Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
11. dub 2011

@smardik jéééé, super....tak už začínají nějaká citoslovce a krátký slovíčka, jen tak dál 🙂

smardik
11. dub 2011

@sisstin mám z něj radost, začíná se snažit 🙂 🙂 už si i sám sedá na nočník, sice se do něj nevyčůrá ale donese si ho a sedne si na něj nahatý, snaží se jíst lžičkou - občas ale už má o to aspon zájem 🙂, přestala mu vadit čepice tak z něj mám radost 🙂

sisstin
autor
11. dub 2011

@smardik no hele, jestli už si sám dobrovolně sedne..tak bych už ho asi zkusila nechat bez plínky 😉 ono jako ze začátku bude furt mokrej, ale mělo by mu to docvaknout postupem času 😉

jolinka
11. dub 2011

smardik... super 🙂

prikladam par kresieb Katiky, co som slubila dat, este nieco vecer dolozim, bo moj drahy mi vzal kabel co sa pripaja fotak k PC 😠

sisstin
autor
11. dub 2011

@jolinka týýýý jooo 😲 😲 😲 😲 tak to je docela jako mazec 😀 😀 😀 😀 super šikovná 😵 😵

jolinka
11. dub 2011

@sisstin jo, a uz kresli aj potret z profilu, co vraj zacinaju 7 rocne deti

jolinka
11. dub 2011

doobjednala som 2. a 3. diel soba Boba a celkom to u nas frci, jedine ze to nemozem robit s kazdou zvlast, tak citam a riesime ulohy raz s jednou raz s druhou, Kati ked sa sustredi uz dokaze obcas len pohladom spocitat veci do 5

sisstin
autor
11. dub 2011

@jolinka no tak v tom kreslení je fakt Kati úžasná 😵 grafomotorická cvičení děláte? To jí jde stejně dobře? 😕 Jinak teda Kati jede jak kulovej blesk 😀 😀 😀 😀 u nás teda podstatné zlepšení v puzzle, už skládá fakt dost slušně 🙂 podle Diagnostiky v tohle věku stačí, když dítě složí ze 4 částí, tak to jsme těžce za vodou 😀

jolinka
11. dub 2011

@sisstin grafomotoricke cvicenia? neviem co mas na mysli, kreslenie nejakych ciar oblucikov... ? ako sem tam zo Sikovnicka nieco urobi, su tam doplnanie chybajucich ciar v obrazku, obkreslovanie prerusovanych ciar a tiez rada pise pismenka {tlacene} vzdy ked pise daco Johi aj ona vezme papier a pise pismenka, vie cca 9 az 10, obcas daco zabudne, daco prida, ja to vyslovene do nej netlacim, ona by sa i tak nedala prinutit... 😠 myslim ze jemnu motoriku ma velmi dobru, Mamka prosim si papier... to pocuvam cely vecer. Vcera po dielikoch trup, nohy, kridla zobak, nakreslila, vystrihla a nalepila vtacika {ja jej iba vytlacim lepidlo na papier] a potom ho vozila v aute do nemocnice.... 🙂

jolinka
11. dub 2011

pamatam si na casy ked vo velkom skladala puzzle, dosla asi do 20 ks, a potom nic... nula bodov minimalne pol roka.

sisstin
autor
11. dub 2011

@jolinka jj, takový to projíždění dráh, spojování rovnou čarou ( obloučky atd.) dva předměty atd. 😉 Tygrovi to právě moc nejde, je schopný dělat klikatou cestu, projíždět ohraničenou dráhu..prostě ty ovolnovací cviky...ale třeba dva předměty rovnou čárou nespojí ani omylem 😝

jolinka
11. dub 2011

aha, to cvicimime v ramci soba boba, tam treba spajat ciarou nejake veci,

jolinka
11. dub 2011

zase si ale nemysli, ona K. vyriesi hlavne tie jednoduchcsie veci, co treba najst veci pod obrazkom na hlavnom obrazku, potom su tam predtmety v rade alebo na karticke do 3 alebo do 5 tak dokresli prislusny pocet bodiek, spoji ciarou karticky s rovnakym poctom obrazkov {do 3|, vie urcit najmensie, najvacsie, kto je prvy, posledny, hore dole... proste precvicujeme kym ju to bavi, preskakujeme stranky, ona chce len co ju zaujme, niekedy nechce riesit zadanu ulohu len vymenuje co je na obrazkoch pripadne spocita alebo urci farbu... beriem to ze v poho, aspon si cvici pojmy

jolinka
11. dub 2011

Kati ma aj velmi dobre to 3rozmerne priestorove vnimanie, trebar nakreslili s Johi podobny obrazok, Johanka nakreslila dievcatko na koni, tvar z profilu ale trup a nohy z predu, obe nohy "viseli" z boku kona, kresba je inak presnejsia, puntickarsky vymalovane nic nezachadza za ciaru.

Kati nakreslila dievcatko sediace na labuti, len tak ledabolo ako by sa jej nechcelo, krive ciary, krk labute jedna ciara, ale cela postava dosledne zboku, tvar s jednym okom, zuzeny trup, jedna noha visi z labute, jedna ruka drzi opraty

wsmoulinkaa
11. dub 2011

ahojky tak zdravím...

byli jsme s nelinkou na posledním očkování min týden a tak se jukla na nelu co umí a neumí...načež zjistila, že to není teda ono, tak jdeme zítra na neurologii a za týden na psychologii....ale nevím co ji píchla, že nela začala teda docela opakovat slova a začali ji zajímat i panenky....máme dřevěné pucle se zvířátky a hračkami a najednou jdu do pokoje a ona je skládá a daří se jí to...tak jsem teda koukala jak blááázen, ani nevím od kdy děti chápou pucle 🙂

wsmoulinkaa
11. dub 2011

mudr se tedy nelíbili že ještě moc nemluví-nespojuje slova a moc nereaguje a že je až moc samostatná, tak proto tam jdeme

sisstin
autor
11. dub 2011

@wsmoulinkaa a nechceš počkat na tu Krejčířovou? Páč žádanku vám může dát Dr. do roka jenom jednu 😉 bacha na to 😒

ygreen
11. dub 2011

ahoj holky

siss, včera tu byla na návštěvvě moje ségra s 11 letou dcerou a Josefína chodí od mala na logo, blbě mluví, ale netušila jsem, že má taky dysfázku, ale rozumí dobře, tak asi expresi.

wsmoulinkaa
11. dub 2011

@sisstin máme taky problém s nočníkem ale víc je to moje vina a lenost, že ji nedávám moc často...řeknu kde má eee přinese nočník a sedne na něj-ustrojená....ale myslím si že nechápe co se do něj dělá...měla bych být asi už víc důsledná v tom...spoléhám na léto...a na záchod jsem ji dávala na prkénko to malé a to se mě držela jako klíště 😀 takže to jako nehro

wsmoulinkaa
11. dub 2011

@sisstin no navrhla jsem to doktorce, ale moc se na to netvářila, jako kdyby si myslela, že u nás jsou psycho horší....tak jdu tam...prý tam budeme tak hodinu, bude pozorovat malou jak si hraje, co dělá...a přitom si povídat semnou...tak to zatím nechám tak a pak vám písnu jak jsme dopadly...:-/

sisstin
autor
11. dub 2011

@wsmoulinkaa no nočník bych fakt neřešila v tomhle věku 😉 jako fakt na ty oblastní psychology pozor, drtivá většina z nich jednak nemá základy vývojové psychologie a jednak vůbec neví, co s dítětem, který vůbec nebo málo mluví...a pak bud řeknou, že je dítě malý a všechno dožene, nebo naopak dávaj úplně zcestný diagnozy 😉 bych řekla pediatrovi, že už psychologa zařízeného máš, jen je tam dlouhá čekací lhůta 😉

wsmoulinkaa
11. dub 2011

@sisstin jo a pak jsme ji řekla ještě o té Křížové jak si psala, že tu ne!!! A mudr mi řekla, že ta je ale asi na autistický děti...to jsme zavrhly(zatím)

ygreen
11. dub 2011

@wsmoulinkaa Krejčířová je jediná kdo ti přesně řekne, zada je dítě jiné povvahou, dysfázkou, autismem a nebo něčím úplně jiným!

sisstin
autor
11. dub 2011

@wsmoulinkaa Křížová nevím, jestli má specializaci...ale Krejčířová se nespecializuje na nic, má v péči děti s dysfázkou, autisty, mentální retardací, problémovým chováním, metabolickými a genetickými poruchami 😉 já bych prostě už ze své ( a nejen ze své) k žádnýmu psychologovi z Horní Dolní nešla, je to naprosto k ničemu 😉

pediatr ti do toho nemá, co kecat, je to tvoje dítě a ty máš právo si vybrat odborníka, kterýho chceš...nikdo lepší než Krejčířová (popř. Thorová v Aple), v týhle republice není 😉

wsmoulinkaa
11. dub 2011

@sisstin no právě, taky bych ráda aby se něco nezanedbalo...skusím to...

chodily jsme na neurologii po narození, měla hlavičku pořád na stranu(ted nevím odborný název)-predileksije?
no ale taky na vnímání hraček atd...dlouho jsem tam nechodila, tak měsíc, dva! A je mi divné že už tenkrát mi řekli že je vše ok...přece nebylo...jaktože to neviděli, že ta reakce není taková...mohli jsme tam chodit dýl, hlídat ji a třeba by se to urovnalo...jenže mě asi prostě odbyli ☹

wsmoulinkaa
11. dub 2011

takže když ted půjdu na tu psychologii...tak už pak nemůžu ke Krejčířové??? musím mít teda od mudr doporučení k ní?

sisstin
autor
11. dub 2011

@wsmoulinkaa jo, právě, že pediatr ti může dát doporučení k jednomu odborníkovi pouze jednou ročně...záleží teda na doktorovi, ale třeba my s tím pak měli obrovský problémy. V listopadu jsme byli u místní psycholožky, která stála totálně za hovno, nevyšetřila ho vůbec...a pak v lednu jsme měli termín u Kr, a byly s tím problémy neskutečný 😉

ygreen
11. dub 2011

wos: na doporučení můžeš jít ke komu chceš

wsmoulinkaa
11. dub 2011

@sisstin aha tak díky 🙂

sisstin
autor
11. dub 2011

@wsmoulinkaa no bohužel, i spousta neurologů je k ničemu, co se týče nějakých komunikačních poruch..tady je ta diagnostika v tomhle furt v plenkách, nemluvící a hůř reagující děti se prostě bagatelizují, a řeší se něco nejdřív ve 3 letech, což už je v některých případech i dost pozdě 😖

@ygreen jsem si to přečetla až ted, takže máte dysfázku v rodině...to je dost rizikovej faktor, plus mužské pohlaví 😉

andreabe
11. dub 2011

@jolinka no kresby su uuuzasne!! 🙂 🙂 😉 to iba cumim 😕 😵 😵 😵