Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
27. kvě 2011

@sisstin já budu mít tak za 14 schůzku s logopedkou a slíbila mi nějaké materiály na práci doma tak se jí můžu zeptat.

Ale bylo to asi super uspořádat to jako malou pohádku.

ygreen
27. kvě 2011

@sisstin kdepak, jsem doma s Theikou a tady narváno, navíc tu není anio jedna plně logo třída. Ale myslím, že na Černym Mostě něco je, tak zkusím na příští rok. Ale musím začít řídit, jinak mě s dvouma prckama škrábne. No a jestli mi to řízení půjde, tak budu hledat nejlepší logo v blízkém okolí. Já bych potřebovala Tobčudostat do normální školky jen s logo průpravou, páč on potřebuje odkoukat od dětí řádění, boj, hry, jídlo a tak.

Ale chodí na to hlídání dětí, teď dlouho nebyl, byl nemocný, ale už je okej tak za 10 dní začne zase chodit. Ale tam je to jen malé, bývá tam s dvouma dalšíma holčičkama, ale holčina co to vede prošla montessori průpravou, takže něco mu tam dá. Začal díky ní zase trochu jíst 😵

sisstin
autor
27. kvě 2011

@ygreen ona toho hodně má Monika od Járy, hlavně ty linky na Picasso...tak zkusím večer něco pohledat, až bude Tygr chrnět...logo by to asi pak vytiskla i zalaminovala, jenže, to jsou zas další prachy...uááá...jenom za to zalaminovaný pexeso to bylo okolo 150 Kč 😝

holky, to je fakt v čoudu...mít prachy, tak to je taky o něčem jiným...mohli by jsme jezdit do Loga na ty víkendové pobyty, chodit na ten EEG biofeedback, mít o moc víc pomůcek a různých věcí.... 😒 já nevím, v tomhle je zrovna ta dysfázka fakt takovej outsider...vím, že i u jiných postižení to není žádná sláva...že třeba i na ten invalidní vozíček přispívá pojištovna jen něco, a zbytek musej shánět chudáci rodiče 😒 ale aspon nějaký příspěvky tam jsou...co je na tu dysfázku? Nic 😖 já jsem se na tohle někde ptala, a prý to není takový postižení, který by ovlivnovalo život (ehm, ehm)...že prostě třeba ten vozíčkář vozík prostě potřebuje, ale nějaká terapie u dysfázky je nadstandart, kterej si má platit rodič...není to nutný k žití 😨

ygreen
27. kvě 2011

jinak se mu snažím podstrkovat děti 😀 minulý týden u nás byla neteř 12 let, dnes mi přijede synovec 8 let 😀 úžasný, hodný, milý, vychovaný děti a Tobík je zbožňuje.

Akorát víš co je zvláštní. Minulý víkend tu byla od soboty do neděle neteř, pořád byli s Tobim spolu. Tobča v neděli spal po obědě a pro ní si přijel švára. A když se vzbudil, tak vlbec nic, nehledal jí, jako by tu nebyla. nevím co si o tom mám myslet.
Je fakt, že nehledá tátu, mimčo a tak. Jen když ho hlídá tchýně nebo naši, tak říkají ž když se vzbudí tak že nás hledá, proleze všechny pokoje a tak. Ale přeci na neteř nezapoměl tak rychle?

sisstin
autor
27. kvě 2011

@ygreen no ta "naše" logotřída je taky jediná třída v rámci normoš školky, jinak tu vůbec nic není....pak je až v HK celá logoškolka, logozákladka i logo střední a učnák...ale třeba např. prej v tý logo školce je to tam samej cikánek a děti z těch "divnejch" rodin 😝 teda samozřejmě se nechci povyšovat, já třeba zrovna proti romům nic extra nemám...no, ale zas jako...když tam je pak ve třídě 14 dětí a 10 dětí z toho jsou čokolády, a ještě občas z nepřizpůsobivých rodin...tak jak to tam musí vypadat 😕

a prej na tý logo základce je to učivo nějak jednodušší než na normoš ZS ( nevím, jestli to je pravda), což by jako asi být nemělo 😕

ygreen
27. kvě 2011

@sisstin co je ten EEG biofeedback???

sisstin
autor
27. kvě 2011

@ygreen hele, Tygr byl v tomhle podobnej...jak ještě vůbec nemluvil, tak třeba prostě nedal najevo, že někdo není ( já, babi, děda)..prostě to bral tak nějak normoš, vůbec to neřešil 😕 nehledal... to ted už se normoš ptá, kde je děda...jak ted byl s našima u babičky přes noc, tak mi máma říkala, že se v noci budil a ptal se na mě....takže ted už to tak nějak určitě vnímá....ale do těch 3 let tohle vůbec neřešil 😉

ygreen
27. kvě 2011

@sisstin jasně že je nacpou do logo, když se jim cikory nevěnujou. neumí většinou ani česky.
Tak třeba tam jsou upravené osnovy a třeba místo zkoušení se víc píše a tak. Vždyť je to fuck. Když bude dítě inteligentní, můžeš ho dát do normální ZŠ, nebo na gympl.

ygreen
27. kvě 2011

@sisstin tak to jsem si oddechla, mě to přišlo divný. Ale třeba to že jde manža na odpolední v 11 hodin, třeba Tobča vlbec neřeší. jakože manža se oblíkne a jde se obout a pryč. Ale jak postavím Tobiho na okno a on VIDÍ že jde ven, sedá do auta a odjíždí tak bulí na celé kolo.

sisstin
autor
27. kvě 2011

@ygreen http://www.eegbiofeedback.cz/e-stim/cesky/cesky... prej to pomáhá při dysfázce...ale jako, ověřený to není a samozřejmě placený 😝 ale kdybych na to měla, tak by jsme to určitě vyzkoušeli 😉

ygreen
27. kvě 2011

Tobča má v neděli narozky. Dnes mu přišel hlavní dárek - třímetrová trampolína se sítí, taks e těčím, on je takovej skokánek, tak snad bude nadšenej 😵 a objednala jsem mu velikej dort Bleska McQueena, je z něj hin, tak se těším na reakci 😵 😵 😵

ještě na vánoce vlbec nejevil zájem o dárky když byly zabalené a pak co jsme je vybalili vzal první autíčko nebo lego a nic jiného ho už nezajímalo. tak doufám, že už bude trochu zvědavka 😉

To nechápaly undatry a mě děsně mrzelo, že i teď o vánocích z toho on nic neměl, strom ho nezajímal, skoro se na něj nepodíval, hračky dobrý, ale jak jsem psala výše. Tak letos snad to bude o něčem jiném 😵

sisstin
autor
27. kvě 2011

@ygreen no tak letos byly první Vánoce, kdy z toho Tygr fakt něco měl 😉 rozbaloval dárky, strojil stromeček..prostě fajn 🙂 teda ne, že by u toho jásal jako jiný děti...ale on má prostě takovou povahu, není to nějakej extra radovací typ, ale prostě se zajímal...

což jako vloni nula bodů...stromek nic, dárky nic...prostě nezájem...taky mě strašně mrzelo, když všichni v termínu psali, jak si to děti užívaj pomalu od roka..a Tygr prostě absolutní, ale absolutní nezájem 😝

jinak, ještě k těm logo školkám..u nás je právě taky napsaný, že to je i pro děti ze sociálně znevýhodněných rodin, což jako moc nechápu 😕 jako školný se tam platí úplně stejný, v jako jiných třídách....jestli to spíš neznamená, že to je pro děti cizinců 😕

jestli si pamatujete, jak jsem tu psala, že od mamky z práce je ta paní, co má vnuka se smíšenou a doma na něj totálně pečou...tak pozor, už choděj k tý naší logo a bude od září chodit s Tygrem do té logo třídy (je mu 5), takže už se jako něco děje...ale prej je to zásluhou jenom tý babičky, která tu dceru k tomu dokopala..jinak by se asi nedělo nic....chlapeček je prej taky hodně bojácnej, dysfázku má asi docela těžkou, páč řečově je na stejný úrovni asi jako Tygr...tak si říkám, že tam aspon Tygr nebude největší exot a třeba se i zkamaráděj 😅

ygreen
27. kvě 2011

No tak já si tohle pustila a nepřesvědčilo mě to tedy, minimálně do těch 5 let určo ne

ygreen
27. kvě 2011

@sisstin tohle je zajímavé - patří mezi kognitivní dysfunkce i dysfázka? http://www.eegbiofeedback.cz/e-stim/cesky/cesky...

ygreen
27. kvě 2011

@sisstin sociálně znevýhodněné rodiny by měli bát matky smaoživitelky, apod. A samozřejmě hnědočeši 😝 😝 chudáci jsou totiž pořád znevýhodnění, se naroděj a už je diskriminujeme 😠

sisstin
autor
27. kvě 2011

@ygreen no já právě nechápu, proč by tyhle děti jako měly být brány do logo třídy, když nemají logo problém 😕 jako tam žádné děti bez logo problému nemají, ale prostě tohle tam mají na stránkách ofiko psaný 😝 ona o tom stejně pak rozhoduje ředitelka, koho vezme a koho ne 😝

já si myslím, že to je i dysfázka, ty kognitivní funkce jsou řeč, myšlení, logika, ovládání emocí atd. 😉

ygreen
27. kvě 2011

@sisstin ale v tý reportáži byl biofeedback uveden jen od 5 let a né kvůli dysfunkcím a na jiném principu (hraní hry). ten neurowalkmen je zase něco jiného, ale je to pro takové špunty?

ygreen
27. kvě 2011

@sisstin ředitelka dostane buď za každýho sociálně slabého něco do městského úřadu, nebo mají i daný počet, kolik míst je pro tyhle ..... ehm

sisstin
autor
27. kvě 2011

@ygreen já právě četla u Žlababy, že na to tam chodí i dvouletáci 😕 jinak, co si budeme povídat, já jsem taky ted socka jako prase, že...takže tam i patříme 😅

smardik
27. kvě 2011

ahojky něco nového, nestíhám tu chodit, mírně to nezvládám se školou ☹, na závěr půjdu asi až v září jinak to nevidím, jsem protivná na chlapa, kluky - Tom to hodně cítí a je taky uplakaný, skoro nejím, nespím takže to nechám až na září

@ygreen super že je malý takový šikulka 🙂

a k těm vánocům u nás to samé, Tom si stromečku nevšímal, dárky mu byli jedno, první co jsme mu rozbalili ho zajímal a tím to končilo, bylo mu to jedno tak snad to letos bude lepší. Já si pamatuju jak holky se stejně starýma dětma řešili jak se dítě těší a že si i řekli co chtějí, pak reakce u stromečku a u nás nic, třeba tento rok. už nad dárky pomalu přemýšlím, zatím mám 2

ygreen
27. kvě 2011

jj, děti na undatráchbyly vysmahlý z čarodejnic, haloweenu, mikuláše a my nic. Prej tak ať mu vysvětlím co je mikuláš a já že to nejde, že to nepochopí, tak mi nevěřily 😔

@smardik hele já státnicovala nadvakrát - 4 předměty celkem - dva řádně v červnu, dva na opravném termínu v srpnu a školu jsem si prodloužila o rok. však na mateřské je to jedno, ne? CO študuješ?

smardik
27. kvě 2011

@ygreen já dodělávám VOŠ, přerušovala jsem jak jsme byla těhotná byla jsem v nemocnici a nezvládala to jak jsem na hodinách nebyla takže jsem přerušial denní a ted se vrátila-na dálku, chybí mi jedna zkouška a tu bych musel dát ted v pondělí a pak 6. 6 už absolutorium nebo se na ted na pondělí vykašlu a mám čas z tou zkouškou do konce června a pak k absolutoriu v září. vidím to na září já to prostě na toho 6 neumím a upřímně říkám nestihnu se naučit, takže si asi dám ted chvíli oddech at se seberu -zhubla jsem zas hrůza a pak se začnu učit a dám to v klidu v září, jak říkáš jsem doma tak je to jedno a nestojí to za to at po děckách řvu, s manžou se taky hádáme kvůli toho

smardik
27. kvě 2011

@ygreen já taky Tomovi nevysvětlím co to je mikuláš nebo že na karnevalu se má převléct, prostě to nepochopí, je mu to úplně jedno. Jsem zvědavá jestli to už letos třeba na narozky a vánoce bude jiné, že by si třeba už nějak řekl, ukázal co by si přál a pak měl radost

ygreen
27. kvě 2011

ten neurowalkmen stojí 3.300,- to není tak hrozné. Určitě by pomohl mojí máti a ségře. No zvážím, to zvážím.

ygreen
27. kvě 2011

@smardik určitě ano, hele jak za poslední měsíc Tobík ožil a jaké dělá pokroky, nevím jestli tím 3 rokem, nebo Nootropilem, nebo obojím, spíš tak.

Já proplouvala školou stále systémem přesouvání zkoušek, takže na sebe nebuď tak tvrdá a dej si oddych. A co malej a srdíčko, je už úplně fit?

sisstin
autor
27. kvě 2011

@smardik
@ygreen holky, ono je to u těch dětí, co mluví prostě jiný 😉 Tygr rozumí naprosto normálně, a stejně nevím, jak bych mu jako vysvětlila, co to je Mikuláš...max. tak, že to je pán, co nosí dětem dárky nebo nevim....ono s těma dětma, co mluví, se dá nějak o tom polemizovat, dítě se třeba ptá a tak..ale Tygr zatím takhle mluvit neumí, aby se nějak ptal bo co...takže stejně vím prd, jestli to chápe nebo ne 😕

my si asi stejně na Ježíška atd. moc hrát nebudeme, já nejsem věřící a tohle jde nějak mimo mě...pro mě je lepší říct, že to je prostě den, kdy si lidi, který se maj rádi, dávaj dárky a tím to asi hasne 😉

co se týče toho přání, tak Tygr má tohle na háku doted...on si jakoby nic nepřeje, hračky máme pořád nové z RP, takže jeho to nějak netankuje, prostě to bere normálně. Do hračkářství se podívá, obejde si to, ale absolutně nic nechce....a že by jako něco chtěl děsně, jak to ted je - nějakej Many, Bořek a já nevím co...to opět nula bodů, jeho to prostě nezajímá. Ted máme období Poštáka Pata, to se mu fakt líbí....ale že by z toho někde něco viděl a chtěl to, nic 😝

já jsem na jednu stranu docela ráda, když to pak vidím u stejně starých dětí, jaký třeba dělaj v obchodě scény, že chtěj to a to...různý takový ty "vytáčecí blbiny" za 20Kč, hračky v hračkářství, Happy Mealy a kdesi cosi, tak jsem docela ráda, že nás tohle zatím míjí.... času na to dost, a prachy na to stejně nemám, abych mu to kupovala 😔

pro něj je největší zážitek, že s ním děda dělá blbiny, že jdeme na nádraží atd., ty hmotný věci jsou mu fakt zatím úplně u zadku 😝

smardik
27. kvě 2011

@ygreen uvidím třeba Tom ted užije, momentálně mě sere - pardon za to slovo s tím chozením

já já proplouvám tak nějak podobně přesouvání zkoušek ale fakt to nestíhám a sedět u toho a nespat, nevěnovat se klukům za to mi to nestojí. kdybych věděla že na tom stojí práce apod je to jiné ale takhle ne

jo Honzík je fit, jizva se mu krásně zahojila, nekašle, nechrčí jak před operací tak dobrý.. dr. jsou taky spokojeni a zbytek se uvidí jak se bude srdíčko vyvíjet a zda bude třeba další operace, v červnu jedeme zase na kontrolu

ygreen
27. kvě 2011

@sisstin Tobča si taky v hračkářství hračky prohlíží a vrací do regálu a nedělá žádné scény. Akorát se zasekává třeba na 15 minut u lega 😀 ale někdy něco chce, minule autíčko Roary, tak my mu to koupíme, máme takovou tu radost že něco chce, že je něco jinak něž dřív 😀 zato ve žrádle, si háže do košíku vše možné,. ale stačí říct že ne a vrátí to.

já mám vánoce ráda a taky jsem ateista, ale ta atmoška, stromeček, kapr, dárky, výzdoba, stromek 😵 😵

sisstin
autor
27. kvě 2011

já jsem úplně čuměla, jak už tyhle malý děti jsou brutálně ovlivněný reklamou 😕 mám dvě známý tady z koníka, obě dvě maj stejně starý holky, jako je Tygr..a to je furt nějaká Víla Zvoněnka, Little pet shops a podobný bejkárny..oni to vidí v reklamě a hned to chtějí.

Tygr žádný reklamy nezná, on kouká jenom na to DVD Pata, jinak ho televize vůbec nezajímá...on podle mě asi takovej ten "hmotnej" typ fakt nebude...on si spíš váží hodně tý pozornosti, věnování se, mazlení...tohle on fakt vyžaduje, ale nějaký hračky má fakt totálně na háku 😕