Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
1. led 2010

artu: no po tom druhým roce už bych se toho tak nebála 😉 už máte skoro rok "zpoždění" 😅 😅 😅 to nám by asi neprošlo 😅

artuse
1. led 2010

siss, jj, máme rok zpoždění 😅 S. měla minulý leden 15m a od 15m se to očkuje, ale zrovna v tom lednu jsme měli všichni doma střevní chřipku a pak jsem se o to začala víc zajímat a už to jelo 😅 já pak dr. natvrdo řekla, že chci očkovat až ve dvou letech, ona že by to mělo být do dvou let (asi ta hygiena), ale byla vstřícná, tak jsem se domluvili na konec září (těsně před 2. rokem), ale zas nebyli vakcíny... no já čím víc o tom čtu, tak to řeším, ale zase nejsem úplně proti očkování a navíc nenaočkovaný nevezmou do školky...
asi už jsme trochu mimo téma, tak snad se k tématu zapojí i jiné holky 🙂 zatím pa

schwarzovka
1. led 2010

tak jsem tu...siss, ty seš ale ukecaná 😀 😀

taky mě to dost psychicky vyčerpává, hlavně z toho důvodu, že ten pediatr je jako moje rodina...chodila jsem k němu odmalička, vždy byl výbornej, má skvělý přístup a s dětmi to umí...jen je takovej ten očkovací maniak...takže, udělal chybu...kdybych k němu neměla vztah takový jaký mám, asi bych se pokusila ho tahat po komisích apod. pro mě je to strašně těžký, v hlavě si furt přehrávám náš budoucí rozhovor a doufám, že mě nezklame...vždy nám vyšel ve všem vstříc...tak doufám, že to vyřešíme v klidu a když se mi a malému omluví, že udělal chybu budu ráda...snad se domluvíme...

sisstin
autor
1. led 2010

schwarz: jo, páč je táta doma..tak Tygr spí s nim..jinak mi být večer na netu nehrozí 😝 ...jinak, můžeš mi napsat něco víc tom, jak se malý chová mezi dětma? 😉

schwarzovka
1. led 2010

no střídavě oblačno 😀 ...spíš si jich nevšímá, nemá rád ty stejně starý, co jsou moc hrrr na něj...sice nepláče, ale drží si odstup...ke hře si vybírá starší děti kolem 6-ti let...nevím, třeba to je jeho povahou, ale miminka a vrstevníci ho nezajímají...je to teda už taky lepší...dřív ho nezajímaly ani ty starší děcka...ale dnes mě zrovna překvapil...dostal k Vánocům od babičky takovýho chechtajícího paňáka (říkala jsem si, že to je pěkná kravina, když to nic nedělá), no ale dnes si s ním hrál jako s dítětem, ukazoval mu knížku, zvířátka...chtěl aby si s ním hrál s mašinkou, posadil ho na židly, dal mu najíst...myslím, velký pokrok...

sisstin
autor
1. led 2010

schwarz: tak to je super!!! To je už imaginární hra 😉 to už to mluvení není zas tak daleko 😉 tohle Tygr zatím vůbec nedělá, ted je u nás úspěch, že má v ruce figurka psa a hopsá s nim, jako že jde 😝 jinak to, že nemá rád stejně starý děti..to podle mě nemusí znamenat nic, já si s dětma do 6 let nehrála vůbec..jen s těma velkýma 😉

sicinka
1. led 2010

Ahoj Sis, sice mezi vás )zatím) nepatřím jen k té diagnoze. Měla jí moje sestra (nemluvila do tří let vůbec, potom vlastní hatmatilkou), správně nerozuměla díky tomu byla agesivní, navíc měla silnou hyperaktivitu. Mámě řekli ve třech letech že je to na specialni školu, kdovi jestli. Kolem 4 let se jim povedlo udělat IQ testy a zjistilo že i přes absenci komunikace (v té době už bylo porozumění lepsí) je nadprumerne inteligentni a dostali ji v te dobe do jedine specialni skolky v Praze. Do skoly sla do normalni, ze zacatku mela horsi znamky s vekem se zlepsovala. Abych to neprotahovala za pul roku konci vysokou skolu... Sice pořád škráve jako kocour, občas postrádá nějaké empatické schopnosti v porozumění, ale jinak je v pohodě. Kdyz byla malá neměla moc kamarády v kolektivu, ale dost visela na mě (jsem o 4 roky starší) s věkěm se to zlepšovalo, jako vše ostatní 🙂

schwarzovka
1. led 2010

no jsme taky s manželem moc rádi, byl u toho úžasnej, jak mu všechno vysvětloval tou hatmatilkou 😀 , málem jsem brečela 😀
s těma dětma je to fakt jak kdy...někdy se zajímá...dřív byl, jakoby je vůbec neviděl...je fakt, že to bude spíš povahou, já jsem taky na starší 😀
donedávna a občas ho to chytne i teď si hrál způsobem házet hračky o zem...nehrál si "správně" nejhorší bylo lego, teď (asi 3 týdny) dokáže postavit neuvěřitelný věci a taky u aut už nekouká jen na kolečka, ale projíždí tunely a dělá "bouračky"...takže mi opravdu přijde, jako "vyléčený" z autismu...když to tak napíšu

sisstin
autor
1. led 2010

sicinka: ahoj 🙂 my máme zřejmě tu dysfázii slabší bez nějakého mentálního postihu, ADHD se nám naštěstí vyhnulo...syn je spíš klidný a bojácný..ale vím, že hodně těhlech dětí bývá aktivních a více agresivních 😉 právě kvůli tomu, že nerozumí 😒 já mám zrovna speci školku před barákem, je to logopedická s prvky Montessori a jsou tam na nemluvící, či nekomunikující děti zvyklí 🙂 ...základní školu bych též viděla na Montessori, nebo s asistentem..pokud teda synův stav do té doby nebude v normě 😕 a jsem ráda, že sestra se z toho dostala úplně..je to naděje do budoucna 🙂

sisstin
autor
1. led 2010

schwarzovka: tak Tygr zatím skoro se vším hází 🙄 jako s magnetickou stavebnicí si hraje normálně třeba půl hodiny, pak ji začne házet...kostky hází o zem pořád, jinak si s nima nehraje 😕 knížky si prohlíží, ale pak s nima opět hodí 😝 s autama si začal hrát před pár měsíci...s těma normálně jezdí, navlíká korálky a tak...ale házení je teda pořád oblíbené velmi 😝

schwarzovka
1. led 2010

u nás taky ještě pořád, naštěstí začala převládat normální hra...tak snad už bude líp...a u vás doufám taky v zlepšení...píšeš, že to jde, tak vám přeju ať je to co nejdřív

sisstin
autor
1. led 2010

a to má být auti rys? Já zas někde četla, že okolo druhýho roku to tak má hodně dětí..zejména kluci..dřív to moc nedělal 😕 on si nejradši hraje tak, že po mně leze..lechtáme se, honíme atd. 😅 😅

sicinka
1. led 2010

Budu držet palce, ale myslím že je úžasné ze se to v dnesni dobe umí diagnostikovat včas a že je relativně dost specialnich školek atd. Myslím že ta prognoza je u téhle poruchy dobrá, co si pomatuji tak máma se v té době znala s více maminkama a všechny ty děti jsou realtivně ok (nejsou všichni na VŠ, ale o tom život není). Oni vlasně mají vše v poádku akorát se jim nějaká složka osobnosti vyvýjí pomalu 🙂

schwarzovka
1. led 2010

no myslím, že jo...že prej si děti neumí hrát "správně" s hračkama...jestli se to u vás objevilo až kolem toho druhého roku, tak to nebude autismem...u nás ta hra o zem, jak tomu říkáme začala právě až v 15-ti m...po očku 😖 předtím si hrál normálně, i o panenku se staral...to pak prostě zmizelo a objevilo až dnes s tím panákem...

sisstin
autor
1. led 2010

schwarz: ono to "nesprávné" hraní s hračkami je fakt spíš třeba o tom točení kolečkama, nebo že si třeba stavebnici řadí, místo aby stavěl..a tak 😉 to házení myslím do toho nespadá 😉 takhle si děti hrajou..ono okolo toho druhého roku je "destrukční" období 😉 ..ale zas, jestli se malej už v těch 15m staral o panenku, tak to byl dost napřed 😉

sicinka: no já si to spíš zjistila sama, a ted jdeme k Dr.Krejčířové, aby to teda potvrdila..ale pokud bych to nechala na pediatrovi, tak se asi neřeší zatím nic 😒

schwarzovka
1. led 2010

no vidíš, to mě nenapadlo s tím destrukčním obdobím, asi máš pravdu...ale stejně u nás bylo to točení kolečky 😅 a vím, že byl malej napřed, jen potom se vrátil zpět 😒 ...takže kdyby toho nebylo...mám doma geniuse 😀

sisstin
autor
1. led 2010

scharz: jinak to točení, pokud to dělal chvíli..a pak zas něco jinýho, to je opět normální....autistický je už to obsedantní chování, kdy by to dělal třeba půl dne v kuse 😉

schwarzovka
1. led 2010

no od rána do večera točil točil točil a u toho milionkrát opakoval što, što, što, što...jeho výraz pro auto...takže nic moc 😅

sisstin
autor
1. led 2010

týjo, tak to bych fakt měla bobky 😕 tak hlavní je, že to zmizelo 😉

schwarzovka
1. led 2010

no já je měla to mi věř 😅 po večerech jsem brečela a další den se pokoušela ho od toho odtrhnout...nutila jsem mu nové a jné činnosti...no po pár týdnech se ten čas u točení kolečky zkracoval a teď už to u svých hraček nedělá...to si spíš zatočí s kolem u kola někde na ulici, ale to už mi přijde normální

sisstin
autor
1. led 2010

schwarz: ale zas prej maj děti různá "auti" období...ono jako každý dítě má ty znaky, ale u autíků už jich je prostě moc..a znemožnuje to normální život 😉

schwarzovka
1. led 2010

jasně vím o těch období, ale když k tomu byly další auti rysy, tak to bylo o nervy...třeba se mu sešly všechny ty období najednou...kdo ví...hlavně, že už je to lepší 🙂

sisstin
autor
1. led 2010

každopádně je to teda záhul na psychiku jak prase 😒 my snad neměli období, kdy by bylo všechno v pořádku...snad to někdy nastane 😅

schwarzovka
1. led 2010

malej snad taky nikdy nebyl "normální" spousta věcí ho nikdy nezajímaly, ale zase dokázal nebo udělal něco, co jiné děti v jeho věku těžko...a abych řekla pravdu, jsem ráda, že není jako ostatní...jen z jeho divnosti musím udělat jeho přednost... 🙂

sisstin
autor
1. led 2010

my nejdřív neskutečný koliky do 7m, pak se zas v noci šíleně budil 😕 pak zas vůbec nejed, pak zase nekomunikoval 😕 jako někdy toho mám plný brejle a "závidím" normální děti... 😕 zatím ten nadhled nemám moc ještě 😕

schwarzovka
1. led 2010

nadhled přijde, až bude líp...věř mi...a možná mi to pomáhá, abych se z toho nezbláznila, do roka jsme bojovali s ekzémem, který měl malej teda úplně příšernej...třeba na týhle fotce, to jde docela vidět https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... v noci to teda bylo strašný, kolikrát se rozdrbal do krve, nosil zavázané ručičky i nožičky, patičky, nárty měl úplně šílený, jak si je mnul o sebe...když si to jednou rozdrbal tak šíleně, že mu to mokvalo apod. mě na chýře dokonce obviňovali, že jsem mu to udělala sama...tenkrát se mě pediatr zastal a vlítl na ně...prej, že si to nemohl udělat sám...no hrůza, hrozili sociálkou... ☹ ☹

sisstin
autor
1. led 2010

no ten exem je svina jak prase 😒 ach jo 😒 holt někdo má to mateřství jak procházka růžovou zahradou, někdo ne...takovej je život 😉

schwarzovka
1. led 2010

to jo...snažím se myslet pozitivně a věřím, že bude líp...tak snad se brzy dočkáme a bude vše v pořádku

sisstin
autor
1. led 2010

já si říkám, že zas jinak mám pohodovej život..to tak všichni nemaj...tak se to musí někde vyrovnávat 😝 😅 já se hlavně bojím o něj, aby moh normálně fungovat a vést normální život, génia z něj mít fakt nemusim 😝

schwarzovka
1. led 2010

uvidíš, že to bude lepší...jestli dělá už teď pokroky, tak to zvládnete...třeba to půjde pomalu, ale určitě to přijde...taky děkuju, že mám aspoň oporu v manželovi...bez něj bych se sesypala asi...