Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
22. čer 2011

@ygreen no Tygr mezi 2-3rokem uměl snad stovky písniček a melodií, pořád si prozpěvoval...no ted jako vůbec už 😕

ygreen
22. čer 2011

zítra nebo v pátek nám dorazí to komplet logico primo, tak jsem ráda a začneme makat. Jsem si myslela, že ta dřevěná vkládačka mu bude trvat déle než se ji naučí, ale dobrý, vypadá to že paměť nebude tak hrozná.

ygreen
22. čer 2011

@sisstin tak to Tobík né, on nezpívá, ani nebrouká, je to i tím, že jak neměl dřív rád čtení, ani prohlížení, tak ani zpívání, to mu fakt docela vadilo. Né v televizi, ale ode mě. byla to pro něj asi jen spletitá variace zvuků.

Tím zpíváním jsem v Tobiho případě myslela jeho povídání 🙂

sisstin
autor
22. čer 2011

@ygreen ono je to pak náročný, páč x slov zní stejně 😅 😅 😅 u nás "kráva, tráva, káva atd....všechno je jen melodie a "áva" 😅 😅 😅 😅

ygreen
22. čer 2011

@sisstin jj, všimla jsem si, že mu dělá problém určitá skupina slov, ale kupodivu, přestože jsem si myslela, že se mu budou plést slova jako kočička, kravička, ovečka, tak spíš má problém s tvrdýma slovama jako brýle, medvídek, žebřík

hele ale stejně posun, před 5 dny se mi ani nesnilo o tom, že mi určí všechny obrázky z vkládačky jako dnes. Občas se splete i u obrázku který vím, že zná, ale pak se opraví. Musím mu ale vždycky zadržet ruce, páč je za správně ukázanou řadu asi 8 obrázků dostane lentilku, takže nečeká než něco řeknu a hned bodá. Takže ho chytím za ruce, řeknu slovo a pár vteřin ho nechám aby nezmatkoval a karty si prohlédnul a šup - udělá to fakt téměř 100% když u toho nekraví

ygreen
22. čer 2011

@sisstin to je ono

sisstin
autor
22. čer 2011

@ygreen tyhle vkládačky jsou fajn, i na zrakový rozlišování 🙂 a jsou tam právě ta základní slova 🙂 super, šikula 🙂

ygreen
22. čer 2011

@sisstin jako překvapil mě 😉 dá se říct že když se zklidní a chvilku se soustředí, tak dá tuhle vkládačku a zajíce v pytli komplet - jakože ukáže co je co 🙂 a hrozně ho začali bavit ty citoslovce - co jak dělá, tak taky pokrok.

takže myslím, že jsem udělala dobře že jsem objednala to logico 😵 snad to pochopí 🙂

hele siss, já už se tě asi ptala ale nezvažovala jsi někdy, že bysis udělala bakaláře ve spec. pedagogice (je to lehká škola) a pak v tom pracovala? máš tolik vědomostí a zkušeností, každýmu dobře poradíš, mohla by jsi pro tygra zajistit nejlepší péči, apod.

ygreen
22. čer 2011

tak se Tobík před půl hodinkou vzbudil a zopakovali jsme tu vkládačku a až na africká zvířata a sníh a měsíc dal vše 😵 kočičák malej

smardik
22. čer 2011

holky já čumím, zrovna nám došla zpráva od psycholožky, část opisuju: v motorické škále zvládá plně do 16měsíců vývojově, v mentální škále - v pas. porozumění (recepce řeči) a myšlení do 16měsíce ale v expresivních složkách do 12 měsíce. dysfatický okruh obtíží, nerovnoměrný pomalejší vývoj.

hanatka
22. čer 2011

Ty voe mě už to dítě fakt se.e jako.. Furt kadí do tý plíny.. teď seděl minimálně půl hodiny na záchodě, ne-li víc a jediný co dělal, byla věta: maminko pořád to nejde.. Dostal plínu na spaní a během minuty ho.no jak bič. Já už nevím, jak ho motivovat, koupili jsme ty schůdky, jediný, čeho jsme tím teda dosáhli je to, že teď vysedává na hajzliku klidně i hodinu a čte si u toho knížku, ale neudělá nic. Koupila jsem mu další sadu dopravních značek, je provokativně vystavená nerozbalená na poličce, moc ji chce, ale nedám. Má slíbeno za každý bobek v záchodě jednu značku. Takže motivace silná, ale ne natolik, aby se fakt vykadil.
Jo a jak jste se bavili o tom zpívání.. malej zpívá tak, že vlastně nezpívá.. on zpívá kočka leze dírou a jen odříkává text..vůbec žádná melodie..Ale texty ovládá dokonale teda, jak o tom nemusí přemýšlet a je to jen mechanické opakování, tak to mu jde dobře.
@smardik a jakou tam teda napsala diagnózu?

smardik
22. čer 2011

@hanatka diagnozu tam má jen psané dysfatický okruh obtíží, nerovnoměrný pomalejší vývoj a nic víc

hanatka
22. čer 2011

@smardik aha.. hele třeba jak Tomášek dožene vývoj, tak naskočí i porozumění i řeč. On je fakt opožděnej celkově, tak i to porozumění a řeč je asi na úrovni jeho vývoje 🙂 Třeba udělá takový skok jak Tygr 🙂

Jo a my jsme dneska měli "dárkovej" den 😀 Radeček měl dneska ve školce "narozeninový" den, vždycky děti, co mají v tom měsíci narozeniny, tak dostávají od druhých dětí dárečky a maminky těch dětí, které slaví ty narozeniny, tak připraví pohoštění pro ostatní děti. Radečkovi se to asi líbilo, tak mi dneska snosil plno krámů z bytu, furt mi třásl rukou a přál všechno nejlepší maminko, tady máš dárek 😀

smardik
22. čer 2011

@hanatka uvidíme jak to půjde, přiští středu máme první ranou péči, ve čtvrtek první logopedii a uvidíme

super že měl takový super den i ty s tolika dárečky 😀 😀 😀 😀

ygreen
22. čer 2011

@smardik no já myslím, že je tím myšlena receptivní i expresivní dysfázie. Dysfatici mají nerovnoměrný vývoj, zatímco u MR je ten vývoj ve všem pomalejší.
Možná bys měla popřemýšlet nad tím nootropilem, já myslím, že Tobimu pomohl, pokud za to nemohl jen magický třetí rok. Chci se zeptat neuroložky jak dlouho se smí brát. Dostal ho na tři měsíce - tři lahvičky a už jsme ve 3/4 poslední.

hanatka
22. čer 2011

@smardik nebo můžeš pro začátek zkusit ten Haliborange, to jsou Omega3, v podstatě neškodný. Malej se po tom hodně spravil v řeči, teda taky nevím, jestli to nebylo normálním vývojem, no každopádně tímhle podle mě nemůžeš nic zkazit 🙂

ygreen
22. čer 2011

@hanatka já je dávala měsíc a nic znát nebylo. Ale plánuju zase na ně naskočit po tom Nootropilu, ráda bych tedy ještě jednu kůru kdyby to šlo, jinak si najdu léky s nejvyšším obsahem účinných látek a jdu do nich

argousek
22. čer 2011

Ahoj holky, jdu jen na skok. Čtu, že probíráte nootropika a pomocný látky. My jsme dávali nootropil a musím říct, že nám pomohl, Adámek taky hrozně naskočil, jak v řeči, tak v chápání. Ale musím říct, že u nás se projevil i takovej vedlejší účinek, že se choval jako autík a potom, co jsme to vysadili, tak se hodil do normálu. Jako že třeba pořád otvíral a zavíral pračku, měl rád otáčivý pohyby a tak. Ale myslím, že kůra na 2 -3 měsíce stačí a pak zase vysadit. Nám se teda dost osvědčil lecithin od natures bounty. Dávali jsme fosfoser memory, ale to je drahý jako prase a účinek stejnej jako tenhle lecithin. Ten fosfoser stál snad 1500 a obyčejnej lecithin 150 😀 😝 Omega3 dávám rybí tuk v kapslích od firmy Liftea. Dávali jsme Marin Q, ale ten byl taky strašně drahej a účinek stejnej, jako tenhle od Liftey. Jinak prý je taky dobrý dávat B-komplex nebo pyridoxin, to je taky na nervovou soustavu 😉

argousek
22. čer 2011

jo a ještě musím říct, že nám se teď moc makat nedaří. Za prvé nás u toho ruší Štěpán a za druhé Adoušek to teď nějak bojkotuje, když se ho na něco ptám, tak si vymýšlí a říká blbosti a směje se tomu 🙄 😝 Tak třeba dneska jsme trénovali povolání podle obrázků a na otázku kdo to je a co dělá : " To je učitelka a vaří pytel" 😀 😀 😀 "To je zedník a vaří" "To není malíř, to je kuchař" Dneska vykládal babičce, že měl k večeři maso a kosti, tak se mně pak babička vyptávala, cože jsme to měli k té večeři. No a my jsme měli květák a brambory 🙂

smardik
23. čer 2011

ahojky 🙂, ten nootropil zvážím když tak pomáhá 🙂

my dneska sedíme doma protože jsem sklerotik a nechala jsem klíče včera u našich a od manžela jsem si je nevzala tak jsme doma, nemáme se jak dostat pro kočár a hlavně pak domů. Stavěli jsme lego, kreslili-to musím koupit křídy kreslit na papír Tom moc ne, venku na zem křídama ho to i baví takže je pořídíme, vkládání tvarů mu už hezky jde 🙂 a rozhodla jsem se koupit nějaké zvířátka, on je potřebuje vidět jak vypadají v reálu-v legu mi je najít dokáže ale v knížce ne, i u psycholožky ji je dokázal najít-měla tam plyšové tak mu je koupím at se naučíme zvířátka, zatím mám vybrané tyhle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29718622&tab=0 a ještě chci kuličkodráhu, strašně se mu o psycholožky líbila a na učení to je taky tak ji pořídíme, tu koupím v sobotu v pompu

anarae
23. čer 2011

@smardik malík ho nemuže pak by sme ho neukočírovali,ale Paty bere Geratam a dobrý,jenže Paty nemá tak poc hyperkinetický syndrom jako malík.malíka nám naopak chce mudr tlumit lekama a ne povzbuzovat mozek

smardik
23. čer 2011

@anarae jasný u vás je to jiné než u vás, no já o tom zatím jen uvažuju

ted jsem objednala nějaké hračky pro Tomíka at můžem pracovat tak uvidíme jak to půjde

sisstin
autor
23. čer 2011

@smardik ježiš, nejsou ta zvířata trošku drahá? 😲 😲 😲 nestačilo by je někde najít na netu, hodně reálná...a vytisknout? 😕

ygreen
23. čer 2011

@smardik to je tedy panečku cena, holt dřevo a jak je to dřevo tak je to bio a jak je to bio tak je to drahý jako prase 😅 nebyla by lepší nějaká pěkná vkládačka za 100,-
Tobča se zvířátka naučil taky na dřevěné vkládačce, ale první krok je aby ukazoval, abyses mohla ptát ukaž mi.... pak už je fuk, na co ukazuješ, zda na vkládačku, knížku, časopis, leták, obal od dvd, pak to ukáže na čemkoliv

ygreen
23. čer 2011

@argousek aha, no vidíš, tak já se poptám neuroložky. Každopádně Tobimu zůstalo jen pár auti rysů a to občasné ignorování, i třeba to že leží vedle mě, já ho oslovuji a on jakoby kouká do blba, ale slyší mě, je to jakoby se mu nechtělo, páč po něm něco chci (většinou aby koukal do knížky a ukazoval). A nemává na pozdrav. To se ho teď snažím naučit, aby poznal, že je to fajn, apod. Jakoby nevěděl proč to užívat, jakoby mu to přišlo zbytečné. Ale všechny ostatní auti rysy už vymizely.

ygreen
23. čer 2011

no vida, stačili dvě lentilky aby mával 😀 na Tobiáše strašně funguje systém odměňování lentilkama. Tak jich vždy tak 10 oddělím a jdeme na úkoly. Musí ale udělat třeba 10 věcí než mu jí dám, abyste si nemyslely 😀 😉
každopádně mává, sice většinou obouma rukama a vypadá to jakoby myl okna 😀 , ale je to fajn, pochopil to. Teď ještě aby to začal užívat funkčně, na to si budu muset došlápnout o víkednu na manžela, aby pořád mával.

Teď se to sice plete Tobimu s prosím, prosím, kýváním hlavou při ano, děláním pápá a tleskáním - má v tom lehceš gulášek,ale to se poddá.

Jinak se ukazuje jako lepší a lepší bráška - dneska pi usínání objal Theu a nevím proč jí začal strkat prst do pusy, ta se nadávila a začala brečet, tak se leknul a okamžitě jí začal hladit a objímat 😉

smardik
23. čer 2011

@sisstin my reálné máme ale ho v papírové podobě prostě neberou, nevím proč jestli se mu na to blbě dívá, nechápe to ale neberou ho a v legu nebo plyšové to zvládá líp. ale zatím jsem je nevzala, vzala jsem jiné věci a kuknu se v hračkářství jestli tam nemají nějaké zvířatka za lepší cenu

ale ono ty dřevěné hračky jsou prostě drahé

argousek
23. čer 2011

@ygreen holky ještě pozor na ten nootropil musí se nasazovat a pak vysazovat postupně, nemělo by se hned třeba nasadit 4ml ,ale začíná se na 1,5 a pak se to navyšuje, neuroložka vám určitě poradí

@smardik Adoušek se naučil zvířátka na stránkách www.hraveuceni.cz 😉 Jsou tam zvířátka z lesa, ze statku, z džungle a když na to klikneš tak to vydává i zvuk toho zvířete a ukáže se i reálná fotka. Adámka taky zvířata moc nezajímala, řekla bych, že ho začla zajímat až po čtvrtým roce 😉 Jinak ho musím teda pochválit, teď se naučil krásně dny v týdnu 😉

smardik
23. čer 2011

@argousek vidíš to by mohlo jít, fakt je že tomík mi rád sedí na klíně a kouká se na fotky ale i hračky a vždycky se raduje, to by mohl spolupracovat. no zítra vyzkoušíme, ted už spinká měl náročné odpoledne-byli jsme venku s holkama tady od nás a on tam měl kočku-lítali spolu za ruce, dokonce si i pusinky dávali, hráli na honku tak toho má Tomík dost 🙂 ale byl spokojený

holky ty nootropika jsou na předpis nebo volně prodejné

argousek
23. čer 2011

@smardik jsou volně prodejný, ale když to budeš mít na předpis, tak ti to hradí pojišťovna a ty uhradíš jen 30Kč za recept, taky je dobrý to mít zkonzultovaný s neurlogem kvůli dávkování a tak 😉