sebou, jedna dobra duse mi rekla, ze to muze souviset s PAS, ale na to zatim nemyslim, uz vcera ve skolce na hracim utery to byla katastrofa, divali se na me jak na blbce, co to nezvlada, ja mu narezu a za dve minuty zase....uplne jak u vas Jani @janoulek25 jeste ty jeho vztekly sceny....do toho mi od te nemocnice nechce chodit, jdeme pulky nasi cesty a pak tu druhou pulku uz si seda, nechce jit....o boze aspon ze jsme pribrali 200g 🙂

josefina79
10. čer 2015

Ahoj děvčata, tak mám několik zpráv.

Byli jsme na konzultaci u Kamily W. Spíš kvůli tomu nejedení než kvůli vývoji, ale probírali jsme všechno. Byla z něj nadšená, že se od první návštěvy (loni v říjnu) strašně moc dotáhnul na vrstevníky. Že v podstatě mu zbývá "jen" ta řeč a jídlo. Porozumnění prý má v pohodě a ostatní složky taky. Ona ho nějak moc netestovala jako minule, spíš jsme tam povídaly a občas mu dala nějaký úkol.
Nicméně tak jako tak říkala, že je vcelku pravděpodobné, že by mu pak vice než prospěla logo-školka. Že už teď je vice než pravděpodobné, že byde mít s výslovností problem. I když že je samo možné, že se skokově zlepší, ale tím, že orofaciální svaly používá velmi omezeně, tak je to pravděpodobné. Takže až půjdeme na další kontrolu na logopedii, tak se na to optám.
Také říkala, že to vypadá, že žádné ADHD mít nebude (častý následek nedonošenosti).

No a musím Vám též napsat, že když na našeho mladého pána člověk zařve a opravdu mu neustupuje, tak on se s jídlem snaží. Dnes snědl MASO nakrájené na kostky, odhadem tam 0,5x0,5x1 cm. Bylo to měké (guláš), ale předpokládám, že alespoň nějaké základní kousání předváděl. Musím říct, že to pro mne byl tak velký zážitek, že jsem si šla v poledne dát panáka slivovice. Velkého. Tak velký to byl zážitek.
KW říkala, že je na něm vidět, že je velmi, velmi tvrdohlavý a že prostě musím být přísná a na sluníčkové matky ať se vykašlu.
Nedělá mi to dobře, na něj být takhle přísná, ale bohužel, jinak to asi nejde. Tak jako tak, stejně se pak Fanoušek přijde potulit, takže to asi zas tak strašné není.

peggy722
10. čer 2015

@janahus A nebo má jenom dysfázii. Jo měla jsi loni vidět Elu co vyváděla. Chtěla jsem chodit kanálama a srovnalo se to. Jako vzteká se, ale doma, už to nedělá na veřejnosti nebo jenom výjmečně.

josefina79
10. čer 2015

Což mi tedy přimoníná, kdo z Vás má tip na nějakou LOGOŠKOLKU na Praze 11/Praze 4 či v nějaké rozumné vzdálenosti???? Bydlíme na Chodově.
KW tvrdila, že snad všichni její klienti se do logo-školky dostali (teda, nezeptala jsem se v jakém věku 🙂)).

peggy722
10. čer 2015

@josefina79 Tohle není ani tak přísnost jako důslednost. Netrváš na žádných hloupostech, ale zásadních věcech. Přísnost by to byla, kdybys ho prudila kvůli každý pitomosti. A gratuluju ke kousání.
A ta logo školka dělá divy. Ela by v běžný školce asi moc nefungovala. Tady zapadla úplně v pohodě a to proto, že nebzla sama, kdo tam špatně mluvil. těch dětí tam bylo skoro deset z šestadvaceti. Různý stupně logo vad.
Tím pádem nevypadala jako mimozemšťan, navíc učitelky se jim tam úžasně věnujou.

josefina79
10. čer 2015

@peggy722 no ono to je přísnost. Já jsem na něj bohužel dost křičela, ale on na nějaké domlouvání nereaguje. Fakt natahoval, viděla jsem , jak má slzy v očích. Šílený. Ale jestli to pomůže na to, aby se rozkousal, tak prostě budu takhle drsná.
Do jaké Logo školky chodí Ela a od kdy?