Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

peggy722
18. čer 2015

@gabbucha Tak koukám, dobře, že jsem si tu nechala poradit, kam s Elou jít. I když Ela byla dost jasná, jenom mi to paní doktorka potvrdila, že nejsem blázen.
nechápu, proč vám rozmlouvají tu logo školku. Naše Ela je ukázkovej příklad, že logo školka fakt funguje.
U nás jsou děti převážně s běžnýma logo vadama. Ca 8-9 dětí ve třídě chodí na logo 1x týdně buď skupinově nebo individuálně jako Ela. Ale jí prospívá hlavně ten pobyt mezi dětma a že se jim učitelky fakt věnujou. Letos měli 3x besídku, takže s nima každej den něco nacvičujou. Což je fajn, doma mi Ela nechtěla vůbec zpívat, žádný básničky nehrozily a ve školce se snaží.
My máme autíka ve třídě jenom jednoho a má asistentku, takže pohoda. Ela má taky napsanýho pedagogickýho asistenta, ale nikdy ho moc nepotřebovala, ona je a byla hodně samostatná.

gabbucha
18. čer 2015

@peggy722 A Ela chodí do té MŠ Sulanského nebo jsem si tě tu spletla s někým jiným?

peggy722
18. čer 2015

@gabbucha Chodí do Sulanskýho.

gabbucha
18. čer 2015

@peggy722 No, a tu nám právě doporučili, že to není klasická logopedická školka, ale zařazuje děti s logopedickými vadami. Takhle mi to vysvětila i paní ředitelka MŠ, že v tom je rozdíl, že oni nejsou klasická logopedická školka. Tak či tak, jsem ráda, že nám k nim bez problémů vyšel přestup z jiné jižňácké školky a už teď se těšíme na září 🙂. Takže se tam nejspíš budeme potkávat 😉

schellongova
18. čer 2015

Ahoj holky depresívní nálady si zakážete určitě to bude vše jen a jen lepší. My byly včera na rehabce doporučila nám balancni čočku a ukázala jak cvičit už ji mám objednanou. Koupila jsem si nový brýle přišla jsem domů Honzík na mě kouká a říká nový brýle hezký sluší skleněný jsou no byla jsem dojata 🙂 sice věta jak od číňana ale dobrý 🙂

peggy722
18. čer 2015

@gabbucha Tak to je pravda, že to není úplně klasická logo školka. většina dětí je tam bez vad. Tak to se budeme potkávat, Ela chodí do štěňátek, už víte, kam budete chodit vy ?

peggy722
18. čer 2015

@schellongova Ela taky ještě někdy mluví jak Číňan, hlavně když mi vypráví zážitky ze školky. 😀

gabbucha
18. čer 2015

@peggy722 Ještě ne, paní ředitelka nám jen řekla, že syn určitě nebude ve třídě, kde je už někdo s ADHD, když je i u syna velká pravděpodobnost, že to má také. Prý se sejdeme na konci srpna i s asistentem, tak uvidíme.

peggy722
18. čer 2015

@gabbucha Ela sice má ADHD, ale ve školce je jak beránek 😀 . Schovává si to na doma a k logopedce.
Můžeme ty naše dětičky o prázdninách seznámit. Odkud přesně jste ? My bydlíme na Hájích.

anlek
18. čer 2015

@schellongova Ještě bych ocenila, že si všiml. 😵

gabbucha
18. čer 2015

@peggy722 Já si také nemyslím, že je to u syna ADHD, určitě má poruchu pozornosti a je prostě živější, to ano, ale že by to bylo vyloženě ADHD, to se mi nezdá. I neurolog s tím pořád váhá. Tomu, když jsem řekla, že si paní učitelky stěžují, že je moc živý, tak mi řekl, že přece nechci, aby byl mrtvý. Byl s tím hned hotový, ještě řekl, že tuto diagnózu on osobně potvrzuje až rok před školou, a že kluci jsou v tom předškolním věku všeobecně nedozrálejší než holčičky, takže to nechce uspěchat. Zároveň se, ale podivoval, že paním učitelkám nepřijde divné, že jim po obědě vydrží skoro dvě hodiny v postýlce prakticky bez hnutí, že vzorově odpočívá, tak prý ať diagnózu ADHD nechají na něm. Jinak jsme z Litochleb, hned vedle JYSKu a určitě vás rádi uvidíme 🙂. Kolik je Ele let?

peggy722
18. čer 2015

@gabbucha Ela taky po obědě v pohodě spí, když tam teda spí a i doma mi teď spí. Já jí teda vyzvedávám po obědě, dělám jenom na půl úvazku, tak to stíhám. Ele je 4 a 8 měsíců. Tak to se můžem někdy odpoledne sejít až bude hezky.

schellongova
18. čer 2015

@anlek to on je všimavi 🙂 udělala jsem pedikuru a nalákla po zimě nehty a taky hned hlásil ze neco mám 🙂 ted mi dost často říká maminko hezká si 😀 to bych ho sežrala začíná docela mluvit a i si hrát na něco což dle psycholožky dobré.

gabbucha
18. čer 2015

@peggy722 Myšák ve školce už nespí, ale přesto v klidu leží a odpočívá, takže si myslím, že s tou živostí ve školce to zase až tak horké nebude. Ale chápu paní učitelky, ve třídě je jen 6 holčiček a 22 kluků (z toho jich je většina opravdu hodně akčních a ti v klidu ležet nevydrží), takže toho mají až nad hlavu. Stále musí řešit nějaké rvačky apod.

janoulek25
18. čer 2015

Sice si připadám trochu jako blázen, ale počítala jsem kolik tak umí Anetka slov a napočítala jsem něco kolem 250. Tak i kdyby tu dysfázku měla, tak to asi nebude nějaká těžká. Teda aspoň doufám.

kett
18. čer 2015

@janoulek25 tak ja jsem to spocitala taky a jsou to slova 2....😉

peggy722
18. čer 2015

@gabbucha Tak z 22 kluků by mi hráblo. Tady je to tak půl napůl. I když Elišku bych přeřadila do kategorie chlapeček 😀 .

peggy722
18. čer 2015

@schellongova Ela si taky všímá, vždycky se ptá co to máš ? 😀 Nedávno stropila scénu v optice, že chce taky brýle jako má Lucka. nedala si vysvětlit, že je s Luckou nemáme fakt na parádu.

peggy722
18. čer 2015

@janoulek25 Tak to asi zase tak hrozný nebude. Ela jich měla ve čtyřech letech podstatně míň a má lehkou smíšenou.

janoulek25
18. čer 2015

@kett Neboj to se rozjede🙂

kett
18. čer 2015

@janoulek25 no na jednu stranu, nejstarsi je strasne ukecany, ale..... slova MAMA a Hamham, no nevi
Nevim. I kdyz rozumim, jsou to slova rozhodne podstatna😉

janoulek25
18. čer 2015

@peggy722 Taky právě doufám, uvidím co na ni řekne logopedka v červenci. Jdeme tam 9. tak jsem zvědavá.

janoulek25
18. čer 2015

@kett To víš, Máma a jídlo, co víc potřebuje 🙂)

peggy722
18. čer 2015

@janoulek25 Jo to byly u nás taky veledůležitý výrazy, zbytek nepotřebovala 😅

tangerine
18. čer 2015

Zdravím vás, mohu se k vám přidat? 🙂

peggy722
18. čer 2015

@tangerine Čau my se známe z BC 😀

tangerine
18. čer 2015

Ahoj. Však jsem tu jen díky tvému odkazu. :D Jen nějak nevím, kde mám začít číst - tady už je těch stran tolik...

barbarucha
18. čer 2015

@kett Náš Franta máma ani táta neříká. Teda "mama" občas řekne, ale rozhodně tím nemyslí mě. 🙂

peggy722
18. čer 2015

@tangerine Neboj, časem budeš v obraze. Spíš napiš s čím máte problémy.

katerinaester
18. čer 2015

Ahoj. Taky jsem tu díky odkazu na BC. Můj syn (skoro tři) nemluví (vůbec) a rozumí asi 150 slovům - podstatným jménům a několika frázím. DIagnozu zatím nemá.