Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

evaje
5. kvě 2011

@sisstin tak to jsem ráda. Díky

ygreen
5. kvě 2011

ahoj holky, Tobiáš dnes celej den upištěnej, a stává se z něj můj ocásek. Tohle období jsme měli naposledy tak před rokem. MOžná že tím, že jsme teď spolu aktivně trávili mnohem víc času, tak si na mě zvyknul a vyžaduje mou společnost. Když jdu do patra, ječí, musí se mnou, no děsnej. Hladí mě a pusinkuje. V obchodě řve, když s ním manža odjede za regál 😝

Ale musim říct, že mi přijde takovej, jakoby víc chápající - pořád je to tedy špatný, ale třeba po mě zopákne grimasu, to moc nedělal. Že když se zazubím aby se také zazubil při čištění předních zoubků, tak se zazubí, chápe pojem otevři pusinku a drž a nechá si krásně vyčistit zoubky. Dnes si ve vaně dával pusinku - máme tam velké kolo, kterým se ovládá špunt a je celé chromové a jako zrcadlo, tak se tam pusinkoval.
Taky jsme mu dali Náklaďák a formuli Lego a docela hezky si s tím hraje, hlavně jemně, snaží se to i trošku skládat.
Taky si hodně teď staví komín z kostek, ze všech 20 malejch kostek co má, je v tom lepší jak já, mě se naklání a padá už tak u 17 kostky.

Zítra jedeme na víkend k tchánovcům, tak jsem zvědavá, jak to tam dáme 😉

Ráno jsem ho načapala jak mi v koupelně nakládá pračku špinavým prádlem 😀

sisstin
autor
6. kvě 2011

@ygreen no to mi něco připomíná, Tygr je zas ve stádiu, kdy si nejde pro něco ani vedle do pokoje 😝 nemůžu odejít ani na vteřinu, hned běží za mnou a chodíme po bytě za ruku jak blbci 😝 v noci se budí a lehá si na mě, takže jsem fakt za poslední tejden super vyspaná 😝

už to bývalo i lepší, šel si vedle pro něco...mohla jsem si jít já vedle pro něco, aniž by hned byl ocásek...no bohužel jsem zase zpět, to samé se týká i dětí - dřív už to bylo docela dobrý (teda ne, že by to někdy bylo úplně dobrý), ale ted zase hrůza, jen co se k němu přiblížej 😝

holky, a já jsem ztahaná jak kůň...energie nula, dvě kila opět dole...nějak se necejtím moc fajn 😝

sisstin
autor
6. kvě 2011

😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

https://www.youtube.com/watch?v=ze6B4cP8U98
dalea
6. kvě 2011

@sisstin Zlatyyyy,mal dobru naladu 😀 Lea si tiez takto vsetko obzera v zrkadle,pozoblieka sa a pozoruje kazdu pehu 😅 A dozvedela som sa,ze zajtra na vystupeni budu mat oblecene kroje,tak som zvedava 😅 Ale chyba jej tanecny partner,ochorel,tak asi bude tancovat s ucitelkou 😕 Dnes som ucitelke vravela,ze mi nechce zaspievat pesnicky a ona na to,ze to malu teraz akosi nebavi,ide prec a vravi,ze sa ide porozpravat s mackom 😝 Ja z toho vystupenia asi zas dostanem depku 🙄 Bude to pre Leu po 1x v sale na podiu,kopec ludi,no strach pomysliet 😠

sisstin
autor
6. kvě 2011

@dalea no on se bud takhle řechtá, nebo knourá...nic mezi tím není 😅 😅 😅 jinak já bych to vystoupení fakt neřešila, Lea je šikula...a jsou to malé děti, tam nikdo nepředpokládá, že to bude úplně bez problémů 🙂 má to být pro radost rodičům a ne, aby jsi z toho ještě měla stresy 😉

hanatka
6. kvě 2011

@dalea to neřeš to vystoupení 🙂 Jak říká sisstin, jsou to malé děti a i kdyby Lea udělala nevímco, tak to nikdo řešit nebude. Radeček měl před 14 dny taky své první vystoupení ve školce, prý to uměl dobře, ale jak tam uviděl tolik lidí, zíral na ně a zapomínal, co má dělat 😀 Učitelka mu musela pořád pomáhat 🙂
Hele, holky, myslíte, že bych měla třeba nějaký to video z toho vystoupení ukázat Krejčířový nebo je to mimo mísu?

smardik
6. kvě 2011

ahoj jak je 🙂, u nás to vypadá že Tomík začíná mluvit, už sám od sebe říká všude kde přijdem nebo jak někdo přijde ahoj, sám od sebe ani mu to říkat nemusím, říká ne a nechci-ale můžu říct že tomu slovu nerozumí, já se třeba zeptám chceš ham ham a on asi řekne ne a přitom otvírá pusu, pak začal říkat ham-už nestojí před ledničkou ale řekne ham ham tak jdem jíst, pak najde někdo dudlík a jde ho dát honzíkovi a říká du-dudlík je du prostě jdu, jak já řeknu prosím říká dík 🙂, a ted se manžel dívá na hokej a někdo dal gol tak tu zařval gol a Tom goooooo 🙂 🙂, mám radost začíná se snažit. i s rozuměním je na tom líp,dneska mě překvapil došli mi plínky tak mu říkám Tomáška zajdu do pokojíčku a dones mi plínky, jsou pod postýlkou a on fakt za chvíli s nimi došel a to udělal asi 3x, zlepšuje se láska moje

smardik
6. kvě 2011

jo a ještě ví že sanitka, hasiči troubí nebo jak to nazvat tak jak je vidíme směje se celý štastný že je vidí a dělá huuuuu huuuu huuuuuuuu 🙂

sisstin
autor
6. kvě 2011

@smardik tak to je super 😵 😵 😵 😵

sisstin
autor
6. kvě 2011

ha, ted jsem našla u Moniky tohle http://www.dyscentrum.org/shop/index.htm obchod se teda zrovna předělává, ale vypadá to dobře 😵

sisstin
autor
6. kvě 2011

tyyy jo, tam jsou teda ale super věci 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
6. kvě 2011
sisstin
autor
6. kvě 2011

to Chytré dítě chci...akorát s poštovným to je pětikilo 🙄 tak snad mamka na půlku přidá 😕 no nic, jdu..tu trpím samomluvou 😅 😅 😅

zítra mám sraz s jednou holčinou z koně..a v neděli jedu do Práglu, páč přijede ex 😝 tak hezkej víkend ženský 🙂

jolinka
6. kvě 2011

@sisstin ja to tu sledujem ale nemame nic nove...
vcera dnes ucenie nula, vcera boli deti na hokeji... no aspon mali zazitok a Kati chytila par dolezitych pojmov ako hokejista, hokejka, brana, puk, slovenska zastava, rozhodca 😉

jolinka
6. kvě 2011

to chytre dite je len v cestine?

jolinka
6. kvě 2011
berenika39
6. kvě 2011

@sisstin Chytré dítě - všechny možné varianty jsou na www.ulozto.cz. kuk🙂

sisstin
autor
6. kvě 2011

ha, ženský ...díkes 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
6. kvě 2011

@berenika39 hele paní, mně to stáhnout nejde..páč nemám program, kterým se to dá otevřít...v čem to otvíráš? 😕

berenika39
7. kvě 2011

@sisstin paní paní, já si tam beru jen písničky, a tam no problema, v neděli potkám velké dítě, řeknu mu, at ti poradí. Tak vydrž a hezký víkend.
p.s. Na ulozto.cz je totiž úplně všechno, to nemám ze svý hlavy, to mě taky naučil Míša.

dalea
7. kvě 2011

Dnes je tu akosi mrtvo,tak to trosku ozivim 😉 Nieco z dnesneho vystupenia ku Dnu matiek 😉 😀

ygreen
9. kvě 2011

ahoj holky, my dnes byly po necelých dvou měsících na foniatrii, dnes doktorka bezvadná, Tobík vešel, podal jí ruku, na pokyn aby si sednul si sednul a byl hodnej, nechal si kouknout do uší, a tak. Ale jinak 00nic. No ale z toho co jsem jí řekla, jaké udělal od minula pokroky, tak závěr vyzněl optimističtěji než minule - to bylo receptivní a expresivní vývoj. dysfázie, auti. rysy? A dnes receptivní a expresivní výv. dysfázie, porucha pozornosti a dala nám žádanku na dětskou psychologii na Karláku, že ten říjen, kdy jdeme ke Krejčířové je dost pozdě, ale že tam určo máme jít, že tohle je spíše orientační pro ní, takže to by bylo tak cca za měsíc. A pak nás objednala na spánkové vyšetření sluchu, tak za cca 2 měsíce.
Ohledně sluchu je taková skeptická, neví, Tobík jí připadá nahluchlej, ale zase něco ukazuje, tam, něco onam. Ale zeptala jsem se jí na názor a ten je smíšená dysfázka a porucha pozornosti. Negativismus přisuzuje věku 😉

Jinak máme další malé pokroky, Tobiáš už na požádání ukáže prstem v knížce nebo na plyšáku kde má očko, nos, pusu, uši,a le musí mít náladu. A včera jsme mu přivezli malé kolo s přídavnejma kolečkama a zkouší to statečně 😉 Stále rozřiřuje jídelníček, i když sní jen třeba 8 lžic, ale jde, sedne si, koukne a ochutná a pak se rozhodne, dřív jak viděl talíř, vztekačka 😝

ygreen
9. kvě 2011

Ha Tobiáš začal dělat krásně prosím prosím, asi si krupnu do trenýrek 😵 😵 😵 😵 😵

jolinka
9. kvě 2011

@ygreen 🙂

sisstin
autor
9. kvě 2011

dnešní logo, je to vcelku slyšet, když se dá nahlas zvuk 😉 http://tichysvet.blogspot.com/2011/05/logopedie...

@ygreen gratulace 😉

sisstin
autor
9. kvě 2011

jinak víkend byl super, měla jsem sraz i s jednou holčinou odtud a její holčičkou...včera super v Praze..ovšem dneska na hovno, hádka s ex po telefonu jako prase...co mi řekl, to snad ani nebudu komentovat...jinak bych ho musela nazvat neslušným jménem 😝

ygreen
9. kvě 2011

siss, hezká fotka, sluší ti to 😵

normálně ale já snad ještě začnu věřit na ten sluch, páč před chvílí přišel manža, koukali jsme na něj z okna a pak jsem dala Tobiho dolů a on začal bulet a chtěl koukat z okna kde je táta, a manža už byl doma a stál 3 metry za ním, já s ním mluvím a Tobí pořád bulel a já říkám, Tobi, Tobi táta už je doma a na manžu ať mu řekne ahoj a manža to řekl dvakrát potichu a pak zvýšil hlas a on se otočil a běžel ho obejmout. Tak já doprdele už fakt nevím ☹

sisstin
autor
9. kvě 2011

@ygreen no je to zvláštní, tak snad se pak po tom vyšetření sluchu dozvíte víc 😔

jolinka
9. kvě 2011

@sisstin az teraz do dosledkov obdivujem a ocenujem tvoje videa s Tygrom... 🙂 ako som sa pokusila nahrat podobne nieco s Kati... 😠 no to dopadlo...
nahravat Kati bolo ako chytat blchu v kozuchu, primat aby pri mne sedela a par sekund nieco hovorila k veci... nahrala som fotakom nakoniec cca 4 pouzitelne videa ako pracujeme s knizkou Obrazky do skolky, no nebolo to nic moc... a ked som to dala do PC zistila som ze je to bez zvuku krrrr 😠 ma islo porazit, mm mi vysvetlil ze ten fotak je len na fotky lebo je pokazena funkcia na zvuk.... ☹ jaaaaaj moje nervy
no tak som zobrala mobil, Kati uz nechcela spolupracovat len sa hrala s klavirikom a robila blbiny, navyse moj sitovy mobil nahrava len max. 40 sekundovo sekvencie, potom som nemohla najst snuru na pripojene k PC a opat mi moj drahy mm vysvetlil ze k mojmu mobilu snura nie je a nebude a jediny funkcny pristroj na nahravanie videa so zvukom ma on v batohu, to jest druhy fotak... tak este nie je vsetkym dnom koniec a raz to video s Kati tu bude. 🙄