Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
30. čer 2011

@susik77 neviem ci si zachytila v teme Mimoriadne nadane dieta... ktosi tam celkom mudro poznamenal ze nakoniec viac zalezi na tom ako dieta svoje dannosti zuroci nez konktretna vyska IQ ci talentu...povahove vlastnosti zavazia pre zivot viac.

susik77
30. čer 2011

@jolinka - ja viem, mam z toho vycitky, ale ja som z teri proste tak happy, ako jej to ide...ale aj z Veru ake obrovske pokroky ma. Teraz mi pripada Verca skoro v norme. Myslim ze uz nebude mat v skolke problemy...

susik77
30. čer 2011

@jolinka - jj, ja som bola tiez problematicke dieta, nakoniec som cely 2.stupen na zakladke excelovala, urobila som vyberovu strednu a nakoniec VS. Tiez som bola nieco ako Verca 🙂 Ja myslim, ze ona z toho vyrastie...

sisstin
autor
30. čer 2011

@jolinka no my budeme mít (družičky) všechny stejné šaty, takže bylo docela peklo něco vybrat 😝 já bych si vybrala jiné šaty, tyhle mi úplně nesedí přes prsa (mám kozy jak vozy a k tomu 34velikost oblečení)..ale jako jakž takž... 😅 😅 😅

@susik77 to tě docela obdivuju, že jsi ty kroužky dávala s Verčou..Tygr taky takhle nikdy nikam nechtěl a stále nechce chodit a já fakt nemám nervy ani odvahu ho tam nutit, aby tam řval a prudil....a všichni na nás čuměli 🙄 🙄

susik77
30. čer 2011

@sisstin - byl to des, ale vercu to posunulo straaasne moc dopredu, doporucuji. ta hudebka je optimalni, deti radi zpivaji 😉

sisstin
autor
30. čer 2011

@susik77 no tak Tygr jaksi nezpívá, když nemluví 😅 😅 😅 já už jako ani na ty kroužky nemám prachy, takže je to dost bezpředmětný...ted bude chodit už do školky, tam taky něco mají za kroužky..tak to snad bude stačit 😝

jolinka
30. čer 2011

@susik77 no my ako hudba tak nikto, este snad Misko ma nejaky zaujem ale uvidime vo vyssom veku. 😉 Johi chce hlavne sporty, to bude pokracovat s gymnastikou. V skolke nasmolu ale nemaju vytvarny kruzok, Kati chce ist na tanecny no ja neviem neviem 😒 hlavne ze doma neznesie aby som pustila nejake CD s pesnickami. Do skoly chodi zo zakladnej umeleckej skoly vychytavat a ucit talenty nejaky maliar ale to bude najskor za 2 roky, mozno zatial staci ak bude samorast a ked jej zaujem vydrzi tak sa potom moze rozvijat... ono samotny talent ak ho dieta najozaj ma sa nestrati, nasi segru nedali nikde, total na to sr... a kreslila a malovala si sama.

susik77
30. čer 2011

ani terezka nezpivala, "tancili " jsme v kruhu, lektorka mela takovy velky kruh z latky, s barevnymi pruhy, deti to drzeli a tocili jsme se a z CD pustila pisnicky-zname. -napr. holka modrooka, pasla ovecky, a pod., a ruzne detske pisnicky. potom jsme dostali ty detske hudeb. nastroje a deti meli jako do rytmu hrat a chrastit 🙂 to se Terezce moc libilo. Aj verce 🙂 potom jsme se ucili novou pisnicku-napr. o vlocce - to dostali decka vlocky -z igelitu a meli do rytmu mavat a pod. bylo to moc hezke 🙂 na konci si pohladili medvidka, rozloucili jsme se a vzdy dostali obrazek nej. hudeb. nastroje-to jsme si lepili do slovnicku. To se veru libilo 🙂 Terezce se jeste ted libi jak si zpivame uvodni pisnicku-jak jsme se predstavovali - Terezka se jmenuje a je, je, je, my jsme radi, ze tu s nami, je, je, je 🙂
Diktuje si jmena, o kom budeme zpivat a tleska, skace, zlaticko 🙂

sisstin
autor
30. čer 2011

@susik77 no já si to fakt nedovedu představit, jak by se Tygr někoho cizího držel za ruku a chodil dokola 😅 😅 😅 😅 jako pro nás tohle fakt těžce není 😅 😅 😅 😅 😅

já budu ráda, když to nějak přežije ve školce v koutě u učitelky 😅 😅 😅

sisstin
autor
30. čer 2011

@susik77 navíc, když jsem někde já..tak to vypadá tak, že se mě Tygr křečovitě drží kolem krku a řve, že chce jít pryč 😅 😅 😅 😅

susik77
30. čer 2011

@sisstin
@sisstin - no, mela jsi videt, co delala veru na prvnich 3 hodinach kdyz ji nekdo chytil 😎 takovy rev, ze vsichni se na mne divali vrazednim pohledem 😝 😎 😀 potonm si zvykla, kdyz se nechtela drzet, nenutila jsem ji, bylo tam vic deti co se nedrzeli, meli jsme prerusovany kruh 😉

jolinka
30. čer 2011

@sisstin on ma asi fakt strach, lebo inak mi v domacom prostredi pripada v pohode. akurat ze on este nevie pochopit ze mu realne nic nehrozi.

susik77
30. čer 2011

@sisstin - veru to delala taky. aj napr. v obchode, kdyz jsem vykladala nakup z voziku.
neboj, skolka mu pomuze 😉

jolinka
30. čer 2011

@susik77 no ja by som Kati po jednej zlej skusenosti viac do tej budovy nedostala, tak sme mali s mat. centrom uz len sme zabocili tym smerom, hodila sa o zem a rev... takze na nejake zvykanie si ani nemohla byt prilezitost ☹

sisstin
autor
30. čer 2011

@jolinka jo, on fakt doma...nebo na nákupu, nebo v Mekáči, v autobuse, ve městě ...prostě takhle, to je normálně ok... 😉 ale prostě, jakmile to je mezi děckama a nějaká organizovaná činnost (kroužky, dětský koutek atd.), tak to ani za Boha 😝

@susik77 tak to jsi dobrá, já na tohle fakt nemám nervy...hrozně mě to vytáčí 😔

susik77
30. čer 2011

@jolinka - ja som veru tam zo zaciatku vzdy dovliekla s revom 😝 tam sichla. potom si postupne zvykla. a bola som velmi dosledna. urobili sme neskutocne pokroky 🙂

sisstin
autor
30. čer 2011

@jolinka on by klidně něco dělal s tou učitelkou (zpívání, hraní atd.), ale musel by tam s ní bejt sám 😅 😅 😅 😅

bodka70
30. čer 2011

@sisstin , jj sme s Jolinkou ségry, ja vás stále čítam, ale prispela som možno 2x, nechcem tu provokovať so svojimi štandardnými až by som povedala nadštandartnými deťmi 😉 😀 😀 😀 , moje slečny takmer všetko robili nadpriemerne skôr ako je štandart, hlavne tá staršia. Ale držím vám všetkým palce a fandím vám, veľmi sa všetky snažíte.

susik77
30. čer 2011

@sisstin - ja jsem proste vedela ze takto nemuzeme existovat a verca tim pristupem izolovala aj terezku. kricela na ni ze nema jit za detmi a tak...
no a ted verca miluje skolku aj hrat si s detmi. presne pred rokem jsme deti s revem obchazeli obloukem 😉

jolinka
30. čer 2011

@susik77 jj, ja ti verim... 🙂
u mna bol problem s vlecenim... jaksi v tom prisernom veku ked mala kati od 2 do 3,5 r som bola bud vo vysokom stadiu tehu alebo s dojcatom... navyse Kati by na mieste nestichla, to viem iste. ☹ celkove ak daco odmietala tak si nezvykla... len sme jednoducho museli pockat kym zrozumnie a dostane sa do vyssieho levelu, hlavne v socializacii

jolinka
30. čer 2011

cau bodi 🙂

@susik77 riesila som to tak ze Johi chodila do MC s kamaratkami a ich detmi, mali sme to inak oproti bytovke na par metrov.

sisstin
autor
30. čer 2011

@susik77 tak to chápu...mě to nějak neomezuje, já sama různá mateřská centra a podobný pičičinky nesnášim...pro mě by to bylo za trest...ale kvůli společenskému dítěti bych se samozřejmě obětovala... 😝 já byla jako dítě to samý, nesnášela jsem to..takže si jako i umím představit, jak mu je...já si s dětma nehrála až do první třídy...nezajímaly mě vůbec a bála jsem se jich.... 😝

susik77
30. čer 2011

@sisstin - no, ty deti jsou asi po nas 🙂
ja to nedelala ani kvuli Terezce, spis aby se Veca znormalizovala, lebo to bylo strasne, ona kricela kdyz ji nekdo oslovil, kricela kdyz venku byli deti, museli jsme jit jinou cestou, nemohla jsem si ani pokecat s kamaradkami kdyz byli s detmi venku. Proste me uz nebavila ta izolace 😉

susik77
30. čer 2011

@sisstin - kdyz nad tim zpetne uvazuji, mozna kricela tolik proto, ze se neumela vyjadrit, co se ji nelibi-aj krejcirova to napsala do te zpravy-ze to souvisi s tou poruchou reci-porzumeni a nasledne vyjadreni, aj ze se prosazuje mezi detmi...

susik77
30. čer 2011

@sisstin - docela obdivuji krejcirovou, mne by vubec nenapadlo, ze veru ma poruchu reci, kdyz mluvi uplne super 😎
ona je fakt genius 😵

sisstin
autor
30. čer 2011

@susik77 mně už to ani nepřijde...fakt..já jsem s Tygrem pořád, stejně většinu dne pracujeme nebo něco děláme...já ani žádné kamarádky s dětma nemám, všechny chodí do práce...známe s dětmi nemám kvůli tomu, že se jich bojí....a bylo to tak vždycky...

ale mně říkala Kr., i ta psycholožka místní, že v žádném případě ho nemám nutit, že je prostě taková povaha..že takových dětí je dost... on je jakoby už v pohodě mezi dětma (dřív řval, jen jsme někam vešli)...ale nesmí si ho ty děcka všímat, on je prostě jenom pozoruje....žádnej větší kontakt nechce.... já počítám, že školka bude peklo, že si bude zvykat asi dlouho...od známé kluk, co má taky takový zvláštní chování (ale bez diagnozy, podle Kr. je výrazný povahovější rys), tak ten chodí do školky už skoro dva roky..a nezvykl si zatím...spát by tam nemohl ani omylem...nějak přežije ty čtyři hodiny a už se klepe domů....takže předpokládám, že u nás to bude tak nějak stejný.....

jolinka
30. čer 2011

@susik77 velmi podobne sa spravala Kati, do 2 rokov netecna, od 2 od 3,5 ziapajuci asocial ☹ stacilo aby videla ze nam ide niekto znamy oproti {snad by som sa chcela s nim zastavit a rozpravat} tak uz rev 😠 tak Johi s kamoskami a ich detmi na ihrisku a par sto metrov sama s Kati {plus MIso v kociku} ... no a cely cas pobytu vonku som znudene pozerala ako sa Kati vala po schodoch a obrubnikoch, niekedy len tak bez pohybu visela z lavicky a bezducho civela... 😒 😒 no des rozvijat take decko

sisstin
autor
30. čer 2011

@jolinka no hele, Tygr byl asi tak nějak stejnej..akorát on zas seděl v kočáře 😅 😅 😅 do dvou let tam jenom tak bezduše seděl a čučel do země...pak teda už pro změnu zas jenom ukazoval a dělal "eee"...a až ve 2 a 3/4 kočár opustil a začal tak nějak normálně chodit 😅 😅 😅

jolinka
30. čer 2011

@jolinka no ale je pravda ze sa to ku 3 rokom pomaly zlepsovalo, najprv vydrzala s nami na ihrisku, aj ked sa hrala sama, potom uz vedla deti, pridala sa ku behaniu a blazneniu...3,5 rocna uz obcas sadla k detom na kolotoc 4 rokom uz sa detmi normal hrala.

sisstin
autor
30. čer 2011

@jolinka tak u nás to s těma dětma si bude na dýl, ale jinak taky k tomu třetímu roku obr změna..začal normálně chodit, zvládat někde sedět v restauraci, zvládnul spolupracovat s někým cizím atd. Dřív se bál i dospělých lidí, to je ted úplně v pohodě...on má fakt ted vyloženě schízu z těch dětí 😔 jak jsme byly vybírat ty šaty, tak já už dopředu nerva, že tam nebude chtít bejt a bude řvát...a fakt v pohodě zvládnul hodinu, seděl v kabince, vybíral nám šaty..všechno opakoval, lezl holkám do kabinky a tak 😅 😅 😅

já si právě myslím, že i ta Krejčířová mi to nechce moc věřit, že on se až tak bojí..páč tam je fakt v pohodě, byl tam vytlemenej - a to tam byli 4 stážisti, neměl tam nemenší problém...spolupracoval..prostě tam bys řekla, že je to naprosto normální dítě, který jen blbě mluví.... no ale mezi dětma je to obrat o 180stupnů, že 😝