Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
13. říj 2015

@amy287 tak epi je hodne individualni bohuzel. Nektere deti jen berou leky a jsou ok, nekomu ta epi poskozuje centrum reci, nekdo je pri eoi mentalne retardovany, bo kazdy ten zachvat hazi dite ve vyvoji zpet 😒 Tam fakt zakezi na forme a zavaznosti te epiny 😉

barbarucha
13. říj 2015

@sisstin A jak je to u té epi, která se projevuje "jen" absencemi?

sisstin
autor
13. říj 2015

@barbarucha myslis to zahledeni? Ta je prej paradoxne na tu rec nejhorsi, ze ty epi vyboje bez zachvatu viditelnyho nejvic to centrum narusuji. Ale asi zas jak u koho. My meli v praci ctyrletou s epinou a mluvila teda minimalne a byla i dost opozdena ve vyvoji.

barbarucha
13. říj 2015

@josefina79 Tam odsad už sosám nápady na učeníčko. Teď jsem chtěla něco, co bude chvíli pracovat za mě (video) a něco, co mi přijde samo do schránky (časák). Ale díky moc za tip, jsem tam každý den 🙂

barbarucha
13. říj 2015

@sisstin No potěš a co se s tím dá dělat?

barbarucha
13. říj 2015

@anlek Můžeš to prosím trochu upřesnit? Kde seženu Teletubbies (nechci youtube, máme špatný internet a na ulozto jsem našla jen nějaký hodinový pořad a prcek to po 2 minutách vzdal). Klidně si to koupím, ale chci, aby to k něčemu bylo. A Barney je co a kde to najdu? Telku nemám 🙂 Ale přes internet objednávat umím 😎 Díky!

sisstin
autor
13. říj 2015

@barbarucha no tak nejak nic bohuzel 😉

barbarucha
13. říj 2015

@sisstin A má teda smysl to vyšetřovat nebo to mám nechat být? Úplně se mi krabatí kůže na zádech z pomyšlení, že bych do Fáfy zas měla cpát nějaké léky. Před 2 měsícema mi kvůli tomu přestal jíst a do dneška se to úplně nespravilo.

billi
13. říj 2015

Mám ještě jeden dotaz. Ve čtvrtek jdeme se starším klukem k doktorce, mám tam chtít nějaké vyšetření pro prcka, nebo mu mám nechat čas třeba do 1,5 roku? Zkoušela jste některá znakování?

sisstin
autor
13. říj 2015

@barbarucha no hodne detem ty leky zaberou 😉

sisstin
autor
13. říj 2015

@billi no mam obavy, ze se ti dr s vysetrenim vysmeje, tak pevne nervy kdyztak 😉 znakovani je super 😉

hest
13. říj 2015

Holky, tak nás čeká v únoru zápis, asi žádost o odklad..ale podle čeho vybrat školu? Pocitem? Jsem bezradná..

billi
13. říj 2015

@sisstin myslím jen začít ušním a neurologií. Jestli to chtít už teď nebo počkat ty 3 měsíce. S neurologií se mi nevysměje, protože v roce už byla celkem nervózní, u nás se problémy táhnou od narození, ale ona to pořád bagatelizovala - kluci jsou pomalejší, byl teď nemocný, co bys po něm chtěla... A v roce už teda valila oči, co všechno neumí a nedělá...

billi
13. říj 2015

@hest v první řadě bych se ptala bych se rodičů. Hodně vypovídající je i to, když se po poslední hodině postavíš před školu a sleduješ, jak to tam vypadá, jak se chovají děti a jak se chovají učitelky. Pokud bych potřebovala umístit dítě se specifickými potřebami, tak bych šla rovnou do školy a ptala se na to, jaké mají zkušenosti, co mohou nabídnout, jak se takovým dětem věnují, jestli mají nějaké speciální pomůcky, jaké budou dělat opatření, jaká učitelka by ho učila... A neptat se jen ve škole, ale i rodičů, nejlépe takových, jejichž děti potřebují nadstandardní péči.

hest
13. říj 2015

@billi jojo to právě dělám, ordiče standardních dětí mi říkají "vy si toho ...dejte tam, no tam mají špatnou pověst..
obecně se tváří jako ne moc nadšeně na dítě s SPU..

sisstin
autor
13. říj 2015

@hest hlavne bych koukala na pocet deti ve tride a vyukove metody 😉

billi
13. říj 2015

@hest to nechce řešit s rodiči "normálních" dětí, ale opravdu těch, co mají nějaký problém. A pak řešit s vedením a to i to, jaký učitel, když to vezmu u nás, tak jsou učitelky, co většinou dostávají děti s diagnózou, protože vědí, jak si s nimi poradit a pak ty, co kdyby ho dostaly, tak jim rozloží třídu. Přiznávám, že vyjít mi některá taková na dítě, tak ho dám jinam, ale to jsou věci, co se dozvíš od rodičů, učitelé na kolegy nekydají a vedení taky ne.
A taky záleží na tom, jaké má dítě SPU a jaké má další problémy.

anlek
13. říj 2015

@barbarucha Manžel to kdysi sgtahoval někde z netu. Zkusím mu večer říct, zda to nemá někde uložené. Neslibovala jsem ti ještě logico primo na ukázku? 😅

billi
13. říj 2015

@sisstin počet dětí vě třídě je dost často různý ročník od ročníku, hlavně co jsou teď silnější ročníky. To i ve vedlejší vesnici, kde bývalo v ročnku max 10 dětí mají najednou 28 dětí v ročníku. My máme v jedničkách 22 dětí, ve dvojkách 30 dětí, třeťáků je 19 ve třídě, čtvrťáků 29... Počet dětí není vidět před zápisem a nejhorší je, že se to může v průběhu roku změnit, je to asi 4 roky zpátky, co jsme u nás začínali se 3 prvníma třídama po 20 dětech, uprostřed roku vážně onemocněla učitelka a místo nové síly se třídy spojily a šup, bylo jich 30 ve třídě. No a metody se dost často liší učitel od učitele a škola může deklarovat cokoliv. Pokud teda nejde o nějakou "speciální" jako je montessori nebo waldorf.

hest
13. říj 2015

@sisstin což je krizové, protože všude kam spadáme nebo máme možnost že bychom se i přes nespádovoust dostali mají ke 30 dětí..uvidíme, bdue den otevřených dveří..tak to obejdu.
Anebo si dítě dám k sobě do školy..s tím že budu vědět kdo snad vyjde na přrvní třídy..ale to se neví až do června a zápisy jsou v unoru..je to tak těžké něco vybrat...ve většině škol co spadáme mají klasiku..
takové to začíít spolu apod. mají na školách kde mi řekli že o takové dítě nemají zájem ( to když mi baba řekla, tak jsem si říkala, fuj teda..)

janoulek25
13. říj 2015

@barbarucha Anetka to "zahledění" +rychlé mrkání měla asi tak měsíc když jí bylo 15 měsíců. Na neurologii nám řekli, že ji máme dál sledovat, že eeg jí dělat hned nebudou protože nespolupracuje, samozřejmě kdyby to trvalo dál tak, že by se to zkusilo. Naštěstí to pak od té doby vymizelo. Tak nevím jestli to byly opravdové záchvaty nebo ne. V tom období kdy je měla, jsem nesledovala nějaký regres, spíš naopak šla dopředu, tak spíš předpokládám, že to nebylo epileptického původu. Ale měla jsem nahnáno. Jinak jsou ty absence typické spíše pro předškolní děti (ale samozřejmě to nevylučuje, že je nemůže mít mladší), a můžu tě potěšit, že opravdu prý mají dobře reagovat na antiepileptika a často uplně vymizí.

sisstin
autor
13. říj 2015

@billi syn chodi do jednotridky, prvnaci jsou s nim 4 a dohromady s tretakama jich je 11 😉 v predchozi skole byl strop 15 deti, meli Sfumato, psali CS atd. Vybrat to jde 😉 samo pak zalezi, zda muze clovek dojizdet atd. 😉

barbarucha
13. říj 2015

@anlek Super, dej pak vědět. A jen mi prosím ještě upřesni, co je to ten Barney a pod čím ho mám hledat. Když zadám "Barney" do vyhledavače, vyhodí mi to spoustu psích stránek 🙂 Logico si nepamatuju, jestli jsme o tom mluvily, ale právě jsem ho na bazaru objednala se 4 sešitkama. Ráda bych se účastnila nějakých výměn karet potom, našla jsem na to FB skupinu, ale nějak mě tam nechtěj vzít 😀 (teda už asi týden nereagujou). Třeba bychom si mohly udělat nějakou podobnou skupinku tady.

barbarucha
13. říj 2015

@billi Já bych si o ta vyšetření normálě řekla 🙂 Víš co, líná huba.. Nám se teda čekání šeredně nevyplatilo.

barbarucha
13. říj 2015

@janoulek25 No jo, ale jak to do něho dostanu? 😔

janoulek25
13. říj 2015

@barbarucha Já vím je to složitý, když děti nechtějí:(.

billi
13. říj 2015

@sisstin jasně, že to jde vybrat, přiznávám, že to beru z pohledu maloměsta, kde není moc na výběr a všechny školy jedou vlastně stejnými způsoby, záruka není nikdy ničeho a je ho v 99% o lidech.

@barbarucha minimálně si řeknu o neuro, protože tím mu stejně vyhrožuje už rok, tak by se to mělo rozštípnout.

sisstin
autor
13. říj 2015

@billi my ted bydlime v totalni prdeli sveta 😀 a jako skola je naprosto super, je to fakt na urovni soukrome skoly, uzasnej pristup, matiku maj Hejnyho, predmety provazany, vse formou hry a ten pocet deti je naprosta bomba 🙂 jinak v Pce, na tom prvnim zapisu jsme byli v soukrome ZS a taky celkem dobry, ale tohle je spis vyhra asi. Syn nema zadny problemy, nema ani IVP a zatim samy jednicky, ale on ma tu VD uz zbytkovou a nastesti se na nej nenalepily zadny dys, uvidime, az zacnou vic delat tu cestinu, jestli se neco jeste vyvali 😝

josefina79
13. říj 2015

@sisstin a jak se vlastně cítíš? Už to máš "za pár", viď? Je všechno v pořádku??? Držím palce!

billi
13. říj 2015

@sisstin to je asi výhoda, my tu máme jednu školu ve všech ročníkách 2-3 třídy. Ale přiznám se, že jsem ráda, že tu jede klasika, Hejnýho moc ráda nemám. A je fakt výhoda málo dětí ve třídě, to se dá hodně hrát, jak to je nad 22, tak je to o dost horší a ve 30 už úplná katastrofa.
Jinak máme ve škole asi 4 děti s VD a většina z nich už problémy neměla, jedna holčička je teď školní reprezentantka v recitaci...