Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
3. čer 2011

@sisstin měřím 167 a váha ani ne 48 ale přesně ti neřeknu, naposled jsem měla 47,6 ale ted je to určitě mín ted přes zkouškové jsem měla nervy a určitě jsem něco zhubla

sisstin
autor
3. čer 2011

@smardik no tak to jsi fakt hodně, hodně štíhlá 😕 to už je dost velkej rozdíl...skoro 20 (kg/cm) 😕 ona ta váha je asi ovlivněná více faktorama...jsou holky, co třeba váží o dost víc jak já a vypadají jako vychrtliny...a já ne 😝 já mám holt kozy a boky 😅 😅 😅 😅 nicméně já jsem chronická dietářka, nemám to jako ve vínku 😅 😅 😅

a já si stáhla La Boheme s Annou Netrebko a R. Villazonem...já se tak těšim, až si to večer pustim...konečně klid 😀 😀 😀 😀

smardik
3. čer 2011

@sisstin já kozy nemám, na mě při rozdávání zapoměli, vypadám jak malá holka, jen u kojení jsem měla a ted po dvou dětech jsou snad ještě menší než před tím

sisstin
autor
3. čer 2011

@smardik no hele paní, ono je to někdy lepší 😝 já je mám velkostně pořád stejný...ale díky dvou radikálním zhubnutím , jedno po SS (asi 12kg) a pak po porodu (22kg) ...je mám jaksi u pasu bez podprdy 😝 😅 😅 😅

smardik
3. čer 2011

@sisstin tak jako nějaký E fakt nechci ale aspon trošku bych nějaké mít mohla, ale co nezměním to to nebude řešit

sisstin
autor
3. čer 2011

@smardik tak kdybych měla E, tak si ještě pískám 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

smardik
3. čer 2011

Tomášek zas vytírá, měli jste ho vidět jak se tvářil když viděl že mám napuštěný kýbl s vodou a beru smeták, začal se strašně smát a hned si běžel pro svůj smeták a vytírá, už jsme zvládli spolu kuchyn a chodbu a on ted dělá obyvák, počkám až ho to přestane bavit a pak to vytřu protože je tu menší povoden 😀 😀 😀 😀 ale co hlavně že je štastný, ale fakt v pomáhání on je strašně šikovný

smardik
3. čer 2011

@sisstin kdybych já měla A tak si pískám taky, mám nulky 😀 😀 😀

sisstin
autor
3. čer 2011

@smardik a se vsadim, že nemáš...bych tipla tak 65C 😉

sisstin
autor
3. čer 2011

@smardik já se o prádlo tak jako trošku víc zajímám, hlavně u hubených holek 😉 ono třeba co mám já (65G) nejsou nijaká strašně velká prsa 😉 tam dělá právě to, že máme úzký hrudník a třeba v mým případě k tomu vcelku velká prsa... 😉 ale třeba holky, co mají 75C vypadají opticky úplně stejně jako já 😉 tam je důležitej ten rozdíl mezi pod prsama a přes prsa...

takové to 75B, že má průměrná česká žena je bejkárna jak hrom 😝

smardik
3. čer 2011

@sisstin se směješ ale víš jaký mám problém vybrat podpsenku, je to všechno velké, mám 70 A a to ještě je problém že hodně jich je velkých, no děs. ale jak jsem kojila měla jsem dokonce 70B, asi budu furt muset rodit a kojit at mám prsa 😀 😀 😀 😀

jolinka
3. čer 2011

@sisstin iste, napr. Johi mala minuly rok na 6 rokov 108 centi a bola som rada ze sme jej dali odklad lebo medzi rovesnikmi vyzerala jak 4 rocna, vacsine deti bola po plecia, teraz to uz ako tak vyzera ze je v jednej rade s predskolakmi, a pritom je najstarsia...

Pridavam foto Kati z vystupenia vo fialovych satach vo svojej skupine, je tam najmensia
a Johanka v strede s koralkami medzi predskolakmi

sisstin
autor
3. čer 2011

@smardik páč ty bys měla mít tak 60-65max. 😉 proto ti je to Ačko velké (70) 😉

@jolinka holky jsou fakt boží 🙂 jinak, měla jsi ty se svojí nižkou někdy problémy? Já třeba fakt nikdy, zrovna kvůli tomuhle se mi nikdo nikdy nesmál..nebo mi ¨nikdy žádnej chlap neřekl, že se mu to nelíbí..horší to maj fakt kluci v tomto 😖

smardik
3. čer 2011

@sisstin jo to já vím ale víš jak je problém sehnat 65? ty v obchodech skoro nebývají, našla jsem jednu krásnou ta mi fakt seděla přímo úžasně ale 2 500 stála, na to nemám ale nejlíp mi sedí jedna od tamanů 🙂 se tam asi zas musím vypravit

sisstin
autor
3. čer 2011

@smardik no to mi nemusíš povídat, já 65G taky neseženu téměř nikdy..nosím 70F - ta už se jakž takž sehnat dá, ale moje správná velikost to není...je mi volnější přes záda (když už ji mám delší dobu) a pak mi nahoře odstávají košíčky 😒 ale docela fajn prádlo mají na UK Webech a tam to nevyjde ani tak šíleně draho, podprda třeba za700-800Kč v přepočtu, což já platim běžně tady 😉

hanatka
3. čer 2011

@smardik my jsme měli to samý, vzteká se cca od 2 let a 2 měsíců, poslední dobou se už skoro vůbec nevztekal a teď máme nově asi 14 dní to vztekání za to, že něco chce udělat sám a my to uděláme za něj. Pozoruju na něm i to, že se chce sám oblíkat, sám jíst, prostě všechno chce dělat sám, asi to prostě s tímto souvisí.
A neboj, my taky řveme stereo, páč Terka jaksi nechce ležet na zádech, takže když ji na přebalování 3x otočím z břicha na záda, tak potřetí už taky spustí hysterák. Ale aspoň když ječí, tak leží na těch zádech 😀
Jinak auta ho nebraly nikdy, měl období lega, ale už ho to přešlo.. Jeho fakt zajímá nejvíc PC, ve Wordu chce psát slova a čísla a pak to hravé učení, naučil se i myšku ovládat docela dobře kvůli tomu..

sisstin
autor
3. čer 2011

@hanatka tak zas na jednu stranu bud ráda, že je vývojově v normě 😀 😀 😀 my máme to "já sám" fakt opožděně až ted v 3,7 😅 😅 😅 včera opět řev kvůli tomu, že se před ním neotevřely dveře na fotobunku...to je fakt každej den toto...odpoledne zas, že mu nešly oblíknout tepláky 🙄 ...já si furt říkám, že je to fakt lepší, než když to dítě nemá zájem dělat nic, co se týče sebeobsluhy..u nás tohle bylo téměř do tří let - všechno jsem musela dělat já (svlíkat, oblíkat atd.), tak jsem ráda, že už ten zájem má...i když je to se vztekem pak 😅 😅 😅

hanatka
3. čer 2011

@sisstin nj, jenže jemu to oblíkání nejde, takže pak máme další vztek 😀 Kdyby u toho aspoň tak neřval, protože to fakt vypadá, že ho tu přinejmenším vraždíme

jolinka
3. čer 2011

@sisstin ja vyslovene s vyskou nie, navyse nasa generacia bola o cosi nizsia ako su deti teraz takze v mojej vyske bolo viac deti v triede...
ale Johanke sa stalo ze ked prisla do novej skolky medzi predskolakov do zabehaneho kolektivu, ona vlastne chodila do predsk. triedy 2x, a prvy rok bola najmladsia, tak jej to par deti davalo vyzrat, prekvapivo skor dievcata ☹ vraveli jej aby isla prec z ich triedy, ze ona nemoze byt predskolacka ked ma len 4 roky [mala 5,5} a take kecy... 😠

sisstin
autor
3. čer 2011

@jolinka tak to já byla všude fakt vždycky nejmenší 😅 😅 😅 😅, hlavně mám kámošku už od MS, která měří 188..takže my jsme dvojka jak svina 😅 😅 😅 já v první třídě vypadala tak na5 let, a ona na pátou třídu 😅 😅 😅 😅 jinak právě holky jsou v tomhle horší (v nižším věku), už se prej posmívají, že má někdo horší oblečení, že má divný vlasy, že není dost hezká atd. 😖 tohle za mě bylo fakt až někdy na druhým stupni ZS, ted už je to běžný ve školce....ale to je holt dobou 😒

jolinka
3. čer 2011

@sisstin no ale Johi sa aspon chlapcom velmi paci, ma uz frajera co jej kupuje darceky 😀 😀 😀

sisstin
autor
3. čer 2011

@jolinka ta se neztratí slečna 😀 😀 😀 😀 😀 malé baby jsou nejlepší 😀 😀 😅 😅 😅

jolinka
3. čer 2011

@sisstin ale inak od septembra jak su v tej skolke na Zadielskej, tam bolo len 7 predskolakov, Johi prisla osma, tak nebol az taky vyber na kamaratenie, a dievcence v triede po nej s radostou chnapli, ze hurra dalsie starsie dieta do partie 🙂

smardik
3. čer 2011

@hanatka jo tak s tím přebalováním je to taky sranda, Tom se chce přebalovat furt a Honza vůbec, jen bohužel období kdy se jen točil skončilo a ted se mi snaží utéct, kolikrát si mi sedne s posranou prdelí na sedačku a je to, zábava fakt

sisstin
autor
3. čer 2011

@jolinka super 😀 pro mě jsou tyhle dětský kolektivy jak z jinýho světa...si zatím fakt neumím představit, že by se Tygr s někým kamarádil 😅 😅 😅 😅 tak možná v té školce 😝 už jsem tady možná psala, že tam bude chodit chlapeček (skoro6letý), co má těžkou smíšenou dysfázku....mluví asi jako Tygr ted...on bude asi i díky tý dysfázce celkově opožděný...jinak je taky hodně bojácný atd., tak třeba budou kámoši 😅 😅 😅

smardik
3. čer 2011

my dneska měli hysterák kvůli školky, děti byli na zahradě a Tomík tam chtěl taky, nešlo mu vysvětlit že prostě nemůže. no a máme tu školku před barákem tak asi bude takový hysterák každý den. no a jak se vyvztekal tak mi pořád ukazoval kudy se tam chodí že tam mám jít, pak zas vztek a tak dokola asi půl hodiny, pak sjme mohli jít domů

sisstin
autor
3. čer 2011

jo, a ještě teda...mě to zarazilo, když mi to máma říkala...páč jsem měla dojem, že se ta logo třída prezentuje tak, že to je jenom pro děti, co mají max. expresivní dysfázku...nemají tam asistenty...tak jsem docela zvědavá, jak to ten chlapeček zvládne 😕 možná fakt výhoda, že je to tam věkově smíšené...tak on třeba bude s těma prckama 😕

sisstin
autor
3. čer 2011

@smardik jinak podle toho, co píšeš..tak si fakt myslím, že Tomášek autista nebude...vždyt tohle je neverbální komunikace jako vyšitá zrovna 🙂

smardik
3. čer 2011

@sisstin asi fakt nebude on mezi děti chce a i tělesný kontakt mu problém nedívá, dívá se mi do očí, reaguje na své jméno

hanatka
3. čer 2011

@smardik a vy jdete někam na vyšetření? Já se v tom vždycky ztratím a nepamatuji si..