Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

susik77
24. črc 2011

@sisstin vidis, to jsme jeste nezkouseli...kdy to ma vedet? jinak barvy umi jiste od 3.5 roku a nejaky mesic...

susik77
24. črc 2011

@susik77 - dobrou, taky jsem si fajn pokecala 🙂

evcaaaaaa
24. črc 2011

takhle se milujem 😵
v zoo
chlapi delaj mamince novou kuchyn 😀 😀

evcaaaaaa
24. črc 2011

ja v sestem mesici tehu v devatem mesici jsem mela pres brisko 120 cm a podotykam ze na vysku mam 162 takze balooon

evcaaaaaa
24. črc 2011

jejda vy uz jdete pinuskat no noc tak dobrou s kobrou 😀 😀 😀

kinsli
24. črc 2011

@zuzik28 Moc díky 🙂

evcaaaaaa
24. črc 2011

*noc=nic

smardik
25. črc 2011

dobré ranko 🙂 tady je zas hnusně, chtěla jsem jít do mateřského centra ale vzhledem k tomu že oba vstávali v 6 nepůjdem protože by usli po cestě domů v kočáru a to fakt nechci

večer jsme s manželem probírali ty jesle a přišlo mu to jako dobrý nápad, ví že Tomášek chce mezi děti a tam by nebyli plíny problém, dětem by měl stačit. No domluvili jsme se že doplatíme půjčku co máme-do konce roku by to mělo být zaplacené a třeba od leddna by chodil a snad i na víc než těch 5dní v měsíci, rodina se vždycky ptá co mu koupit tak bych asi chtěla peníze na ty jesle, ty nejblíž jsou totiž 200 Kč na den + strava ale co bych pro něj neudělala 🙂

no a musím říct že jak mám problém donutit někdy Toma at se mnou pracuje tak Hanys je pravý opak, on si ted normálních hraček skoro nevšímá ale stojí u skřínky kde mám ty učící hračky a pořád chce dělat něco s nimi 🙂

evcaaaaaa
25. črc 2011

Breee ranko tak my vstavali v půl 8 pohodaaaa teď snidame já mám slané pečivo a Daníček koblizek s pudinkem a flasu mlíka
Venku hnusne jak blázen doma kosa jak z nosa no to zas bude malej zly že nemuze ven teď se mi tu klouže a to dokonce pozadu mě z něho picne
Smar ty jesle Tomaskovi prospejou určitě
Hned ráno sem testovala jestli ví kde má zuby a ví to takže dnes zkusíme něco nového

susik77
25. črc 2011

@smardik - ahoj, jesle mu urcite prospeji, nauci se neco od deti, bude smelsi a samostatnejsi. verca tak zacala kreslit-protoze tam kreslili vsichni-ona chodila do detskeho centra-to je jako skolka-na dopoledne. a zvykla si byt bez plenky aj venku. 😉

ygreen
25. črc 2011

dobré ráno, za chvíli vyrážíme na logopedii

@smardik uvodíš v lednu, jestli se bude Tomík posouvat takovým tempem jako do teď kupředu, tak třeba vůbec nebudou potřeba, ale jinak je to good nápad 😉
Já teď tobiho ani nedávám do toho Piškotiště, kam chodil, páč v sociálnu už je vlastně asi 100% a potřebuje teď jen makat na té řeči a motorice, kreslení, apod. Já bych ho ráda dávala někam kde by se mu mohli věnovat i logo. Ale to je sen, nic takového tu není. MOžná když by začal trošku breptat, tak zaplatím ten týdenní pobyt v Logu. Ale jinak nevím. Každopádně hledám logo školku na příští rok.

smardik
25. črc 2011

@evcaaaaaa evi to je super, malý je šikulka že ví kde má zuby. Tom ted na těle zvládá ukázat kde má hlavu, nos, pupík, nohu, zadek a to je vše. Zuby vůbec nezvládne a třeba když mu řeknu at mi ukáže kartáček-na kartičkách nechápe to, když vidí kartáček tak ví že si má vyčistit zuby ale nemůžu říct pojd do koupelny vyčistit si zuby, to nechápe a toho je víc

jo já si taky myslím že ty jesle Tomáškovi prospějí po všech stránkách

smardik
25. črc 2011

@ygreen no uvidíme když on chce mezi děti už ted tak bych to ráda nějak splnila, no jak se zaplatí půjčka asi ho tam fakt dám U nás přímo logo školka není, jen v jedné školce jsou 2třídy. Já chci ted počkat na tu Krejčířovou a podle toho co mi řekne se pak půjdu do té logo školky zeptat, tam právě není žádný zápis takže uvidíme jak dopadnem v září a pak to když tak začnu řešit ve školce, s logopedkou.

my ted dokreslili, Tomíka to fakt začlo nějak bavit 🙂 a ted si tu jezdí na autíčkách, dají si tak 20minut pauzu, půjdem udělat kartičky a na hodinu ven

smardik
25. črc 2011

škoda že už nejsou státní jesle to by šel hned

smardik
25. črc 2011

tyhle jsem vybrala http://www.jesle-ostrava.websnadno.cz/Uvod.html

jdu tam napsat a uvidím co mi odepíšou jestli je volné místo

susik77
25. črc 2011

@smardik - my mame stejny problem-za pujcku na auto platime mesicne podobne jako za hypo 😝
ja nastupuji do prace, dostanu sluzebni auto, prodame nase a zbavime se pujcky 🙂 a deti pujdou obe do soukrome skolky 🙂

smardik
25. črc 2011

holky nebo jsem našla ještě tohle http://www.centrumjungle.cz/ostrava/mikroskolic... je to 2x týdně ale to nevím jak s plínama a jídlem to bych musela zjistit

dilemma
25. črc 2011

Ahoj holky muze se take k vam pridat??🙂

ygreen
25. črc 2011

@dilemma ahoj, jasně, copak máte za nestandartnost 😉 ?

smardik
25. črc 2011

@susik77 no my to taky tak možná vyřešíme časem, máme půjčky na 2roky a pak pokud nevyjde státní školka o tom fakt budu uvažovat, ale ty ceny síla. no ale ted ty jesle chci jen pro Toma, Honzu tam dávat nechci

ygreen
25. črc 2011

@smardik já neřídím, tak musíl pohledat také blízko a nevím jak to bude, ale uvidíme a také dám hodně na tu krejčířovou.

Logopedka má nemocnou dceru, tak zajdeme k mé doktorce, pálí mě v krku a veze se to se mnou od dubna, takchci výtěr a něco na imunitu - to si kdyžtak koupím v lékárně.

smardik
25. črc 2011

@ygreen já taky neřídím ani auto nemáme, jesle u nás ve měste nejsou ale jezdí autobusy takže to nějak neřeším a 5x do měsíce to zvládneme

ygreen
25. črc 2011

@smardik Thea taky půjde do státní, když bude "standart" - zatím nemluví, ale zase jinak je hrozně šikovňoučká 🙂

no musím začít řídit, aby tak za rok mohla Tobíka vozit i třeba dál do školky. A až půjdu do práce, tak tuplem to rozvážení - jedna školka, logo školka, práce....

ygreen
25. črc 2011

@smardik tak auto máme a když mu najdu vhodnou školku třeba v jiném koutu Prahy, tak to bych vstávala ve 4 abych byla v 8 v práci a děti rozvezla sockou do školek

susik77
25. črc 2011

ja davam proto obe do soukrome, lebo babicky bydli 400km od nas a nemam zadne hlidani 😒 skolka statni je narvana, veru uz podruhe nevzali, protoze jsem na rodicovske s Teri - teda automaticky nas vyloucili 😒 takze teri jsou jen 2 roky a kdyz chci do prace, musim je obe nekam umistnit...
ale myslim ze pro veru to bude fajn, kdyz ma probl. s tim porozumenim ze tam bude jen kolem 10 deti. a jeste si slibuji ze se holky nauci trochu cesky.

smardik
25. črc 2011

@ygreen no já uvidím já bych byla ráda kdyby chodili kluci do školky spolu, oni se mají moc rádi a myslím že by to bylo dobré, ono nevím kde budu mít práci tak stejně se to nedá moc plánovat ale ted vyzkoušíme jesle a uvidíme,, manželovi to přišlo jako dobrý nápad, ale ty co jsou pro mě dobré spojení 6 000 měsíčně + jídlo a to nejde takže jen těch 5dní. ale i tak i myslím že by to bylo super a má narozky, svátek, vánoce tak za to bychom třeba ještě připlatili víc 🙂 no uvidíme ted čekám na odpověd zda vůbec mají místo

smardik
25. črc 2011

@susik77 a kolik se platí u vás? u nás hlavně žádná soukromá není takže to si nechám fakt jako poslední možnost

ygreen
25. črc 2011

@smardik nj, jenže podle mě bude Tobiáš potřebovat logo školku a zase proč by brali Theu, když bude standart? Pochybuju, mají i tak natřískáno dětma, které to potřebují. Ale uvidíme, taky bych byla raději, kdyby se zlepšil v mluvení natolik, že by mohl do normální školky tady za rohem.

smardik
25. črc 2011

@ygreen já říkám co bych chtěla já, ne co je reálné 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dilemma
25. črc 2011

@ygreen snad asi vsechno jelikoz je maly strasne hyperkatvivni uz od narozeni:(:D kolikrat sem z neho uz uplne hotova🙂 a jake mate vy nestardantnosti?