Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
4. črc 2011

@susik77 zeby dalsia maliarka s neporozumenim reci?? 😉 😉

susik77
4. črc 2011

@jolinka - ale fascinuje ma, ze pred mesiacom kreslila max. ciarky a kruzky a teraz postavicky aj s detailami...ktovie co sa v nej skryva 😕

jolinka
4. črc 2011

@susik77 moze to suvisiet aj s nejakym jej skokom vo vyvoji, inak poznam 2 deti co zacali nahle pekne kreslit vo vyssom veku 4 ci 5 rokov a predtym nic... 😉 a mmch obaja mali poruchu reci alebo komunikacie

susik77
4. črc 2011

@jolinka - asi ano. bol to ten zlom-koniec maja. zacala perfektne jazdit na trojkolke, prestala vzdorovat, zacala mi pomahat skladat oblecenie, strasne vela sa zacala pytat, proste 180 stupnovy obrat...
inak asi tym tie deti kompenzuju to neporozumenie, asi ako napr. slepci maju casto vyborny sluch...

jolinka
4. črc 2011

@susik77 moze byt... ved aj o autistoch je zname ze vacsina myslia v obrazoch,
to sluchove vnimanie ci porozumenie ak je oslabene, tak sa posilnuje zrakovym, jj slepi maju casto dobry sluch ale aj hmat

susik77
4. črc 2011

@jolinka - jj, ze vraj zrakove vnimanie ma velmi dobre-povedala nam to vtedy dr. krejcirova-vyborne vseko vedela na obrazkoch...

jolinka
4. črc 2011

@susik77 presne aj ta psychologicka co sme za nou boli to povedala o Kati

susik77
4. črc 2011

@jolinka - jj ze vraj ma veru poblem s abstraktnymi otazkami-ze akoby varila zo vzduchu-ze nevie, ktora bije...

jolinka
4. črc 2011

@susik77 a presne ake typy otazok robia Veru problem?

susik77
4. črc 2011

ked sme boli u dr. nevedela co svieti na oblohe cez den, v noci a co si zoberie ked ma smad...doma to uz vedela...

jolinka
4. črc 2011

@susik77 dobre ale co ty vidis ze nerozumie alebo nevie odpovedat.

susik77
4. črc 2011

@jolinka - ten posl. mesiac mam pocit ze je uplne ok, nic som jej nemusela vysvetlovat a prestavaju aj tie echolalie co opakovala otazky...

jolinka
4. črc 2011

@susik77 potom je to OK u nej 🙂 som myslela ze vam este nejake neporozumenie ostalo

susik77
4. črc 2011

@jolinka - urcite je u very nieco ale neviem to moc vystihnut-skor ako sme si pisali so @sisstin o tych vyvoj dysfaziach - problemy vizuomotoricke al. neco podobne-priestorova predstavivost, hruba motorika-napr. nevie chytit loptu ( terezka to uz vie), sem-tam vzdorovitost, uz teda ovela menej...inak rozprava krasne, chvalia nas aj znami co maju rovnako stareho syna kt. nema problem...

susik77
4. črc 2011

@jolinka - inak ona je typicky priklad narocneho dietata-ked si precitas ten clanok v mama a ja...al. ked som si citala o nadanych detoch-tak tie povahove problemy tie iste-akurat ze ona asi neni extra nadana-akurat ma dobru mechan. pamat...
precitlivela, perfekcionistka, tvrdohlava, ale aj priatelska, vesela...

ygreen
4. črc 2011

@jolinka Tobiáš prostě neřekne ne, on zaječí takovym pisklákem že by ti pukly oči 😅 nechápu proč neřekne ne. A pořád moc nechápe ano. když něco chce tak udělá prosím, prosím, nebo udělá významné hmmmmm. Ale ano nechápe. A ne užívá jen když něco nechce. Ale třeba když se ho na wc ptám, jestli ještě bude kakat, nebo ne, jestli chce utřít, nebo ne, tak na mě kouká jak péro z gauče ☹ ale u receptivní je to asi normální, co

každopádně i když občas ještě zírá mimo, do blba, ignoruje, tak už je mnohem lepší i v tom sdílení pozornosti. Hlavně ho teď děsně baví když mu s Jirkou zpíváme znělky od reklam, to kouká na telku, na nás, na telku, na nás a my musíme zpívat na puding Paulu, Activii, apod 😀 je z toho děsně hin 😅

susik77
4. črc 2011

@ygreen - aj veru mi to delala - napr. na krouzku-kdyz neco nechtela delat, tak jecela. lektorka rikala ze ji mam ucit aby proste rekla ne ale orad jen v afektu...
a vy mate taky receptivni?

ygreen
4. črc 2011

už to asi tak bude, ke Krejčířové jdeme v říjnu, ale myslím, že teď co můžeme tak nějak vyloučit atyp. autismus, tak nám zbývá ta receptivní dysfázka a samo i expresivní, páč malý vůbec nemluvý.

susik77
4. črc 2011

@ygreen - drzim palce, dr. krejcirova to urcite odhadne 😉

ygreen
4. črc 2011

dík 🙂

sisstin
autor
5. črc 2011

Bré ráno,

tak Tygr odfrčel s našima až do večera k babičce, tak mám free 😝 měla jsem jít pařit ke kámošce, ale je nemocná, takže nic 😝 tak vůbec nevím, co budu dělat.... to je děs, se člověk vždycky těší, jak bude mít volno..a pak se stejně nudim většinou 😅 😅 😅 😅 chtěla jsem vařit, ale asi na to kašlu 😅 😅 😅

@susik77 no u vás to porozumění bude podle mě už v cajku relativně, možná pak ve škole bude problém při čtení s porozuměním, slovníma úlohama atd., ale v běžném životě by problém už asi mít neměla. Plus teda ještě trošku zasažené ty ostatní složky, jak jsi psala , motorika atd., ale to už se dá vymakat 😉

@ygreen mně říkala logopedka, že dítě používá ano- ne (správně), až když rozumí fakt hodně...a u nás to tak bylo, dokud nerozuměl perfektně, tak to prostě vůbec nepoužíval...a tuším i Kr. mi něco takového říkala 😉

já už se těším na ten Záhadný hrad od Smartu, ale mám nějaké trošku obavy, že Tygra to nebude bavit...ale tak nějak to snad natrénujeme. Ke Kr. jdeme už na začátku listopadu ( to strašně utíká) a mám pocit, že s tou prostorovou představivostí jsme nehli vůbec 😝 jinak jsem si od mamky nechala zas okopírovat asi 13 stránek z Mezi námi pastelkami, a zase se na to vrhneme...Tygr projevil opět zájem o to...tak jsem ráda 🙂

smardik
5. črc 2011

dobré ráno
@sisstin to je klasika člověk má plány a nic z toho

@ygreen aspon už to budeme mít za sebou, nás to ještě čeká a to je docela možné že to budu mít hned ve dvojitém vydání, ach jo

u nás to vypadá že Tom začal na Honzíka žárlit nebo já nevím co se děje, včera mi Tom sedí na klíně a mazlíme se, přijde k nám Honzík že chce taky a Tom vzal auto co měl v ruce a majznul ho po hlavě-ale fakt dost, žádné trošku, ted ráno je přebaluju a Tom zas Honzíka bouchnul do břicha a je toho víc. Fakt je že zatím to bylo v pohodě, tom nežárlll tak možná jak už je trošku šikovnější, vnímavější tak je i v tomhle nebo nevím co jiného si myslet

sisstin
autor
5. črc 2011

@smardik no já myslím, že určitě..dřív si to asi tak neuvědomoval, až ted 😉 tak držim palce, at to přejde 😉

tak já jdu nakonec zítra na kafe s jednou holčinou odsud z koníka, známe se už docela dlouho a ušila mi tutu sukni, se těšim 😀 😀 😀 😀

smardik
5. črc 2011

@sisstin jo vidím to stejně, už si to uvědomuje tak žárlí, snad ho to přejde, protože vysvětlit mu nic nevysvětlím to nejde, bít ho nechci

smardik
5. črc 2011

jo a ještě včera mi logopedka říkala at ji napíšu Tomova slovíčka co říká a já žasla, má jich víc než jsem myslela, člověk si to ani neuvědomuje, mám psát jeho-co má doted + nové za každý měsíc a at píšu i Honzíčka že chce mít srovnání jestli to nemají stejné, no ted Tomík říká-aoj-ahoj, ne, neci-nechci, tady, čiči

smardik
5. črc 2011

jo a ještě šššš jako vláček 🙂

smardik
5. črc 2011

holky kdy jste měli období já sám, Tom si to sice neřekne ale přesne tak to dneska u nás vypadá, vytahovala jsem věci ze šopy-auto,motorku a hysterák musel to udělat on sám pak byl spokojený, šli jsme na maliny ty miluje a ode mě si prostě nevezme musí si utrhnout sám, to samé další ovoce, pak šel bez dovolení po schodech-musí čekat u schodů ale prostě jde sám a pak se raduje že tam je apod. musí to udělat to, jo říká mi nechci-vytahuju ty věci a řekne mi nechci a jde to udělat sám, dávám mu malinu a nechci a jde si utrhnout svoji

sisstin
autor
5. črc 2011

@smardik my to máme až ted 😅 😅 😅 ale jinak si myslim, že je to normoš okolo 2-2,5roku 😉

smardik
5. črc 2011

@sisstin uvidím bud to má jen takový den nebo fakt je období já sám, ani nevím zda to mám chtít 😀 😀 😀 😀 😀 jak ho vidím fakt nevím,před chvíli dostal za ty schody na prdel ale stejně než jsem vynesla Honzu zas na schodech byl

erinnuska
5. črc 2011

naša Rebeka začala hovoriť pa padol, padla, teším sa , aspoň niečo nové, hoci pa už znamená viacero slov u nej napr. pápá, pa akože panči-kupkať, pa akože papať, nové hlásky zatiaľ nič, stále iba pa,ta,ne, to je asi všetko 😝

susik77
5. črc 2011

@sisstin - jj mam pocit ze uz s veru fungujeme normalne, dikybohu 😔 uz se tesi do skolky 😉
veru byla velmi dlouho tzv. no-child 😎 ne bylo na dennim poradku. ano zacala rikat asi pred 2-3 mesici casteji a vyustilo to do konce toho kvetna-rel. konec obdobi vzdoru 🙂