Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
31. bře 2011

to mi neříkej že i odmítání jídla, neježdění na odrážedle, apod mají tyhle děti společné?

Tak to pak mladej asi fakt dozrává, když začal jezdit na motorce a začíná i jíst, chodit na wc....

sisstin
autor
31. bře 2011

@ygreen no tak Tygr drandil na odrážedle od dvou let jak dábel... 😅 😅 většinou autíci na něm neumějí jezdit, nebo děti s MR..na to je potřeba nápodoba a určitá úroven hrubý motoriky 😉

ygreen
31. bře 2011

@wsmoulinkaa to má dcera kliku, já mám problémy s váhou. Syn tedy je velikej a má těžkou a masivní kostru po nás, ale dcerka má v 6 měsících 10,25kg a 70cm 😀 to je buřtínek 😵 😵

ygreen
31. bře 2011

@sisstin Tobís odrážedlo vždy řadil mezi velká auta, zaujalo ho až teď a motorku pochopil hned a na bikovi ještě jede, nejede, ale musíme ho koupit a trénovat.

sisstin
autor
31. bře 2011

@ygreen ale problémy s jídlem má dost i dysfatických dětí, nejen autisti...a některé dysfatické děti mají zase problémy se změnami, na diskuzi je klučina, kterej nedává třeba nový boty..nebo nezvládá přechod ze zimní do letní čepice...ona ta dysfázie má něco s autismem společnýho občas 😉

sisstin
autor
31. bře 2011

jo, jinak Tygr začal používat zápor ve věte...v jeho podání je to "není" ..takže třeba neteče voda je u něj "voda teče není" ehm 😅 😅 se docela těšim na rozvitá souvětí, to bude asi mazec se v tom orientovat 😝

wsmoulinkaa
31. bře 2011

jaký je rozdíl mezi dysfatickém a autistickém dítětem?? autista vím teda co je...ale dys ne

ygreen
31. bře 2011

@sisstin 😀 mazec nemazec, budeš poprděná blahem že mluví 😀 😵

Tobiáš dnes hezky odpověděl NE a zavrtěl hlavou 😵

sisstin
autor
31. bře 2011

@wsmoulinkaa dysfázie je vývojová vada řeči , která se časem kompenzuje...autismus je doživotní, jedno z nejtěžších psychiatrických onemocnění 😉

wsmoulinkaa
31. bře 2011

@sisstin kamarádky velice šikovná holčička rok a půlroční říká: mami dej mi na!!! místo mami na.....😀

sisstin
autor
31. bře 2011

@ygreen no je to fakt mazec.... ta řeč je fakt totálně bez gramatiky, jakéhokoliv citu...prostě řazení slov za sebou tak, jak se je naučil v jediném tvaru 😕

ygreen
31. bře 2011

tak elaborát pro Krejčířovou mám napsaný, teď jen vydržet dopůlnoci 😀

asi si půjdu číst, dnes jsem už o Tobovi pěla pochvalé písně tolikrát až je mi to trapný 😅 tak papa a dobrou noc.

sisstin
autor
31. bře 2011

@ygreen no tak to klidně pošli už ted, to už je jako jedno 😉

wsmoulinkaa
31. bře 2011

mě zase fakt drtí...jak si nela na písku přesypává pořád písek....pak ho hází do obličeje a má z toho srandu....a jak zasáhnu, tak je zle!!! vzteká se ...lopatka ji moc nezajímá... 😒

ygreen
31. bře 2011

@sisstin jo, nemusim čekat do 00.01 😀

ygreen
31. bře 2011

@wsmoulinkaa je malinká, jednou jí to budeš vymývat z očí a už si dá pozor 😉

sisstin
autor
31. bře 2011

@ygreen no to fakt ne 😅 Kr. odepisuje většinou do 24h 😉

wsmoulinkaa
31. bře 2011

@ygreen tj ale jiné děti v jejím, věku si tak hezky hrají ai mladší...mě to vždycky zamrzí ☹
půjdu taky hajat...tak pa...a zas někdy 🙂

ygreen
31. bře 2011

Tobiáš dnes házel hlínu na zastřešení bazénu - děsná bžunda, pak v té hlíně pohřbíval figurku pana Okurky z Bořka 😀

wsmoulinkaa
31. bře 2011

😀 😀 😀 😀 to mě pobavilo tak pááá 🙂

wsmoulinkaa
31. bře 2011

jen páreček foteček a fakt pááááááááááááááááá

jolinka
1. dub 2011

ygreen

mozem potvrdit ze deti hlavne s receptivnou al. zmiesanou dysfaziou su tak trochu psycho ako autici, Kati v niektorych ohladoch dodnes. ale mne tvoj Tobi pride hodne normalnejsi trebars ako K. v tom veku, ma viac tej napodoby, empatie, primeranejsie emocie... 🙂

my sme zacali s odrazadlom na 2 roky a 10 mes. vlastne tiez vo veku ked si Katy oblubila ihrisko, zacala sa tam viac hrat uz len neutekala tulat sa mimo... najprv sadala na cudzie a potom sme jej mesiac pred narodeninami kupili vlastnu motorku, fakt si ju uzila a pre mna velka pomoc, vsade sme rychlejsie a bez revu dosli, predtym som ju len prehovarala aby sla, kazdu pol sekundu pod pod pod pod... za ruku sa tahat nedala. 😒

mala tiez vyberove jedenie, par teplych jedal halusky, cestoviny s kecupom, rezance s tvarohom a cisty vyvar s
cestovinou... so zeleniny len varenu mrkvu ale len zvlast do ruky, na jar zjedla vylupany hrasok inak strukoviny nic, z ovocia drobne v sezone co nam rastlo na zahrade ... jahody, ribezle... takze celu zimu bez ovocia a zeleniny. pecivo len suche, sem tam pribinak,
najhorsie ze otvoris chladnicku, ta je plna a ty nemas co decku dat, nic z toho neje... ☹

jolinka
1. dub 2011

ale velmi sa zlepsila, este vymysla, ale zje uz aj maso, varene zemiaky, ryzu, zeleninovu polievku [ale musi byt vela cestovin...], rano vypije kakao, zje aj varene vajicko ]predtym nic skoro ziadne bielkoviny ked neratam pribinak, len cesto, cesto cestoviny a suche pecivo. len som sa utesovala ze ovocie aj tu mrkvu zje tak aspon tie vitaminy ma.

dalea
1. dub 2011

Tak u nas naopak,s jedlom nemame starosti,obe deti mi od mala jedli vsetko 😉 Lea este za vecer pri telke schrume aj 4 jablka 😅

dalea
1. dub 2011

@jolinka PPP- Pedagogicko-psychologicka poradna 😉 Bola som tam s malou pred skolkou a mam prist,ak by sa este vyskytol nejaky problem a potom sa pojdem poradit pred skolou 🙂 Je to v kazdom meste,kazda psychologicka ma na starosti urcity svoj rajon skolok a skol,ale mozes sa ist poradit aj sukromne,napr.,ak ma dieta problemy s ucenim,spravanim 😉

jolinka
1. dub 2011

@dalea

jo, to poznam len u nas to bolo Ped. psych. centrum, a potom vnutri na dverach poradna, tak som nevedela co je to za skratku, ci nejake ine zariadenie...

urcite pojdem s Kati min. rok pred skolou, vlastne planujem na buducu jar ked bude mat 5,5 roka to bude 1,5 roka pred skolou ona ako zac. oktobrova pojde na 7 rokov do skoly. ty planujes Lei dat odklad aby sla na 7,5 roka?

sisstin
autor
1. dub 2011

Dobré ráno,

@jolinka Joli , no tak to znám..plná lednička a dítěti nemáš, co dát k jídlu...páč nic nejí 🙄 🙄 jako zlepšujete se, ale strašně malinko...pro mě je třeba ted úspěch, že už sní namazaný chleba třeba se šunkou...to by před rokem nedal do pusy 😝 ale stejně je to hrůza....my jsme fakt každej den v Mekáči skoro, aby měl aspon toho blbýho cheese teplýho k obědu 😒 vím, že to je hrozný...ale jsem fakt ráda, že sní aspon NĚCO.... 😖

jinak já se budu PPP a SPC vyhýbat do té doby, dokud to půjde 😝

jolinka
1. dub 2011

@sisstin mas s nimi zle skusenosti?

ja teda chcem ist tam kde som bola s Johi na test skolskej zrelosti aj ked tam uz podla noveho bydliska nepatrime, ,mali dobry pristup k dietatu aj k rodicovi a aj dost objektivne hodnotili pricom brali do uvahy co im ja hovorim.

bola som este v jednej psych. poradni tiez s Johi, ona ma od mala take ako detske depresie, morbidne myslienky, sny ... no nebudem to teraz rozpisovat, proste mudra pani psychologicka za hodinu usudila ze dieta je OK ale ze ja by som mala zo sebou nieco urobit... 😠 podavala mi to stylom, vidite aka ja som genialna, ze som objavila nieco co ste o sebe netusili...

sisstin
autor
1. dub 2011

@jolinka osobní zatím žádné, ale co jsem tak občas slyšela od jiných holek, tak docela peklo 🙄 já teda doufám, že SPC nás mine úplně 😝 jedno spolupracuje s tou naší logo třídou, a to by mělo snad stačit...žádné osobní návštěvy doufám u nich nebudou. Oni se tam v těch SPC rádi považují za děsné odborníky, ale pak ve výsledku vědí o autismu, dysfázii atd. akorát tak velký ho... 🤐 ta PPP se mi zdá ještě reálná před nástupem do školy, ale zralost právě dělá i Krejčířová, i individuál a další věci.... vím, že v PPP nechtěli pustit chlapečka do školy a Kr. ho pustila s klidem, a chlapeček opravdu zvládá už ted a nemá žádné větší problémy 😎

sisstin
autor
1. dub 2011

@jolinka a gratuluji k chlapečkovi 😀 😀 😀 😀 krásné jméno...tak to budete mít super rozhozené..dvě holky a dva kluci 😀 a přeji nechutně standartní a tabulkové dítě 😀 😀