Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

romana
12. únor 2011

@simonaa rádo se stalo 🙂

@sisstin můžu se zeptat, kolik je tam těch předloh (vzorů)?

simonaa
12. únor 2011

@sisstin tak to je dobré, u nás to totiž vypadá, že vše bude ještě hodně dlouho "žutýýý" 😉

sisstin
autor
12. únor 2011

@romana 11 oboustraných listů 😉 je to rozlišený i podle obtížnosti 😉

romana
12. únor 2011

@sisstin dík, já jestli se to za ty prachy vyplatí, znáš to 😉

sisstin
autor
12. únor 2011

@simonaa 1.stupeň je, že přiřadí barvu k barvě, 2. že má v pasivní slovní zásobě název barvy, ale bud ji neumí říct, nebo to plete a 3. stupen, že i říká správně barvu 😉

my máme "moý" "eená" "utý" "bíbí" a víc říct neumí 😅 😅 😅

sisstin
autor
12. únor 2011

@romana čéče, já nevim, 450 Kč bych za to asi nedala 😝 se to za chvíli zas naučej a můžeš to vyhodit 😝

sisstin
autor
12. únor 2011

@romana jo, a Brambora nám leží ve skříni 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

romana
12. únor 2011

@sisstin tak to hurá, v téměř 4 letech jsme na třetím stupni 🙂 dodneška nezapomenu, jak jsme někdyloni na jaře byli s ondrou na pohotovosti, on 40-ky horečky, sotva mluvil (tou horečkou i tím, že tou dobou ještě tak nemluvil), ale sotva uviděl doktorku, tak zašeptal "bíáá" 😀

sisstin
autor
12. únor 2011

@romana 😅 😅 😅 já se jako musím smát, že Tygr skoro nemluví...ale hlavně, že říká barvy, tvary a podobně 😅 😅 jako ale mazec, stojíme na přechodu...na semaforu blikne zelená...a Tygr brutálně nahlas zařve "eená" a všichni čuměj 😅 😅 😅

jako ted mi došlo, že on má už 3 roky a skoro 4 měsíce...a mluva asi 18měsíců a to ještě mluva dítěte, který patlá jak svina 😖 😝 jako už začínám mít schízu, že všichni na nás budou čumet, co to jako je...když spustí 😅 😅 😔

romana
12. únor 2011

@sisstin hele, tak u nás docela brambora jede, na mužova slova nedošlo. sice to není nějaký extra hit, ale denně to do ruky vezme určitě a cpe to tam zvesela 😀
jinak jsem koukala na ta videjka a u čištění zubů mi došlo 😉 , proč nám to nejde - on jak má problémy s tím viděním, tak toho tam na něj je moc a má z toho guláš.
tak až budeš někdy zase v praze, tak dej vědět, nějak vymyslíme, jak to zkopírovat (mám k dispozici všechny ty sešity), ta tvoje logopedka ti to třeba zalaminuje, ať to máš zalevno, když to tygrovi tak jde 🙂

sisstin
autor
12. únor 2011

@romana jj, to je dost možný, že je to tím...já teda s něčím mám taky problémy, než se v tom zorientuju..třeba s tímhle 😉 a Tygr to tam sází kosmickou rychlostí 😅 😅 😅 a děkuji paní, to bych určitě využila...fakt ted jako nemám peněz na zbyt..hlavně, že jsem si frajerka koupila kabelku za dvojku 😝 😔 😅

romana
12. únor 2011

@sisstin u nás byl právě v tomhle období docela velikej progres. v létě sice něco říkal (my jsme teda byli nadšení) a na mikuláše už odříkával ententyky dva špalíky. lidi, co ho v mezidobí neviděli, mi říkali, že by tomu nikdy nevěřili. třeba to u vás půjde taky tak.
jinak od dr.kr. máme ve zprávě dyslalii.

romana
12. únor 2011

@sisstin však si ji zasloužíš za to všecko 😉
jinak kabelka moc pěkná, já mám ale krapet větší, potřebuju tam narvat ty mraky krámů a hodit si ji křížem přes rameno, abych měla dvě volné ruce 😉

sisstin
autor
12. únor 2011

@romana nám Kr. v tom říjnu říkala, že si myslí, že až tam půjdeme v dubnu, že už by teda měl začínat mluvit..což se teda jako plní...zase měla pravdu 😀 😀 😀 ona jako ta slovní zásoba narůstá fakt rychle, celej den mluví a opakuje..ale prostě ta výslovnost je šílená, a tvoří si i svoje vlastní slova....takže zřejmě fakt dysfázka 😝 jako verbálně komunikuje už hodně, ale druhá věc je, že tomu není rozumět 😝 jako když vím, na co ukazuje a o čem mluví..tak jo...ale jakmile začne něco a já nevim, o čem.... tak mu nerozumím vůbec nic 😉

jinak dyslalie je v tomhle věku normoš 😉 to Ondra vypiluje 🙂

romana
12. únor 2011

@sisstin díky, řeči já už se popravdě nebojím. teď se po pravdě zaměřujeme na "obyčejné" hraní - aby dokázal reagovat třeba na děti, aby napodoboval, ... a hledám způsob, jak cvičit ty obrázky, hlavně najít nějaký předlohy. jinak klasika ta jemná motorika, u něj je znát, když pár dní vynecháme, ty prstíky zleniví.

sisstin
autor
12. únor 2011

@romana my máme resty furt v té grafomotorice a tvořeníčku...když tvořeníčko je pro mě peklo... 🙄 popravdě tohle doufám, že bude v rámci MŠ...já na tohle fakt nejsem 🤐 jsem to nesnášela už od malička 😅 😅 😅

jinak Tygr stále nestřídá nohy do schodů, neumí šlapat atd. 😒 on je fakt takový střevo docela na ten pohyb 😅 tak nevím, jestli je prostě jen kopyto...nebo je tam narušená hrubá motorika 😕

sisstin
autor
12. únor 2011

holky, ještě taková kravinka 😅 😅 mi minutu předtím ukazoval krásně všemožný části těla, i jako těžký...no samozřejmě, jak jsem vzala do ruky mobil, tak ignorace 😅 😅 😅 snažila jsem se, aby mu tam nebylo vidět mezi nohy, no občas se to nepovedlo..tak snad to nikoho nepohorší 😅 😅 😅 😅

https://www.youtube.com/watch?v=bIO9QKg6J6I
romana
12. únor 2011

@sisstin na pohyb je ondra taky střevo, ale docela nám v tom pomáhá bazén. když se zadaří a chodíme častěji, tak je to hned vidět.
a co se školky týká, někdy až koukám. ne jen na to tvoření, ale třeba se tam naučil i jezdit na lopatě. ale zase co se tvoření týká - oni jsou v tomhle věku tak nekritičtí, že i moje neumělé pokusy vždycky maximálně ocení.

romana
12. únor 2011

@sisstin klouby a klíční kost jsou fakt dobrý 😀 a že mu taky posíláme pusinku.

sisstin
autor
12. únor 2011

holky, já to radši smažu 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
12. únor 2011

@romana no z toho jeho "ne" už jsem na vraždu 😅 😅 😅 😅

děvčata, brou noc..jsem po dnešku KO..jsme skoro 6hodin cajdali po venku zas 😝

romana
12. únor 2011

@sisstin dobrou noc, turisti 🙂

simonaa
12. únor 2011

@sisstin stihla jsem juknout a dobrýý, je to šikula 🙂, jo a kabelka je moc hezká 😉

mydva28
12. únor 2011

Sis: Odvolání podávám. Kontaktovala jsem i dr.Kr., tak se divila, ale od ní máme zprávu 1,5 starou, jedeme k ní v květnu, čili pokud s odvoláním neuspěju, tak zažádám znovu po návštěvě u ní. Právě, že konkrétní diagnotu zatím nemám, jen pervazivní porucha blíže nespecifik. pro zrakovou vadu. Ale ve dvou letech neměl vůbec žádný vyšetření a ZTP/P mu bylo přiznáno. No, uvidíme. Ale byl to docela šok, říkala jsem si, že když nám nedají III.stupeň, tak určitě II. , jenže ouha jiné stupně tohle neřeší.

sisstin
autor
13. únor 2011

@mydva28 tý jo, to může vzniknout PAS kvůli zrakové vadě???? 😲 😲 😲 😲 no vy toho máte víc, rozhodně už pro ten špatný zrak by jste ZTP/P měli mít + teda to PAS 😖

ach jo, s těma úřadama to je fakt peklo.... 😠

daska58
14. únor 2011

@sisstin tak na tom labirinte som sa pobavila

mydva28
14. únor 2011

Sis:Že se nedalo blíže ve 2 letech určit pro zrakovou vadu. O úředníkách mě nemluv, ale většinou mám pak zkušenost dobrou a snaží se, tak to snad bude i nadále. Ale po porodu druhýho bylo lepší, když tam šel chlap- to si nás přehazovala sociálka okresní a krajská mezi sebou, protože na okrese vyplnila baba papír na staršího, tak jim řek, ať si to vyřešej mezi sebou, že on nebude lítat přes HK. Já bych na to asi neměla.

sisstin
autor
15. únor 2011

Čau holky,

tak jsem se domluvila na tom Dni otevřených dveří v MŠ Klubíčko. V úterý tam jdu od deseti sama, prohlédnout si, jak to tam funguje a celkově se dohodout. Na středu jdeme v 8 si pohrát do logopedické třídy. Paní nic nenamítala, že by tam jako nebylo místo nebo tak...takže se tam třeba i dostaneme 😵

jo holky, normálně se včera Tygr trošku připos 🤐 ráno si normálně řekl, že chce kadit..dobrý..a odpo jsme byli venku, a když jsme přišli domů, tak cejtim smrad a on byl připosranej..jako ne moc, trošku 🤐 ale stejně...

jsem něco hledala na netu, a prej to může být tím, že se jim tvoří tvrdá stolice a ta vytlačuje tu měkčí jako píst, nedá se to ovládat...dítě necítí nucení na velkou...a prostě to ujede 😕 a že kdyby se to opakovalo, tak se s tím musí na vyšetření 🙄 🙄

stalo se to někomu z vás? Jinak od toho začátku prosince je bez plen 100%, na den i noc..normálně si říká, ani jednou se nepočůral...prostě nehody fakt nejsou, takže tohle mě teda zarazilo 🤐

daska58
16. únor 2011

ahojky, tak vzhladom na tú rýchlosť odúčania od plienok, by som si neobila z toho ťažkú hlavu.To sa stane aj vaším deťom.Stačí ak mu z tej JEHO stravy niečo nesadne.Myslím, že to je prípad , čo sa može stať aj dospelému. Toto by som ani nejak neriešila.Aj ked aj mne už bliká kontrolka pri malej výchylke z normálu. Inak srdečne gratulujme k tomu Klbku!! to by bolo super.Tak málo stačí a človeka to poteší. Pre niekoho úplná banalita- umiestniť dieťa v školke, že? 🙂 U nás sa nepracuje! Patrik bojkotuje moje snahy s ním riešiť nejaké úlohy a už obec nie farby :( Obcas ma prepadá zúfalstvo, či to tak bude stále.. včera chodil bez plienky hadam aj 3hod. Potom sa v takej panike vycikal s vreskotom do nočníka. Bol z toho nasratý, že sa nemože do plienočky.Trocha ma vystrašil, asi nerozumie, že tam sa to robí.

argousek
18. únor 2011

@sisstin já bych to taky nehrotila, prostě to měl asi takzvaně v zatáčce 😀 😀 😀