Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
29. dub 2011

@evaje ja som davala Eskimo kids a to malo aromu jak zuvacka tak som nakecala ze ideme jest zuvacku, no sama si pytala ete |este| 😉

andreabe
29. dub 2011

@jolinka ahaa, tak to je naozaj podobne, ak nie rovnake 😉 no toby som bola ak stastna, keby sme sa dostali tam, kde ste vy 😵

@evaje tiez sme brali 3 omega, ale pomohol nam az nootropil.
ale aj fosfoser memory mal uspech, lenze ten je cisto prirodny a tym padom aj slabsi ako nootropil.

tiez lutujem, ze sme nedostali nootropil skor..

sisstin
autor
29. dub 2011

@ygreen jsem koukala na to video 😉 on na to jméno na konci fakt nereaguje...no těžko říct, mi přijde zvláštní, že se neotočí, ani když na něj manžel fakt že křičí 😕

hanatka
29. dub 2011

Ahojky holky
@evaje já dávám malýmu Haliborange sirup, je to takovej slaďoučkej sirupek s Omega 3 a malej se po něm může utlouct 😀
@ygreen mi teda taky přišlo, že Tobiášek nereagoval ani ze začátku.. My s tím občas taky máme problém, když se malýmu nechce, neotočí se, ale jakmile už bysme takhle křičeli, tam by určo reagoval..

ygreen
29. dub 2011

@sisstin no on nás slyší, ale podle mě ví, že ho budeme buzerovat, páč nemá dělat to co dělá, jinak na jméno reaguje vždy - pokud tedy nedělá něco co nesmí, nebo ví, že po něm chceme něco co on nechce.

hanatka
29. dub 2011

Holky mně se zdá, že naše Terezka říká cíleně mama a ham.. Mama teda jen když brečí a chce mě přivolat 🙂 A občas když mě vidí se skleničkou, tak začne kopat nožičkama a říká ham 🙂
Myslíte, že je to možný? Třeba je to jen náhoda, ale každopádně je to hezký, kdyby jí to chtělo vydržet 🙂

ygreen
29. dub 2011

když třeba po něm chci aby něco uklidil, nebo přinesl a on nechc, tak se třeba 3x neotočí na jméno, ale už něco vztekle breptá a pak se otočí a třeba zaječí, nebo se zasměje a prchá.

Ale třeba venku, na procházce, na jméno reauje vždy, i v obchodě a tak.

sisstin
autor
29. dub 2011

@ygreen no je to možný 😉 já s ním samozřejmě nejsem, tak to neodhadnu...ale přijde mi to fakt zvláštní, že se třeba ani nepodívá...nic prostě...většina dětí by se podívala, třeba udělala nějakej šklebík a házely by to dál...ale prostě u něj reakce fakt nula.... jestli to fakt dělá schválně, tak to má teda hodně flegmatickou povahu 😉

evaje
29. dub 2011

@hanatka No jo, když já mám kluky v tomto děsný exoty, oni pijou jen vodu a když jsou třeba marodi, tak mámděsný problém do nich něco narvat. Matymu jsem dávala do 4 let čípky proti horečce a Miky k tomu taky směřuje. takže uvidím. Na ten sirup kouknu. Maty pak začal jíst ty Hvězdíky a teď už spolkne v podstatě cokoliv, když je to malé a nebo potahované.

jolinka
29. dub 2011

@hanatka to bude mala skoro rozprava, Misko tiez na 6 mes. povedal mama, normalne som sa obzerala ci to nepovedalo ine decko... 😎
mojej sestry prva dcera povedala prve slova ako 4 mesacna a prvu veticku 6 mesacna, ked nezazijem neuverim... 😅

ygreen
29. dub 2011

@sisstin jj slyší a vnímá, páč on fakt třeba ode mě jde, otočenej zády, já ho volám, chci aby se zastavil, otočil a něco třeba mi dal a on zády ke mě něco mumlá, rozčiluje se, a pak se už otočí vztekle a třeba rovnou brečí, nebo si vzdorovitě sedne a brblá NE, nééé a tak.
On manžel je obr flegmatik a já vcelku taky. Manžel se mi ani nedívá do očí když spolu mluvíme a je vyloženě buchta.

evaje
29. dub 2011

@sisstin Víš, co, ono to takto z jednoho videa asi neposoudíš. U nás to bylo sem tam podobné. Maty si umanul, že nezareaguje a tak dělal, že naslyší. S věkem se to prohlubuje a mění ve vyčůranost 😀 Ale taď vážně, přesně takhle si dokázal jít i Maty. Miky to taky dělá, jenže u něj vidíš ten úšklebek,jako"tě peču" nebo tak něco.

ygreen
29. dub 2011

siss, však dospělí taky dělají že neslyší, když nechtějí odpovědět, nebo něco udělat, ne 😉 já prostě doufám, že je to jen povaha 😉

sisstin
autor
29. dub 2011

@ygreen no rozhodně ta reakce na mluvené slovo není taková, jaká by měla být...jak se ho manžel ptá, co to má...tak už dvouleté dítě by se na něj podívalo a natáhlo ruku s tou hlínou 😉

ygreen
29. dub 2011

evaje - přesně na tom videu to je vidět - nejdřív ho baví práce, pak začne házet hlínu, jirka mu říká ať jí háže do kolečka a on mu něco odpoví ve stylu "trhni si" a pak už nereaguje a dělá si co chce

sisstin
autor
29. dub 2011

@evaje no Tygr to taky dělá občas, ale jak píšeš, u něj právě vidíš ten škleb...že to dělá schválně...Tygr mě takhle ignoroval v tý době, když fakt nerozuměl...teda na jméno reagoval vždy a od "standartního" věku, od těch asi 8-9měsíců...s tím jsme jako jedním z mála problém nikdy neměli 😝

ygreen
29. dub 2011

@sisstin tak já vím, že nerozumí hodně
ale zase mě přijde normální, že mu hlínu nedá a raději ji hodí, páč jinak bym mu ji manža vzal 😀 on má celkově tendenci zahodit věc na kterou se ptáme, jako kdyby se bál, že mu ji vezmeme, nebo ho za ni sprdneme

evaje
29. dub 2011

@ygreen Jo Maty se taky nedívá do očí a ani nikdy moc nedíval .Když třeba s někým mluví a odcházíme nebo zdraví a tak, tak mě to děsně štve a upozorňuju ho, ale má reakci, jako by mu ten pohled z očí do očí měl ublížit. Prostě jako by se toho vyloženě bál.

sisstin
autor
29. dub 2011

já to samozřejmě fakt neposoudím...ale ony takhle ty děti, co mají bud špatné porozumění, nebo i někteří autící působí....že oni moc dobře jako rozumí, jen nechtějí, jen jsou naštvaní, jen jsou flegmatičtí atd. 😉 ale ono to tak většinou nefunguje...dítě je prostě takové, že se chce zavděčit, chce udělat druhým radost atd. Samozřejmě ne vždycky, mají nárok taky občas neposlouchat....ale nesmí to být pravidlem 😉

mně taky všichni tvrdil, že Tygr moc dobře ví, co se po něm chce a jenom to dělá schválně..a ted fakt vím, že vůbec, ale vůbec třeba okolo 18m neměl šajnu, co jsme po něm chtěli 😉

ygreen
29. dub 2011

@sisstin hele on na jméno reaguje dobře, tak z 90% napoprvé, ale jen když chce, nevzteká se, nehádáme se, nechci po něm něco co on nechce a tak. Ale jasně, není to reakce -co? někdo mě volá? co se děje?

sisstin
autor
29. dub 2011

ale je pravda, že Tygr takhle nereaguje verbálně na dotazy od cizích lidí 😉 fakt jedině u té Krejčířové reaguje adekvátně...ale jinak slabota...třeba dneska se ho ředitelka ptala, jestli se těší....tak on otočil hlavu ke mně a neřekl ani popel...a dost často takhle dospělým neodpovídá, těm, které nezná 😉 ale to teda přisuzuju tomu, že je dost velkej stydlín...pak od lidí, které zná, na ty otázky ( samo v rámci možností) odpovídá normálně 😕

ygreen
29. dub 2011

@sisstin tak já vím, že je to tím, že nerozumí a podle mě ani nechápe co je tak úžasného na tom se otáčet když nechce a nerozumí mi třeba celé větě proč jako chci aby se otočil. Páč si myslím, že by se otočil vždy, kdyby rozuměl celé větě.

evaje
29. dub 2011

Jasně, ale to posoudíš ty jako máma, jestli ti tohle dělá stále a jestli to, že někdy porozumí je spíš náhoda. Třeba moje mamka je pedagog a ona z Matyho reakcí, že ju jakože neposlouchá a nedívá se na ni, když s ním mluví úplně šílela. Prtože se s ním ani nedomluvila a vidí ho jen 1x za měsíc, tak to bylo tím tuplem. Ale já třeba věděla, že mě poslechne a ví co se děje. Jí připadal, jak autík,ale mě absolutně ne

hanatka
29. dub 2011

@evaje tak tohle mi Radeček taky dělá, prostě říká ahoj a dívá se úplně jinam.. Mu furt říkám, musíš se na tetu dívat, když jí říkáš ahoj..

ygreen
29. dub 2011

@sisstin takhle Tobí reaguje u většiny lidí, ale je vidět, že když ho někdo zaujme, tak rozkvete a má snahu o komunikaci. Jinak "normálně" komunikuje se mnou a manžou. Ale je to tím, že my víme jak na něj.

evaje
29. dub 2011

A máte vidět, jak se vzteká, když chce, aby někdo polouchal jeho. Tahá ho za co může a křičí Já něco říkám! 😀

hanatka
29. dub 2011

@sisstin jj, když se malýmu někdo nelíbí, dělá, že tam není a úplně ho ignoruje (v tom lepším případě), v horším případě uteče a řve paní ne.. Z toho na něho ale začne v obchodě mrkat cizí ženská a Radeček celej šťastnej se na ní směje a mrká taky..

jolinka
29. dub 2011

@sisstin napr. Kati aj nerozumela to som videla citila... ale napr. nepatrila k detom co sa chcu zavdacit... viem to i podla toho ze taka je i teraz ked uz vela rozumie...
Dlho ma doslova drazdilo, ze vsetko je len na jej ochote, ze krasavica neurobi nic len pre to ze to chce druhy,.. no zvykla som si... teraz je uz trochu povolnejsia, viac sa prisposobuje a opakuje hlavne po detoch.

ygreen
29. dub 2011

já si prostě myslím, že kdyby bylo možné Tobimu vysvětlit, proč má co udělat a a že ho třeba odmění, on to pochopil, tak jsme někde těžce jinde.

a hlavně on reagoval na jméno vždy, od mala, nepřišlo mi na mysl nic divného, max to, že když nechce tak nereaguje

hanatka, evaje, stalo se vám, že třeba kluci čuměj na telku a někdo k vám přijde (instalatér) a děcko se na něj ani nekoukne - třeba až skončí pohádka, nebo jen koukne a hned se otočí, jakože nezájem. A až teprve co skončí to na co se kouká, nebo dodělá co dělá, jde toho "cizího" okouknout.?

jolinka
29. dub 2011

@evaje presne 😠 chranboh aby JU niekto ignoroval... doslova krici, Ja hovorim, Otoc hlavu.