Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
27. kvě 2011

@smardik Tom tě zlobí s chozením? On ti utíká a nechce do obchodů, co? To jsi psala naposledy?
To je dobře že je malej okey, kontrola bude snad v pořádku

smardik
27. kvě 2011

@sisstin u nás to je stejné a taky jsem nevěřící, prostě pro nás-mě i manžela jsou vánoce svátky kdy jsme celá rodina spolu, hezky si nazdobíme stromeček, dáme si dárky a tím to tak nějak končí. ani tu nehysterčím s nějakým velkým úklidem nebo 23 nelítám že nemám dárky, prostě v klidečku. Jen co je u nás jiné je to hračkářství, nějaký bořek nebo tak to je mu taky ukradené ale jak on miluje auta tak se kouká na auta a chce nějaké auto-ale stačí mu obyč angličák za pajdu, neřeší nějaké co bývají v reklamách nebo drahé

ygreen
27. kvě 2011

@sisstin Tobiáš vždy byl úplně hypnotizovanej reklamama, ale nikdy to nechtěl,a le to souvisí s tím porozuměním. A Thea, bez legrace, ta slyší znělku reklamy a mohla by si šišku ukroutit aby viděla.

sisstin
autor
27. kvě 2011

@smardik hele, to cílesměrný chození je až tak okolo dvou let..a Tomík je zřejmě teda opožděný ve vývoji, takže to asi prostě nechápe 😉 u nás frčí taky mašinky a auta, s tím si hraje...ale fakt, když to někde vidí, tak to nějak nevyžaduje..já vlastně ani nevím, jesti ví, že se takhle hračky kupujou....já všechno beru přes net...nikdy jsem mu takhle hračku nekoupila, aby to viděl.... 😝

ygreen
27. kvě 2011

mě baví i en vánoční shon, plné obchody, koledy, cukroví, připomíná mi to dětsví 😵

njn, jsou prostě nestandartní, takže tak. Ale já bych raději tisíckrát vláčela uřvaný dítě že chce zhu zhu pets (tu motorizovanou jednotku plyšovejch křečků 😀 ) než abych vedla za ruku tupě zírající dítě 😔 víte jak to myslím, že

smardik
27. kvě 2011

@ygreen zlobí z chozením, už mi tak krásně chodil nebo jezdil na enduru, vůbec nebyl v kočáru tak jsem uvažovala že ho prodám a že koupím jiný jen pro Honzíka + pro Toma stupínek kdyby nechtěl chodit at stojí a včera a dneska zas hrůza, vyjdem ven a on prostě chodit nebude a nebude, ani motorku ne, chce se vozit. dneska jsem ho nechala normálně řvát že prostě do kočáru nepůjdu no asi půl hodiny řval - ale šel a pak si vzal motorku a v pohodě jezdil. jako fakt nevím jak to řešit, řvát ho nechci nechat a nutit do něčeho taky ne ale má 2,5 tak si myslím že aspon něco by ujít mohl, rozhodně víc než že sejde schody a před barákem chce nastupovat. nehledně na to jak se vozí není utahaný a neusne po obědě ale do večera zas nevydrží, tak od 16 je uřvaný a na zabití

smardik
27. kvě 2011

@ygreen vím taky bych to brala aby si něco vybral v hračkářství a já mu to koupila a viděla jak je štastný a raduje se z toho že dostal to co on si moc přál

sisstin
autor
27. kvě 2011

jinak já vůbec žádné svátky neslavim, a strašně moc let jsme to neslavili...to až ted kvůli Tygrovi...jinak Vánoce se u nás neřešily, dostala jsem od rodičů tisícovku a nazdar...stejně jsme byla každý Stědrý den v práci...

já nějak nemusím ani ten stromeček a tak, mně to nic neříká...pro mě je max. vánoční nálada, že jdu k Bajerovi a dám si tam punč 😝 Velikonoce neslavíme vůbec, narozeniny opět kvůli Tygrovi jenom..atd.

v tomhle jsem fakt takovej divnej člověk, já prostě nějaký ty slavící rodinné tendence nemám vůbec, a naši taky ne, dělali to taky jenom kvůli mně, když jsem byla malá...jakmile přišla puberta, tak jsem to začla mít na háku taky 😅

smardik
27. kvě 2011

@ygreen tak já vánoční shon nezažívám, já dárky řeším tak od července, srpna, ted už mám třeba 2 koupené, chlapovi vymyšlený, vánoční úklid nebo i velikonoční teda neuznávám, uklízím jak je třeba a ne že josu vánoce tak umýt skleničky, okna na to se můžu vy....., koledy a pohádky k vánocům patří

ygreen
27. kvě 2011

@smardik Tobiáš byl to samý když se Thea narodila, to měl 2 a čtvrt, ležel na chodníku, breček, nešlo mu nic vysvětlit a tak jsme ho dotáhly k baráku a on zase řval že neche dovnitř, na palici 😝 😝 😝 😝

sisstin
autor
27. kvě 2011

@smardik Tygr začal chodit cílesměrně až ve 2,5...plně pak začal chodit asi v 2,7 a v 2,9 už jsem měla prodaný oba kočáry, takže ono to pak může bejt rychlý 😉

smardik
27. kvě 2011

@ygreen jo to je u nás ale ho už to právě přešlo a fakt jsme třeba 3 dny vůbec kočár nepotřebovali, střídal chození a ježdění na enduru a ted zas nic, já jen vytahuju kočár a mu motorku a už mi říká ne a chce nesedat do kočáru

ygreen
27. kvě 2011

tak já taky moc neuklízím, jak je potřeba a tak, mě bordel netankuje 😀 třeba teď jsem chtěla uklízet zatímco děti spí, páč odpo přijede synovec a je bezlepkář a astmatik a jestli neuklidím než přijede tak obrátí oči v sloup a hodí záda už mezi dveřma 😀 . A koberec ho sežere. Manža byl teď tři dny na služebce a je tu tááákovej bordel.

smardik
27. kvě 2011

@sisstin u nás taky nějaké slavení není, nidko v rodině na tom není. u manžela se slavilo tak že se všichni ožrali a bylo to, u nás se teda slaví svátek,narozky. no slaví prostě se sejdem-my, moji rodiče a babička a udělají se třeba chlebíčky nebo je kuře, pak se dá káva a zákusek a je to, žádné velké oslavy nebo tak, jen si prostě posedíme všichni a je to. třeba ani na 1. narozky kluků jsem nikoho nezvala - nebo zas jen rodina a ted u honzíka jedna kamarádka s dcerou a tím to končilo. žádné velké mega oslavy o 20 lidech na 1. narozeniny

smardik
27. kvě 2011

taky bych měla uklízet-vysát, umýt záchod a koupelnu a je tu kupa žehlení ale nechce se mi. jsem ráda že sedím jak všichni spí - všichni 3 spí

ygreen
27. kvě 2011

já jdu, a jdu a pustím si k tomu lescautovou a oni se vzbudí, zákon schválnosti 😀

smardik
27. kvě 2011

😀 😀 😀 😀 😀 znám jak se rozhodnu něco dělat nebo že si taky lehnu tak se vzbudí

hanatka
28. kvě 2011

@sisstin hele já mám debilní dotaz.. Myslíš, že kdyby měla Krejčířová nějaké pochybnosti o Radečkovi, že by si nás pozvala třeba za půl roku, rok?
Já jsem fakt debil, malej nám včera zase předvedl hysterák, protože jsme v koupelně pustili vodu při umývání rukou my a ne on. Byla z toho 10ti minutová hysterická scéna, kdy jsem si myslela, že sousedé zavolají sociálku, jak řval a vyváděl.
On se fakt zlepšil v posledním období s tím vztekem a mě teď přijde, že přichází další vlna, tentokráte v tom smyslu, že pokud ON něco chce udělat sám, NIKDO to nesmí udělat za něj. A ty hysteráky jsou mnohem delší než předtím. To se vztekl a během minutky byl OK. Teď to trvá dýl.
No a já se bojím, jestli se Kr. nespletla.. já jsem asi fakt debil, že?

sisstin
autor
28. kvě 2011

@hanatka hele, tohle já sám a vzteky jsou fakt normální 😉 my to máme ted (opožděně), a jestli je Radeček nerv, tak ono se to pak znásobuje 😉 to je fakt normoš období, akorát někdo u toho tak nevyvádí..někdo se válí po zemi 😉 tak jestli máš pochybnosti, tak se objednej k Thorové....to by jste šli tak za tři čtvrtě roku, ale myslim, že se to fakt bude časem zlepšovat 😉

prostě holt je takovej náročnější, takových dětí je spousta 😉

gtver
28. kvě 2011

@hanatka potvrzuji, sisstinina slova, u nás to samé, tohle je celkem běžné vývojové stádium 😉

sisstin
autor
28. kvě 2011

jsem to tu psala, Tygr chtěl zmáčknout čudl na semaforu, jenže byla už zelená, tak jsme šli...přešli jsme na druhou stranu a najednou fakt řev jako prase....já se úplně lekla, že se mu něco stalo... a on začal, že Iá Iá mačkat...a chtěl po mně, at se vrátíme, že to musí prostě zmáčknout 😝

tak jsem mu vysvětlovala, že si zmáčkne jinej..no fakt řval snad ještě 20minut potom...vždycky si na to vzpomněl a zas nanovo 😝 😅

sisstin
autor
28. kvě 2011

a to je fakt 100x denně, že Iá iá (logopedka z toho měla děsnou hlínu 😅 ), pak mu to nejde a řve ještě víc...ale fakt je to na něco dobrý, ta sebeobsluha se fakt zlepšila 😀

hanatka
28. kvě 2011

@sisstin tak já ještě počkám, jak se to bude vyvíjet dál 🙂 Víš co, on je celej den OK, pak předvede hysterák a já začínám pochybovat, to jsem celá já. Pokud by se to nelepšilo, zkusím Thorovou. Když on fakt nemá žádnej jinej autistickej rys, jen ty zájmy a vzteky. A ve školce je taky OK. Tak to zatím nechám být.

sisstin
autor
28. kvě 2011

@hanatka já nevím, jaké máš porovnání s ostatníma dětma (jestli máš), ale hodně děcek je fakt neskutečně vzteklých 😉 a jedna scénka denně ještě jde ne? 😉 já vim, že to je na budku...ale fakt to je normoš 😉

hanatka
28. kvě 2011

A taky začal používat slovo MOJE. Asi je to fakt to pravé období vzdoru, předtím se bouřil proti našim rozhodnutím, teď se bouří hlavně kvůli pitominám, že něco chtěl udělat sám a my to udělali za něj.

hanatka
28. kvě 2011

@sisstin mám porovnání s jinýma dětma, taky se vzteknou, akorát u něho je takové intenzivnější nebo jak bych to řekla.

gtver
28. kvě 2011

@hanatka samozřejmě, pokud bys oprsvdu byla hodně nejistá, tak jo, ale podle popisu to opravdu vypadá na "normální" vztek 😀 A k tomu, jak se vztekají jiné děti, no... o našem zlatu okolí taky říká, jak je hodný, tichý a vzteká se minimálně, kdedžto před námi předvadí hysteráky. 😉

jolinka
28. kvě 2011

hanatka, to s desnymi reakciami na to ked daco {vacsinou vsetko} chce Kati robit sama a dakto jej bez opytania pomohol alebo to urobil za nu mame dodnes a to uz jej taha na 5 rokov. 😠 😠 😠

akurat ze vekom sa to pooootrosku zmiernuje a uz aj vacsina ludi prisla na to ze jej to nema robit, inak rev 😖 A ja ju aj ucim reagovat slovne na take situacie, trebars Nechaj ma na pokoji, Nechytaj ma, Ja to urobim sama, atd... ale to sa chyta tak posledne 2 mesiace... A tiez vekom uz Kati prestala riesit niektore banality, respektive zabudne ze to mala robit ona. Ale take ze za nu splachnut, pomahat s obliekanim, doniest priniest nieco neexistuje. Proste je kopec situacii kde uz vieme ze jej nesmieme pomahat...

Ono taka povaha je nesmierne narocna na pevne nervy, ale ma aj vyhody... tieto deti su neobycajne vytrvale, ctiziadostive, vela dosiahnu a nedaju sa odradit, aspon ja mam z Katiky taku skusenost.

evaje
28. kvě 2011

@hanatka 😀 😀 😀 tak jestli tě to uklidní, tak přesně, ale přesně ten samý důvod si našel Miky taky. Pustila jsem vodu, což chtěl udělat on, tak jsem ji zase zastavila a to už nebylo asi vono, protože se sesunul pod umyvadlo a dalších 15 min s ním nebyla řeč. Lítal z koupelny do kuchně a kopal kolem sebe a ječel. Je to o nervy, páč Maty si v těchto chvílích zacpává uši a usedavě plače ať to Miky nedělá, že on to nemůže poslouchat a tak. Já to považuju za normální. Kluci se vyrovnávají s nahromaděným testosteronem a prostě si v tomto věku s těma emocema neumí poradit.Maty to zkusil jen párkrát. Jednou jsem ho jako těhule vlekla domů, protože se válel v kaluži. Prostě jsem mu to tenkrát nechtěla dovolit( nebyl na to oblečený), ale víckrát to nezkusil. Nějak mě připadá, že v tomto byl Maty prostě jiný. Ale tohle je fakt normál. On má Miky navíc hlas jak zvon, takže je to vážně šílené. A pokud to tak má i Radeček, tak tě úplně chápu, že uvažuješ o tom, že to není normální. Zkus si někde vypůjčit knihu "Výchova kluků", tam je to perfektně popsané.Ženská se s testosteronem nikdy nepotýká, takže těm chlapům fakt nemůže v tomto směru vůbec rozumět. Pokud si teda nepřečte příručku 😀 Kterou by, mimochodem měli dostávat už v porodnici všichni co vylezou s bimbasem 😀

sisstin
autor
28. kvě 2011

@evaje Efíku, jako vždy, tleskám 😅 😅 😅