Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
30. čer 2011

@jolinka on prostě jakoby podle mě nechápe, proč ty děti křičí, piští, strkají se, běhají jak šílenci atd. 😅 😅 😅 on je prostě klidnej a relativně tichej....fakt zvládá takový děti, který jsou jako on..a nejlépe holčičky...a ještě ne nějak fyzicky kontaktní..to pak problém nemá, je schopnej i spolupráce...něco s tím dítětem tvořit a tak...

ale prostě v kolektivu víc dětí, kde je i hluk, děti běhaj, křičej, strkaj se...no tak to fakt není nic pro něj 😅 😅 😅

jolinka
30. čer 2011

@sisstin to ti nezavidim...toto ze unho pricinou strachu z deti nie je ani neschopnost hovorit, lebo ako tak uz hovori ani neporozumenie, lebo to ma aj nadnormu, dokonca ani nezrelost vo vyvoji {lebo aj u standartnych deti sa nehranie do 3 rokov toleruje ze v norme}... skor nejaka psychicka pricina, fobia ci co... a to je tazsie odburat

sisstin
autor
30. čer 2011

@jolinka jj, já si právě myslim, že by takovej byl, i kdyby normálně mluvil 😉 on je prostě strašně moc citlivej, všechno si hrozně bere atd., taková složitá povaha...v tomhle je on přesně po mně...já byla jako dítě fakt to samý... mě to tak nějak přešlo v první třídě, to už bylo v pohodě...a spíš jsem jako měla hodně kamarádů 😉

ale v takové té době, kdy si děti hrají ve školce, běhají po venku...atd., tak to vůbec...to jsem byla pořád sama s dospělýma..já teda právě oproti Tygrovi mluvila jak dábel, byla jsem spíš takové přechytralé děcko...hrozně mě zajímalo, co si povídaj dospělí...a prostě děcka mě nezajímala, protože jsem tak nějak asi mentálně byla jinde...ale zase sociálně peklo 😉 fakt pak v té škole už se to normálně srovnalo a nebyl už nikdy s kolektivem žádnej problém 😉

jolinka
30. čer 2011

@sisstin tak treba dufat ze aj unho sa to zrovna, najde si v skole nejake spriaznene duse, deti v starsom veku uz tolko nevzdoruju, nedupu a i on sa trosku obrni...treba len cas. 🙂
uz len prezit ten cas v skolke, vyhoda ze budu menej deti v triede a aj starsie deti, v tych zmiesanych kolektivoch nie je tolko konfliktov, vidim to na nasom zmiesanom ked porovnom s rovnorodou triedou

sisstin
autor
30. čer 2011

@jolinka jj, já jsem ráda za ten smíšenej kolektiv....ty starší děti se fakt hrozně hezky chovají k těm malým, a právě tam moc nejsou ty konflikty jako mezi dětmi stejně starými 😉 navíc tam pracují spíš po skupinkách podle věku, ta volná hra je dopoledne hodinu jenom 😉 tu mají od 8-9, pak je svačina...do 10 mají logopedii, pak do 11 jsou venku, do 12 jsou pak ty klasické školkové aktivity ( u nich teda zaměřený hlavně na ten rozvoj celkovej), ve 12 oběd...a k půl jedný si pro něj budu chodit 😉

jolinka
30. čer 2011

@sisstin to zvladne, tu jednu hodinu vonku max. prestoji pri ucitelke 😉 i take deti su.

sisstin
autor
30. čer 2011

no nic, já se loučím...zítra vstávám v pět...v sedm už musím být u nevěsty a tvořit make-up...atd. 😝 chudák, bude jí na svatbu pršet 😔 😔 😔

jolinka
30. čer 2011

cau

erinnuska
30. čer 2011

@jolinka ježkovi oči, som myslela že iba ja mám také čudné dieťa. To píšeš o mojej Rebčee? 😲 To isté v zelenom, keď si ju nikto nevšíma napr. v čakárni sama ide k druhým , chytá ich, atď, akonáhle sa jej niekto prihovorí zapcháva si uši a uteká ku mne, neuveriteľné, ja som to ešte nezažila, moji dvaja boli úplne normálni 😀 s ľuďmi sa bavili (vedeli už totiž rozprávať) v jej veku,, komunikatívni, správanie mojej najmladšej absolútne nechápem 😨

sisstin
autor
30. čer 2011

@erinnuska tak to já mám tu výhodu, že jakožto první dítě mě to další už asi moc nemůže překvapit, max. v lepším slova smyslu 😅 😅 😅

argousek
1. črc 2011

@sisstin tak vás tady zpětně čtu a co nečtu, že ses vrátila k ex ..... Tak to držím palce ať to klape 😉 A jak s malým? Změnil se jeho postoj? Však si dřív psala, že on si pořád myslel, že je malej v pohodě a ty si hysterická ženská, co na něm pořád něco hledá. Vysvětlili jste si to?
Jak tady píšete o tom kolektivu, tak Adámek si vydrží chvíli hrát s dětma. No teda hrát, teda spíš se jim nestraní. Když lítají nebo nějak si hrajou, tak se jim nestraní, ale spíš funguje jako samostatná jednotka a moc se nabaví. A to i když třeba přijde návštěva nebo před cizími, tak je vždycky tak hodinu plachej a pak se pomalu rozpovídává. Přitom se Štěpánem a s námi mluví úplně normálně. Jakože třeba Štěpánkovi řekne "Štěpi neber mi to nebo pojď sem" nebo tak. Ale jak je v cizím kolektivu, tak je jak němej a raději třeba pro to dítě dojte a vezme ho za ruku než by mu řekl. Zase na druhou stranu si myslím, že je fakt dobrý, že jsme se nakonec pro druhý dítě rozhodli, že ten Adámek není sám. Spoustu věcí, co jak malej nedělal teď od toho mladšího odkoukal. Třeba Adámek se hrozně bál vody, ani ho nenapadlo jít venku k vodě a nějak se v tom cákat. Zato Štěpán ten zase vodu miluje, takže jakmile vidí vodu, tak hned přelejvá kelímky, lopatky, kyblíky a to od něj Adámek odkoukal, to by ho dřív ani nenapadlo. A ji bych řekla, že si na něm krásně cvičí tu komunikaci 😉 Taky jsem zvědavá až půjde do školky, jak to tam bude. On půjde tedy do normální smíšené školky, kde jsou dohromady velký i malý a bude mít pedagogickou asistentku a budou mu půjčovat pomůcky a dávat úkoly pro rozvoj z SPC. Podle toho, co mi v SPC řekli by to mělo být tak, že bude dělat všechno to, co ostatní, akorát až budou třeba dělat nějakou řízenou činnost, tak ta asistentka mu bude pomáhat a bude dělat ty úkoly, tak aby se to naučil a třeba i s nějakejma těma speciálníma pomůckama a metriálama z SPC

argousek
1. črc 2011

omlouvám se za překlepy, ale Štěpán tady po mně leze, tak není možný něco napsat. Jinak jsem teda chtěla ještě napsat, že u nás je hrozný soustředění a motorika. Jinak se Adámek docela rychle učí i si hodně pamatuje, ale pokud by ho měla zvládnout učitelka ve školce, tak by byl asi fakt problém. 😖 Docela se děsím školy, snad tím jak doma trénujeme a procvičujem, tak snad tu pozornost trochu natrénujeme, ale je to fakt děs 🙄

susik77
1. črc 2011

@argousek - ahoj a co ma diagnostikovane adamek?
ohledne tech deti-my to mame podobne-veru se uci od mladsi-terezky ty veci, co jako mala nedelala, nebo ceho se boji. a ve skolce taky problem s rizenymi cinnostmi-prave kvuli neporozumeni. ale dr. krejcirova nespominala ze by potrebovala spec. skolku nebo asistenta. doma fungujeme v poho, ani ji nejak nic nemusim vysvetlovat. vytvarne veci delame spolu 🙂 teda trochu ji pomaham se strihanim nebo ji radim.

erinnuska
1. črc 2011

@sisstin takže sa máš na čo tešiť 😅 , môj synátor-drhorodený bol maximálne kludné a spokojné dieťatko, teda vlastne stále je, Rebeka je od neho na hony vzdialená... S ním som mohla ísť kamkoľvek, kedykoľvek a s kýmkoľvek. Spoločenský je dodnes, bezproblémový tiež ( i keď začíname s pubertou). Keďže som bola na MD s ním naposledy celá happy, som si to chcela zopakovať, Rebča je ale z iného súdka, nevadí- vydržíme 😝

dalea
1. črc 2011

Ahojte 😀
@jolinka Ja som vedela uz davno,ze Bodka je tvoja sestra,ta podoba sa nezaprie a akosi som to vycitala aj z jej prispevkov 😉 Lea mala v stredu novy zazitok,babka si ju trufla vziat prvykrat do kostola 😅 Doteraz to neprichadzalo do uvahy,kedze ona usta nezavrie,ale na pocudovanie,to zvladla celkom dobre,vsetkym okolo ukazovala,ze maju byt ticho 😀 No a ked spievali,tak samozrejme aj ona,tak po svojom,ale zato poriadne nahlas 😀 Akurat,ked tam nejaka babka kaslala,tak Lea jej robila ozvenu 😝 Ale moze to byt pre nu prospesne v tom,ze sa tam nauci discipline 😉 Pisali ste,ze sa niektore deti bali,alebo este stale boja cudzich,alebo deti,s tym sme mi nemali problem,v tom bola mala velmi spolocenska,akurat,ze s detmi nevedela komunikovat 😕 Ale zato sa este stale v nejakych situaciach troska kyve a mava rukami,hlavne,ked sa tesi 😝

argousek
1. črc 2011

@susik77 Adámek byl extrémně nedonošenej, narodil se v 26. týdnu. Jako diagnózu máme opožděný nerovnoměrný psychomotorický vývoj a nedozrálá CNS z důvodu perinatálního oslabení 😒 Křejčířová nám ale řekla, že všechno dožene, tak to snad bude dobrý. On opravdu vždycky ke všemu dojde, ale prostě mu to dýl trvá. Hlavně pomalu v pěti letech není moc soběstačnej, nedokáže se sám obléknout ani najíst, tak to teď trénujeme. Jinak se tím vývojem sice pomalu ale jistě sune k vrstevníkům. Když to teď porovnám s druhým dítětem, které je donošené, tak je to všechno úplně jiný. Ten donošený se učí všechno lehce a sám tím, že všechno okouká, kdežto Adámkovi se musí všechno polopaticky ukazovat a pořád vysvětlovat a hlavně učit, nemá to, že by si k tomu došel sám 😖

susik77
1. črc 2011

@argousek tak to je fajn, ze ma jen ten nerov. vyvoj a nezraly CNS. Na to jak se brzy narodil 😔 Neboj, urcite to dozene. 😉 Nam to sice Krejc. nerekla, ale Veru mi prijde ze ma to samy. My mame receptivni vyvoj. poruchu reci-lehky stupen.
Chodi Adamek nekam do skolky?
To uceni taky vidim na Teri-ty ta ma normalne zablesky-jak ji to pali, hezky dokaze kazdou novou vec aplikovat...Veru se neco nauci a nedokaze to pouzit v jine situaci. Jinak funguje ale v pohode, uz se socializovala, v zime byla jeste uplne asocialni, jak jsem psala vyse.

smardik
1. črc 2011

hezký den, děti spí tak jsem dočítala

k tomu kolektivu s tím problém nemáme, Tomík má děti rád a vyhledává je, už se mi i ze školkou přidal, chodíme do mateřského centra a líbí se mu tam, nechce domů. ale hraje si zatím vedle dětí než s nimi, většinou je to tak že si jedno dítě vyhlídne a to napodobuje, kde jde to dítě jde i on ale je spokojený. Akorát v poslední dobře-hlavně na hřišti už jsem si všimla že se mu děti začínají smát, naposled lezl na klouzačku a nahoře holky tak kolem 8 a lezl jednou, ptali se ho jak se máš a nic, lezl podruhé a ty jsi holčička nebo chlapeček, potřetí jak se jmenuješ a on se na ně jen díval, no pak už se mu fakt smáli ale nechápe to.

@argousek ty aspon víš proč je u vás takový vývoj, já nemám zdání proč Tomík je v termínu, těhotenství v pořádku. Napadá mě jen jeden jediný důvod ☹ ale je to veřejná diskuse tady to psát nebudu

argousek
1. črc 2011

@smardik napiš mi prosím ten důvod do IP 😉

@susik77 nene do školky zatím nechodí, začne v září. Teda už jsme to jednou zkusili minulý rok na jaře, ale to nebyl ještě vůbec připravenej, děti tehdy absolutně ignoroval a i ta spolupráce byla horší. Tak jsem ho nechala doma a řekla jsem si, že mu dám čas a teď to v září zkusíme znovu 😉
No a u nás už je docela problém, protože bych řekla, že ostatní vidí, že je trochu jinej a že nezapadá a on si to už z jejich chování taky uvědomuje, že se mu třeba smějí nebo tak. On bych řekla, že už by celkem zapadl, ale třeba když má radost tak začne třepat rukama a ty děti na to divně koukají, co to dělá nebo třeba dělat to, že si začne hrát na auto a lítá jak pošuk a dělá hnhnhn a to na něj taky divně čučej, co to dělá, protože on jim to neřekne, jen lítá a hejká. No a oni na něj koukaj proč lítá a hučí 😝 On spíš tíhne k holkám a k menším dětem, ony jsou ty holky takový starostlivější 😒

smardik
2. črc 2011

holky já lítám po dr. s Tomem a přitom se stačilo zeptat kamarádky, teda bývalé proč Tom nemluví-málo jsem na něj mluvila, včera jsem se vytočila ale dneska už to neřeším jen jsem ji vymazala z FB

@argousek Tomíkovi už se taky smějí na hřišti, včera jsem tu zrovna o tom psala

hanatka
2. črc 2011

@smardik jj, a autismus způsobuje nedostatek lásky apod., tos nevěděla? Na to se vykašli, nikdo, kdo nemá podobný problém, si to nedovede představit a lidi mají tendence najít na všechno hned řešení, zvlášť ti se standartníma dětma bez problémů 😉
Holky my máme první otázku, která zní: Kolik je hodin? Se ptá x krát denně 😀 Sice nevím proč, no každopádně ho to zajímá asi 😀

smardik
2. črc 2011

@hanatka tak autismus vylučuju, ještě mi řekni co způsobuje mentální retardaci kdyby ji náhodou měl 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 jako ted už na to fakt kašlu ale včera mě to dostalo -byla jsem nasraná, smutná. dneska jsem ji vymazala z FB a skončila u mě

argousek
2. črc 2011

@hanatka tak to byl dřív předsudek, že autismus způsobuje nedostatek lásky, dnešní věda to vylučuje 😖 Zkus to napsat do témy o autismu na koníkovi a uvidíš, co ti na to maminy napíší. Já myslím, že bys jim docela hejbla žlučí. Spousta maminek miluje svoje děti nade všecko a nechápou, proč jsou jejich děti jaké jsou a rozhodně za to nedostatek lásky nemůže 😝 Prosím než budeš něco o autismu psát, tak si o tom nějdřív něco pořádně přečti

@smardik lehká mentální retardace prý je když dítě vývojově odpovídá zhruba o polovinu takže pokud by jsi měla třeba dvou leté dítě, tak odpovídá zhruba na rok a to ve všech směrech .

smardik
2. črc 2011

@argousek já to myslela jinak ale to je jedno, nicméně tomu co jsi napsala Tom naprosto odpovídá

ygreen
2. črc 2011

@argousek hanatka i smardik to mysleli ironicky 😉

ygreen
2. črc 2011

jinak ahoj holky

u nás nic nového až na to, že Tobiáš začal opakovat slova co umí, takže opakuje zejména z televize - ne, teď, ňam, na a je mu docela hezky rozumět. Tak jsem zvědavá, kdy začne konečně přidávat nějaká nová slovíčka a začne konečně trošilinku mluvit 🙂

a musím se vám pochlubit, jakou mám roadost z Theinky, bude mít za 6 dní 10 měsíců a paci, paci, pacičky, jak je veliká dělá nádherně, ukazuje prstíčkem, když jí dám kostky a krabičku, okamžitě dává kostky do krabičky, hraje si opravdu inteligentně 😉 sice nemluví, zatím jen tátátátá a jiné žvatlání,a le je to moje hvězdička. V hračkárně má napřaženou ručičku z kočíku a ukazuje na vše, vše chce osahat, hrát si s tím, no pravý opak Tobiáška 😉 mám pocit, že by mohli začít mluvit spolu 😀

V pátek máme praví logopedii po dvou měsících tak snad bude hezky spolupracovat.

argousek
2. črc 2011

@hanatka jaj se moc omlouvám, až teď to čtu pořádně a už vidím, že to bylo ironicky. Ještě jednou se omlouvám 😉

smardik
2. črc 2011

@argousek jojo ono to od nás byla fakt ironie, reakce na to co mi napsala ta kamarádka

argousek
2. črc 2011

@smardik Adámek asi ve dvou letech odpovídal ročnímu dítěti a taky mu dala diagnózu lehký mentální retardace. Ale ono je to hrozně ošemetný, protože to dítě u těch vyšetření nikdy pořádně nepřevede co umí. To je tak vždycky už něco umí a řekneš mu ukaž nebo řekni a na just neudělá nic. Ale teď když jsme byli u Krejčířové, to mu bylo roky a 3 měsíce a odpovídal asi na 3,6 roku a říkala, že udělal velký skok ve vývoji a že to rozhodně lehká mentální retardace není spíš spodní hranice širší normy 😉 Takže neklesej na mysli 😉

smardik
2. črc 2011

@argousek neklesám-teda občas jo ale dá se to, my to spolu zvládneme 🙂

ale dneska byl šikulka, sám si zvládnul sundat tepláčky a měl z toho strašnou radost