Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
3. črc 2011

@smardik huráááá....ukazuje 😀 😀 😀 😀 😀 😀

smardik
3. črc 2011

@sisstin jo ukazuje, on už tak asi týden ukazoval-ale jen na 2 věci a to auta a autobusy a pak na Honzíka-třeba jak se někdo zastaví a něco mu říká nebo i mi tak vždycky ukazoval na Honzíka že patří k nám ale dneska už ukazoval i jak se díval na televizi, v mekáči že chce hranolky, pak na řeku, no prostě ukáže a pak se podívá na mě a co já na to 🙂 🙂 🙂, není to dítě úžasné 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
3. črc 2011

@smardik super bomba, tak počítej, že ted se určitě zlepší to porozumění 😉 🙂

smardik
3. črc 2011

@sisstin snad jo ale fakt poslední týden mi přijde fakt daleko lepší - víc se snaží komunikovat -rukama,nohama, to je jedno prostě víc, nebrečí, víc si chce hrát i se mnou a ted co jsme zavedli nově je večerní hraní u kuličkodráhy s tatínkem, ta má úspěch ale chlapovi to jde stavět rychleji tak to spolu staví 🙂 a je to taková jejich večerní chvilka jen spolu 🙂

sisstin
autor
3. črc 2011

@smardik se ten vývoj dal dopředu, to je fakt skvělý 🙂 ono to půjde 🙂

smardik
3. črc 2011

@sisstin jo za poslední týden se fakt dal vývoj o dost dopředu, snaží se 🙂 🙂, asi nechce mamce dělat starosti tak mi dělá radost, s chlapem to totiž u nás stojí za houby ☹

sisstin
autor
3. črc 2011

@smardik on ten vývoj je fakt skokovej, takže najednou hups..a umí spoustu nových věcí 😵 moc ti to přeju 😵 😵 s chlapama to je někdy (často) těžký, tak držím palce, at se to dá zas do pohody..

já se pro dnešek loučím, tak dobrou noc všem 🙂

ygreen
3. črc 2011

@smardik paráda, stejné jak Tobík 😉 Tobík teď už ukazuje luxusně, i to co chci já aby ukázal (ukaž kačenku, ...) a samo i sám. Teď ještě to porozumění aby se skokově zlepšilo. A doufám, že to bude velký skok 😀 😅

sisstin
autor
3. črc 2011

no tak jsem tu, film mě nebaví 😅 😅 😅 😅

smardik
3. črc 2011

@ygreen to by bylo super kdyby byl skol ale jsem realista 🙂 takže budu raději nohama při zemi a pak mile překvapena

normálně tu mrznu, přes den bylo jen 12stupnů a fakt je v bytě zima ☹

sisstin
autor
4. črc 2011

@jolinka Joli, jsem si říkala, jestli náhodou už nerodíš 😝

sisstin
autor
4. črc 2011

jinak jsem našla tenhle skvělej odkaz 🙂 http://www.svet-deskovych-her.cz/

jolinka
4. črc 2011

@sisstin keby si tak mala pravdu 😀

jolinka
4. črc 2011

do piatku su dievcata u babky, takze mam veget 😉 jedno dieta balada

sisstin
autor
4. črc 2011

@jolinka táta má dovču, takže Tygr visí na něm....a zítra a ve středu jedou na výlet, takže mám taky relativně pohodu 😎 😀 😀 😀 a Miško je anděl ne? 😀 😀

jolinka
4. črc 2011

@sisstin on zlaty, hlavne ked je sam so mnou, s Kati obcas bojuju o priestor a je aj taky provokater lebo rad vidi ked Kati ide do vyvrtky a vie ako na to 😠 no som zvedava ako budu oni dvaja od septembra v jednej triede

evaje
4. črc 2011

@jolinka Ahojte, já tě obdivuju s tolika dítkama, ale taky si užívám, když je doma jen jedno.Mám sousedku, která má jedináčka, tatínka v baráku, manžela pracujícího doma a když nastoupila do práce ( malej měl 5,5r) tak byla za 14 dnů doma, že prý to nejde, protože nestíhají s malým 😕 Což fakt nechápu. Dítko zdravé jak řepa a poslušné a oni nestíhají. Co by dělali se čtyřma capartama? 😀
Tak jsem včera objednala Logico. Jsem stále váhala které, jestli už pro Matyho to piccolo, ale nakonec jsem se rozhodla pro Primo a přibrala jsem karty od 4let. Tak uvidím a když to bude pro Matyho brnkačka, tak už holt půjdeme do piccola. Tak se těším jak to dojde. Jenteď pojedeme na týden pryč, takže až přijedeme, bude to doma

sisstin
autor
4. črc 2011

@jolinka
@evaje holky, no já mám pocit, že ale s Tygrem taky nic neudělám 😅 😅 😅 ono asi čím víc dětí, tím se to pak zdá větší pohoda 😅 😅 😅

jolinka
4. črc 2011

no pre mna je ten vyssi pocet deti uz akosi "normal" stav, ten kratky cas co som mala len jedno som tak ci tak nebola v pohode a nestihla som viac... vela veci som zbytocne riesila, nervacila som sa, furt som bola v dajakej depke alebo v strese... 😠

smardik
4. črc 2011

ahojky tak jsme doma z logopedie, hezky jsme zmokli, pro změnu leje ☹ ☹

Na logopedii byl s námi i Honzíček, neměla jsem hlídání a v pohodě, zjistili jsme že na Toma působí super a snaží se dělat co brácha, takže ted nějakou dobu bude chodit Honzík s námi. Honzík teda zvládl vše co chtěla naprosto v pohodě a vydržel u toho, zlobil se jak chtěla přejít na jinou činnost, dostal pochvalu že ja na svůj věk hodně šikovný, i že mluví ji předvedl. Tomík trošku zlobil-furt okouní okolo a na všechno říká ne, zvládl i nechci-říká neci ale právě jak viděl že Honzík to dělá v pohodě tak najednou i on měl zájem a chtěl, proto s námi bude chodit ten Honzík že Tomík se mu bude snažit vyrovnat, Honzovi to jde lépe a hlavně to chce dělat, zajímá ho to. No jinak jsme vyplnili nějaké papíry-přišlo mi to jako by dělala sama nějakou diagnozu ptala se na těhotenství,kdy co začal dělat, nemoci, něco o mě, chlapovi a pak pracovala s nimi. dneska seděliá celou dobu na zemi a stavěli kostky-má jedny normální plastové ale má tam i trojuhelník, válec (ty chci dokoupit tak je to baví víc, my máme zatím jen kostky) s pak plast kostky z obrázky tak na tom jim ukazovala co je co a jaký to vydává zvuk, na něco se jich ptala sama, pak zas navlékaní na válec, pak si udělali z papíru kuličku a měli do ní foukat, to se jim moc líbilo. Pak ještě nějaké písničky a chodit,napodobovat nás ale to už nedělali, Hanza by se i přidal ale TOm se rozhodl řvát, tak to příště že tím příště začneme. Jo pak těma kuličkama házeli do koše, prohlíželi knížku-to mě fakt Tom překvapil a ukazoval i v ní naprosto v pohodě, ukázal kde je dudlík, balon, kuře, medvěd 🙂, Honzík toho zvládnul více. a to bylo dneska vše, vyšlo to zas že jsme tam byli přes hodinu. příště jdeme příští čtvrtek, dřív neměla volno

sisstin
autor
4. črc 2011

@smardik ta logopedka je fakt úžasná 😉 máte obr štěstí..a vidíš, jde to i s Honzíčkem, který z toho taky má užitek...no prostě fakt mega super 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@jolinka Joli, mě na to druhý snad ještě někdy ukecáš 😅 😅 😅 😅

jolinka
4. črc 2011

@smardik u Tomika to fakt vyzera na rozbeh a logopedicka vyzera super, som zvedava na nasu, teraz ma dovolenku tak az o 2 tyzdne berie... i tak su deti u babky 😉 🙂

susik77
4. črc 2011

@sisstin - to je pravda, s veru jsem nic nestihala, ted s obema varim, uklizim, malujeme, cteme si, stavime si lego...

evaje
4. črc 2011

@jolinka no já s matym taky stíhala. Mazec to byl, když ještě Mikola neměl rok. A Maty měl necelé 4. On se Maty začal projevovat a ještě nebyl moc soběstačný a Miky si vyžadoval mou 100% pozornost. Byla jsem na ně sama a strašně jsem trpěla tím pocitem, že Matyho, který zrovna tolik potřeboval mou péči, tak ji nemůže mít. Ale je fakt, že jak se to období přelomilo, tak je to pohoda. Oni si víc vyhrají a mě ž tolik nepotřebují. Jen na takové ty nutné věci. Jako rozsoudit hádku, podat, uklidit uvařit, přečíst atd. 😉

@smardik Tak to je paráda, že je u logopedky tak šikovný. To půjde uvidíš. Oni fakt překvapují a vždycky když si myslíme, že to takto nepůjde, tak nás dostanou. A je bezva, že se i Honzík snaží. Já s Mikym taky půjdu. On se mě doma taky přidává,když s Matym cvičím. Jenže Maty už je hodně vepředu, takže to prostě nemá efekt. Takže opět zapojujeme do cvičení prvky z prvních hodin. Maty to zopákne a pro Mičiho je to přínos.

smardik
4. črc 2011

@sisstin já jsem ráda nemusím řešit žádné hlídání a prospěje to oběma 🙂, Honzík aspon Toma potáhne, Honzík si pohraje, něco se naučí a třeba začne díky tomu mluvit rychleji, sice nemyslím že bude mít problém ale v ničem mu to neublíží 🙂

hanatka
4. črc 2011

Čauky, no já teda s Radkem do cca 2,5 roku neudělala nic. On vyžadoval 100% pozornost a hlavně dohled, protože byl fakt příšernej, dodnes máme doma oškubaný kvitka, strhané kusy tapet, doškrábanou linku apod 😀 Teď poslední dobou už je to mnohem lepší, sice ho musím třeba pustit k PC, ale tak ať, pustím mu hravé učení, to ho taky rozvíjí a on hoďku vydrží. Taky už si víc hraje, začal jezdit s autem na dopr. koberci, komentuje to, že nemůže jet, že má červenou apod. 🙂 Tuhle byli s MM vysát auto u benzínky, tak chodí se svým malým vysavačem a vysává auta 🙂 Takže paradoxně taky se dvěma dětma udělám víc, protože Terezka je zatím zlatíčko, vyhraje si dost sama a nebo zírá na Radečka 🙂
@smardik to je super, fakt paráda, jakou dobrou logopedku jste našli 🙂

ygreen
4. črc 2011

ahoj. u nás menší období vzdoru - cokoliv po Tobim chci tak ječí jakože ne. Nemůže prostě normálně říct NE, ale zaječí takovym piskošem, děsný 😝 doufám, že to nebude dlouhé období, jinak mě škrábne. ALe zase opakuje ty slovíčka co umí i po nás, nejen z telky, tak to je fajn. Jen aby už přidal nějaké nové.

jolinka
4. črc 2011

@ygreen 😀 😎 no nie ze by to bolo dvakrat prijemne ten vzdor... ale snaz sa to brat aj pozitivne ako vystup do dalsieho levelu vyvoja 😉
my sme to mali pekne dlho a este teraz su dozvuky 😠

susik77
4. črc 2011

Ahoj, my sme na tom rovnako. Inak teraz asi mame nejake intenzivne vytvarne obdobie 🙂 Dnes verca pomalovala cely skicar, namalovala mna, terezku, seba, tatina. Sebe namalovala aj capicku, usi aj s nausnicami.. mobil a kremik 😀
dokonala barbina 😀 😎