Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
24. zář 2016

@zuzihonzi to fakt vypada na receptivni dysfazii ;)

simkov
24. zář 2016

@sisstin prosim Ta a co to zvatlanie, u nas mam tiez podozrenie na tu receptivnu dysfaziu ale nerozumiem tej cinstine ktoru pouziva..

sisstin
autor
24. zář 2016

@simkov to zvatlani je individualni, nekdo nedela zvuky vubec s tou vadou reci. Syn treba nezvatlal a az rovnou mluvil (coz normalni neni).

simkov
24. zář 2016

@sisstin a myslis ze je to teda normalne? Ono to vyzera tak divne, lebo maly ked sa hra alebo ideme autom tak si hovori nieco svojou cinstinou... Veci ked sa pytam tak mi pomenuje spravne skomolene ale ten zargon mu zatial ostava...

sisstin
autor
24. zář 2016

@simkov jo, je to normalni ;)

simkov
24. zář 2016

@sisstin dakujem lebo ma jedna znama nastrasila ze takto si hovoria deti s PAS, ale maleho nevidela len tak mi to povedala do telefonu. Tak som sa dost vystrasila. 🙂 uz vidim aj travu rast...

zuzihonzi
24. zář 2016

@simkov tak a co teda ta receptivni D , znamena muze se to nekdy uplne napravit ? Holky ja se tak bojim PAS on fakt sdili kouka ukazuje je usmevavy . Ale dnes chtel strasne na kolotoc a rval ne ne kolotoc pritom tam chtel 🙈🙈🙈 to je normalni u te V D ? Nebo spis u PAS ?

sisstin
autor
24. zář 2016

@zuzihonzi u te receptivni je naruseny porozumeni. Ono je mozny, ze vubec nevi, co "ne" znamena. Tyhle deti se chovaji o dost vic "autisticky" nez deti, ktere maji dysfazii expresivni a rozumi, "jen" nemluvi. Predstav si to asi tak, ze bys ted byla v Mongolsku, nevedela, co kdo rika, byly tam uplne jiny zvyky vseho atd, taky by ses chovala pro ne divne ;)

sisstin
autor
24. zář 2016

Tyhle deti mivaji obrovsky zachvaty vzteku a bezmoci, ono nerozumet je strasny. Furt po vas nekdo neco chce, vy nevite co a naopak ;)

zuzihonzi
24. zář 2016

@sisstin ahaa a sance je jaka ze to bude ok ?

sisstin
autor
24. zář 2016

@zuzihonzi to zalezi na hodne faktorech - jak je ta vd zavazna, jaky ma dite prirozeny intelekt a povahu, jestli bylo brzy diagnostikovano, jake pece se mu dostalo atd. Jsou deti, ktere jsou v dospelosti uplne ok a deti, ktere jsou zavisle na pomoci druhych cely zivot. Pausalne se to rict neda ;)

pampeliska1
27. zář 2016

Holky, rychlý dotaz - jaká je teď objednací doba k dr. Krejčířové, příp. dr. Thorové? Děkuji za info. A je potřeba žádanka od pediatra?

sisstin
autor
27. zář 2016

@pampeliska1 Kr nebere snad 4 roky uz ;)

pampeliska1
27. zář 2016

@sisstin ou jééé 😅 takže kam se objednat při podezření na disfázii? Měla jsem dojem, že mitote odtud tam nedávno byly jako nové nebo se pletu?

sisstin
autor
27. zář 2016

@pampeliska1 to mely nejakou super spesl protekci a bylo to jednorazove ;) jako ted moc nevim, kdokoliv byl slusnej, tak po zverejneni jmena na inet diskuzi mel do ctvrt roku stop stav :/

sisstin
autor
27. zář 2016

@pampeliska1 u Thorovy to bude rok a vys, a ja osobne bych do Nautis uz nesla. Driv jo, ted ne ;)

pampeliska1
27. zář 2016

@sisstin aha, tak to je nemile :-/ Ani do SZ nikoho nedoporučíš? :D Kdyžtak budu pátrat tady na Moravě no :-/

gabbucha
27. zář 2016

@pampeliska1 Nás Krejčířová loni taky nevzala, ale doporučila nám svojí novou kolegyni Dr. Sisrovou, kterou si vzala "pod svá křídla". Tak jsem to riskla a dobrý, už jsme tam byli 3x. Vstupní vyšetření totiž nedělala jednorázově, ale rozložila to právě do třech sezení. Což se mi líbilo, protože to nebylo takové to šup šup, za dveřmi už čeká další klient, ale opravdu kompletní vyšetření (v našem případě i test školní zralosti).

pampeliska1
27. zář 2016

@gabbucha diky za tip, ale popravdě bych brala spíš jedno podrobné sezeni, do Phy je to od nas 350km, takže na nejake jezdeni "hore dole" to moc neni :( I kdyz je jasne, ze je to o prioritách, ale i tak :-/

sisstin
autor
27. zář 2016

@pampeliska1 ja fakt nevim prave :/

sisstin
autor
27. zář 2016

My uz nikam nechodime, tak ten prehled u me nic moc uz.

zuzihonzi
30. zář 2016

@sisstin ahojky prosim te , cetla jsem trochu vic diskuzi pises ze hodne aut . je kdyz neumi rici ano nebo jo a jenomne . U nas to tak je ☹( bud zopakuje celou otazku nebo rekne posledni slovo , jo ani anoani kyvani neegistuje ☹(( za to nee slysim 100x za den na vse . . Porad vztekani ☹( ,, jsem z toho unavena ze nic nevim ☹( a jeste mi napis jedno prosim proc nedoporucujes Thorovou ? Kdo teda tady pozna jestli mam autika nebo disfazika ?? Prijde mi divny ze fakt pomerne vse zopakuje ale nerozumi . Docela umi slovesa a podstatna jmena .. Pojmu uje co zna , pak rekne bezi ,brusli , kouri , houpe , . Jsem z toho uz blazen ..

sisstin
autor
30. zář 2016

@zuzihonzi je to i u deti s receptivni. Ja Aplu nedoporucuju, protoze oni maji ta kriteria na autismus strasne prisna a cim dele funguji, tim vice procent deti maji dg jako autisty, i kdyz jinde maji dg dysfazie. Ale to je na kazdem, jak se rozhodne, dg v Aple jsou 4000 a pocitej s vic jak rocni cekackoun;)

sisstin
autor
30. zář 2016

@zuzihonzi u vas jsem si pomerne jista, ze jde o cistou receptivni VD, je celkem vzacna ;)

zuzihonzi
30. zář 2016

@sisstin a muzu se zeptat proc . Zni to blbe ale co bych za to dala aby to nebyl autismus .

sisstin
autor
30. zář 2016

@zuzihonzi ma dobry neverbalno a express neni narusena ;)

zuzihonzi
30. zář 2016

@sisstin a co presne myslis neverbalni , jen ukazuje kyvat na ono ne prave neumi ☹ mimika dobra , nejakym pokynum rozumi nejakym ne .

sisstin
autor
30. zář 2016

@zuzihonzi ocni kontakt, sdileni atd. U ty receptivni muze byt opozdena i ta gestikulace, to vse souvisi s porozumenim reci. Chce to udelat neverbalni testy, pokud bude v norme, autismus by to byt urcite nemel. Ta receptivni a auti se v nizkym veku dist blbe odlisuje a chce to fakt hodne dobryho diagnostika. Ale vzhleddm k tomu, ze uz mluvi, podle me o nejakou tezkou formu nepujde ;)

zuzihonzi
1. říj 2016

@sisstin a jeste jeden dotaz myslis ze kdyby byl autista probiha u nej obdobi ja sam vse chce sam . Tohle by byl schopen autista take ? Dekuji

girafka
3. říj 2016

Ahoj holky,syn byl na vysetreni u logopedky a ma podezreni na vyvojovou disfazii.V kazdem pripade je tam opozdeny vyvoj reci.Uz jsem syna objednala na foniatrii a k psychologovi. Muzu se zeptat,jak ty vysetreni probihaji a za jak dlouho budou vysledky?Moc dekuju