Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
11. čer 2011

@susik77 jj, ono záleží i na školce...třeba co bude chodit Tygr, tak ta je jediná u nás v Pce..tam byl nábuch jako prase, ale tam u vás by to nemuselo bejt tak hrozný 😉

susik77
11. čer 2011

@sisstin - zkusim asi ty skolky obvolat. v Praze je teda hrozny naval do skolek vubec. Nas uz podruhe neprijali

romana
11. čer 2011

@sisstin ahoj, tak abych Tě uklidnila - Ondra si ze ZOO pamatuje (respektive mluví pouze o) P顡tovi, vlaku, tramvaji a občas si vzpomene na lanovku. taky pořád vykládá, jak jsme vám mávali a že jste jeli metrem a my už ne, .... pak když jsem mu to teda připomínala, tak si vybavil opice, tygra, kozy a krávu, ale hit to rozhodně nebyl 😉
takže stejně jako vy si dáme od zoo nějaký čas pokoj.
a jinak jsi mě fakt potěšila, že ti přijde, že pěkně mluví, protože občas na něj lidi koukaj jak na blázna, co že to říká a proč nemluví normálně. ale ono taky asi hodně dělá, že je docela velkej, včera se jedna paní divila, že ještě chodí do školky...

sisstin
autor
12. čer 2011

@romana ježiš, ten Ondra je sladkej 🙂 mluví o Petovi, kterej ho měl totálně na háku 😅 jinak mně fakt nepřijde, že by Ondra mluvil nějak divně...vůbec by mě to nenapadlo 😕

smardik
12. čer 2011

ahojky, tady je krásně byli jsme venku, před chvíli jsme došli a čuměla jsem jak puk, Tom naprosto sebejistě šel na písek a vůbec mu nevadilo že je špinavý, našel si tam kamarádku-a pořád s ní lítal, na houpačku s ní šel, na skluzavku a žádný problém, je to můj šikulka. a viděli jsme ptáčky a on na ně ukázal a smál se, jak odletěl jen se ním koukal a usmíval se 🙂, už si víc všímá i okolí tak jsem ráda

jo a moje druhé dítě je hazardér, dám ho na klouzačku a říkám počkej než to obejdu a chytnu tě a koukám a on je dole, po hlavě chtěl jezdít, na zádech chtěl jezdita hezky se zlobil že mu to nedovolím, on fakt bude standardní dítě jak ho vidím

sisstin
autor
12. čer 2011

@smardik super, Tomášek je šikulka...ten autík nebude 🙂 🙂 🙂

tady je hnusně, a za chvíli dorazí ex 😝

smardik
12. čer 2011

@sisstin nebude, on fakt nemá s komunikací s dětmi problém a je i na tom hřišti samostatnější 🙂, snad fakt bude jen opožděný. a šli jsme tam a potkali jsme sousedku a v pohodě ji dal ruku jak se ho zeptala jestli ji dá ruku tak šli spolu za ruku 🙂

jsme se včera kvůli něj s chlapem dostt chytli

tady je krásně, svítí sluníčko, kluci měli jen tričko s krátkým a kdybych věděla že bude tak horko dám jim kratasy. ale na písek a klouzačku jsou asi tepláky lepší

tak držím palce s ex 🙂 🙂

sisstin
autor
12. čer 2011

@smardik my jsme se s ex pak hádali hlavně kvůli Tygrovi 😉 on furt tvrdil, že mu nic není, že on taky nemluvil do tří let, že to je tím, že se mu nevěnuju, že všechno hrotim a bla bla bla 😉

smardik
12. čer 2011

@sisstin no my měli včera něco podobného- Tom zavíral dveře a chlap mu řekl at zhasne světlo a on se ho fakt snažil zhasnout-je vysoko tak tam skákal ale hned pochopil co má udělat a on hned vidíš on je chytrý, ty z něj děláš blba a chceš ho tahat zbytečně po dr.

sisstin
autor
12. čer 2011

@smardik nj, já už jsem to tu psala...že se s tím hůře smiřujeme i my, jako matky....natož ti chlapi, kteří si nepřipouští, že by jejich dítě mohlo být nějak jiný 😉

jinak ex dobrý naštěstí, i jsme si ted trošku povídali a říkal, že je fakt vidět, jak se Tygr změnil a tak...takže fajn..snad se už budeme bavit normálně nějak 😕

smardik
12. čer 2011

@sisstin no jo snad to pochopí, časem

ale jsem ted neštastná s Tomova jídla, on který tak krásně jedl mi nechce nic, bud nejí vůbec-už 3dny neměl oběd, on ani neochutný, neskusí ale nechce, jogurtu, přesnidávky 2 lžičky, ovoce nebo chleba 2 kousky, ted si vzal piškot a přišel mi ho vyplivnout, nevím co s ním je

sisstin
autor
12. čer 2011

@smardik nj, jídlo...to já už vůbec neřešim 😉

smardik
12. čer 2011

@sisstin já jo protože on papal krásně, kolikrát jsem přidávala i 2x, nevymýšleš jedl skoro cokoliv a dost, přidával si, neměl problém ochutnat i to co nikdy nejedl, furt chodil do ledničky že něco chce a ted je problém at s ní 2 lžičky. kdyby neměl UM co pije tak nejí nic

sisstin
autor
12. čer 2011

@smardik to bude jenom určitě přechodný 😉

smardik
12. čer 2011

@sisstin už at to přejde ☹

sisstin
autor
12. čer 2011

@smardik já s tím měla fakt mega stresy, když byl mimino...jsem fakt měla strach, že umře hlady...ted už to neřešim, on jako docela jí...ale prostě na kvantitu, ne na kvalitu 😝

smardik
12. čer 2011

@sisstin já to neznám on jedl krásně, vše-jediné co nechtěl je červená řepa a vajíčko-nevadí mu v polívce ale nesmí mi třeba vajíčkovou pomazánku nebo vajičko na tvrdo apod. ale jinak ji vše, jasně něco je víc oblíbené a něco mín ale jedl ale ted mi nechce a nevím proč, třeba jak jsme včera byli venku on se radoval jak viděl sušenky, dal si ji do pusy a začal plakat a vyplivnul to a to asi 3x, jsem se i koukala do pusy jestli tam něco nemá ale nic jsem nenašla

sisstin
autor
12. čer 2011

@smardik aby neměl stomatitidu 😒

smardik
12. čer 2011

@sisstin fakt nevím nenašla jsem nic ale pokud to bude trvat vezmu ho k dr. on fakt něco si dá pusy a pak to vyplivne, někdy se rozpláče a někdy ne. jediné co jí v pohodě je právě UM a pije. ještě počkám a jak se to nezlepší půjdeme k dr. byli jsme s tou močí a v moči prý jde poznat že málo ji a je to ještě horší

sisstin
autor
12. čer 2011

@smardik u nás to bylo tak, že nejdřív měl dva dny horečku, bez ničeho...pak už nechtěl nic jíst a ani moc pít..a pak mu vylezly ty afty 😒

smardik
12. čer 2011

@sisstin no on tak blbě ji cca od pondělka já to přičítala tomu teplu, to nechtěl jen teplé-to je normální jak je teplo jí mín teplého a spíš si dá víc svačiny tak to jsem neřešila ale postupně přestává chtít jíst cokoli, fakt 2lžičky a konec, oběd už 3dny nic, pije teda hezky a UM jí-ale fakt je že ani to nevypije vše, pije tak 120-150, normální jeho dávka je 180. ale teplotu nemá, kromě toho jídla mu nic není

sisstin
autor
12. čer 2011

@smardik tak ony ty tekutiny se líp polykají a tolik to nebolí...když to měl poprvý, tak nechtěl ani pít..to už bylo fakt málem na kapačky...po druhý to měl slabší, tak to pil...ale nejedl nic 😒 to bylo fakt stejný...třeba si kousnul do Brumíka a hned to vyplivnul a začal řvát 😉

jinak mu taky nic nebylo, je to fakt vopruz ta stomatitida 😒

smardik
12. čer 2011

@sisstin jo to je i u nás-včera si kousnul jednou do brumíka a vyplinul to, ale neřve vždycky jen někdy. no uvidím jak to tak bude dál půjdem k dr

sisstin
autor
12. čer 2011

@smardik ona ti ale Dr. moc nepomůže, nic na to není...jenom Tantum Verde a stříkat a natíra 😉 jestli to je fakt ta stomatitida, tak ti na to nic nedají u doktora 😒

smardik
12. čer 2011

@sisstin ☹ stejně s ním raději zajdu at vím že to je "jen" to a nic jiného

sisstin
autor
12. čer 2011

@smardik jj, to určitě 😉

ygreen
13. čer 2011

ahoj holky, my byli zase celý víkend u tchánovců v sobptu jsme byli venku, grilovalo se, Tobiáš tam s dalšíma dětičkama ve věku 9,6,2 lítal po louce. Zapojil se krásně do party, vzal nejstarší sestřenici za ruku a chtěl aby ho honila no a pak lítaly na posekané louce sem a tam snad 2 hodiny. Všichni od bahna, mokří, ale spokojení. Tobík děti sám vyhledával vyhledával, když byli v poli a tak. A taky tam sám chodil za jedním pejskem a pořád chtěl tu fenku hladit a pomazlit se s ní.
byl úplně super. A pořád chtěl všem točit pivo a manželovi pořád nosil nový a nový 😀 😀 😀 😀
Taky je změna v autě, dost kecá a to dřív neděla, max si něco brmlal, teď mluví nahlas k nám do předu,ale žádná pořádná slova, jen jakože žvatlání, zvuky, apod.
Všichni říkají, že udělal neskutečněj pokrok, hlavně od vánoc, kdy jsme tam byli. A to hlavně v sociální rovině.

ygreen
13. čer 2011

smardik, hele Tomík mi fakt připomíná Tobíka, třeba taky udělá obrovskej krok kupředu kolem těch třetích narozek. A já věřím, že Tobimu prospěl i ten nootropil. Teď dobírá druhou ze tří lahviček 😉

sisstin
autor
13. čer 2011

Čau holky,

tak my dneska dělali to Logico od 4 let a normálně jsem čuměla jak puk, uměl VŠECHNY úkoly...hlavně i ty těžší početní, kdy měl na dortu třeba tři kytičky a měl k tomu hledat tři svíčky (až do 6 to bylo), tohle mu nikdy moc nešlo...tak dneska suverénně a ještě říkala: jedna, dvě, tři, čtyři, pět a šest 😲 😲 😲 😲 , pak zvládal naprosto všechny ty těžké zrakové odlišnosti - barevná pírka, balonky. Chápal i tu řadu, kde se střídají tvary, který tam patří...doplňoval spodky od těch loutek, no fakt naprosto všechno 😲 😲 tak jsem happy 😀 😀

@ygreen tak to je super, že si toho všímá i okolí.....Tobík je velkej šikula 🙂

jolinka
13. čer 2011

@sisstin no vyborne... 😀 pockaj este budes vyberat skolu pre nadane deti 😉