Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

janahus
23. zář 2015

@janoulek25 přeně moje řeč Jani 🙂

gabbucha
23. zář 2015

@peggy722 Tak překvapení v kapsáři uloženo s dovětkem "musím to dát hluboko, aby to XY neukradl" 😀. Jinak dnes paní učitelka na předškolácích Myšáka opět chválila, už to začíná být podezřelé 😀

peggy722
23. zář 2015

@gabbucha 😀 . Tak aby to Ela vůbec našla. Koníci jsou podepsaní, časem bude chodit i Lucka, ale to asi až na jaře až toho nebude mít tolik. Ale tak , když tam má klid od Adámka, tak co by dobře nepracoval. Nikdo ho nevyrušuje a nepoňouká. Tak buď ráda, že ho chválí. Stejně si myslím, že to že chtějí, aby si ho vyzvedávala dřív je hlavně kvůli Adámkovi. Myslím, že je ty jejich rvačky docela vystrašily, čím míň času budou pohromadě, tím líp pro všechny. Podle mně tam nejsou na tohle moc zvyklý. Pamatuju si, že Lucka měla podobnej exemplář ten druhej rok ve třídě, všechny napadal, byl hrozně agresivní, mlátil v šatně i babičku. Nějak se jim ho za pár měsíců podařilo zbavit, sice netuším jak, ale už tam pak nebyl. Lucka se ho hrozně bála.

gabbucha
23. zář 2015

@peggy722 Tak já s tou třetí hodinou vesměs problém nemám, ale někdy to prostě nejde. Třeba zítra tam budu "až" v půl čtvrté, tak snad to všichni ve zdraví přežijí 🙂. No a v pátek jdeme na tu foniatrii, takže čas řešit nemusím, protože nepůjde do školky vůbec. A co Ela, už jí je líp?

peggy722
23. zář 2015

@gabbucha Jo Elče už je líp. Nudle už má hlavně ráno. Zítra jdemem na kontrolu.

roniii
24. zář 2015

Jdu si postěžovat .Nemusíte reagovat, jen se potřebuju vypsat 😠 . Štěpán mě táááááááák vytáčí. Neuvěřitelně se vzteká, pořád, kvůli z mého pohledu ničemu. Válí se po zemi. Jdeme od auta a on se svalí a ječí na vzdálenosti 50 m asi 5krát. Strašně bych ho chtěla zbít, jaký na něj mám vztek. RAdši odcházím.
Pořád si říkám, že je malinký, že ho nemůžu dávat na dlouho do školky.Ale proč ne?Proč ne, když se mnou nechce spolupracovat,kouše mě a bije.Nejradši bych ho tam od příštího týdne nechala na celý den a šla už do práce.AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

peggy722
24. zář 2015

@roniii Jak já tě chápu, Ela se mi teda neválela na ulici, ale i tak to bylo výživný. Jak já si teď užívám toho relativně klidného období. Teď už je úplný zlatíčko, ale taky jsem ráda když je ve školce a já v práci. I ty 4 hodiny jsou takovej balzám.

evik19
24. zář 2015

Ahoj holky, tak tohle jsem dostala jako odpověď na moji žádost o vstupní vyšetření na logopedickou kliniku, na kterou jsem dostala doporučení od kamarádky:
Po konzultaci s logopedkou Vám sděluji, že i pokud dítě vůbec nemluví do 3 let věku, je tento stav fyziologický, tudíž by bylo zbytečné se k nám nyní objednávat.
Pokud se Vám bude zdát vývoj řeči dítěte neadekvátní věku, objednejte se těsně před 4 rokem dítěte k nám.
Popravdě je to už druhá logopedie, ze které mi odepsali, že do tří let nemá smysl nic dělat, z té první mi napsali, že synova řeč je adekvátní jeho věku. Tak já už fakt nevím, co si o tom myslet. Nemáte náhodou některá tip na logopedii v Brně, kde by brali i děti do tří let? (Ondráškovi jsou 2 a tři čtvrtě, takže kdyby někde brali i hned v těch 3 letech, tak by to bylo ok). Díky moc.

peggy722
24. zář 2015

@evik19 Tak jedině hledat soukromně nebo zkusit nějaký SPC pro děti s poruchou řeči. My jsme začínaly se soukromou logopedkou, protože nají nějakou státní, která by nás vzala a k něčemu to bylo, prostě nešlo.

janoulek25
24. zář 2015

@evik19 Ahoj Evi, dívala jsem se že jsi z Brna, v Kuřimi ordinuje docela dobrá logopedka Bohuslava Výletová, my k ní chodíme do Tišnova. A bere i nemluvící. V Brně bohužel neznám nikoho.

evik19
24. zář 2015

@peggy722
@janoulek25
Holky, díky. Ta klinika je právě soukromá, dělají tam i hodně akcí pro děti, dokonce i stacionáře atd., tak mě překvapilo, že jim přijde, že do 4 let je času dost...Díky za tip na Kuřim, zkusím se ještě poptat známých na něco přímo v Brně.

sisstin
autor
24. zář 2015

@evik19 Baslik ho vezme, ale je to 500 na hodinu 😉 vstupni 1200...

evik19
24. zář 2015

@sisstin No tak to je masakr...Kdybychom tam měli chodit nějak pravidelně, tak společně se soukromou školkou by to hodilo pěknou dardu. Vy k němu s Tygrem chodíte?

sisstin
autor
24. zář 2015

@evik19 chodili jsme dva roky 2x mesicne, ctvrtky je v Praze 😉

evik19
24. zář 2015

@sisstin Tý jo, no...A to je úplně běžná cena? Já jsem v tomhle naprosto neznalá...

peggy722
24. zář 2015

@evik19 Je to běžná cena. Naše logo bere 250,- za půl hodiny. Teď už k ní moc nechodíme, protože 1x za 14 dní chodíme ke státní, ta je výborná a pak má Ela jx týdně individuální logo ve školce.

sisstin
autor
24. zář 2015

@evik19 jj, tak prumer, u nasi logo platime 120 za pul hodiny, ale neni to Praha. Jinak tech 500 za hodinu je docela bezny 😉

evik19
24. zář 2015

@peggy722
@sisstin
No to se máme na co těšit, nepotěšily jste mě holky🙂

mvmk
24. zář 2015

@sisstin mas pocit ze ten Baslik , byly dobre investovane penize, ze vas to hodne posunulo, nebo by to zvladl i bez nej´?

sisstin
autor
25. zář 2015

@mvmk on jede hodne ten rozvoj a skolni pripravenost, takze jo 😉 Navic ma docela naroky na decka 😉

janoulek25
25. zář 2015

Holky musím se pochlubit, včera mi Anetka udělala radost, napodobivou hru má už dýl, ale včera poprvé hrála napodobivou hru i se svou sestřenkou, hrály si jako, že Anetka ji krmí. A poprvé sešla dva schody bez držení se.

krystalka
25. zář 2015

@nikar - i nás o VD nejdřív mluvila logopedka v SPC, kam jsme ve 3,5 začali chodit, pak mu ji napsali do papírů na foniatrii v Žitné a nakonec jsme byli u klinické psycholožky, která to jen potvrdila 🙂

krystalka
25. zář 2015

@peggy722 - taky jsem po školách pokukovala už asi od 5 let 🙂, akorát že jsme si celou dobu říkali, že je to hodně předčasné, když bude mít stejně odklad, prostě jsme s ním od začátku počítali....no a pak jsme měli vyřízený odklad, školu vybranou tak napůl.....a definitivně jsme školu rozlouskli někdy v půlce března, když nám přišla do cesty ta logo třída, my zrušili odklad a v září nastoupil 🙂 ....a rozhodně nelituju, sice mě loni taky napadlo, jestli by neměl na víc, ale on zase špatně zvládá ty velké kolektivy a tady je to takové malé, rodinné, přehledné....a v učení jedou v podstatě běžným tempem, možná malinko volněji, ale ne o moc a vidím, že mu to naprosto vyhovuje....řešili jsme právě loni přestup na běžnou ZŠ, vzali by ho v pohodě, ale po důkladném zvážení všeho, po rozmluvě s paní učitelkou i paní z SPC jsme ho nechali tady....a teď ve druhé třídě se ukazuje, že to asi bylo dobře....zatím je v nebývalé pohodě, získal víc jistoty, už to tam zná a i když nějaké menší změny jsou, tak se na rozdíl od dřívějška teď přizpůsobuje mnohem líp a je mu tam prostě fajn.....takže už změnu školy řešit nebudu, jedině, že by se ukázalo, že je v něčem extra nadaný a byla by možnost nějak toho využít, ale jinak zůstane tady 🙂

gabbucha
25. zář 2015

@peggy722 Tak jak dopadla včerejší kontrola? My jsem byli na logo, to bylo úplně v pohodě, Myšák celou dobu dobře spolupracoval, takže OK. No a dnešní foniatrie, dopadla tak nějak napůl, Myšák spolupracoval, takže to bylo v pohodě, dr. mi doporučil tu Žitnou, ale co nedoporučuje, tak to je odklad školní docházky. A na kontrolu máme přijít ještě před zápisem do ZŠ, tak uvidíme.

peggy722
25. zář 2015

@krystalka Tak hlavně že je spokojenej. Ela naštěstí s tím kolektivem problémy nemá. ve třídě je jich ca 26. Většinou asi míň a zvládá to v pohodě. Takže já neřeším ani tolik, kolik dětí bude ve třídě, ale školu jako takovou. Do spádový se mi jí dávat moc nechce, asi se letos zkusíme podívat na zápis do té druhé, co by se mi líbila. A pozeptat se, jaká by byla šance, že by mi jí vzali.

peggy722
25. zář 2015

@gabbucha Jo kontrola dopadla dobře, máme dokapat Tobrex a za 14 dní na kontrolu, jestli jsme se toho zbavily. My jsme na foniatrii měly jít už před několika měsíci, jenomže Ela byla pořád nemocná a vesele v tom trendu pokračuje. Navíc je děs se tam vůbec dovolat a termíny jsou děs běs. Já bych u vás s tím odkladem ještě počkala. Uvidíš co ti taky doporučí učitelky ve školce. Ale já myslím, že to potřeba asi nebude. Já bych normálně šla na zápis do školy, to už snad budete mít vyřešený i trvalý bydliště.

krystalka
25. zář 2015

@peggy722 - my jsme spádovou školu vyloučili hned jako první.....zaměřená na jazyky, velký tlak na výkon, špatná komunikace s ředitelem a bylo z toho cítit, že moc vstřícní k nestandartním dětem nejsou...takže po tomhle zjištění absolutně nepřicházela v úvahu....tady je to úplně jiný svět, nic není problém, když nějaký problém nastane, tak se to řeší hned, komunikace super, atmosféra taky, navzájem se tu skoro všichni známe a kvalita výuky a metody si myslím jsou taky super....samozřejmě není tu takový tlak na výkon, není tu taková snaha ze všech udělat studenty gymnázií.....ale je tu pohoda, klid na učení i na rozvoj, spousta zajímavých akcí.....a přesně takhle nám to vyhovuje....aspoň zatím....třeba za pár let půjdeme jinam, ale zatím určitě ne 🙂

krystalka
25. zář 2015

@gabbucha - s tím odkladem ještě uvidíte....zápisy jsou leden, únor, žádosti o odklad se všemi papíry se dávají většinou do konce dubna, takže na to je ještě čas a uvidíte, jak na tom bude pak....

gabbucha
25. zář 2015

@peggy722 Tak na zápis musíme ze zákona, to je jasné. A k té foniatrii, kam chodíte? My na Spořilov a na dnešek jsem se objednávala cca před 10 dny, takže to tak hrozné nebylo. A v úterý Ela tedy už přijde? A který den a hodinu budete chodit na ty koníky? Nám trvale přiřadili úterý v 17 hodin.

gabbucha
25. zář 2015

@krystalka To já vím, že se papíry k odkladu dodávají až pak, ale v lednu, kdy je u nás zápis, tam musíme. Už jsem se zkontaktovala s maminkou, která má dítě s VD v první třídě, kam se chystáme. Ale i tak zjišťuji informace o jiných školách u nás na sídlišti. Ale vzhledem k tomu, že letos ve všech školách v okolí brali prakticky jen spádové děti (nebral se ani zřetel na sourozence, kteří už do dané školy chodili), tak se obávám, že tomu bude i příští rok. Naštěstí naše spádovka je jedna z mála, která má v první třídě méně než 30 dětí ve třídě, na rozdíl od ostatních škol, kde je letos i 31 prňáčků, a to je už fakt masakr ☹