Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
10. črc 2011

@ygreen já raději nakupuju do zásoby protože pak není co se mi líbí, nejsou penízky apod. takže ted už pomalu nakupuju bud vel. 98 z velkých kluků-třeba Next nebo 104 jak co, pak jen šáhnu do krabice jak z něčeho vyroste a je to 🙂 ale oba mají hader celkem dost a jsem ráda, nejsme na tom jak siss 30 kalhoty nemají, mají jen asi 15 ale musím říct všechny nosí

susik77
10. črc 2011

@ygreen Ja taky radsi chodim na dovcu s detmi🙂 Vsimli jsme si s mm, ze kdykoli se vratime z nej. dovci, tak deti se vyvojove vzdycky o kousek posunou, strasne jim to pomaha rozvijet se 😉 V zahranici jsme byli naposledy s Veru kdyz ji bylo 11 mesicu - v Italii u more-v apartmanu. Ted jezdime uz jenom k asim, nebo v ramci Cr po penzionech, hlavne aby byli dobre vybavene pro deti. Veru je ted naprosto stastna na hristi 😵

susik77
10. črc 2011

@smardik - my mame hodne veci - pro Teri-jednk po Veru a kdyz se mi neco libi tak ji dokoupim. Ted mi Verca rychle roste, musim koupit nove...My mame susicku, tak kdyz neco potrebuji, mam to pripravene vyprane a suche do 2.5 hodiny. Je to super kdyz mas uz deti, usetris hodne casu. Ani nemusis moc zehlit 😉

smardik
10. črc 2011

@susik77 jo když se mi něco líbí a využijem taky to koupím, jen co je problém jsou kalhoty ty na Toma koupit at je má dobré a nespadnou je umění ☹ . My sušičku nemáme, žehlit moc nežehlím jak se to hezky pověsí jde to ale třeba v zimě to trvá, ted je to suché hned jak je teplo, takže i z toho hlediska líp mít víc věcí 🙂

hanatka
10. črc 2011

@susik77 moje řeč s tou sušičkou 🙂 Já ji mám od vánoc a nechápu, jak jsem mohla být bez ní dřív.
Jinak já jsem na tom jako ygreen, taky děcka nemají moc hader, jako takovým tempem, jakým mi rostou děti, by v počtu 30 kalhot ty hadry neměly ani jednou na sobě 😀 My máme teda hafo tepláků, páč ve školce je užije, to je jedny na ven, jedny na písek, jedny dovnitř, jedny náhradní pro případ nehody.. Jsem prvních 14 dní ve školce furt chodila kupovat tepláky, bo jich bylo furt málo 😀

susik77
10. črc 2011

@hanatka - jj, holky zacnou ted od zari chodit do skolky tak taky uz v predstihu shanim teplacky. Teri uz ma hodne-aj po veru a nejake nove. Jeste musim sehnat Verce. Jednou jsem vyhrala v MMA ale par se mi jich rychle rozpadlo. Tk preferuji nove s tim, ze je vynosi pozdeji Terezka. Mam rada Tesco - Cherokee, jsou fajn, Next mi pripadaji moc uzke v pasu, olky je odmitaji 😒

susik77
10. črc 2011

@smardik - ja jsem kupovala susicku, protoze bydlime v novostavbe a vubec to neschlo na podzim uvnitr a delali se nam plisne v byte ☹ ted je to mnohem lepsi 😉 Ja mam taky pro Teri hodne Veci po Verce, ani nestihame vynosit 😝

smardik
10. črc 2011

@susik77 my na sušičku nemáme místo takže nic 🙂 ale dá se to i bez ní

smardik
10. črc 2011

jo ještě k tomu CA tak já to u nás taky nemusím ale občas objednám CA na MMB a to vozí myslím z rakouska a fakt je to o něčem jiném-kvalitní, větší výběr

ygreen
10. črc 2011

Tobiáš by v životě tolik kalhot neunpsil, on nosí stejně jako táta většinou kraťasy pod kolena a popravdě, mě je vcelku jedno v čem děti chodí, mě je fuk, že to pokecají, pobryndají, tak to vyperu, flek zmizí/nezmizí, nějak je mi to jedno, já věci pak daruji, buď kojeňákům, známím,a pod. Né že by se prachy nešikly, ale nesnáším to vše okolo prodávání na bazárcích 😀 stejně tak neřešim hadry sváteční a obyč - jen na ven a na zahradu. Tobiáš nejvíc užije tepláky a trička a Thea bavlněné domácí šatky, páč je tlusťounká tak jí to nikde netlačí.

Ale jako mají oba pár super kousků, z obchodů ve slevách, ale nějak to neřeším, to jen k návštěvám, apod.

I když, zase jako úplně jedno mi není v čem chodí, snažím se je obléknout pěkně,a le Tobiáš kliděn vyrazí do obchodu v teplákách 😉 KAŽDOPÁDNĚ DNES MĚ MANŽEL NECHAL VYSPAT, SBALIL DĚT A ŠLI SE PROJÍT A NA NÁKUP A KDYŽ PŘIŠLI TAK HOLKA MĚLA NA SOBĚ NOČNÍ PUNTÍKATOU A NAVÍC ŠPINAVOU NOČNÍ KOŠILKU - MANŽA MYSLEL ŽE TO JSOU ŠATY 😀 😀 😀 😀

ygreen
10. črc 2011

jo a sušičku máme taky, takže peru dětské tak 2x týdně a máme siemens set pračka a sušička na sobě díky takovému držáku a úplně mega super

smardik
10. črc 2011

@ygreen tak mi jedno není v čem tady chodí, mám ráda kluky hezky oblečené 🙂 i tepláky chci pro ně hezké

smardik
10. črc 2011

ale já nejsem typ co věci půjčuje, daruje na to fakt nejsem, jak já říkám nejsem charita. takže když něco chci koupím si to, pak zas prodám a je to, žádné půjčování, darování

ygreen
10. črc 2011

@smardik tak já mám taky ráda hezké tepláky a nesnáším sockoidní věci, ale beru to jen jako spotřební zboží 🙂 a já zase daruji - s manželem jsme takoví, rádi pomůžeme když můžeme 😉

smardik
10. črc 2011

@ygreen však spotřební věci to určitě jsou jen toho potřebujem víc. Já taky daruju třeba těm co to potřebují-ted kamarádka dělala sbírku pro jednu rodinu co vyhořela tak jsem klukům protřídila hračky a poslala, oblečení od Tomíka taky, jak je povoden, různé sbírky apod. to přispávám takhle daruju ale abych někomu sbalila věci co jsem koupila klukům a nic z toho neměla to fakt ne,nejsem charita a raději za to koupím větší-malé prodám,větší koupím

ygreen
10. črc 2011

jo já to beru, jen mě to ukrutně nebaví, raději se toho zbavím 😉

susik77
10. črc 2011

@smardik - ja to mam stejne...

smardik
10. črc 2011

@ygreen jo to chápu taky mě nebaví ale budu se k tomu muset v brzké době dokopat a nafotit co tu mám, už jsem se koukala že se začínají objevovat zimní věci tak to musím prodat.
No a já jinak mám 3 možnosti jak prodávám: jednou za měsíc je ve vedlejším městě bazar, jen si zaplatíš stůl - 140 a od 8-12 tam prodáváš a jde to tam celkem dobře, minule jsem měla 3500 a to už mám odečtený svůj nákup 🙂, horší věci nebo co jsem koupila třeba za 60 Kč tak nosím tady k nám do bazaru do komise, no a pak internet-MMB nebo tady na koníku

leporelo
10. črc 2011

Ahoj, já jsem na tom s oblečením pro děti jako @ygreen, kusů tak přiměřeně, drobné fleky většinou neřeším, spoustu dobrýho oblečení jsem zdědila po dětech kolegů, mám ráda oblečení ze sekáče, je to důkaz, že už pár cyklů v pračce přežilo. Prodávání na MMB mi moc nejde, jsem líná fotit i vlastní děti, natož oblečení. A hlavně se nějak nemůžu sžít s mimibazarovskou rétorikou: "penízky již dorazily na účtíček, děkuji za príííímový obchůdek, jste úžasnááá maminka".
Nejhůř s oblečením jsem na tom já! Pořád se nemůžu smířit s tím, že nezhubnu ani na úroveň po prvním dítěti, tak sebemrskačsky žádné oblečení zatím nekupuju 😔 chtěla bych se po prázdninách vrátit na pidi úvazek do práce, tak snad mě to bude motivovat.
@ygreen všimla jsem i, že máme podobně staré mimina, ale to moje vážilo v 10měsících 7,5kg ☹ , B. by vypadala jako mladší ségra They. Tu scénku s noční košilí si dovedu živě představit 🙂

ygreen
10. črc 2011

@leporelo já mám o 40kg víc než na svatbě v roce 200 a v sebemrskačství ohledně hadrů jsem mistr ☹ ☹ ☹

leporelo
10. črc 2011

Něco k tématu. Včera jsem koupila vzdělávací karty Bonaparte Didaco Barvy. Např. tady http://www.spolecenskehry-eshop.cz/products/did... Chtěla jsem něco levného vzdělávacího k vodě. Principem je pojmenovávání a přiřazování barevných předmětů ke stějně barevným kartám zvířat. Na výběr, jak je i uvedeno v návodu, jsou barvy karet: bílá, žlutá, červená, zelená, modrá, hnědá. Na házecí kostce je ale místo hnědé barvy namalovaná černá. Naštvalo mě, že se jedná o pomůcku při výuce barev, a hra tak poněkud ztrácí smysl. Když jsem to vysvětlila Márovi, kde je chyba, tak ho to dost pobavilo a teď mě na to pořád upozorňuje. Takže jsme procvičili i černou.
Dotaz: Nemá @jolinka už nové dítě?

hanistepa
10. črc 2011

Leporelo, musela jsem se smát tomu účtíčku a prííímové mamince, přesněěěěě!!! 😀 😀 😀 Taky to nemusííím..
A s tím oblečením pro mě jsem na tom taky tak 😉

leporelo
10. črc 2011

@ygreen no tak jestli jsi měla svatbu v roce 200, tak to zase není tak špatný výsledek 😉

smardik
10. črc 2011

tak já na MMB nakupuju často a celkem i prodávám ale s účtičkem apod zatím zkušenot nemám, ale mám už uložené své oblíbené prodávající a často nakupuju od nich

leporelo
10. črc 2011

@smardik já tam taky někdy nakupuju, ale většinou mám štěstí na až moc "pohodový obchůdek se spoustou spokojených zákazníčků"

hanatka
10. črc 2011

@hanistepa
@leporelo
s mimibazarem to mám úplně stejně 😀 😀
Jinak hadry moc neřeším, né že bych na ně navlíkla kde co, to ne, ale moje děcka fakt všechno zničí, všechno máme flekatý. A myslím, že s hadrama si s děckama užiju později ještě dost, takže aspoň teď se dají nějak odbýt 😀
Jinak Terka má kolem 9ti kilo, takže něco mezi Theikou a B. (nevím, jak se jmenuje).

ygreen
10. črc 2011

2006 😀

smardik
11. črc 2011

dobré ranko

dneska nás čeká raná péče přijede paní se smlouvou a doufám že i s nějakáma hračkama. a já jdu odpoledne ke kadeřnici tak zas budu vypadat jako člověk, napoled jsem byla před vánoci

a narazila jsem na tohle vypadá to zajímavě http://www.vykupto.cz/plzen/803-174-kc-za-pexes... asi do toho půjdu

leporelo
11. črc 2011

Ahoj, napsala jsem mírnou stížnost výrobci karet a odepsali, že obratem pošlou kostku novou. Tak to je zase hezký....

jolinka
11. črc 2011

@leporelo este stale som v jednom kuse 😒 doktorka ma potesila vraj budem aj toto prenasat .... ma porazi ked to zas bude okolo 4 kil a ja sa natrapim jak pri Misovi {inak v civile mam miery 153cm a 48 kg}

Vidim ze ste tu riesili saticky... my sme prave ti prijemcovia charity 😉 🙂 na dievcata mam vacsinou od sestry, ona kupuje vacsinou v bazaroch pekne znackove veci, mam skusenost ze pekna znackova hoci nosena vec je ovela krajsia aj vydrzi nez lacny cinak, to neznasam veci z trhu... fuj tie umeliny zo zmolkami 😠 to mi obcas kupi svokra alebo donesie suseda, tak to razne vytriedim pred kontajner.. tam si to niekto najde.

a na Miska mi davaju jedni znami, co maju adoptovaneho jedinacka a s viac detmi nerataju, tiez pekne veci vacsinou, ja ani nepozeram aka je to konkretna znacka to vidim podla vypracovania a materialu ze ci to je kvalitne.