Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
15. dub 2011

@anarae aha, no tak u vás je to zase trošku jiné... 😉 ale je teda šikulka 🙂 Tygr pije z normoš hrnku nebo z čehokoliv...ale prostě jídlo je u nás katastrofa, nejí nic...a tak to bylo vždycky 😝 on jako motoricky by se uměl najíst lžící a vidličkou normálně, ale to by musel chtít něco jíst.... 😝

anarae
15. dub 2011

@sisstin jj tygr je šikula, 😉 malík bohužel nezvládá,nezajímají ho děti ,pokud s nima nevyrustá,někdy ho zaujme třeba holčička protože je vietnamka(je jiná) a asi i huř mluví takže si rozumí,ale normální děti ne ty ho fakt neberou......a jak má tu uzkost tak bohuže lnezvládne zatím víc jak hodinu týdně......zatím...mohlo by se to práve tou specialkou s autíkama zlešit 😵 aspon doufám,ty autíci tam chodí už delší dobu ,takže pohoda......no sand to vyjde ,ale bez toho asistenta logopedickýho to tam nemá pro něj smysl ani na tu hodinu 😖 plenky nevadí,jídlo taky ne..navíc ted v samoobsluze bodujem,už se nepočurá ráno do plenky ,ale přijde a škube jí dolu 😀 a pak jde na nočník a nebo se netrefí ,ale hlavní je ,že plenku dává dolu 😉

anarae
15. dub 2011

@sisstin kolik tygr váží? a měří?malej má 98cm a váží kolem 16kg ,takže s váhou jsme v poho ,sice jsme menšího vzrurstu ,ale zatím v normě.....jak je drobnější tak malíkovi tipují dva až tři roky a ono prd ..budou mu za tři mesíce 4roky chi.

jolinka
15. dub 2011

@sisstin hej.. ale oni s tou Ninou ani neskusili 😖

jolinka
15. dub 2011

@sisstin

jj, radsej retardovane ale pasivne nez sikovne aktivne,,, hlavne inak aktivne nez su zvyknuti... to je praca na dlho, v krajinach kde je zaskolovanie inych deti beznou praxou uz s tym problem vacsinou nemaju

jolinka
15. dub 2011

@anarae este stale na nas nemate... Kati 4,5 roka 97 cm 15 kil 😉

jolinka
15. dub 2011

@anarae inak nasa K. je v beznej skolke bez asistenta, samozrejme je to iny pripad, ona je uplne samostatna, nema vaznejsie poruchy spravania, na zaciatku trochu bol problem kym sa prisposobila a kym ucitelky sa naucili s nou jednat... ale teraz uz je velmi dobre,,, ale nikdy nam nenaznacovali ze by mala ist prec

Deti ju vzali dobre nik sa jej neposmieva pre rec... mozno i preto ze ide o zmiesanu triedu, Kati posobi mladsie a tie starsie deti su zvyknute na male deti a pomahaju si... navyse mame vyhodu ze tam mam tajneho agenta 😉 starsiu dceru predskolacku, tak som vzdy vedela co tam Kati robi, ci sa hra s detmi, ci komunikuje, ako sa ku nej spravaju ucitelky a tak... 😅

sisstin
autor
15. dub 2011

@anarae tak jako Tygr je na tom s dětma taky blbě 😉 jeho teda zajímají, ale ta jeho úžasná mega citlivá povaha, to je děs...takže fakt stačí, aby nějaký dítě víc křičelo nebo běhalo, a konečná 😒 on fakt vyhledává klidné a tiché holčičky, to je fakt schopný si hrát pěkně - ta interakce tam určitě je 😉 jinak, nevím, jak v tomhle věku ostatní děti řeší, že to druhé dítě nemluví 😕 třeba ta holčička od kamarádky včera řekla, že Péta neumí mluvit, ale že se na to naučí a tím to zhaslo a nijak dál to neřešila 😕 normálně si s ním hrát chtěla....tak nevím. Ono právě hodně záleží na povaze dítěte, jsou děti, co nemluví...ale jinak jsou to vcelku "kápové" a kolektiv je bere dobře 😉 a pak jsou děti, co mluví normálně, ale mají právě tu klidnou a citlivou povahu, neumí se třeba zapojit..a je to podle mě pak prašt jak uhod. Já jsem byla v tom školkovém věku nadprůměrně šikovné a mluvící dítě, a stejně jsem to tam nenáviděla, kamarády jsem žádný neměla a celou dobu jsem visela učitelkám na zadku 😝

tak snad vám fakt ta školka vyjde, ono s těma asistentama to je krize 😒 a aby si ho člověk platil sám, to je fakt nemožný... jinak Tygr má asi 95cm a 12,8 kg...běžně mu tipujou tak dva roky, takže ta řeč je k tomu ještě taková relativně adekvátní 😝

@jolinka no už jsou tady i školky, kde to problém fakt není, kde to učitelky zvládají atd., ale bohužel stále je převaha školek, kde se odlišné děti (byt minimálně) netrpí 🙄

anarae
15. dub 2011

mě rovnou řekli ,že malýho nevemou i kdyby měl jen ADHD,že mají v normální školce třídu s 28 dětmi a že by neměli se jak mu věnovat,že to prostě nejde..........natož když má plíny a asi i jiné postižení k tomu....a to mě řekli před rokem,kdy jsme diagnozy ještě vubec nemeli(krom ADHD) 😖 přitom terezka nastoupila ve třech do tý samý školky a byla neslyšící.Za tři roky se to všechno tak změnilo až je mi z toho ouvej........a přitom vedení a učitelky jsou pořád ty samé....ale najednou je jakékoli dítko co je "jiné" děsná závada,přitom terka díky nim se integrovala mezi normální děti a chodí do vyberové školy.Tři roky zpátky tam měli hluchou holku a šlo to,po třech letech už neberou ani "jen" ADHD......ten náš svět spěje do velkýho pozadí ☹

anarae
15. dub 2011

tak a je to v pytlíku malej usnul šáhnu na něj a vaří jak kamna.................. 😢

ygreen
15. dub 2011

@anarae Tobiáš začal v pondělí, ve středu mu píchali ucho a dnes mu vyšli výtěry z krku že má spálovýho bacila, takže má zase Ospen (penicilin).

siss: zkoušela jsem s Tobim poprvé tohle a dal z fleku cca půlku a zbytek ne, až když jsem mu ukázala jak na to, ale mě přijde, né že by mu to nemyslelo, ale neviděl důvod proč dát žluté kolečko do žlutého a né zeleného výřezu, když tam pasuje, ale na podruhé už to dal. Hlavně je podle mě zbrklej a nesoustředí se - nezamyslí se nad tím napoprvé. Ale myslím, že když to budeme zkoušet dvakrát denně tak v neděli to dá s jistotou. Akorát nevím, jestli díky barvám, tvarům, nebo protože si to bude pamatovat. Každopádně budu barvy okecávat aby mozeček nacucával 😀

ad mluvení - zjišťuji, že když se mnou diskutuje proč něco jo a já NE a nebo třeba breptá u hry, nebo že něco chce, nebo u Boříka, tak by si umlel pusinu. Ale jak je to o běžné domácnosti - chce jogurt, otevře lednici a jde za mnou a já se ho snažim donutit říct co chce, tak mlčí jak zařezanej a jen říká hmmmm (jako že chce papat něco dobrého) - nechápe proč by měl říkat něco, když ví, že já vím co chce a vždycky to šlo bez mluvení a najednou chci aby mluvil.

smardik
15. dub 2011

ahoj tak jsme doma z neurologie a jedním slovem děs, Tom ráno vstával brzo tak byl protivný, sotva jsme vešli do ordinace začel řvát a přestal jak jsme vyšli-byli jsme tam cca 45 minut,fakt si vše sepsala, jinak jen vyzkoušela reflexi a ještě půjdem na EEG ale to až ho ostříháme 🙂, ale byla z něj vedle a jak ho viděla a bavili jsme se že jdem k psychologovi tak říká že to vidí spíš na psychiatra ale to fakt ne, prostě jen byl nevyspaný, nemá rád doktory. no a jinak vlastně nic nového, ještě nabídla že by šla magnetická rezonance ale tu jsem odmítla

paolin
15. dub 2011

holky, absolvovala jste některá kineziologii?

hanatka
15. dub 2011

@smardik my když jdeme k doktorce jen s obyč kašlem, tak ho musíme 2 lidi držet, aby se mu vůbec aspoň na chvilku mohla mudra kouknout do pusy.. a řve přitom jak tur.
Přitom mu to doma vysvětlím, krásně ukazuje, jak paní doktorce ukáže pusinu, ale tam ani za boha. Ještě, že aspoň poslechnout se nechá bez problémů.. Ale doktory taky vůbec nemusí.

sisstin
autor
15. dub 2011

@smardik si myslím, že ve vašem případě má cenu spánkové EEG 😉 protože to nevypadá, že by to klasické dal..u toho dítě nesmí řvát ani se hýbat nijak hodně, a to asi nepůjde 😉 tu magnetickou rezonanci bych asi taky zatím odmítla, narkoza je vždycky riziko, kor u našich dětí 😉

jinak Tygr u Dr. taky docela řve, teda pokud na něj šahají....nejsou to nějaké mega scény, že by se pral nebo tak, ale řve třeba i u poslouchání...jinak EEG dal v pohodě, ale tam na něj nikdo moc nešahal...ty elektrody se dávají na čepici a on v klidu vydrží v pohodě, takže s tímhle problém nebyl...ale u dětí, které se fakt brání to nemá v bdělém stavu vůbec cenu 😉

@paolin mě to docela zajímá, ale mám z toho spíš jakoby strach 😒

sisstin
autor
15. dub 2011

@ygreen jo, jinak Tobís je šikula...tohle jsme doma taky měli, a Tygr to taky taky ze začátku rval jenom podle tvaru a barva ho moc nezajímala, ono je to těžké dohromady zkloubit... 😉 pak se to naučil už správně, ale myslím, že Tobís na poprvý dobrý 😉 jinak - to, že děti nemluví, páč vědí, že jim rozumíš je blbost 😉 podle Krejčířové je komunikace základní lidská potřeba, jako jídlo a pití (pokud není dítě autistické), takže dítě, které může, tak vždycky mluví...je to jednodušší než znakovat, používat gesta atd. 😉

smardik
15. dub 2011

@sisstin já ho ostříhám a vyzkoušíme normální EEG a jak to nepůjde pokusím se domluvit na to spánkové a uvidíme, magnetickou rezonanci jsem zatím odmítla a pokud bych na ni šla tak až asi po Krejčířové pokud by se ona k tomu přikláněla, jinak ne já narkozu nechci pokud to není nutné. Tom právě mega scény dělá i jak jsme u dr. a jen ho poslouchá na srdíčku, nemá rád novinky takže asi fakt to spánkové bude třeba, to se uspává nebo jak to je?

no fakt jsme tam vypadali jak blbci, Tom že je totálně nezvladatelné dítě tak pro psychiatr a já matka co mu vše dovolí, ale ve skutečnosti takový fakt není

před chvíli jsem psala Krejčířové tak uvidím co mi napíše

paolin
15. dub 2011

@sisstin strach z čeho? že se jetě něco více naruší?

sisstin
autor
15. dub 2011

@smardik hele, nic si z toho nedělej..ty neurologové jsou taky některý chytrý jak rádio 🙄 🙄 🙄 to spánkové EEG se neuspává - jako medikamentozně, prostě s ním jdeš do nemocnice přes noc...nasadí se mu ta čepice, a až usne..tak se začne snímat....je to lepší než to klasické, protože tam je právě důležitá ta usínací a probouzecí fáze 😉

určitě počkej, jak píšeš, co vám řekne Krejčířová...nám třeba žádné další vyšetření nedoporučila ( magnetickou rezonanci, genetiku atd.,) že u nás nevidí důvod 😉

sisstin
autor
15. dub 2011

@paolin to ani ne, ale spíš, jak to tam bude probíhat a tak...vím, že se to u dětí dělá přes matku...prostě těhlech věcí se nějak bojím...a zas jako úplně nedůvěřuju tomu, že by to mohlo nějak pomoct... 😕

smardik
15. dub 2011

@sisstin nedělám fakt ne, vím jaký Tom je a tam řval že byl nevyspaný,nechtěl tam být a chtěl ke mě a ona ho chtěla pozorovat jak se chová tak jsem ho nechala ale rvalo mi to srdce, pak jsem ho hned ponosila, popusinkovala a dobrý, znám své dítě at si ona myslí co chce. Já určitě na tu rezonanci nepůjdu zatím, nebudu ho bezdůvodně nechat uspávat, až pokud by to fakt bylo nutné takže zatím počkáme a uvidíme. no ale už tak nějak počítám že až do Krejčířové žádná diagnoza nebude

anarae
15. dub 2011

@hanatka náš doktorku ignoruje..........pro něj tam není a hotovo,v tomhle máme možná kliku...protože kdxž chce doktorka kouknout do krku,tak řeknu Ondro otevři pusinku,doktorka tam jukne a je po všem.injekce to samí lehne si a nechá se v klidu píchnout,odběry to je horší jak vemu pozici znehybnění tak je zle,ale přežije to a jak ho pustím,je po pláči.Nkědy brečí,že ho bolí bříško,ale to že "bolí bříško",brečí i když si zlomí palec.........pokud teče krev přijde bez breku řekne "ece" a tím to končí.jedinou mudr kterou bral byla krejčířová protože po něm nic nechtěla,otlová ta na něj jde přes holku maj společný terapie,aby se s mladým dalo líp pracovat a pak mladá doktorka co stážuje u naší.Na chyře (ambulanci) kde jsme dost často doktory vubec nebere.....doktor řekne podej mi ruku ..nic ..já řeknu natáhni ruku ...natáhne a doktor prošmatá.....a takhle fungujem skoro všude ,krom psychologu a psychiatru...jako by malík na ně mel čuch a krásne schválně spolupracoval chi 😀
jo ted se nám teplota podařila srazit na 38 a kouká na "potkali se u Kolína"

anarae
15. dub 2011

ete fotka maroda jestli mužu:

sisstin
autor
15. dub 2011

@smardik u nás to jako bylo dobrý, páč na něj nešahala..prostě si tam normálně hrál, zkoumal ordinaci, lezl jí do šuplíku, smál se na ní a tak 😝 a trošku řval, až když mu zkoušela reflexy...on je jako v pohodě u Dr., pokud na něj někdo nešahá...jinak jako nebrání se už od začátku, bejvá i docela vstřícný...

ale spousta takhle malých dětí jako je Tomík u Dr. řve jako prase, nechápu, z čeho usoudila, že by hned měl mít psychiatrické onemocnění 😝

smardik
15. dub 2011

@sissti Tom právě řval sotva jsme došli, nedívala se na něj ani málem, nešahala ale prostě řval, no právě kvůli tomu jak řval usoudila že je případ pro psychiatra 😀 😀

ygreen
15. dub 2011

no my jdeme na neurologii v pondělí tak jsem zvědavá jak to dá, právě proto že je to o 12 a o bývá unavený 😅 no uvidíme, jinak jemu doktoři nějak nevadí, třeba dnes poplakával u těch uší, ale proto, že před dvěma dny mu je píchala, tak se logicky bál.

siss - ale pro děti s receptivní/smíšenou ta komunikace není tak přirozená, ne?

paolin
15. dub 2011

@sisstin já tam dnes byla. tak jsem zvědavá.. jen mě zajímalo, jestli to už někdo zkoušel s dětmi co se dysfázii týče.
jinak to probíhalo v pohodě. spíš něco jako terapie.

jolinka
15. dub 2011

@ygreen niekedy naschval davaju taku hodinu, my sme boli s Misom v novembri na EEG tiez na 12stu, a bol taky ospaly ze nechal so sebou robit, nechal si ciapku, sedel na mne a krasne urobili zaznam... v iny cas je zivy, tak si to neviem predstavit

anarae
15. dub 2011

@smardik klíííd my měliněco podbného stím,že na eeg byl malej v klidu a i usnul stačilo 15minut a měl nález jak hrom,honili jsme Krč a MR a nakonec z Krče sme šli s tím,že to není epi a MR se nedělala ,protože malej měl rýmu.A ted už po nálezech na eeg nikdo ani neštěkne,krč napsala neepi a tím to končí,že tam záchvaty má potvrdili,ale nkdo s tímuž nic nedělá ,když to není epina......a porád čekáme na MR.Jinak my chodímek psychiatrovi i psychologovi.práve třeba krejčířová nám řekla ,že jsme u psychiatra dobře🙂,že k ní spadámejen dysfunkcí,zbytek je holt neuro a psychiatr.
Jinak spánkové nám vkrči dělali tak,že náš vzbudili v pět ráno a nenechali malýho spát mysleli že odpoledne usne a on ještě ve 14:00 nevypadal na spaní,tak jsme šli na 2hodinky do vany a pak jak začal zabírat šupky do místnosti.A klasika eeg(dlouhé) tam dělají u tebe na klíně s pohádkou(pouští ktrečka) 😉 takže se to krásně přežít dá.

jolinka
15. dub 2011

inak ti doktori maju niekedy take nerealne poziadavky na male deti 😒
ked som bola s malym na 13 mesiacov v nemocnici, chceli odo mna aby som mu "dohovorila" nech neplace a spolupracuje pri nasadzovani kanyly... a jak tam jednali s detmi co tam nemali matky nechcite vediet 🙄