Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
1. dub 2011

dalea Misko to chcel 3x, tu vidno ze tieto deti urcite nebudu mat problem s komunikaciou

dalea
1. dub 2011

Sisstin,je kusok vyssie,vsimni si 😉

dalea
1. dub 2011

A tu som si spomenula na jedno videjko s Leou este z Vianoc 2009,ked napadlo vela snehu,to bola radost 😀

https://www.youtube.com/watch?v=FbXxirgWO80
sisstin
autor
1. dub 2011

@dalea božííí 😀 😀 😀 😀

dalea
1. dub 2011

@sisstin Však 😀 A tu je video z nasho karnevalu,Lea je ta ruzova princezna,co sa tam tak motkala 😅 http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=19...

dalea
1. dub 2011

@sisstin Tak ta skola je super,take nieco by bolo idealne aj pre Leušku,takto s asistentkou 😉 Skoda,ze tu nic take neni 😒 A ako tam vychadza skolne,neni prilis nakladne? 😕

sisstin
autor
1. dub 2011

@dalea čéče, to snad není soukromá škola 😕 ono je to kousek od nás, asi 15 minut MHD...ale jak píšu, dost si Jana ty rodiče vybírá...aby respektovali Montessori přístup i doma 😉

dalea
1. dub 2011

@sisstin Aha,ja som si myslela,ze vsetky skoly montessori su sukromne 😅 Este sa mam co ucit 😠 Tak potom by to bolo podla mna pre Tygra idealne,ja by som nevahala 😉

sisstin
autor
1. dub 2011

@dalea no uvidíme...ono pokud bude Tygr relativně ok, tak by jsme asi preferovali normoš ZS..fakt uvidím 😉 to je ještě daleko 😉 on Z. je Jany syn..z té reportáže to asi není poznat...záměrně 😉

sisstin
autor
1. dub 2011

jinak Z. je myslím 9 a ta mluva dost špatná, musela jsem se pekelně soustředit, abych mu rozuměla...ale on má teda dost těžkou formu receptivní dysfázky...v pěti měl asi 10 citoslovc, takže jako ted už super...jak tam Jana říkala, že v sedmé, osmé třídě by mohl být už ok 😉 podle Kr. by měl číst tak ve čtvrté třídě...

jinak on je chytrej jak svina, hlavně na matiku, šachy a tyhle věci 😝

dalea
1. dub 2011

@sisstin Ano,te chlapec vyzera byt velmi bystry,a je krasny ako obrazok,fakt 😀 Ked som sa sustredila,tak som mu rozumela a pri takejto vychove je naozaj velka sanca,ze sa z toho dostane 🙂

sisstin
autor
1. dub 2011

@dalea jo, je krásnej..oni maj i moc hezkýho tatínka 😀 😀 😀 jinak právě oni do pěti let neměli skoro diagnozu...dala jim to až Krejčířová vlastně....všichni Janě tvrdili, že je bud hluchej, nebo autista, nebo MR apod. 🙄

dalea
1. dub 2011

Tak nakoniec im to relativne dobre dopadlo 🙂 Idem čumieť na šéfku,nech sa zasmejem 😝 😅 Ahoj..

jolinka
1. dub 2011

@sisstin super video z tej skoly, na Zabojka si spominam par rokov dozadu este z diskuzii na rodine, take meno sa nezabudne...

jolinka
1. dub 2011

v Kosiciach je montessori skolka na park angelinum, este asi 2 s prvkami montessori, ta na PA je pomerne blizko pri nas ale beznadejne obsadena, zapisuju uz deti v brusku, moj byvaly sef tam mal syna, postupne sa z toho stavala trochu snobska prestizna skolka, proste prachaci sa chceli chvalit ze im decko chodi do montessori skolky, myslim ze to bolo na skodu duchu skolky 😒

jolinka
1. dub 2011

sestrina dcera zase chodila do walfdorfskej skolky, tak si to chvalila, nam by vyhovoval taky mix... z montessori ta edukacia, logicke ulohy, uvazovanie... a z waldorfu rodinna atmosfera, doraz na bezny zivotny rytmus, deti tam piekli, umyvali riad, prestierali, starali sa o zahradku, sili s ucitelkami hracky

smardik
3. dub 2011

holky dostali jste se někdo ted ke Krejčířové? my ne, mám ji napsat v druhé polovině dubna že bude objednávat na podzim ☹

dalea
3. dub 2011

@sisstin Prosim Ta,mohla by si mi napisat,ako sa konkretne vola ta diskusia na rodine,co si spominala? 😉 Rada by som si ju precitala 🙂

wsmoulinkaa
4. dub 2011

@smardik ahojky...já ji psala už začátkem ledna...a taky se mám obj až ke konci dubna na další pololetí...tak ještě čekám...ona toho má opravdu mooooc 🙂

ygreen
4. dub 2011

@smardik taktéž, akorát nám krejčířová napsala, že nás může vzít její kolegyně Křížová??? Ale asi počkáme. Stejně, co by nám prospělo mít diag. dřív - do školky nenastupuje, ke klinické logo. chodíme a lepší se každým dnem, tak snas i bude lepší, když počkáme.

sisstin
autor
4. dub 2011

Mgr. Křížovou nebrat 😉

ygreen
4. dub 2011

teď o víkendu mě Tobík překvapil několika věcma
byly tady z pátku do soboty večer tchánovci a on byl docela rozhozenej protivnej a v sobotu večer se klouzal a tchán šel za ním se rozloučit a říkámu "Tobíku ahoj" a napřáhl ruku na plácnutí a Tobík měl v ruce klacík a plácl ho tím klacíkem do dlaně (málo) a tchán prej "au" a smutně se zatvářil a Tobík se zatvářil jak zmučené štěňátko a prej "au" a šel a dědu objal kolem pasu 😵 😵 😵

další věc je, že přestal chtít plínku a sundavá si jí i na noca vydrží. A chodí za mnou když se pokaká do plínky (na ven). Předtím mi neříkal.

A začal u telky tancovat do rytmu. Napodobuje osoby v reklamá stále víc a víc.

Docela hezky i komunikuje se sousedky 5 letou holčičkou, otáčí se na zavolání i od cizích a tak. Všímá si více věcí - na zahradě třeba kramaří a najde síťku, klacík, petku - odnese si to na kopec hlíny a tam si s tím hraje - nakládá na auto, zahrabává, a povídá u toho.

ygreen
4. dub 2011

@sisstin tušila jsem to 😀 jak jsem psala, nikam nespěcháme 😉

smardik
4. dub 2011

@ygreen jo psala že nás může vzít kolegyně Křížová počkáme přímo na vyšetření ke Krejčířové, snad nás objedná na ten podzim. ale štve mě to, Tom kvůli změná vyvádí stálé víc a víc ☹ dneska i včera byl venku v teplé jarní bundě on prostě bez ní nebude apod., akorát co překvapil má novou postýlku a žádný problém s tím není, líbí se mu 🙂 a venku začal jezdt na odrážedle tak mám radost

jolinka
4. dub 2011

smardik 😀 daco mi to pripomenulo, minuly rok Kati ako 3,5 rocna este v aprili chodila v rukavickach, na rukaviciach som vyrobila diery a zimnu bundu som na nej poliala vodou, aby to konecne zobliekla a dala si jarne veci, samozrejme co uz raz obliekla to uz bolo akceptovane... 😉

sisstin
autor
4. dub 2011

@smardik
@jolinka tohle má přesně ten jeden chlapeček se smíšenou dysfázkou 😉

já za chvíli razím s přihláškou do MŠ, tak držte palce, at to klapne 😉

jolinka
4. dub 2011

sisstin, jo drzime, nech vam ta logo trieda vyjde

sisstin
autor
4. dub 2011

@jolinka tak už jsem to tam dala, tvářily se spokojeně, že jako dobrý....no tak ted se děj vůle Boží 😀 😅

jolinka
4. dub 2011

u vas su asi neskor zapisy, my sme dali uz v januari a to sme boli medzi poslednymi, oficialne je zapis v marci ale kazdy sa ponahla aby mal miesto

sisstin
autor
4. dub 2011

@jolinka tady ti přihlášku dřív nevezmou ani omylem 😉 my jsme byli v únoru na Dni otevřených dveří, tam si nás zapsali, ale přihlášky berou jenom dneska a zítra 😉