Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

chruminka
7. črc 2011

@ygreen ja som ani nevedela ze chcete zamykat temu 😅 ,len vcera na mna vsetko tak dolahlo ze mi to nedalo a dnes ked je relativne klud pozeram a hladam trosku rady aj na nete 🙂

ygreen
7. črc 2011

jináč u nás též pokrok, Tobiáš vše opakuje - tedy co umí nebo citoslovce - motorku, auto, smích, ječení, hekání, prostě co slyší v telce, nebo tak. A říká tedy ne, na, nenete - nechci, a pak sem tam něo. Ségra by dala ruku do ohně že tobiáš říkal psovi několikrát skoč. Máma zase včera slyšela že říkal nechci. A tak. Prostě čím dál častěji máme posit, že něco zopakoval. A když zpívám kouká mi na pusu a pak jí naprázdno otvírá.

alexandra
7. črc 2011

@chruminka Mozem z vlastnej skusenosti potvrdit, syn je velmi energicky, nevydrzi, dcerke staci malickost a je z toho hystericky zachvat, ale trpezlivost, trpezlivost, trpezlivost, nekricat, netrestat.. Aspon tak sme to zvladli my a deti z toho prakticky vyrastli, vzdy sme si zopakovali ze ak je akykovek problem, treba prist za maminkou a ja to vyriesim, kludne, diskusiou..
A maminke len jedno - vydrzat 🙂

smardik
7. črc 2011

holky jsem tak ráda že vás mám, ani nevíte jak 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

dneska tu sedím dlouho ale Tomík má teplotu a ještě spí a Honzík je venku s dědou aby nevzbudil Toma. Já jsem raději tady kdyby náhodou něco s Tomem, ráno ho 2x natáhlo ale udržel to tak jsem tu kdyby zvracel nebo něco

ygreen
7. črc 2011

joli, já jsem v tomhle matka ochranitelka a když má někdo blbý kecy, tak ho okamžitě zjebu a zasypu chytrýma lékařskýma kecama 😅

ygreen
7. črc 2011

@smardik my byli u mudry, Thea má opět náběh na průdušky a na ruce se jí objevil atopák, což čumim jak umim, páč ani já ani manža nejsme alergici. Ale mudra nám dala papíry na imunologii, páč si myslí, že je to atopák co souvicí se sníženou imunitou a průduškama, či co. Ten prý mizí. A včerajsem jí našla klíště a to byla pořád v bodýčku. Na prsíčkách, ale pidimidi a vytáhla jsem ho živé, tak snad okey.

smardik
7. črc 2011

@ygreen no u nás jen teplota-od večera a nechce jíst-dokonce odmítl i kinder čokoládku a to už je co říct, nemá chut k jídlu ale to je tak posledních měsíc každý den, ráno ho teda 2x natáhlo ale ustál to a jinak mu nic není. Ted od 11:30 spí

ygreen
7. črc 2011

@smardik takhle Tobimu začala v dubnu streptokoková viroza a píchali mu za tři dny ucho. Ale měl nad 38 a zvracel

smardik
7. črc 2011

@ygreen já ho neměřila kolik přesně má, je to vždycky s řevem takže jen vím že má teplotu jak mu šáhnu na čelo. No uvidíme jak bude mít teploty půjdem asi ráno k dr. pro jistotu když bude před víkendem, na pohotovost fakt nechci

ha už ho slyším jdu za ním

jolinka
7. črc 2011

@ygreen no to si dobra... mna trefna sarkasticka odpoved napadne az po case 😒 v kazdom pripade ale ochladnem a prestavam sa bavit.
Inak ta baba z ihriska mi minule leto pila krv, neustale reci ako mam Kati zbit, ze za toto by som uz svojej dala, pripadne svoju dceru zbila aby mi ukazala priklad ☹ ze co mam robit, trafena...
a toho roku sa na mna vyskiera, okolo Kati tutu nunu aka je zlata, ako pekne hovori

ygreen
7. črc 2011

@jolinka vyskiera???
bych jí požádala zda by si mohla mého dítěte nevšímat, a pokud by dál měla problém, tak bych jí asi něco doporučila 😠

jolinka
7. črc 2011

@ygreen vyskiera... no to je taky ten sladkasty "uprimny" usmev 😝

jolinka
7. črc 2011

@ygreen no Kati ju ma nastastie total na haku, ta si vybera s kym sa bavi a vacsinou ma dobry odhad na ludi 😉 🙂
jej decko by som nechcela byt, ano je vycvicena, ma 3,5 vie anglicke basnicky, pesnicky, rozprava jak herecka, len ten smutny pohlad... ☹

ygreen
7. črc 2011

@jolinka aha, dík, já jsem se slovenštinou přišla do styku více méně až tady na koni 😅

já budu šťastná když bude Tobík třeba šikovný a spokojený kuchař 😉 nikdy bych po svých dětech nechtěla aby dělaly co je nebaví nebo na co nemají. Sice by mě třeba vadilo, kdybych věděla že mám velmi nadané dítě, aby nestudovalo, ale co, v životě to zase tak důležité není 😵

smardik
7. črc 2011

@jolinka naprosto vím o čem mluvíš,taky takovou znám a jejího dítěte je mi fakt upřímně líto, umí vše ale neumí se smát a dělat blbosti jako dítě

smardik
7. črc 2011

@ygreen Tomula bez teploty 🙂 a jinak jak píšeš já budu štastná když bude Tomík kuchař nebo automechanik, to je jedno prostě at je spokojený 🙂

jolinka
7. črc 2011

@smardik ja mam tiez taku predstavu, ze aj keby Kati nebola zrovna studijny typ, ze sa moze uplatnit v niecom co ju bude bavit, nejake umelecke remeslo, mat trebars keramicku dielnicku, daco malovat... Ona je velmi prakticka a ctiziadostiva, vie sa presadit, mozno bude v niecom podnikat a dopadne este lepsie ako ti co pilne studovali so samymi jednickami... 😉

chruminka
7. črc 2011

babule dakujem za podporu a presne viem o com pisete 🙂
Aj u nas na ihrisku sa najdu "mudre" mamicky
Zial aj u nas doma teda u mojich rodicov nepochodim s pochopenim ze na Alexiu treba ist inac a stale pocuvam hlavne od mojho otca ako by ju uz zbil alebo poslal do kuta (to aj obcas praktizujeme) a od oboch starych rodicov pocuva aka je zla a neposlusna aka je Vika dobra bla bla....(aj Vikie povedia ze je zla ked neposluchne)
Uz som im viac krat hovorila ze si to nezelam,ale zatial ziadna reakcia,budem s nimi musiet hodit vaznu debatu bez deti!
Aj ta kamoska psychologicka mi dnes povedala ze nech pred Alexiou nehovorime aka je Vikinka sikovna (ani medzi recou kamoskam) a aka je Alexinka motovidielko (lebo vsak chudatko je,ale co uz) takze ideme skusat tuto metodu,drzte nam palce!

sisstin
autor
7. črc 2011

@chruminka tak to bych s nima hodně rychle vyběhla, kdyby někdo před holčičkou říkal, že ta druhá je o moc šikovnější a hodnější 😲 😖 a posílat ani ne dvouleté dítě do kouta????

chruminka
7. črc 2011

@sisstin no ono to vlastne nie je do kuta ze doslova,len ked sa nevedia zmestit do koze poslem ich vedla do izby (vidim ich z obyvacky) aby trosku porozmyslali co spravili....väcsinou tam nevydrzia ani 10 sek. 😉

sisstin
autor
7. črc 2011

@chruminka jako 20měsíční dítě není schopné uvažovat nad tím, co udělalo...to je prostě kravina 😉

jolinka
7. črc 2011

@chruminka inac na reci ze dieta je zle a neposlusne som vyslovene alergicka 😝 😝 😖 Jednak je to sproste nalepkovanie a jednak to nema ziaden efekt ze by sa z toho polepsilo...
Ja riesim konkretne spravanie, to a to nie je pekne spravanie, ma sa robit to a to, preto ze... a tam uvediem jednoduchy dovod pochopitelny veku a rozumu dietata.

jolinka
7. črc 2011

zacala som teraz citat knihu RaBR, respektovat a byt respektovany, zatial len par stran ale celkom sa mi to paci, i ked styl je trosku suchy, s vela vecami sa stotoznujem.

dalea
7. črc 2011

Ahojte,vitam nove mamky 🙂 Tak pre tie,ktore chcu pozriet,ako Lea rozprava(spieva),nech sa paci 😅 Neskor pridam nieco,kde rozprava,ked sa hra a ako "nerozumie" 😠

https://www.youtube.com/watch?v=bOBFb1Rdks8

😉

smardik
7. črc 2011

@jolinka tak nějak, nepotřebuju at je Tomík studijní typ, má titul Ing nebo něco, chci at je spokojený. Byla bych ráda kdyby měl učnák a vyučil se tím co ho bude bavit nebo kdyby bylo nejhůř a měl fakt tu mentální retardaci tak i nějakou školu pro postižené, to je jedno a třeba at pracuje v chráněné dílně, ale prostě at je on spokojený a štastný, nic víc pro něj nechci

jolinka
7. črc 2011

@dalea super aj s "choreografiou" akurat ten pohyb trosku rozmazava, nevadi 😉 🙂 vyslovnost ma uz fakt velmi peknu aj R pocut.

dalea
7. črc 2011

@jolinka Diky,je to velmi zla kvalita,z mobilu a tie dalsie su aj velmi tmave,tak asi ich ani nepridam 😖

jolinka
7. črc 2011

@dalea no ja natacam z fotaku ale taky stary typ, ze tiez vecer v izbe je to tmave, ako fotka bez blesku.

leporelo
7. črc 2011

Vrátili jsme se z bazénu a mluví pořád blbě. Takže ani bazénová torie nefunguje 😉
PS: Viděla jsem video, Lea hovoří a zpívá fakt hezky.

sisstin
autor
7. črc 2011

@dalea riadná hérečka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a ide ide vláčik... 🙂)))