Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
11. črc 2011

toto hodila zlababa na blog, jedna mamina vlastnorucne kresli pracovne listy a obrazky, da sa to vytlacit a skopirovat http://pracovni-listy.blogspot.com/2011/06/posl...

leporelo
11. črc 2011

@jolinka ahoj, ať žije charita! Myslím, že si musíme užívat poslední roky, co naše děti nosí levnější hadry než my.
Přeji Tobě i Matyáškovi rychlé vylodění. Trochu mě nadzvedlo, jak jsi líčila, že tě muž péroval kvůli drobnému nepořádku, když může být rád, že už třeba neležíš 2 měsíce v nemocnici, ale zvládáš celou tu vaší bandu. Doufám, že to bylo jen nějaké krátkodobé zatmění mozku.
Ten odkaz znám, sisstin ho má už dávno v liště spátelených blogů. Obdivuji tu holku, co to kreslí a vymýšlí, jakou si s tím dává práci. Ale je pravda, že jednu úlohu jsem nepochopila 😒 Schválně... http://pracovni-listy.blogspot.com/search/label... hnedka ten první obrázek s tím oblečením. Fakt nevím...

hanatka
11. črc 2011

@leporelo podle mě na tom obrázku to s těma třásněma není šála, jak si asi myslíš, ale koberec, soudě dle velikosti. Ale ruku za ohně za to nedám. Co prosím tě ale nepatří na ten druhý?

tinuskaha
11. črc 2011

tak holky pisala som tu pred par dnami,mame za sebou denny stacionar svetielko .Boli sme sa tam pozriet.Zajtra ideme na biofeedback.Ma s tym niektora skusenosti??A v piatok pride do centra p.Halasz z Madarska ktora praktizuje Deveny metodu tak uvidme drzte palce.Nasla som aj v Kosiciach skenar terapiu pisala som tam a chcem to vyskusat.Vsetko stoji prachy ale co je v dnesnej dobe zadarmo???Dufam ze to zvladnemem aj financne 😒

leporelo
11. črc 2011

@hanatka aha, já myslela, že to je šála! No na tom druhým obrázku asi ten hrnec, ne?

jolinka
11. črc 2011

@leporelo ....ja som hned vedela ze je to koberec... take daco mal v rozpravke Krtko, no a ja som videla Krtka snad milionkrat, som odbornicka, len podla melodie poznam skoro kazdu scenu 😉

no s tym zatmenim mozgu u mojho mm a riesenim neporiadku... ehm ehm, to my riesime skoro kazdy vecer... teda ja uz neriesim, v poslednej dobe uz len on, ja to mam v pazi. 😉 ja robim kolko mozem a chcem {lebo niekedy aj nechcem} a myslim ze par tyzdnov pred porodom mam narok na ulavy na pracu v domacnosti, a ked mi tu ulavu niekto neuzna dam si ju sama... 😨 ja nie som v ulohe podriadenej ani sluzky, aby mi niekto zadaval ulohy a kontroloval plnenie.

leporelo
11. črc 2011

@jolinka a to mám ty děti nějak vzdělávat, když nezvládnu pracovní listy pro předškoláky....Pamatuji si, že vloni v létě pro mě bylo sehnout se pro hračku jako potopit se do pětimetrový hloubky. Jediná moje aktivita byla dovalit se na hřiště a tam vydržet s pouhým jedním dítětem. U nás doma jsou role dost gendrově nevyhraněný, uklízí ten, kdo má zrovna víc času, nebo komu aktuální nepořádek zrovna víc vadí. Ale hlodavci se k nám zatím nenastěhovali. Muž občas rád uvaří a o děti se také v rámci časových možností stará, já zase ráda vyřizuji věci, obstarávám logistiku a volnočasový aktivity (nejraději svoje). Takže jsem spíše takový typický chlap 😉

jolinka
11. črc 2011

@leporelo no u nas sme pretazeni obaja, z toho i ta nervozita... ☹
uz 4ty rok staviame muz kazdy den po praci a kazdu sobotu do noci na stavbe, takze o nejakom rozdeleni prace v domacnosti tazko uvazovat... ale je pravda ze ak sa mu fakt naskytol cas, trebars v zime ked sa robit nedalo tak aj detom sa venoval aj daco spravil, on ako nie je ten typ co lezi doma na gauci a manazuje... ak sa vyskytne doma tak aj zavara ovocie, umyva riad, detom sa rad povenuje...
to je nadlho a mimo tejto temy, to su problemy a zataze z rodiny, kto bol neustale kritizovany a buzerovany prenasa to dalej a tazko sa to oduca 😒

leporelo
11. črc 2011

To je jasný, všude je něco, my bychom zase nezvládli postavit barák vlastníma rukama. Jenom si dovedu představit, jak to máš teď, pár dní před termínem, těžký.

susik77
11. črc 2011

@jolinka - to ste dobri, to musi byt strasne zatazujuce...ale urcite bude super ked budete uz mat vacsie byvanie 😉 u nas mm zoberie vzdy holky po praci a hra sa s nimi, dost ma odlahci. zase on chodi z domu okolo 7.30 a pride asi 18.40.

jolinka
11. črc 2011

@susik77 no moj je doma v priemere tak o 23 h vecer. sobotu chodievame vsetci na stavbu, i ked je to pre mna zatazujuce v tych podmienkach existovat s detmi, predsa sme aspon trochu spolu, inak by sme boli len rodina na nedelu a neviem ako by po par rokoch vyzeralo nase ne/spoluzitie. Ja dufam ze najneskor do jari tam uz budeme byvat... Je to jednoduchy ale krasny domcek, 2 detske izby, 1 spalna, obyvacko kuchyna s kachlovou pecou, plus prislusenstvo spajza, zachod kupelna... vsetko na jednom podlazi, bez garaze, pivnice a podkrovia...

jolinka
11. črc 2011

jo a taka pikoska... obvodove mury a cast podlah su z konope {prvy konopny dom na Slovensku a myslim ze ani v CR nie je} 😉

ygreen
11. črc 2011

ahoj kočky

tak já dnes s dětma absolvovala celý den na dětském hřišti a v dětském koutku s dalšíma 5 kámoškama se stejně starýma dětma na harfě a super, dle slov holek co neviděli Tobíka tak rok, úplně super, usměvavý, NORMÁLNÍ, milý dítě, který jen nemluví 😵 😵 tak jsem moc ráda, někdy mi přišlo že se v určitých situacích chová rozuměji a lépe než jiné stejně staré děti. Ale holky nemůžou poznat takhle z "rychlíku" to blbý porozumění.

joli - super domeček

ygreen
11. črc 2011

@jolinka ježíš čtu že domeček stavíte už 4 roky!!! No to chce trpělivost, fakt! my se v červenci vypakovali na půl roku do bytu, najela firma a v lednu jsme bydleli a detaily uvnitř jsme zařizovali a zařizujeme už v klidu.

jolinka
11. črc 2011

@ygreen no nato aby nam niekto komplet postavil za polroka doma nemame, kombinujeme firmy a vlastnu pracu

ygreen
11. črc 2011

@jolinka manžek není kutil, tak nám nic jiného nezbylo 😅

smardik
12. črc 2011

dobré ranko

@jolinka domeček krásný, jste dobří že s tolika dětma zvládáte ještě staveb

my nestavíme a v plánu to ani nemáme

jinak raná péče dobrý, máme půjčení 3 hračky- 3 na učení a pak zatloukací želvu ta se mu líbila a chtěl ji. Jinak dobrý, Tom se normálně předváděl, vytahal ji všechny hračky co má a ukazoval ji k čemu jsou a světe div se mezi hračkama byla i knížka-se zvířátky a zvuky a mu se líbila a chtěl si ji prohlížet, včera večer si ji sám přinesl za mnou že si ji jdeme prohlížet ak super. Jinak s ním začíná být sranda dělá blbiny, je vyspělejší. Už straší tak mají ted na chvíli pohádku než půjdeme snídat a jelo tam kolo do kopce tak se jen díval, ukazoval na kolo a dělal uf uf uf jak v televizi

leporelo
12. črc 2011

Ahoj, mám teď o prázdninách problém, že se nám úplně rozboural režim. Když chodil. M. do školky, stihli jsme většinou logo a Logico před školkou, protože vstával nechutně brzo. Teď je to nějak všechno posunutý, chodíme ven i dopol., pak spát a zase ven a večer už nemám moc energie. Takže spíš improvizujeme u vody nebo při přestávce na kole nebo venku. Ale asi je to o prázdninách normální. Logopedka říkala, že se na to nemám přes prázdniny vykašlat vzhledem k tý jeho nepozornosti, ale moc se mi to nedaří. Tady přes léto logopedie nefunguje.
Dotaz: Kupujete dětem nějaký dětský časopis? Marek dřív vyžadoval Kouzelnou školku, jak byl masírovaný z televize. Ještě předtím, když měl růžové období, tak dokonce chtěl i časopis Méďa Buzík 😝 , před pár měsíci jsem objevila Sluníčko, hezký ilustrace, tvrdší papír, grafomotorika, malované čtení, vystřihovací divadlo, jednoduché úkoly a témata jako piráti,rytíři, dinosauři apod.
@jolinka krásný dům! a ještě z konopí, to se v něm bude určitě dobře bydlet.
@smardik pokud Toma zaujme i jiná půjčená hračka než želva, tak dej prosím vědět, ráda se nechávám inspirovat k nákupu her od vás z diskuse. U nás byl propadák pouze Povím ti, mami. Ale zkusím to ještě vytáhnout za pár týdnů.

leporelo
12. črc 2011

@smardik u nás taky sranda. M. viděl v televizi nějaký moravský strýce ve sklípku. Tak si vzal hrnek s čajem nad hlavu, začal jako zpívat a děsně se u toho kymácel...

smardik
12. črc 2011

@leporelo já ti s hračkama asi moc neporadím, Tomík je trošku na jiné úrovni takže zatím jsem ráda že zvládá skládání kelímku na sebe, učíme se vkládání tvaru apod. takže my jsme fakt úplně na začátku, ale kukni k siss do alba tam určitě něco najdeš nebo počkej na ni až přijde poradí

smardik
12. črc 2011

holky nevím jestli to znáte ale našla jsem fajn stránky kde je dost hraček na rozvíjení pro ty naše dětičky http://www.nomiland.cz/Shop/Didakticke-pomucky-...

leporelo
12. črc 2011

Ta stránka se mi líbí, neznala jsem ji, určitě bych si tam něco vybrala.

smardik
12. črc 2011

@leporelo já na to narazila dneska náhodou a dost hraček se mi tam líbí

anarae
12. črc 2011

kočárek alter je doma.\malímu se v něm líbí a tak si myslím že do listopadu přežijem v poho ,pak by mi měli v \motole pomoc s tím od OB :o)tak zatím papa

ygreen
12. črc 2011

anarae - super 😒

sisstin
autor
13. črc 2011

čau holky, se hlásím po delší odmlce...nejdřív tu byl přítel a od včera jsme byli v Praze u kamarádky 😉 s přítelem to bylo v pohodě, Tygr už ho celkem slušně bere, byli i sami spolu venku...takže snad to bude lepší už 😉 jinak Tygr má ted fakt období na ránu, úplně šílený 🙄 🙄 🙄 hysteráky kvůli každý kravině, furt mě jenom diriguje a řve 😔 ale jako hysteráky fakt slušný...on byl vždycky relativně hodnej a klidnej, ale co předvádí ted..to je teda fakt síla 😨 zajímavý je, že když je jenom s jednou osobou, tak to je minimálně...ale jakmile je tam víc lidí, tak se fakt předvádí jak hérečka 🙄

jinak mi přijde, že i tohle máme takový fakt jako dost opožděný...tyhle reakci mají tak děti okolo dvou let, no my je máme až ted 😕 ale někde jsem tuším četla (že by od Krejčířové????), že to dost souvisí s určitou řečovou úrovní, že dítě se snaží prosazovat a slovně dirigovat...tak možná to máme až ted, jelikož prostě až ted má tu expresi na takový jakýsi úrovni 😕 a prý tyhle děti s poruchou komunikace mají tohle období prodloužené až někdy do pěti!!!!!let a mají ho hodně intenzivní...to se jako mám na co těšit 😝 😝 😝

jinak u té kamarádky opět střet s krutou realitou, má čerstvě čtyřletou holčičku a to je prostě jinej levej, jak ona mluví...to dítě prostě hned působí chytřeji (ona je teda fakt jako šikovná), Tygr je vedle ní jak mentál... 😔 to dítě fakt pak působí, jako že je úplně mimo, když se to srovná 😕 jedna teda pozitivní věc, že ta fobie z dětí s tímhle období zmizela...jako nějakej extrovert z něj není, ale normálně s těma dětma funguje, dokáže sedět vedle nich atd. 😉 a co mě překvapilo, tak zas takové opožděné období, že chtěl přesně tu hračku, co měla holčička...což taky dělají malé děti 😕 on je fakt v tom sociálnu, co se týče komunikace s dětma taky opožděný 😕 což je teda asi logický, když až ted zvládá s nima nějakej větší kontakt 😕

taky mě fakt štve, když jsem viděla, jak si ta holčička umí krásně hrát...už jsem to tu psala víckrát, že Tygr si prostě nijak hrát neumí (kromě ježdění s autama a vláčkama), on prostě furt chce dělat jen takové ty "vzdělávací" věci - logiko, kvízy, pracovní sešity atd., ale takové nějaké ty "normální" hračky pro děti má prostě na háku...mimo těch jezdících teda 😕 max. si jezdí s kočárkem, a občas si nějak pohraje s domečkem pro panenky..ale jako nic moc...přitom nápodobu má dobrou, napodobí každou blbost v domácnosti...ale co se týče hry, tak fakt prd prd příjem... já to teda zase svádím na to, že jak málo mluví, tak si prostě nejde nějak moc hrát imaginárně - jako si hrajou jiné děti, že za ty postavičky mluví atd...ale nevím nevím 😕 já prej jako dítě jsem byla to samý - hrála jsem si tak, že jsem skládala puzzle, prohlížela si knížky, nějaké právě tyhle didaktické věci...ale hrát jsem si prej neuměla, že jsem chodila za mámou a ptala se jí, jak si mám hrát s panenkama 😅 😅 😅 😅 tak mi řekla, že ji mám třeba oblíct..tak jsem to udělala a šla se zeptat, co mám dělat dál...takže nějak takhle hravá jsem taky nebyla....

ale fakt mě to mrzí, mě by to bavilo si s ním hrát na "něco", nebo s ním třeba stavět Lego (to má těžce na háku)...a ne furt jen něco drilovat 😔 no jinak v mluvení nějaké pokroky ...nevím, trošku nová slova jsou... u některých lepší gramatika, ale prostě to jde fakt strašně, strašně pomalu zatím....přijde mi, že už tak od února mluví tak nějak stejně...jako spojuje víc slov...ale jinak nic moc 😔 no...a to je asi tak vše 😅 😅 😅

@jolinka Martina není maminka, je to mladá kočka, co studuje logopedii, má dysfatickýho synovce, tak se o to zajímá i z osobních důvodů, mám ji na FB a dost často mi komentuje na blogu 😉

sisstin
autor
13. črc 2011

@leporelo časák nekupujem, u Tygra jaksi prohlížení knížek a časáků fakt není v oblibě... 😝 jo a Povím ti, mami u nás taky žádnej velkej úspěch nemá....nejhůř zatím dopadl pan Brambora, ten leží zapomenut ve skříni 😅 😅 😅 😅

wsmoulinkaa
13. črc 2011

Ahojky....
sisitin...taky porovnávám s jinými dětmi stejného věku,ale i mladší se mi některé zdají být lepší než my 😀 ale jinak co se hraní týče...nelča si někdy vystačí...krmí panenku flaškou,panenky tahá barbínky ale spíš študuje oči a vlasy,vezme si zvířátka a jako s nimi chodí a něco mele...ale to že to vidí od ségry....knížky si prohlíží docela ráda a breptá si co je co...to svoje...a ukazuje si na to....
auta má taky ráda...s nimi jezdí ale s kočárkem neche....na motorce (malé) nechce...to udělá pár krůčků a šup z ní votočí ji(někdy) a točí s kolečkama,což mě rozčiluje....chápeš 😀DD
byly jsme na písku a tam kola....šup ke šlapce a už s ní točí...to mě vždycky rosekne....někdy jen zatočí a maže na písek...někdy vydrží i 10min 😝
snad ji to brzo přejde
jinak slova málo ale je to lepší......zeptám se jestli nemá ee, už řekne není....snad i začíná víc chápat 😉

cmilka
13. črc 2011

@sisstin Filip ma presne take iste hysaky...akonahle mu nieco nerozumieme, okamzite reve, jaci na cely barak.. naposledy som napr.nerozumela: "mama, há hí óó aa", čo v preklade znamenalo:" predbehlo nás rýchle auto" 😖 , niekedy mám pocit, že prejačí celý deň. a všetko, čo on povie, musím 3x zopakovať (preložené, samozrejme)
čo sa týka hrania, tiež sa nevie sám zahrať, pozoruje staršieho syna a snaží sa ho napodobniť, ale sám žiadnu aktivitu nevykáže 🙂, tvoj tyger robí perfektne vzdelávacie veci, no filipa okrem áut nebaví nič, je schopný pol dňa presedieť na hojdačke a sa hojdať... a fobia z deti tiež sa zmiernila až túto jar-leto....

romana
13. črc 2011

@sisstin se na to můžu .... napsala jsem megapříspěvek a on se mi mezitím odpojil net 😝
tak jen rychle - ondra nehysterčí, zato absolutně neposlouchá. bud dělá pravý opak nebo se mi vyloženě směje.
děti taky nic moc, pokud teda nepřijde s nějakou blbostí, to se pak na chvilku přidají k němu.
samohraní jen tehdy, pokud mám práci v kuchyni nebo uklízím. jakmile je to jen moje lenost, okamžitě je na mně přilepenej a nic.
a nejvíc se ted milují s naším psem.
a časáky ano, ale záleží na obsahu.