Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
23. čer 2011

@argousek Tobiáš dostal rovnou 5ml, ale on váží 20kg

argousek
23. čer 2011

holky tak na to koukám a přijde mi teda, že mezi nootropile a geratamem není rozdíl, hlavní složkou je tam piracetamum a to je právě ta povzbuzující látka pro mozek 😉

smardik
23. čer 2011

@argousek díky tak to se raději poradím s dr. a nebudu nic jen tak kupovat

argousek
23. čer 2011

Piracetam přímým účinkem příznivě ovlivňuje funkci mozkových buněk v oblasti učení a paměti, bdělosti a vědomí jak zdravých lidí, tak i nemocných postižených funkčními poruchami mozku. Běžně nevyvolává sedaci; nevede k psychostimulaci. Působí na centrální nervový systém několika mechanismy: moduluje přenos nervových vzruchů, stimuluje metabolické procesy a tím zajišťuje dostatečnou plasticitu neuronů, účinky ovlivňujícími srážlivost krve zlepšuje prokrvení mozku bez rozšíření cév. U pacientů s nedostatečnými funkcemi centrálního nervového systému zvyšuje krátkodobé i dlouhodobé podávání piracetamu bdělost a zlepšuje poznávací schopnosti. Na EEG se tyto změny projevují významným vzestupem aktivity alfa a beta i snížením aktivity delta. Piracetam chrání i obnovuje poznávací kapacitu mozku při jeho poškození, např. nedostatkem kyslíku, otravou či elektrošokovou terapií. Zkracuje dobu trvání vyvolaného nystagmu. U pacientů s vaskulární demencí zlepšuje piracetam místní využití kyslíku a glukózy. Ú

Časná stadia senilní demence Alzheimerova typu. Prevence a léčba senilních a poúrazových kognitivních a psychických dysfunkcí. Facilitace učení a paměťových funkcí u vývojové dyslexie, poruchy kognitivních funkcí po prodělané hypoxii a ischémii mozku a jejich prevence. Piracetam může být podáván dospělým, dětem školního věku i mladistvým.

ygreen
23. čer 2011

@argousek já si právě mslím, že ten nootropil je fajn a pomáhá a pokud by neuroložka dala svolení k další 3 měsíční kůře, tedy k celkem 6 měsíční, nevadilo by mi to. Tobík je teď v rozjezdu a bojím aby se nezabrzdil zase.

argousek
23. čer 2011

@ygreen jj my jsme měli 8ml, teda ráno 5ml a odpoledne 3ml, ale jedna holčina mi právě tady radila na netu, že se nemá začít hned s tak velkou dávkou, ale pozvolna, tak jsme začínali na těch 1,5ml a postupně přidávali a stejně tak při vysazování. Nevysadili jsme ze dne na den, ale pozvolna.

argousek
23. čer 2011

@ygreen no my už tak 6 měsíců nedáváme, ale před tím jsme to brali tak 1,5 roku v kuse. Teď je už malej v pohodě, docela se rozjel s mluvením i mu to dost pálí, ale taky si myslím, že 3 měsíční kůrou se nic nezkazí a taky to chci ještě nasadit Alespoň to bude premiant 😀 😀 😀 My teď dáváme akorát ten lecithin (ten dávám nonstop pořád) a ty omega 3 od Liftey

ygreen
24. čer 2011

@argousek takže Adámek to bral 1,5 roku v kuse v dávce 8ml od cca 3 let, tedy, ano??? To je kladná zpráva, taky bych ráda pokračovala 😉

ygreen
24. čer 2011

a u nás pokrok v mávání, vím, že vám to může připadat stupidní, ale já mám fakt radost 😉 ráno jsem si chtěla jít ještě lehnout, manža má odpolední, tak vzal děti do obýváku a za 10 minut přiběhl Tobík ke mě a blbnul se mnou v posteli a přišel si pro něj opět manža a Tobík že NE. Tak manža odcházel z pokoje a Tobík mu krásně zamával, nevím sice zda jako ve stylu - jdi už, nebo ahoj, ale bylo to spontánní a super 😵

sisstin
autor
24. čer 2011

Brý den,

tak my už máme za sebou jedno téma Logica a Zajíce 😝 o půl druhý frčí Tygr s našima k babičce až do neděle 😀 😀 😀 a já jdu pak na rozlučku se svobodou 😀 😀 😀

@ygreen tak to je super úspěch 😵 😵 😵 mám velkou radost, to je hodně zásadní 🙂

ygreen
24. čer 2011

@sisstin jj, jsem taky moc spokojená, teď ještě aby to začal dělat vyloženě spontánně a vždy když je třeba a superrr 😵
manža byl teď hodně v práci a včera si večer Tobík prohlížel knížku s požárníkem Samem a já se ptala a on ukazoval - no manžel po 3 dnech celodenní šichty nevěřil - vrtulník, míč, kočka, pes, ovce, dort, papání, hosičské auto...vše ukázal krásně 😵

ygreen
24. čer 2011

@sisstin jé tak si to užij, se máš 3 dny klidu 😉

smardik
24. čer 2011

@sisstin super užij si klidu 🙂 🙂. já se jich zbavím zítra na odpoledne jdeme s manžou do kina a pak mrknout po obchodech, potřebuje koupit kratasy,kalhoty a boty tak jdem na nákupy

@ygreen super gratuluju k mávání

mi moc Tom a a Tobi podobní nepřijdou, Tom třeba mávání zvládá naprosto v pohodě a ví kdy ho použít, nemusím mu vůbec říkat kdy se zdraví, ví to sám a řekne ahoj a začne mávat, s dětma taky problém nemá, bráchu bere naprosto v pohodě a stará se o něj ale zas nezvládá jak Tomi sebeobsluhu, vkládačka taky nehrozí

ale holky vypadá to že Tom začíná ukazovat 🙂 🙂 a už si sám zvládne sundat boty 🙂, šikulka je to

argousek
24. čer 2011

@ygreen jj 1,5 roku v kuse v této dávce, ještě k tomu ten lecithin a ty omega 3. Adámek se taky musel mávání a kývání a takový ty obyčejný věci učit 😒 Jinak teď si myslím, že už opravdu super. Ta spontání mluva není ještě úplně perfektní, ale na to, že ve třech letech nemluvil pomalu vůbec, tak teď mluví úplně krásně. Kolikrát zíráme, co z něj padá za rozumy. Teď už makáme míň, ale ještě tak před rokem jsme makali fakt tvrdě. A výsledky se dostavovaly hrozně pomalu a plíživě a pak to prostě z ničeho nic naskočilo 🙂

smardik
24. čer 2011

jo holky nevím jestli to platí všude ale u nás v hrušce dávají za koupi 5 brumíků pexeso a je hezké, budeme ho používat na učení je tam balon, panenka, chlapeček jak si čistí zuby apod. prostě normální věci denní spotřeby tak ho využijeme na učení a asi ještě odpoledne vezmu jedno-jedno nechám na to učení a druhé schovám až někdy časem budeme hrát pexeso

argousek
24. čer 2011

@sisstin užij si volno 😀 😀 😀 a na jakouže rozlučku se svobodou to jdeš??

sisstin
autor
24. čer 2011

@smardik to pexeso máme, a to je fakt super..s tím jsme hodně dělali 😉

@argousek vidíš, Kr. měla fakt pravdu, že to je jenom opožděný vývoj řeči u extrémního nedonošence 🙂

argousek
24. čer 2011

@sisstin jj je fakt, že od té doby se věci pohnuly k lepšímu, možná i proto že jsme se zklidnili, když řekla, že se o autismus nejedná a že je to vlastně všechno v pořádku, že ona má tu zkušenost, že se všechno srovná. Protože do té doby jsme měli pocit, že je něco špatně, protože nám pořád říkali, že se vývoj srovná do roka, pak do dvou a byli mu tři pořád srovnanej nebyl. Teprve Krejčířová nám řekla, ať neblázníme, že ten vývoj se u takových dětí srovná klidně až v osmi letech. Takže jsme ho začli brát jako úplně normálního kluka a ono se všechno začlo ubírat lepším směrem 🙂

sisstin
autor
24. čer 2011

@argousek jj, u takhle extrémně nedonošených dětí to je na dlouho 😉 ale hlavně, že se to srovná 🙂 já jsem se vlastně Kr. radši na nějaké prognozy do budoucna moc neptala...vím, že kdyby mi řekla, že to je na dlouho...tak to budu řešit, a kdyby mi řekla, že se to srovná brzo...tak bych zas hrozně tlačila na pilu, kdy už to bude...takže takhle neřešim, prostě to tak nějak plyne 🙂 ted už ty skoky nejsou tak obrovský, jako byly mezi 2-3, ted bych řekla, že ten vývoj už jde prostě normálním tempem tak, jak má....a nějaké obrovské skoky tam už asi nebudou, možná pak v té řeči postupem času 🙂

smardik
24. čer 2011

@sisstin já na něj jen nakoukla po cestě ale vypadalo dobře, odpoledne vyzkoušíme

sisstin
autor
24. čer 2011

a hurá, Tygr konečně pochopil, že se na mě volá "mamiii" a ne "mama" 😅 😅 😅 😅 😅

smardik
24. čer 2011

@sisstin šikulka, super

já zas vypadám jak blb že s Tomíkem jdu na logopedii. Ono je fakt hodně vžité je to kluk a do 3má čas a člověk co to řeší vypadá jak blbec

ygreen
24. čer 2011

@sisstin šikulka

@argousek hele a mě mudra nedoporučila dávat k nootropilu ještě jiné povzbuzující prostředky pro mozek 😒 prosímtě a kolik měl Adík kilo a věk když začal s nootropilem?
A jak píšeš, že jste tvrdě makali, mohla bys mi to popsat? My sice taky něco děláme, ale Tobík nevydrží a už víc nevím co? Ráda bych měla představu vašeho pracovního dne, abych se mohla jít zahrabat 😀 ale hlavně abych se poučila.

ygreen
24. čer 2011

@smardik ber za bernou minci názory těch co tomu rozumí, né pediatrů a babiček, popř. tchýní a manželů 😒

ygreen
24. čer 2011

@smardik hele ale uvidíš, my tam teď jdeme opět,a le dokud Tobiáš neukazoval, tak při tom nemluvení, je pak těžké s nima něco dělat a tím, že budou stavěk kostky, to jim moc nepomůže. Tak uvidíš, jaké to bude, třeba budete muset počkat.

smardik
24. čer 2011

u nás taky o tvrdém makání nemůže být řeč, Tom dlouho nevydrží u ničeho a nejde dělat ani 20 za den třeba po 5minutách, už pak nechce. zvládá to tak 5 až 6x po 5minutách a pak už ne, ve zbytku jsme venku nebo si jezdí s autíčkama, kukne na pohádku a prostě si hraje

smardik
24. čer 2011

@ygreen však jo můj názor jo že něco špatně je a řešíme to

smardik
24. čer 2011

@ygreen já myslím že jestli to půjde nebo ne záleží hodně na logopedce jaká je, jak přistupuje k dětem. Beru to podle Toma jak jsme byli na té neurologii - nechtěl tam být pořád ukazoval že jdem ven a celé to prořval, ona se vůbec nesnažila, u té psycholožky to samé nechtěl tam být ale dokázala ho tak zaujmout že spolupracoval a šlo to, spolupracoval i s vkládačkou se kterou mě většinou kašle, takže si myslím že jak najdem vhodnou logopedku půjde to. říkám ta jedna vůbec ochotná nebyla - ani ho vidět a dát mu šanci, natož nějaké spolupráce s ním.

sisstin
autor
24. čer 2011

@ygreen no tak o tom bych s tebou trošku polemizovala, že když budou stavět kostky..že jim to nic nedá 😉 např. Tygr má v tomhle docela deficit, stavět neumí nic..a taky ta prostorová představivost podle toho vypadá 😉 Tomášek od @smardik je celkově pozadu, takže s ním se musí pracovat prostě jako s tím 18m dítětem+ samozřejmě počítat, že ta pozornost bude krátká... a ta logopedie v tomhle věku je právě o stavění kostek, rozvíjení hrubé a jemné motoriky atd. My jsme chodili na logopedii rok, než jsme s dostali k nějakému mluvení a trénování hlásek 😉 a není pravda, že dokud dítě neukazuje, tak s ním nejde nic dělat 😉

smardik
24. čer 2011

jo my teda s Tomem kostky stavíme, já myslím že mu to něco dá i kdyby jen tu motoriku a to ho baví

@sisstin jo však tak pracujeme - stavíme kostky, kelímky, vkládání tvaru, ta mozaika - od jednoho roku víc ale i od 2let, kreslíme apod. ale prostě není to jak vy tu píšete že je to tvrdá práce třeba 5hodin denně víš, to u nás nejde. ale děláme s Tomáškem každý den a třeba to vkládání tvarů ho začlo tak bavit že si to i sám donese nebo u toho sedí oba a dělají to sami. ale aspon mě už u sebe chce takže super