Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
29. dub 2011

@jolinka
@ygreen
@evaje holky, je to možný, že některý děti takovou povahu mají 😉 on má Tygr v tomhle asi "dobrou"povahu, on by se pro nás rozkrájel, dělá všechno, co chceme ...samozřejmě taky neposlouchá, to zas ne, že by byl nějakej anděl 😅 😅 😅 ale fakt má zrovna tuhle zavděčovací povahu, takže já to asi taky třeba vidim zkresleně...

u nás to fakt tak bylo, že dokud nerozuměl...tak mě měl "na háku", jakmile začal rozumět, tak taky začal reagovat a dělat přesně to, co jsem po něm chtěla...i když náhodou ne, tak jsem prostě viděla, že rozumí a jen nechce...šklebí se na mě a provokuje...a je to fakt spíš výjimečně 😉

hanatka
29. dub 2011

@ygreen malej by se cizího chlapa u nás bál.. mám vypozorovaný, že se chlapů bojí o hodně víc, takže by určitě přestal koukat a volal by maminko a běžel za mnou.. Ledaže by měl ten instalatér kabelu s nářadím, tak to by překonal i strach a jal se mu nářadí kramařit 😀

ygreen
29. dub 2011

@jolinka když tobiho ignoruju, když po mě něco chce, tak by mi urval ruku, skáče kolem mě 😀

hanatka
29. dub 2011

@sisstin náš malej se taky nechce zavděčit, je mu jedno, co chceme my, důležitý je, co chce on.. Pokud chci, aby něco skutečně udělal, musím ho "vydírat"

ygreen
29. dub 2011

jak psala foniatrička i neuroložka - asi smíšená, takže s tím větším postižením porozumění počítám. Ale doufám i v nějaký skok dozrání cns, přeci jen nemá ani 3 roky

ygreen
29. dub 2011

te´d jsem Tobiho vyzkoušela a v klidu na jméno zareaguje normálně i když kouká na pohádku - otočí se a koukne mi do očí

každopádně ho teď učím gestem prosím, prosím (třít o sebe dlaně) a vždy se děsně vztekal, te´d už si ty ruce nechá vzít a aleudělám to za něj já, on dá jen ručky k sobě, ale vždy čumí na to co si přinese, co chce, při tom gestu mi nekouká do očí - nevím proč tohle gesto tak nesnáší, snad proto že tím, že to po něm chci mu upírám přístup k tomu co chce on po mě. podle mě buse mít tu receptivní fakt hodně zasaženou, i když, takhle by se choval i kdyby nerozuměl polovině toho co říkám

ygreen
29. dub 2011

no ale fakt posun v jídle, začal jíst vše co mu teplého přinesu - tedy zatím ho neprovokuju a má denně rýži s masovou š´távou (různou) nebo polévku, ale i tak mega posun. Skoro po roce nejezení teplého jídla.

A i chápe ty pojmy počkej, za chvíli, za něco - už se nevzteká a čeká.

smardik
29. dub 2011

vy jste toho dneska nekaceli 🙂, Tom měl dneska blbý den, jen na něj někdo venku promluvil a podíval se a už řval na celé kolo a běžel se schovat ke mě, tak už se dlouho nechoval, od 20 spí a snad se z toho vyspí. Měli jsme taky pokus o stříhání a bez úspěchu, nešlo to prostě, už před dveřma hysterčil věděl kam jdeme. jenže ostříhat potřebuje má už to v očích, budem to asi muse doma zvládlout.

a k tomu reagování na jméno Tom nereaguje často, někdy na něm vidím že to dělá schválně jen na mě tak po očku mrká nebo se potají směje ale někdy mám pocit že mě vůbec nevnímá že na něj volám

kacici
29. dub 2011

@sisstin nasla jsem si tvuj prispevek jak jste dopadli u Krejcirove a moc moc gratuluju 😵 😵 😵 😵 a ke skolce samozrejme take 😉
Jdu vas holky zkusit docist,je toho nejak hodne 😕 ,nestiham 😒
Jen jsem chtela napsat ze Terezka se taky hodne zlepsila 🙂 ,ale ma ty svoje skoky,jednou si rikame parada je to za nami a podruhe je zase uplne na dne,bez vysledku a sceny ☹
Ve skolce cekaly ucitelky na zpravicku,no asi cekaly jiny vysledek 😅 ,ale zpravicka jim staci,zkratka porozumeni reci neni idealni a od toho se rozviji jeji reakce na urcite situace 🙄

sisstin
autor
29. dub 2011

@kacici a co teda máte ve zprávě? Ale nemá dysfázku ne? 😕 Prostě jenom nějakej nerovnoměrnej vývoj? 😕 jinak mě docela fascinovalo (ono se to asi dělá běžně ve všech školkách), že jsem dostala vyrozumění, že ho berou teda na 3měsíce a pokud bude dítě způsobilé, tak se to obnoví normálně už na neurčito.

By mě zajímalo, co se skrývá pod pojmem nezpůsobilé dítě ke školkové docházce, jako předpokládám, že ze začátku to bude díky těm ostatním děckám peklo. Tygr je opět ve stádiu, kdy se k němu nějaké dítě blíž přiblíží a už okamžitě řve a sápe se po mně 😝

jolinka
29. dub 2011

@kacici a aky vysledok ste mali v sprave?

jolinka
29. dub 2011

@kacici a aky vysledok ste mali v sprave? kolko je teraz terezke? v com sa zlepsila? ona tusim mala aj auti crty, ci nie?

smardik
29. dub 2011

@sisstin to jsem nikdy neslyšela že je školka na 3měsíce a pak se uvidí, zajímavé řešení

smardik
29. dub 2011

jinak jsem zase včera slyšela že Tom je takový jaký je kvůli toho že mám ještě Honzíčka a málo se mu věnuju, ale od osoby od které to i zabolelo ☹ ale aspon manžel už stojí při mě a připouští že Tomáškovi něco může být

sisstin
autor
29. dub 2011

@smardik jj, je tam i napsáno, podle jaký vyhlášky školskýho zákona to je 😕

smardik
29. dub 2011

@sisstin 😲 😲

sisstin
autor
29. dub 2011

@smardik ach jo 😒 co na to říct, asi nic.... 😒 posílám virtuální pohlazení 🙂

romana
29. dub 2011

@sisstin
@smardik
holky, to je normální, mají na to právo i ze zákona a v rozhodnutí to píšou naprosto všechny školky. taky jsem se bála, ale oni se prostě jen jistí, zejména teda proti neplatičům a nějakým ooooooooooobr problémovým dětem.

jolinka
29. dub 2011

@smardik ty nepocula to ta osoba nahodou od mojej svokry? 😠 presna citacia to je ...

sisstin
autor
29. dub 2011

@smardik zkušební doma byla stanovena s ohledem na věk dítěte a jeho schopnost přizpůsobit se podmínkám v mateřské škole ( ve smyslu § 34 odst. 3 zákona 561/2004Sb, školského zákona v platném znění). Pokud by se dodatečně zjistilo, že dítě není pro docházku do mateřské školy způsobilé, bude toto rozhodnut ve správním řízení zrušeno.

smardik
29. dub 2011

@romana rozhodnutí o přijetí do školky tu mám ale ničeho takového jsem si nevšimla

@jolinka ale to je taková dokonalá maminka a dokonalé dítě víš, má 2,5 a už umí všechny barvy, počítat do 10 apod. jen styl jakým ji to učí mi prostě blízký není a nehodlám být taková na své děti, je mi ji líto.

Tom byl jiný už od narození, už v porodnici kvůli tomu jak nesnesl šahání na ruce

sisstin
autor
29. dub 2011

@romana jj, já si myslím, že je to asi všude takhle..jen by mě fakt zajímalo, co je to nepřizpusobivé dítě..aby mi Tygra za měsíc nevrátili 😅 😅 😅 já fakt nevím, co dělat s tou jeho fobií z dětí, je to spíš horší než lepší. Ona třeba Kr. ho chtěla vidět ve školce už dávno, i v klasické...jenže ona nevidí, jak se chová mezi dětma...jenom, jak se chová tam, kde jsou jenom dospělý lidi a s těma zas až tak problém nemá 😕

jolinka
29. dub 2011

@smardik ach jo ☹ ... presne taku mame na ihrisku, Ja jej pol hodiny rozpravam o Kati, o dysfazii a auti crtach... ona prikyvuju a zaver rozhovoru zabije vetou... No vieeees, ale Ja sa svojej malej venujem... 😖 krrrrr

romana
29. dub 2011

@smardik tak to máš vyjímečnou školku 🙂 na koníkovi byla i diskuze, je to opravdu běžné.

smardik
29. dub 2011

@jolinka taky se mu věnuju, není furt sám a nehraje si sám-hraje si se mnou, s manželem, často i s babi a dědou, někdy i sám to jo ale prostě člověk doma něco musí udělat. u nás je spíš ten problém že on si naprosto vystačí s mladším bráškou a mě často ani nepotřebuje ale už se to trošku zlepšuje a pouští mě k sobě - nejvíc asi u lega a pak u té mozaiky od 2let

romana
29. dub 2011

@sisstin kamarádka říkala, že u nich to ředitelka prý aplikovala snad jednou (vykládala jim o tom na třídní schůzce) - u chlapečka, kterej se jim denodenně pokakával v herničce do hraček.

sisstin
autor
29. dub 2011

@jolinka to se asi člověk nikdy nenaučí být proti tomuhle imunní 😒 ☹ do mě tohle teda hustil jenom ex, nikdo jinej si to zatím moc nedovolil (až třeba na pár chytrolínů z netu), nebo mi to aspon neřekl do očí....za zády možná nějaký kecy mají...to netušim 😝 já mám prostě svědomí čistý, víc asi udělat nemůžu zatím...holt každé dítě není bezproblémové a geniální....taky si to někdo musí vyžrat 😝 by mě zajímalo, jak by si tyhle "dokonalé" matky poradily s dítětem s problémem 😝

smardik
29. dub 2011

@romana věřím ti možná to tam jen zapoměli dopsat nebo mají samé hodné děti a nepotřebují to 🙂 🙂 ale myslím si že Tom od září do školky nakonec nenastoupí

smardik
29. dub 2011

@sisstin tyhle "dokonalé" matky mají naprosto normální zdravé dítě prostě tohle neřeší, ona - ta o které píšu si nemusela poradit s tím že Tom fkat první 3měsíce řval, řval a zase řval, v noci vzhůru i 10x, do roka si nenechal šáhnout na ruce, problémy s jídlem atd.

sisstin
autor
29. dub 2011

@romana Romano, to jsem se ještě chtěla zeptat...na jakým základě vám přidělili toho asistenta? Když vlastně O. žádnou diagnozu nemá... já si furt myslím, že ten asistent by nám dost pomohl..že by tam Tygr měl prostě dospělou osobu, o kterou by se mohl opřít...aspon ze začátku 😝 ale prej v týhle třídě nikdy žádnýho asistenta neměli.... že to není potřeba. Já jako nevím, co tom je za děti... ty starší mluvily naprosto normálně, nepoznala jsem vůbec nic... aby tam Tygr nebyl jedinej s dysfázkou 😕 prej jako děti s lehkou vadou řeči tam neberou, jsou tam fakt děti s těžšími problémy...tak nevím 😕