Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

kinsli
24. črc 2011

@sisstin To si určitě užijete. Já četla včera o tom 1,5 hysteráku, jako mazec lituji Tě, to bych nedala. Hlavně ani nechápu jak to může dát on takovou dobu. Kačka měla už dvě tyto období, ale určitě ne, že by ječela 1,5h ale měla třeba 3 hysteráky denně. ( na 5-10 min. ) Měla ten druhý zrovna když jsem byla těhotná, tak to bylo takový náročný, ale přežilo se to. To bylo fakt dlouhý tak cca 3-4m. Prý se jim vytváří nervová soustava, ale mě ji málem odrovnala 🙂

smardik
24. črc 2011

@sisstin však uvidíš jak to budeš cítit časem, když tak zustaneš u tygra. a já mám jednoho mimoně doma 🙂

sisstin
autor
24. črc 2011

@kinsli no taky fakt po tom hysteráku třeba hodinu leží a odpočívá 😅 😅 😅 to tady psala i @cmilka , že Filda to samý...po vydatném hysteráčku si musí odpočinout 😝 pro mě je to taky šok, ještě před 14dny jsem vůbec nevěděla, že by se Tygr uměl vztekat..v tomto byl fakt bezproblémový, max. byl fnukna, že bulel a chtěl chovat...ale tím to haslo...a najednou toto 😝

hanistepa
24. črc 2011

@zmuzle U nás to se spoluprací bylo vždycky tak, že Hanička snad odjakživa spolupracovala ok, Štěpa (ten "normální" 🙂 ) ten je od přírody tvor živější a až teď opravdu vyžaduje "pracovat" - tedy nosí si Sluníčko a vyžaduje dělat z něj společně úkoly, baví ho to🙂 Ale možná je zvyklej dělat se ségrou...
@sisstin A já tě zase dopředu upozorňuju na to, že Haninka neskutečně koktá ☹ , tak dělej jakoby nic 😉 , ale to ti nemusím povídat, já vím 😉
Co se týče jídla, tak my máme asi opačný problém - Hanina by snědla i děvečku s trakařem, a Štěpák už taky začíná... 🙂
Jdu se podívat na to video...

evcaaaaaa
24. črc 2011

ahoj holky
tak malej je s nama v loznici ma svou postylku u ktere je sundana bocnice mame ji prirazenou k nasi posteli takze vlk se nazere(Danik) a koza zustane cela(ja,tatinek je zasitej v rohu 😀 😀 😀 )
malej spi celou noc prakticky od 3 mesicu nepocitaje mliko ale to jsem mela vzdy nachystane tak sup s nim do mikrovky a je to ted se teda taky malokdy probudi na mlicko v noci zalezi na rozpolozeni (zuby+ blbustky s veceri) pres den chdi spavat nejpozdeji v 11:30 vstava okolo 2 a vecer je uz v pul 8 nejpozdeji v postel a za cca45 minut usina my ho tedy uspavame ale me to vuuuubec nevadi dite sem si poridila s tim ze mu chci obetovat podstatnou cast sveho casu a srdicka tak proc bych mela delat takove svinstva jako je nechat vyrvat az do unavy a nejake kurevstva typu pevne objeti tu starou škarpu bych objala az by zfialovela ten dokument jsem sis videla a mela jsem z toho stejne pocity jako ty ....sektáři.

co se tyce maleho tak za ruku chodit nechce ale zacal chodit aspon stejnym smerem jako my takze na prikz ne tam nejdeme jdeme sem nabere stejnej kurz jako my pres cestu ho za ruku drapnu to se trochu napina ale ma smulu hosan chodi rad ale nechce se mu chodit nejak moc dlouho on spis casteji ale kratsi useky tudiz mame kocarek ale ja jsem na druhou stranu vdecna nekdy potrebuji rychly presun a ono kdyz se Danula zastavi u kazdeho kaminkus tim ze si ho musi zahodit tak se o rychlosti mluvit neda 😀 😀 😀

na snizek reaguje normalne jedili jsme na sanich loni v pohode tak uvidime letos na pisek zezacatku reakce nic moc ale jak jsem ho naucila oprasovat /oklepavat ruce o sebe je to ok po zahrade chodi furt bosky v trave proste ho to bavi takze vleze do bazenu z bazenu pres travu na kaminky zakonci to v pisku a pokracuje do bazenu 😀
@smardik ty jesle vyzkousej cca na mesic myslim jako tech pet dni a uvidis jestli to Tomaskovi neco da

ja dnes danika naucila kde ma zuby tak s nema cvaka 😀 😀
@zmuzle co se tyce curani a plen tak jana to najela v cca 15 mesicich tak ze jsem mu soupla do pamprsky latkovku zaclo mu vadit mokro tak se zacal potahovat za plinu proste mu vadila tak jsem zacala vysazovat na nocnik cca co 10 pak 20 pak 30 minut skoncili jsme na hodine a pul a ted jsme mu koupili jeho zachod a tam uz se zacal taaak tesit i se sam vyslece nerikam ze pokazde ale jde videt ze ho curani baviiiii

kinsli
24. črc 2011

@sisstin A co školka?? Tam se ho ptát nebudou. Ten by potřeboval přítele rodiče, za tejden by dlabal, že by jsi nastačila nost na stul 🙂 Já tam měla Kačku 14 dní a vrátila se o 2 kg těžší 🙂
To je ozdravovna jako prase 🙂 Ale takový obžerství já fakt nepodporuji, a nejsem otrok kuchyně. Takže mléko, snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře a mléko... víc ani %tuk nejsem otrok a děti mám dvě 🙂

smardik
24. črc 2011

@sisstin no jo asi si vynahrazuje období kdy se nevztekal. já čekám že až to přijde k nám bude to dost bouřlivé, protože když se mi vztekal Tom kolem 18měsíců tak tím stylem že mlátil hlavou o zem-třeba venku o beton a řval, manžel je taky vzteklina takže hysteráčky u nás asi budou krásné

sisstin
autor
24. črc 2011

@kinsli do školky jde od září, do logo třídy 😉 na to jídlo jsem se ptala, tak prý zásadně děti nenutí, ale musí ochutnat...takže třeba když je neoblíbená špenátová pomazánka, tak dítě dostane pidi čtvereček namazanej, který ochutná a když to nechce, tak nemusí 😉 máme taky dát seznam jídel, které děti fakt nemají rády..no já nevím, s čím bych tam došla..asi s lístečkem, kde je napsáno " žádné teplé jídlo" 😅 😅 😅 😅 no uvidíme, ono v té logo třídě má dost dětí problém s jídlem, u těch logo problémů to bývá dost častý..ale asi až v takový míře, jako to má Tygr ne 😅 😅 😅 nicméně kámošky dysfatický kluk tam chodil - fakt stejnej jako Tygr (nežravka, poseroutka atd.) a jedl tam líp jak doma. Teda ne, že by tam spořádal vše, ale aspon něco jedl 😝

sisstin
autor
24. črc 2011

@evcaaaaaa to je ale malej fakt borec, to je poměrně brzo bez plínek 😉 a fakt, co popisuješ, je naprosto normální vývoj....je šikovnej, jen je tam asi opožděný vývoj řeči, ale to není žádná trága 🙂

smardik
24. črc 2011

@evcaaaaaa no já ty jesle proberu s manželem, zjistím jestli mi ho vezmou a uvidím

susik77
24. črc 2011

@sisstin nema to obdobi vzd. nejak posunuty? 🙂

sisstin
autor
24. črc 2011

@hanistepa tak to je jasný voe, přece bych jí na to ještě neupozornovala...a to koktání podle mě vždycky u vás souvisí s tím, že Hanička nabírá slovní zásobu 😉 🙂 jen asi občas budu potřebovat překlad typu : gumičku - u míčků, atd. 😅 😅 😅

kinsli
24. črc 2011

@smardik Já si myslím, že my asi taky tak okolo 18m a druhý cca od 2,5m

sisstin
autor
24. črc 2011

@susik77 no právě, že má...ale on v podstatě žádný období vzdoru nikdy neměl..ani v těch 18měsících, ani pak ve dvou letech atd., prostě fakt nikdy nic..a ted najednou bum..ale ono to asi souvisí s tou expresí, páč děti mají období vzdoru, až když třeba mluví na určité úrovni....a Tygr by měl být ted v té expresi asi na dva roky...tak ono to tak nějak odpovídá 😕 ale prej ty děcka s dysfázkou mají to období vzdoru mnohem silnější než "standartní" děti a třeba prodloužené až do pěti let, to jsou fakt bezva vyhlídky 😅 😅 😅

smardik
24. črc 2011

@kinsli no my první kolem těch 18měsíců a druhé zatím nepřišlo. ale ted se mi hezky začíná vztakat Hanys-ale ten jen řve tak by mohl i Tom at to máme při jednom 😀 😀 😀 😀

evcaaaaaa
24. črc 2011

@sisstin holka zlata ty by si mela psat nejake clanecky anebo rovnou knihy mas v sobe neco taaaak neskutecne pozoitivniho a jsem naprosto dokonala v psane komunikaci proste nemam slov a navic mam pocit jako bys mi videla do hlavy a psala co si myslim

kinsli
24. črc 2011

@sisstin No tak to je super, že jde do školky, určitě ho to posune dál, uvidíš 🙂
Kačka jde taky od září. Na rodičáku když jsme se bavili o jídle tak nemusí to sníst, ale na talíř to dostanou - máš to zaplacený 🙂 Budeš doma do 7 let?? Proč má tygr opožděný vávoj řeči, porod jsi myslím měla ok

evcaaaaaa
24. črc 2011

a JSEŠ naprosto dokonala v psane komunikaci proste nemam slov

kinsli
24. črc 2011

@smardik Ty jo dva v řevu, to by mě asi zabilo 🙂 Holky vím, že je to =uplně mimo téma, ale nechce se mi to ted nikde hledat v jiných tématech. Vadí moučnivka?? Vojtík jí má, fialku jsem koupila, ale asi po 3 dnech vzdala, nadavuje se a zvrací. Kámoška, říkala, že jsou ještě snad nějaká homeopatika, ale jak se jmenují netuším ☹

sisstin
autor
24. črc 2011

@kinsli no do sedmi nevím jestli budu, ale ted určitě minimálně rok-dva asi jo 😉 max. nějakou brigádku, ale Tygr bude chodit jen na čtyři hodiny do školky 😉 on nemá jenom opožděný vývoj řeči, on má expresivní dysfázku, což je mnohem závažnější 😉 příčiny jsou stále nejisté, je to jako u autismu, že 100% se to neví...ale obecně jsou to rizikové faktory v těhotenství (stres, únava, nemoc atd.), pak hodně dědičnost - jak jsem psala MP měl opožděný vývoj řeči a to jako dost výrazně, hodně jsou k tomu náchylní právě kluci, holčiček s komunikační poruchou je podstatně méně. 😉 I samozřejmě špatný porod, nemá těžší novorozenecká žloutenka....ale to se fakt neví... u nás těch faktorů bylo třeba dost, ale jsou holky, co měly všechno v pohodě a stejně mají dysfatické jedno nebo i víc dětí 😉

susik77
24. črc 2011

@sisstin - neboj, veru skoncilo ted v 3.9 roku. A ted je zlaticko, strasne otevrena, vsechno ji zajima, strasne se chce hrat s detmi, chce mi pomahat 🙂

smardik
24. črc 2011

@kinsli no ale zas bych to měla za sebou při jednom a oni se stejně dost napodobují, jeden řve a jak to trvá trošku dýl tak druhý začne řvát solidárně s bráchou taky, takže mít to při jednom by bylo asi nejlepší. na tu moučnivku neporadím kluci na to netrpěli

sisstin
autor
24. črc 2011

@evcaaaaaa no můj slovní a písemný projev byl vždycky na slušné úrovni 😅 narozdíl od Tygra jsem měla první slovo v devíti měsících a v 1,5roce jsem prý už mluvila jako dospělá 😅 😅 😅 tohle mi nikdy nedělalo problém... u mě pokulhává právě zase to matematické myšlení a tyhle věc, v tomhle jsem totální blbka... 😅 😅 😅

evcaaaaaa
24. črc 2011

to jsme na tom opet stejne 😅 😅 😅 ja prej mamce v 1,5 doplnovala slova do pohadek a umela jsem prej i rikanky a na druhou stranu co umel ci neumel MM to nevim protoze TCHYNĚ (thoř a svině z toho vznilko slovo pro matku vasich muzu) samozrejme neviiii a nevi ani to jake prodelal detske nemoci kdy zacal mluvit atd ve 3 mesicich ho jebla do jesli a paaa tva Máňa

kinsli
24. črc 2011

@sisstin no já měla u Kačenky porod děsněj, svítila se 8 dní, ale naštěstí je ok.
Vojtíka jsem ani nevěděla, že jsem rodila, ale žloutenka ještě horší.
Já jsem O- a děti máme pozitivní

smardik
24. črc 2011

@evcaaaaaa nemluvíš náhodou o moji tchýni? jak se ji na něco zeptám ohledně manžela nebo nějakých nemocí v rodině tak ona neví. někteří lidé by neměli mít nikdy děti a ona k nim podle mě patří

kinsli
24. črc 2011

@evcaaaaaa No to je děsný, to si ho ani nemusela dělat. I když ono to asi fakt tak dřív bylo, né až takto extrémě, ale v jeslích byl kde kdo když mateřská byla 6 měsíců

sisstin
autor
24. črc 2011

@kinsli no ten těžkej porod se může projevit třeba až ve škole ve formě specifických poruch učení...ale taky nemusí, tohle je prostě sázka do loterie...člověk nikdy neví 😉 u Tygra byl ten vývoj fakt jinej už od těch 9měsíců..zejména teda v té komunikační rovině, jenže to vím až ted zpětně...když mám načteno, jak má ten vývoj řeči vypadat..v té době mě to nenapadlo..o dysfázce jsem neměla ani tucha 😉

jinak ted vyšla velice pěkná knížka, ale myslím, že je ve slovenštině, jak diagnostikovat poruchu vývoje řeči už v kojeneckým věku, takže to bych si někdy chtěla přečíst...tam těch znaků je fakt hodně už v tomhle věku, jen je člověk musí znát 😉

susik77
24. črc 2011

@kinsli - my jsme meli s Veru protrahovany porod - 13 hodin+ novoroz. zloutenku- ABO inkompatibilita 😖
Zvlastni, ze u Veru jsem mela z porodu super pocit a takhle jsme dopadli. S teri byl porod rychly-asi 4-5 hodin, ale uspavali me-vytahovali mi v anestezii placentu-a ty kontrakce u porodu jsem nezvladala, tak rychle to slo-a Teri je bez problemu-sikovna holka...

smardik
24. črc 2011

já měla oba porody v pohodě-jen u Toma mě pak uspávali a vytahovali mi placentu, žloutenku neměli, těhotenství bylo v pohodě až na hematom na začátku těhotenství-u obou a vidíte oba něco mají